Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

poniedziałek 11 grudnia

Łzy wzruszenia, radość, szczęście - jedyny taki weekend w roku!

in Wokół Płońska

by Redakcja

Zwykło się mówić, że ten grudniowy weekend jest ,,weekendem cudów” i coś w tym jest. Kiedy chociaż na chwilę odwiedzi się lokalny sztab Szlachetnej Paczki, można szybko odkryć na czym polega jej magia i fenomen, a wyjście z ,,magazynu” już nie będzie takie proste. W niedzielę zakończył się XVII Finał Szlachetnej Paczki. W Płońsku organizowany był już po…

170 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

A może coś się jednak ruszy w kwestii naszego upiornego dworca PKS. Po ostatnich publikacjach PwS, co prawda krótko, ale zasygnalizowano podczas obrad miejskich samorządowców problem nieszczęsnego obiektu przy Warszawskiej. Zrobił to sam przewodniczący rady miasta.

Henryk Zienkiewicz wystosował kilka interpelacji, wśród których znalazła się ta o dworcu autobusowym. - Wnioskuję, aby burmistrz Płońska wezwał właściciela pekaesów do natychmiastowego zajęcia się stanem technicznym i estetycznym tego obiektu - mówił przewodniczący. 

Szef ratusza nie odniósł się na razie do tematu, bowiem na wczorajszej sesji był nieobecny. Przebywa w Jarocinie na posiedzeniu Zarządu oraz komisji rewizyjnej Związku Miast Polskich. 

Dialog w sprawie dworca to już wyższa konieczność. Najwyraźniej prywatny właściciel nie przejmuje się dla nas haniebną wizytówką miasta. Wciąż, mimo naszej interwencji i realnego zagrożenia, jakie stwarza stan przystankowych wiat, do wczoraj służby techniczne nie podjęły żadnych działań ma dworcu. (DRED)   

Komentarze  

#1 +3 Zac
Kota nie ma to myszy harcują ale jak kot wróci z Jarocina to się mysz Zienkiewicz nie pozbiera.
2017-11-24 07:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +1 XYZ
A pan henio się uaktywnił , bo zbliżają się wybory? Panie, kończ już, emeryturką się ciesz.
2017-11-24 18:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 0 Anatol
Stan płońskiego dworca pks, to wystarczający powód żeby żadnego z obecnych radnych, więcej do rady nie wybrać. Po prostu wstyd i hańba !
Ja na miejscu pana Zienkiewicza, zamiast listy pisać zebrałbym swoich "podwładnych" i w czynie społecznym zrobił na dworcu porządek.
2017-12-08 10:49 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować