Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

982 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Samochodów przybywa, a miejsc parkingowych w Płońsku ciągle brakuje. Jeden z naszych czytelników zwrócił naszą uwagę na sytuację, która zaistniała na jednym z osiedli przy ulicy Młodzieżowej.

Otóż od pewnego czasu od strony Zacisza pojawił się znak zakazu wjazdu, ale nie wszystkich obowiązujący. Tabliczka informuje, że uprzywilejowane są osoby podjeżdżające do przedszkola oraz mieszkańcy bloku Młodzieżowa z numerem 9. I na tych ostatnich zwraca uwagę nasz czytelnik, okoliczny mieszkaniec. 

- Wokół osiedla brakuje miejsc do parkowania. Ludzie z ulicy Młodzieżowej 5 i 7, przyjezdni do sklepu spożywczego oraz z ul. Grunwaldzkiej parkują na parkingu przy Gramie, który należy do spółdzielni mieszkaniowej – informuje nas płońszczanin. - Mieszkańcy bloków tuż przy parkingu nie mogą swobodnie zaparkować swoich pojazdów, bo jeszcze do niedawna nie było zakazu parkowania od strony przedszkola. ,,Rzetelni” mieszkańcy przyklejają kartki na samochody osób, które naprawdę nie mogły nigdzie w okolicy zaparkować, z napisem ,,parkuj u siebie". Tyle że to ,,u mnie” jest już zajęte. Ja rozumiem, że mamy dużo samochodów i każdy to najlepiej by pod samo wejście wjechał, no, ale bez przesady… - dodaje, żywiąc nadzieję, że może gabaryty parkingu od strony Młodzieżowej zostaną powiększone.

Akurat na to byśmy nie liczyli, bo niespecjalnie są możliwości ku temu, ale pozostaje jeszcze kwestia miejsc postojowych od strony przedszkola i wspomnianego już znaku, na którego postawienie zgodę wydało miasto.

- Znak znalazł się w tym miejscu na wniosek mieszkańców Młodzieżowej 9 i został złożony do urzędu miejskiego – stwierdza Filip Przedpełski, rzecznik prasowy ratusza. - Z kolei z drugiej strony jakiekolwiek sygnał sprzeciwu do nas nie docierały, nie otrzymaliśmy żadnego kontrwniosku – przyznaje. - Straż miejska reaguje na wszystkie zgłoszenia dotyczące parkowania. Interwencje najczęściej kończą się pouczeniem. Według mnie mieszkańcy nie powinni samemu wymierzać sprawiedliwości wkładając za wycieraczki listy z uwagami, tylko  poinformować o danej sytuacji odpowiednie służby. (RED)

Komentarze  

#1 +1 Mieszkaniec Mł 9
Tylko że wracając z pracy nie mam gdzie zaparkować swojego auta... Większość aut jest z ul Zacisza.... Mieszkańcy bloków 7 i 11 maja większy parking od strony ul młodzieżowej. My mamy parking wraz z przedszkolem i dostawcami sklepu Gram.
2017-11-28 08:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +6 Ona
Jakie znów „my mamy parking”?? Wykupiłeś tam miejsce albo jakaś cześć ziemi pod niego?? To nie jest wasz parking!!! To parking spółdzielni przekazany pod użytkowanie mieszkańców. Kup mieszkanie na jednym z zamkniętych osiedli to będziesz mówił ze TWÓJ PARKING. Ten na zaciszu z pewnością nie jest własnością mieszkańców bloku nr 9.
2017-11-28 09:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +8 MAVERICK
Nigdzie nie jest wesoło jesli chodzi o miejsca parkingowe. Ale najgorzej jest kiedy sami ich nie szanujemy czesto widze jak dwa male auta staja obok siebie w takich odstepach ze zajmują nie dwaba trzy miejsca czesty widok na mlodziezowej 3 jest kilka osób które za grosz nie maja rozumu. Szczególnie wlascicielka czerwonej corsy , ta to jest wrecz mistrzem parkowania
2017-11-28 09:07 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +4 Abc
Jest parking ktory wszystkie przebija. Pod bankiem PKO na Młodzieżowej. Skręcić z Młodzieżowej w Kopernika wymaga dużej cierpliwości. Jakby nikt nie zwracał uwagi to parkowaliby nawet na rondzie.
2017-11-28 10:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 -3 M7
Tylko z kolei parking przy ulicy młodzieżowej 7 i 11 należy do dwóch bloków i jeszcze dla klientów grama. Zobaczymy gdzie mieszkańcy tych dwóch bloków np po pracy będą mieli możliwość zaparkowania swojego auta, jak otworzą Drogeria Zacisze. Mieszkańcy innych bloków parkują bez problemu a kto im zabroni. Tak nie może być powinni założyć szlaban i był by tylko dla mieszkańców a nie dla wszystkich bo jak ty postawisz samochód gdzieś na innym parkingu to zaraz jest straż miejska.
2017-11-28 11:16 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +3 E
Wcale nie lepiej ma się sytuacja na przeciwko poczty , ludzie przyjeżdżający do przychodni „Zdrowie” ,do szpitala bądź na zakupy ,parkują na „gorce” i przy bloku Sienkiewicza 5. Wracając z pracy/miasta człowiek nie ma gdzie zaparkować i iść do domu ,bo komuś się nie chce zapłacić 2 zł np :/
2017-11-28 18:49 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5.1 +2 O
Tak samo przy ul. Padlewskiego. Przy zdrowiu jest parking płatny, a wszyscy parkują albo na górce albo przy ul Padlewskiego. Mieszkancy nie mają szans zaparkować przy swoim budynku.
2017-11-29 05:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +5 M9
Wjeżdzając od Wieczorków na lewo jest znak "TYLKO DLA MIESZKAŃCÓW SPÓŁDZIELNI"dla Zacisza i nikt nie robi problemu.Młodzieżowa 7 i 11 ma bardzo długi parking od ulicy.Ten parking jest przeznaczony dla Przedszkola i mieszkańców Młodzieżowej 9!!!To gdzie mają parkować mieszkańcy Młodzieżowej 9??!!!!Mamy wam udostępniać dodatkowo parking ,skoro macie już przydzielone miejsce ,gdzie my nie mozemy?!Spółdzielnia ma oznakowane parkingi dla swoich mieszkańców ,więc nie róbcie z tego WIELKIE HALO!Mieszkańcy z Zacisza niech złożą podanie do SM o likwidacje krzaków za garazami i o zrobienie parkingu.Ten parking jest na ziemi ZGMu. Pozdrawiam
2017-11-28 19:08 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7 +5 w
Nue tylko tak jest na blokach wieczny parking pod domami i bramami na wspolnej. Bo komus zal 2 zlote na parking platny to komus pod brama najlepiej. A jeszcze do tego panstwo- chamstwo potrafi oproznic popielniczke lub wyrzucic smieci po brama. Nie pod swoja to mozna!!! Ale co tam. Kazdy ma w d.... Bo nie moje to moge. A biedny mieszkaniec niech se szuka kawalka miejsca zeby zaparkowac pod wlasnym domem.
2017-11-28 19:59 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7.1 0 Liza
Zgadzam się z W. Ulica Wspólna stała się bezpłatnym parkingiem. A przy Słonecznej wcale nie jest lepiej. Tyle że poustawiane są tam jakieś porozbijane graty.
2017-12-04 07:08 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować