Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 Imieniny: Julia, Wiesława, Helena Do końca roku pozostało 224 dni.

czwartek 17 maj

Ludzie chcą pracować, a nie bezczynnie czekać! - protest rolników

in Wokół Płońska

by Redakcja

Planowany od dłuższego czasu rolniczy protest plantatorów truskawek z powiatu płońskiego, przede wszystkim z gminy Czerwińsk, zorganizowano 17 maja. Blisko 50 rolników ciągnikami, z włączonymi kogutami i z wpiętymi biało-czerwonymi flagami, ruszyło drogą Czerwińsk-Płońsk pod siedzibę starostwa powiatowego, gdzie spotkali się z dyrekcją Powiatowego Urzędu Pracy i władzami powiatu. Rozmawialiśmy z rolnikami jeszcze przede wyjazdem, kiedy zbierali się…

638 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Wezmą się za ulicę Krańcową: 15 maja w Urzędzie Miejskim burmistrz Andrzej Pietrasik oraz wójt Aleksander Jarosławski zawarli porozumienie, którego celem jest budowa ulicy Krańcowej, będąca granicą pomiędzy Płońskiem a wsią Skrażyn. Koszt inwestycji będzie poniesiony przez obie strony po połowie. Roboty budowlane będzie realizował Zarząd Dróg i Mostów oraz Gminny Zakład Komunalny. Inwestycja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Długość przebudowywanego odcinka stanowić będzie ok. 800 metrów. - Myślę, że mieszkańców ucieszy ta wiadomość. Krańcowa to ulica, która zbiera ruch z osiedla Toruńska - komentuje wójt Jarosławski. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły

Samochodów przybywa, a miejsc parkingowych w Płońsku ciągle brakuje. Jeden z naszych czytelników zwrócił naszą uwagę na sytuację, która zaistniała na jednym z osiedli przy ulicy Młodzieżowej.

Otóż od pewnego czasu od strony Zacisza pojawił się znak zakazu wjazdu, ale nie wszystkich obowiązujący. Tabliczka informuje, że uprzywilejowane są osoby podjeżdżające do przedszkola oraz mieszkańcy bloku Młodzieżowa z numerem 9. I na tych ostatnich zwraca uwagę nasz czytelnik, okoliczny mieszkaniec. 

- Wokół osiedla brakuje miejsc do parkowania. Ludzie z ulicy Młodzieżowej 5 i 7, przyjezdni do sklepu spożywczego oraz z ul. Grunwaldzkiej parkują na parkingu przy Gramie, który należy do spółdzielni mieszkaniowej – informuje nas płońszczanin. - Mieszkańcy bloków tuż przy parkingu nie mogą swobodnie zaparkować swoich pojazdów, bo jeszcze do niedawna nie było zakazu parkowania od strony przedszkola. ,,Rzetelni” mieszkańcy przyklejają kartki na samochody osób, które naprawdę nie mogły nigdzie w okolicy zaparkować, z napisem ,,parkuj u siebie". Tyle że to ,,u mnie” jest już zajęte. Ja rozumiem, że mamy dużo samochodów i każdy to najlepiej by pod samo wejście wjechał, no, ale bez przesady… - dodaje, żywiąc nadzieję, że może gabaryty parkingu od strony Młodzieżowej zostaną powiększone.

Akurat na to byśmy nie liczyli, bo niespecjalnie są możliwości ku temu, ale pozostaje jeszcze kwestia miejsc postojowych od strony przedszkola i wspomnianego już znaku, na którego postawienie zgodę wydało miasto.

- Znak znalazł się w tym miejscu na wniosek mieszkańców Młodzieżowej 9 i został złożony do urzędu miejskiego – stwierdza Filip Przedpełski, rzecznik prasowy ratusza. - Z kolei z drugiej strony jakiekolwiek sygnał sprzeciwu do nas nie docierały, nie otrzymaliśmy żadnego kontrwniosku – przyznaje. - Straż miejska reaguje na wszystkie zgłoszenia dotyczące parkowania. Interwencje najczęściej kończą się pouczeniem. Według mnie mieszkańcy nie powinni samemu wymierzać sprawiedliwości wkładając za wycieraczki listy z uwagami, tylko  poinformować o danej sytuacji odpowiednie służby. (RED)

Komentarze  

#1 +1 Mieszkaniec Mł 9
Tylko że wracając z pracy nie mam gdzie zaparkować swojego auta... Większość aut jest z ul Zacisza.... Mieszkańcy bloków 7 i 11 maja większy parking od strony ul młodzieżowej. My mamy parking wraz z przedszkolem i dostawcami sklepu Gram.
2017-11-28 08:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +6 Ona
Jakie znów „my mamy parking”?? Wykupiłeś tam miejsce albo jakaś cześć ziemi pod niego?? To nie jest wasz parking!!! To parking spółdzielni przekazany pod użytkowanie mieszkańców. Kup mieszkanie na jednym z zamkniętych osiedli to będziesz mówił ze TWÓJ PARKING. Ten na zaciszu z pewnością nie jest własnością mieszkańców bloku nr 9.
2017-11-28 09:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +8 MAVERICK
Nigdzie nie jest wesoło jesli chodzi o miejsca parkingowe. Ale najgorzej jest kiedy sami ich nie szanujemy czesto widze jak dwa male auta staja obok siebie w takich odstepach ze zajmują nie dwaba trzy miejsca czesty widok na mlodziezowej 3 jest kilka osób które za grosz nie maja rozumu. Szczególnie wlascicielka czerwonej corsy , ta to jest wrecz mistrzem parkowania
2017-11-28 09:07 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +4 Abc
Jest parking ktory wszystkie przebija. Pod bankiem PKO na Młodzieżowej. Skręcić z Młodzieżowej w Kopernika wymaga dużej cierpliwości. Jakby nikt nie zwracał uwagi to parkowaliby nawet na rondzie.
2017-11-28 10:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 -3 M7
Tylko z kolei parking przy ulicy młodzieżowej 7 i 11 należy do dwóch bloków i jeszcze dla klientów grama. Zobaczymy gdzie mieszkańcy tych dwóch bloków np po pracy będą mieli możliwość zaparkowania swojego auta, jak otworzą Drogeria Zacisze. Mieszkańcy innych bloków parkują bez problemu a kto im zabroni. Tak nie może być powinni założyć szlaban i był by tylko dla mieszkańców a nie dla wszystkich bo jak ty postawisz samochód gdzieś na innym parkingu to zaraz jest straż miejska.
2017-11-28 11:16 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +3 E
Wcale nie lepiej ma się sytuacja na przeciwko poczty , ludzie przyjeżdżający do przychodni „Zdrowie” ,do szpitala bądź na zakupy ,parkują na „gorce” i przy bloku Sienkiewicza 5. Wracając z pracy/miasta człowiek nie ma gdzie zaparkować i iść do domu ,bo komuś się nie chce zapłacić 2 zł np :/
2017-11-28 18:49 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5.1 +2 O
Tak samo przy ul. Padlewskiego. Przy zdrowiu jest parking płatny, a wszyscy parkują albo na górce albo przy ul Padlewskiego. Mieszkancy nie mają szans zaparkować przy swoim budynku.
2017-11-29 05:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +5 M9
Wjeżdzając od Wieczorków na lewo jest znak "TYLKO DLA MIESZKAŃCÓW SPÓŁDZIELNI"dla Zacisza i nikt nie robi problemu.Młodzieżowa 7 i 11 ma bardzo długi parking od ulicy.Ten parking jest przeznaczony dla Przedszkola i mieszkańców Młodzieżowej 9!!!To gdzie mają parkować mieszkańcy Młodzieżowej 9??!!!!Mamy wam udostępniać dodatkowo parking ,skoro macie już przydzielone miejsce ,gdzie my nie mozemy?!Spółdzielnia ma oznakowane parkingi dla swoich mieszkańców ,więc nie róbcie z tego WIELKIE HALO!Mieszkańcy z Zacisza niech złożą podanie do SM o likwidacje krzaków za garazami i o zrobienie parkingu.Ten parking jest na ziemi ZGMu. Pozdrawiam
2017-11-28 19:08 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7 +5 w
Nue tylko tak jest na blokach wieczny parking pod domami i bramami na wspolnej. Bo komus zal 2 zlote na parking platny to komus pod brama najlepiej. A jeszcze do tego panstwo- chamstwo potrafi oproznic popielniczke lub wyrzucic smieci po brama. Nie pod swoja to mozna!!! Ale co tam. Kazdy ma w d.... Bo nie moje to moge. A biedny mieszkaniec niech se szuka kawalka miejsca zeby zaparkowac pod wlasnym domem.
2017-11-28 19:59 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7.1 0 Liza
Zgadzam się z W. Ulica Wspólna stała się bezpłatnym parkingiem. A przy Słonecznej wcale nie jest lepiej. Tyle że poustawiane są tam jakieś porozbijane graty.
2017-12-04 07:08 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować