Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

982 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

A może coś się jednak ruszy w kwestii naszego upiornego dworca PKS. Po ostatnich publikacjach PwS, co prawda krótko, ale zasygnalizowano podczas obrad miejskich samorządowców problem nieszczęsnego obiektu przy Warszawskiej. Zrobił to sam przewodniczący rady miasta.

Henryk Zienkiewicz wystosował kilka interpelacji, wśród których znalazła się ta o dworcu autobusowym. - Wnioskuję, aby burmistrz Płońska wezwał właściciela pekaesów do natychmiastowego zajęcia się stanem technicznym i estetycznym tego obiektu - mówił przewodniczący. 

Szef ratusza nie odniósł się na razie do tematu, bowiem na wczorajszej sesji był nieobecny. Przebywa w Jarocinie na posiedzeniu Zarządu oraz komisji rewizyjnej Związku Miast Polskich. 

Dialog w sprawie dworca to już wyższa konieczność. Najwyraźniej prywatny właściciel nie przejmuje się dla nas haniebną wizytówką miasta. Wciąż, mimo naszej interwencji i realnego zagrożenia, jakie stwarza stan przystankowych wiat, do wczoraj służby techniczne nie podjęły żadnych działań ma dworcu. (DRED)   

Komentarze  

#1 +3 Zac
Kota nie ma to myszy harcują ale jak kot wróci z Jarocina to się mysz Zienkiewicz nie pozbiera.
2017-11-24 07:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +1 XYZ
A pan henio się uaktywnił , bo zbliżają się wybory? Panie, kończ już, emeryturką się ciesz.
2017-11-24 18:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 -1 Anatol
Stan płońskiego dworca pks, to wystarczający powód żeby żadnego z obecnych radnych, więcej do rady nie wybrać. Po prostu wstyd i hańba !
Ja na miejscu pana Zienkiewicza, zamiast listy pisać zebrałbym swoich "podwładnych" i w czynie społecznym zrobił na dworcu porządek.
2017-12-08 10:49 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować