Dzisiaj jest: 20 Sierpnia 2018 Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard Do końca roku pozostało 134 dni.

poniedziałek 20 sierpnia

Historia, która ożyła. Kawaleryjska szarża na polach Arcelina

in Wokół Płońska

by Redakcja

Wiele ważnych dla kraju rocznic obchodzimy w sierpniu. Jedną z nich jest bez wątpienia uroczystość wspomnienia wydarzeń z 1920 roku, kiedy to batalia pod pobliskim Arcelinem, wchodząca w skład Bitwy Warszawskiej, pozwoliła rozbić w pył bolszewicką hordę, o czym z dumą mówiono w minioną niedzielę. Głównym punktem wydarzenia była efektowna inscenizacja arcelińskiej szarży, z której zdjęcia znajdziecie już…

84 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Wybory samorządowe 2018: Premier zdecydował - wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października. Tym samym druga tura wyborów przypadnie na 4 listopada. Zatem wraz z ogłoszeniem rozporządzenia mogą oficjalnie ruszyć kampanie wyborcze. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Gabinet Psychologiczno - Logopedyczny UŚMIECHÓW 100 Ewa Długoszewska

Psychologiczna, logopedyczna i pedagogiczna pomoc dla dzieci. Wsparcie dla dorosłych. Wsparcie specjalisty on- line. Zajęcia grupowe dla dzieci.

Promeo Media

Projektujemy strony internetowe i promujemy je w Internecie

LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
Be Fit Studio Grzegorz Kowalski

Działalność służąca poprawie kondycji fizycznej.

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły

Samochodów przybywa, a miejsc parkingowych w Płońsku ciągle brakuje. Jeden z naszych czytelników zwrócił naszą uwagę na sytuację, która zaistniała na jednym z osiedli przy ulicy Młodzieżowej.

Otóż od pewnego czasu od strony Zacisza pojawił się znak zakazu wjazdu, ale nie wszystkich obowiązujący. Tabliczka informuje, że uprzywilejowane są osoby podjeżdżające do przedszkola oraz mieszkańcy bloku Młodzieżowa z numerem 9. I na tych ostatnich zwraca uwagę nasz czytelnik, okoliczny mieszkaniec. 

- Wokół osiedla brakuje miejsc do parkowania. Ludzie z ulicy Młodzieżowej 5 i 7, przyjezdni do sklepu spożywczego oraz z ul. Grunwaldzkiej parkują na parkingu przy Gramie, który należy do spółdzielni mieszkaniowej – informuje nas płońszczanin. - Mieszkańcy bloków tuż przy parkingu nie mogą swobodnie zaparkować swoich pojazdów, bo jeszcze do niedawna nie było zakazu parkowania od strony przedszkola. ,,Rzetelni” mieszkańcy przyklejają kartki na samochody osób, które naprawdę nie mogły nigdzie w okolicy zaparkować, z napisem ,,parkuj u siebie". Tyle że to ,,u mnie” jest już zajęte. Ja rozumiem, że mamy dużo samochodów i każdy to najlepiej by pod samo wejście wjechał, no, ale bez przesady… - dodaje, żywiąc nadzieję, że może gabaryty parkingu od strony Młodzieżowej zostaną powiększone.

Akurat na to byśmy nie liczyli, bo niespecjalnie są możliwości ku temu, ale pozostaje jeszcze kwestia miejsc postojowych od strony przedszkola i wspomnianego już znaku, na którego postawienie zgodę wydało miasto.

- Znak znalazł się w tym miejscu na wniosek mieszkańców Młodzieżowej 9 i został złożony do urzędu miejskiego – stwierdza Filip Przedpełski, rzecznik prasowy ratusza. - Z kolei z drugiej strony jakiekolwiek sygnał sprzeciwu do nas nie docierały, nie otrzymaliśmy żadnego kontrwniosku – przyznaje. - Straż miejska reaguje na wszystkie zgłoszenia dotyczące parkowania. Interwencje najczęściej kończą się pouczeniem. Według mnie mieszkańcy nie powinni samemu wymierzać sprawiedliwości wkładając za wycieraczki listy z uwagami, tylko  poinformować o danej sytuacji odpowiednie służby. (RED)

Komentarze  

#1 +1 Mieszkaniec Mł 9
Tylko że wracając z pracy nie mam gdzie zaparkować swojego auta... Większość aut jest z ul Zacisza.... Mieszkańcy bloków 7 i 11 maja większy parking od strony ul młodzieżowej. My mamy parking wraz z przedszkolem i dostawcami sklepu Gram.
2017-11-28 08:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +6 Ona
Jakie znów „my mamy parking”?? Wykupiłeś tam miejsce albo jakaś cześć ziemi pod niego?? To nie jest wasz parking!!! To parking spółdzielni przekazany pod użytkowanie mieszkańców. Kup mieszkanie na jednym z zamkniętych osiedli to będziesz mówił ze TWÓJ PARKING. Ten na zaciszu z pewnością nie jest własnością mieszkańców bloku nr 9.
2017-11-28 09:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +8 MAVERICK
Nigdzie nie jest wesoło jesli chodzi o miejsca parkingowe. Ale najgorzej jest kiedy sami ich nie szanujemy czesto widze jak dwa male auta staja obok siebie w takich odstepach ze zajmują nie dwaba trzy miejsca czesty widok na mlodziezowej 3 jest kilka osób które za grosz nie maja rozumu. Szczególnie wlascicielka czerwonej corsy , ta to jest wrecz mistrzem parkowania
2017-11-28 09:07 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +4 Abc
Jest parking ktory wszystkie przebija. Pod bankiem PKO na Młodzieżowej. Skręcić z Młodzieżowej w Kopernika wymaga dużej cierpliwości. Jakby nikt nie zwracał uwagi to parkowaliby nawet na rondzie.
2017-11-28 10:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 -3 M7
Tylko z kolei parking przy ulicy młodzieżowej 7 i 11 należy do dwóch bloków i jeszcze dla klientów grama. Zobaczymy gdzie mieszkańcy tych dwóch bloków np po pracy będą mieli możliwość zaparkowania swojego auta, jak otworzą Drogeria Zacisze. Mieszkańcy innych bloków parkują bez problemu a kto im zabroni. Tak nie może być powinni założyć szlaban i był by tylko dla mieszkańców a nie dla wszystkich bo jak ty postawisz samochód gdzieś na innym parkingu to zaraz jest straż miejska.
2017-11-28 11:16 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +3 E
Wcale nie lepiej ma się sytuacja na przeciwko poczty , ludzie przyjeżdżający do przychodni „Zdrowie” ,do szpitala bądź na zakupy ,parkują na „gorce” i przy bloku Sienkiewicza 5. Wracając z pracy/miasta człowiek nie ma gdzie zaparkować i iść do domu ,bo komuś się nie chce zapłacić 2 zł np :/
2017-11-28 18:49 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5.1 +2 O
Tak samo przy ul. Padlewskiego. Przy zdrowiu jest parking płatny, a wszyscy parkują albo na górce albo przy ul Padlewskiego. Mieszkancy nie mają szans zaparkować przy swoim budynku.
2017-11-29 05:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +5 M9
Wjeżdzając od Wieczorków na lewo jest znak "TYLKO DLA MIESZKAŃCÓW SPÓŁDZIELNI"dla Zacisza i nikt nie robi problemu.Młodzieżowa 7 i 11 ma bardzo długi parking od ulicy.Ten parking jest przeznaczony dla Przedszkola i mieszkańców Młodzieżowej 9!!!To gdzie mają parkować mieszkańcy Młodzieżowej 9??!!!!Mamy wam udostępniać dodatkowo parking ,skoro macie już przydzielone miejsce ,gdzie my nie mozemy?!Spółdzielnia ma oznakowane parkingi dla swoich mieszkańców ,więc nie róbcie z tego WIELKIE HALO!Mieszkańcy z Zacisza niech złożą podanie do SM o likwidacje krzaków za garazami i o zrobienie parkingu.Ten parking jest na ziemi ZGMu. Pozdrawiam
2017-11-28 19:08 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7 +5 w
Nue tylko tak jest na blokach wieczny parking pod domami i bramami na wspolnej. Bo komus zal 2 zlote na parking platny to komus pod brama najlepiej. A jeszcze do tego panstwo- chamstwo potrafi oproznic popielniczke lub wyrzucic smieci po brama. Nie pod swoja to mozna!!! Ale co tam. Kazdy ma w d.... Bo nie moje to moge. A biedny mieszkaniec niech se szuka kawalka miejsca zeby zaparkowac pod wlasnym domem.
2017-11-28 19:59 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7.1 0 Liza
Zgadzam się z W. Ulica Wspólna stała się bezpłatnym parkingiem. A przy Słonecznej wcale nie jest lepiej. Tyle że poustawiane są tam jakieś porozbijane graty.
2017-12-04 07:08 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce