Dzisiaj jest: 20 Sierpnia 2018 Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard Do końca roku pozostało 134 dni.

poniedziałek 20 sierpnia

Historia, która ożyła. Kawaleryjska szarża na polach Arcelina

in Wokół Płońska

by Redakcja

Wiele ważnych dla kraju rocznic obchodzimy w sierpniu. Jedną z nich jest bez wątpienia uroczystość wspomnienia wydarzeń z 1920 roku, kiedy to batalia pod pobliskim Arcelinem, wchodząca w skład Bitwy Warszawskiej, pozwoliła rozbić w pył bolszewicką hordę, o czym z dumą mówiono w minioną niedzielę. Głównym punktem wydarzenia była efektowna inscenizacja arcelińskiej szarży, z której zdjęcia znajdziecie już…

84 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Wybory samorządowe 2018: Premier zdecydował - wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października. Tym samym druga tura wyborów przypadnie na 4 listopada. Zatem wraz z ogłoszeniem rozporządzenia mogą oficjalnie ruszyć kampanie wyborcze. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Promeo Media

Projektujemy strony internetowe i promujemy je w Internecie

Be Fit Studio Grzegorz Kowalski

Działalność służąca poprawie kondycji fizycznej.

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
Gabinet Psychologiczno - Logopedyczny UŚMIECHÓW 100 Ewa Długoszewska

Psychologiczna, logopedyczna i pedagogiczna pomoc dla dzieci. Wsparcie dla dorosłych. Wsparcie specjalisty on- line. Zajęcia grupowe dla dzieci.

- Dlaczego pan podpisał się na liście obecności, de facto będąc nieobecnym na październikowej sesji?! - to pytanie kilkakrotnie kierował w stronę radnego Arkadiusza Barańskiego jego vis-a-vis Marcin Kośmider.

Zgodnie ze statutem Rady Miejskiej w Płońsku, radni potwierdzają swoją obecność na sesjach, czy też posiedzeniach komisji poprzez podpisanie się na liście obecności. Właśnie ten aspekt poruszono podczas czwartkowych obrad.

Radny Barański należy do grona tych radnych, którzy systematycznie pojawiają się przy sesyjnym stole. Jednak podczas październikowego spotkania próżno było szukać go w gronie koalicyjnych rajców. Miejsce, które zazwyczaj zajmuje, było przez cały czas trwania sesji - a mówiły tu o ponad pięciu godzinach obrad - puste. Nie przeszkodziło to radnemu wpisać się na listę obecności, czym zainteresował się i wychwycił to od razu radny opozycji, Marcin Kośmider.

- Byłem na sesji może na dwie, trzy minuty przed jej końcem, dlatego podpisałem się na liście obecności. Nie zająłem swojego miejsca. Potem stwierdziłem, że skoro nie brałem udziału w głosowaniu, to anulowałem swój podpis. Obecność jest nieusprawiedliwiona, więc za sesję nie otrzymałem diety - tłumaczył Arkadiusz Barański. Zarzucił Kośmidrowi krótkowzroczność, że ten nie reaguje na inne zachowania będące wątpliwe moralnie w przypadku radnych Zjednoczonej Płońskiej Prawicy, ale nie podał o kogo konkretnie chodziło.  

Radny Barański, jak mówi, był na październikowej sesji tuż przed jej zakończeniem. Jak widać, miejsca swojego nie zajął, ale na liście obecności podpisał się (ilustracja: screen z nagrania sesji na YouTube z 26 października 2017 r.) 

Radny Kośmider zarzucił Barańskiemu kłamstwo. - Nie było pana na sesji. To, że stał pan na korytarzu to nie znaczy, że uczestniczył pan w obradach. Więc dlaczego podpisał się pan na liście jako obecny - dociekał Marcin Kośmider. - Proszę odpowiedzieć wyborcom i mieszkańcom, dlaczego pan to zrobił. Tu dochodzi kwestia moralna pana zachowania - kontynuował. - Najpierw podpis był, a potem pan go skreślił. Ja podejrzewam, dlaczego pan podpisał się na tej liście...

Arkadiusz Barański raz jeszcze powtórzył swe wyjaśnienia. - Byłem na sali przed zakończeniem sesji, dlatego złożyłem podpis, a skoro nie głosowałem to go anulowałem. Uważam, że wszystko jest w porządku - stwierdził. Podobnie odnosił się do całej sytuacji przewodniczący rady. - Bywają przypadki, że niektórzy radni przychodzą w połowie sesji, po iluś tam głosowaniach. Nie ma na to żadnego przepisu. Radny wytłumaczył, skreślił swoje nazwisko i nie otrzymał diety - stawał niejako w obronie Arkadiusz Barańskiego Henryk Zienkiewicz.

Marcin Kośmider nie dawał za wygraną. - Czy radny, który stoi na korytarzu, jest poza obradami, ma prawo wpisać się na listę obecności? - pytał panią mecenas. - W takiej sytuacji faktycznie nie uczestniczył w obradach, a radny ma aktywnie w nich brać udział i siedzieć na swoim miejscu. Nie mi oceniać czemu został złożony taki podpis, a potem anulowany - odpowiadała Daniela Nastaszyc z obsługi prawnej UM w Płońsku. (DT)

Komentarze  

#1 +24 IV
Pan Barański wziął przykład z sławnego posiedzenia posłów w sali kolumnowej . Gdzie listę obecności podpisywali posłowie PiS po posiedzeniu. Też ich tam nie było:))) nasz radny uczy się od tych dobrych . Więc nie rozumiem pytania P. Kośmider.
2017-11-24 09:40 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 -16 Ala
Aleś ty ciemny, aż mi cię szkoda. Jeszcze wierzysz w wersję spiskową sączoną naiwniakom przez PO?
2017-11-24 18:29 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +20 Asia
Panie Marcinie czy tak trudno przyjąć do wiadomości informację od Pana Arkadiusza. Poinformował, wytłumaczył i to wszystko. Proszę się zająć ważniejszymi sprawami Płońska. Jesteśmy też tylko ludźmi i każdy z nas popełnia błędy, pewnie Pan również, więcej życzliwości i wyrozumienia naprawdę nie zaszkodzi. Pozdrawiam obydwu Panów.
2017-11-24 18:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +20 okiem obserwatora
Pan Radny podjął trop w płońskiej aferze. A wystarczy wyjść na spacer i zobaczyć np. że wokół niby marketów "z owadem w tle" walają się śmieci. I gdzie radni i ich interpelacje, gdzie strażnicy miejscy i cały "aparat władzy", gdzie lokalne media. Proste a przerasta wszystkich. Bicie piany po obu stronach barykady !
2017-11-24 19:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +22 jola
A Pan Marcinek to taki święty????????????????
2017-11-24 19:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1 +18 Jnk
Prawie kanonizowany!
2017-11-24 19:59 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +20 Radek
Oj mógłbym przytoczyć sytuację kiedy Pan Marcin był taki poprawny, że aż... Lepiej dalej nie pisać, bo i tak komentarz usunie paź Pana radnego...
2017-11-24 20:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5.1 +19 kmiot
Przytocz - lubię ludzi co mają brud za kołnierzem, a udają świętych nieskalanych :D
2017-11-25 10:21 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +16 A
Tak to już jest: u kogoś znajdę okruszek na stole, ale u siebie górę śmieci przeoczę. Wydaje mi się że są ważniejsze sprawy np. straszący dworzec PKS,ciemne ulice,brak patroli wieczorno-nocnych[pieszych patroli],rajdy na siódemce i lokalnych drogach i wiele innych ważnych dla mieszkańców spraw. Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego dnia.
2017-11-25 11:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7 +17 Marcin
No święty Marcin......kon by sie usmiał.msm nadzieje ze niedługo jego wszystkie świętości wyjda na jaw i pan radny zostanie zdyskredytowany......a jest tego trochę. ..juz niebawem! !!
2017-11-25 19:11 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7.1 +11 klatosraj
chcę poznać wszelkie fakty.dość ukrywania się za księżą kiecką i stołkiem radnego
2017-12-01 11:17 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce