Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 Imieniny: Julia, Wiesława, Helena Do końca roku pozostało 224 dni.

czwartek 17 maj

Ludzie chcą pracować, a nie bezczynnie czekać! - protest rolników

in Wokół Płońska

by Redakcja

Planowany od dłuższego czasu rolniczy protest plantatorów truskawek z powiatu płońskiego, przede wszystkim z gminy Czerwińsk, zorganizowano 17 maja. Blisko 50 rolników ciągnikami, z włączonymi kogutami i z wpiętymi biało-czerwonymi flagami, ruszyło drogą Czerwińsk-Płońsk pod siedzibę starostwa powiatowego, gdzie spotkali się z dyrekcją Powiatowego Urzędu Pracy i władzami powiatu. Rozmawialiśmy z rolnikami jeszcze przede wyjazdem, kiedy zbierali się…

638 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Wezmą się za ulicę Krańcową: 15 maja w Urzędzie Miejskim burmistrz Andrzej Pietrasik oraz wójt Aleksander Jarosławski zawarli porozumienie, którego celem jest budowa ulicy Krańcowej, będąca granicą pomiędzy Płońskiem a wsią Skrażyn. Koszt inwestycji będzie poniesiony przez obie strony po połowie. Roboty budowlane będzie realizował Zarząd Dróg i Mostów oraz Gminny Zakład Komunalny. Inwestycja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Długość przebudowywanego odcinka stanowić będzie ok. 800 metrów. - Myślę, że mieszkańców ucieszy ta wiadomość. Krańcowa to ulica, która zbiera ruch z osiedla Toruńska - komentuje wójt Jarosławski. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły

- Dlaczego pan podpisał się na liście obecności, de facto będąc nieobecnym na październikowej sesji?! - to pytanie kilkakrotnie kierował w stronę radnego Arkadiusza Barańskiego jego vis-a-vis Marcin Kośmider.

Zgodnie ze statutem Rady Miejskiej w Płońsku, radni potwierdzają swoją obecność na sesjach, czy też posiedzeniach komisji poprzez podpisanie się na liście obecności. Właśnie ten aspekt poruszono podczas czwartkowych obrad.

Radny Barański należy do grona tych radnych, którzy systematycznie pojawiają się przy sesyjnym stole. Jednak podczas październikowego spotkania próżno było szukać go w gronie koalicyjnych rajców. Miejsce, które zazwyczaj zajmuje, było przez cały czas trwania sesji - a mówiły tu o ponad pięciu godzinach obrad - puste. Nie przeszkodziło to radnemu wpisać się na listę obecności, czym zainteresował się i wychwycił to od razu radny opozycji, Marcin Kośmider.

- Byłem na sesji może na dwie, trzy minuty przed jej końcem, dlatego podpisałem się na liście obecności. Nie zająłem swojego miejsca. Potem stwierdziłem, że skoro nie brałem udziału w głosowaniu, to anulowałem swój podpis. Obecność jest nieusprawiedliwiona, więc za sesję nie otrzymałem diety - tłumaczył Arkadiusz Barański. Zarzucił Kośmidrowi krótkowzroczność, że ten nie reaguje na inne zachowania będące wątpliwe moralnie w przypadku radnych Zjednoczonej Płońskiej Prawicy, ale nie podał o kogo konkretnie chodziło.  

Radny Barański, jak mówi, był na październikowej sesji tuż przed jej zakończeniem. Jak widać, miejsca swojego nie zajął, ale na liście obecności podpisał się (ilustracja: screen z nagrania sesji na YouTube z 26 października 2017 r.) 

Radny Kośmider zarzucił Barańskiemu kłamstwo. - Nie było pana na sesji. To, że stał pan na korytarzu to nie znaczy, że uczestniczył pan w obradach. Więc dlaczego podpisał się pan na liście jako obecny - dociekał Marcin Kośmider. - Proszę odpowiedzieć wyborcom i mieszkańcom, dlaczego pan to zrobił. Tu dochodzi kwestia moralna pana zachowania - kontynuował. - Najpierw podpis był, a potem pan go skreślił. Ja podejrzewam, dlaczego pan podpisał się na tej liście...

Arkadiusz Barański raz jeszcze powtórzył swe wyjaśnienia. - Byłem na sali przed zakończeniem sesji, dlatego złożyłem podpis, a skoro nie głosowałem to go anulowałem. Uważam, że wszystko jest w porządku - stwierdził. Podobnie odnosił się do całej sytuacji przewodniczący rady. - Bywają przypadki, że niektórzy radni przychodzą w połowie sesji, po iluś tam głosowaniach. Nie ma na to żadnego przepisu. Radny wytłumaczył, skreślił swoje nazwisko i nie otrzymał diety - stawał niejako w obronie Arkadiusz Barańskiego Henryk Zienkiewicz.

Marcin Kośmider nie dawał za wygraną. - Czy radny, który stoi na korytarzu, jest poza obradami, ma prawo wpisać się na listę obecności? - pytał panią mecenas. - W takiej sytuacji faktycznie nie uczestniczył w obradach, a radny ma aktywnie w nich brać udział i siedzieć na swoim miejscu. Nie mi oceniać czemu został złożony taki podpis, a potem anulowany - odpowiadała Daniela Nastaszyc z obsługi prawnej UM w Płońsku. (DT)

Komentarze  

#1 +24 IV
Pan Barański wziął przykład z sławnego posiedzenia posłów w sali kolumnowej . Gdzie listę obecności podpisywali posłowie PiS po posiedzeniu. Też ich tam nie było:))) nasz radny uczy się od tych dobrych . Więc nie rozumiem pytania P. Kośmider.
2017-11-24 09:40 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 -16 Ala
Aleś ty ciemny, aż mi cię szkoda. Jeszcze wierzysz w wersję spiskową sączoną naiwniakom przez PO?
2017-11-24 18:29 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +20 Asia
Panie Marcinie czy tak trudno przyjąć do wiadomości informację od Pana Arkadiusza. Poinformował, wytłumaczył i to wszystko. Proszę się zająć ważniejszymi sprawami Płońska. Jesteśmy też tylko ludźmi i każdy z nas popełnia błędy, pewnie Pan również, więcej życzliwości i wyrozumienia naprawdę nie zaszkodzi. Pozdrawiam obydwu Panów.
2017-11-24 18:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +20 okiem obserwatora
Pan Radny podjął trop w płońskiej aferze. A wystarczy wyjść na spacer i zobaczyć np. że wokół niby marketów "z owadem w tle" walają się śmieci. I gdzie radni i ich interpelacje, gdzie strażnicy miejscy i cały "aparat władzy", gdzie lokalne media. Proste a przerasta wszystkich. Bicie piany po obu stronach barykady !
2017-11-24 19:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +22 jola
A Pan Marcinek to taki święty????????????????
2017-11-24 19:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1 +18 Jnk
Prawie kanonizowany!
2017-11-24 19:59 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +20 Radek
Oj mógłbym przytoczyć sytuację kiedy Pan Marcin był taki poprawny, że aż... Lepiej dalej nie pisać, bo i tak komentarz usunie paź Pana radnego...
2017-11-24 20:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5.1 +19 kmiot
Przytocz - lubię ludzi co mają brud za kołnierzem, a udają świętych nieskalanych :D
2017-11-25 10:21 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +16 A
Tak to już jest: u kogoś znajdę okruszek na stole, ale u siebie górę śmieci przeoczę. Wydaje mi się że są ważniejsze sprawy np. straszący dworzec PKS,ciemne ulice,brak patroli wieczorno-nocnych[pieszych patroli],rajdy na siódemce i lokalnych drogach i wiele innych ważnych dla mieszkańców spraw. Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego dnia.
2017-11-25 11:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7 +17 Marcin
No święty Marcin......kon by sie usmiał.msm nadzieje ze niedługo jego wszystkie świętości wyjda na jaw i pan radny zostanie zdyskredytowany......a jest tego trochę. ..juz niebawem! !!
2017-11-25 19:11 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7.1 +11 klatosraj
chcę poznać wszelkie fakty.dość ukrywania się za księżą kiecką i stołkiem radnego
2017-12-01 11:17 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować