Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 Imieniny: Julia, Wiesława, Helena Do końca roku pozostało 224 dni.

czwartek 17 maj

Ludzie chcą pracować, a nie bezczynnie czekać! - protest rolników

in Wokół Płońska

by Redakcja

Planowany od dłuższego czasu rolniczy protest plantatorów truskawek z powiatu płońskiego, przede wszystkim z gminy Czerwińsk, zorganizowano 17 maja. Blisko 50 rolników ciągnikami, z włączonymi kogutami i z wpiętymi biało-czerwonymi flagami, ruszyło drogą Czerwińsk-Płońsk pod siedzibę starostwa powiatowego, gdzie spotkali się z dyrekcją Powiatowego Urzędu Pracy i władzami powiatu. Rozmawialiśmy z rolnikami jeszcze przede wyjazdem, kiedy zbierali się…

638 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Wezmą się za ulicę Krańcową: 15 maja w Urzędzie Miejskim burmistrz Andrzej Pietrasik oraz wójt Aleksander Jarosławski zawarli porozumienie, którego celem jest budowa ulicy Krańcowej, będąca granicą pomiędzy Płońskiem a wsią Skrażyn. Koszt inwestycji będzie poniesiony przez obie strony po połowie. Roboty budowlane będzie realizował Zarząd Dróg i Mostów oraz Gminny Zakład Komunalny. Inwestycja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Długość przebudowywanego odcinka stanowić będzie ok. 800 metrów. - Myślę, że mieszkańców ucieszy ta wiadomość. Krańcowa to ulica, która zbiera ruch z osiedla Toruńska - komentuje wójt Jarosławski. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły

Tyle mówi się o estetyce miasta i dbaniu o jego wygląd, a wystarczy iść pod adres Warszawska 51, aby przekonać się, że jest to mowa na wyrost. To coś widoczne na zdjęciach to płoński dworzec autobusowy.

Tysiące turystów każdego roku przejeżdża przez nasze miasteczko, i co widzi? Obraz nędzy i rozpaczy. Nie dość, że przy wysokich murach aresztu śledczego, to jeszcze w stanie tak opłakanym, że nie wystarczyłoby nam chusteczek do wycierania łez. Oto wizytówka Płońska! Ale już tak zupełnie serio.

Wieczorem na dworcu panują egipskie ciemności, informację już dawno odcięto, podobno ,,łazienki” są już pozamykane, a stan przystanków woła o pomstę do nieba. Przekrzywiony, widoczny na zdjęciu znak praktycznie wszystko mówi o tym miejscu.

O październikowym śmiertelnym wypadku na pekaesach wciąż przypominają połamane ławki i zwisające elementy konstrukcji wiaty numer 5. A gdzie względy bezpieczeństwa?! Życzeniowe myślenie, że nikomu na głowę nic nie spadnie, może wkrótce pokutować. I co wtedy?!

Dworzec niegdyś został sprywatyzowany, tyle że, jak widać, prywatny podmiot ,,zapomniał” o obiekcie, na nieszczęście mieszkańców Płońska. Za rok wybory do samorządu – pewnie, że najwygodniej i najbezpieczniej powiedzieć, że to nie moje, ale trzeba zacząć wreszcie rozmawiać z właścicielem tej ruiny. Non-stop. Nie dać się zbywać. Pokazać, że nam bardzo zależy, po to aby turyści nie wytykali Płońska palcami właśnie z tego względu. Taki przedwyborczy sprawdzian z oceną wystawioną przez samych płońszczan... (DRED)

Komentarze  

#1 +15 Marlena
Strach tam czekać na autobus! A wieczorem jest to tylko nie tylko pks ale i skupowisko meneli. Kiedyś jak podeszłam do okienka gdzie napisane było " informacja " zapytałam Pani która tam siedziała przy swoim stanowisku pracy o autobus do Ciechanowa to popatrzyła na mnie postawiła mi przed nosem karteczkę z informacją " przerwa " I wyjęła kanapkę. Nic się nie dowiedziałam nor.alnie babsko bym trzepneła w ten głupi łeb!!
2017-11-20 13:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +13 Ania
Świetnie,że wreszcie poruszyliście temat dworca.Totalna ruina i hańba dla miasta.Niech ktoś się wreszcie tym zainteresuje,bo wstyd wobec podróżnych za taki stan dworca w mieście powiatowym.Masakra !!!
2017-11-20 13:29 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +9 johny
Zgłoście do nadzoru budowlanego...
2017-11-20 14:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +5 kasia
Niech burmistrz sie tym zajmnie.
2017-11-20 15:19 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +4 dodzio
Nadzór budowlany zajmuje się tym co nie trzeba. To z autopsji. A Burmistrz chyba tak jak nadzór. To już z opinii społecznej
2017-11-20 18:05 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5.1 +5 Anna
Burmistrz nic nie moze z tym zrobić. To jest teren prywatny niestety.
2017-11-20 18:22 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5.1.1 -6 Ala
No i co z tego, ze prywatny? Ma środki perswazji, aby cos się tam zmieniło.
2017-11-20 19:47 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5.1.1.1 +1 Darek
A od kiedy "burmistrz" Płońska jest zainteresowany tym co się dzieje w tym mieście poza wyprowadzaniem z niego kasy?
Przestańcie w końcu głosować na tego zatraceńca!
2017-11-22 11:11 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +1 Obserwator
Czuć ze zbliżają się wybory :)
2017-11-20 23:09 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6.1 +6 ela
Ludzie jakie wybory? Stan dworca zagraża bezpieczeństwu ludzi!!! Dobrze, że chociaż Płońsk w Sieci się tym zajął! Chwał im za to! A wy tylko wybory i wybory... a jak wybory to dlaczego tych wielkich płońskich działaczy nie ma na tym dworcu? bo nic z tego nie będą mieli? Bo za dworzec nie odpowiada Burmistrz i nie można mu dowalić to po co się przejmować? a że dzieciom na głowę coś się oberwie to już co to kogo obchodzi? teraz widać że was tak naprawdę obchodzi tylko wasza dupa i żeby o was było głośno.
2017-11-21 11:46 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7 +4 podróżnik
Nic dziwnego, że autobusy żadnego PKS'u nie chcą się u nas zatrzymywać... Płoński PKS umarł już kilka lat temu. Pozostał jedynie transport do W-wy, a i ten zamiera.
2017-11-21 07:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#8 +3 Mariusz
Dworcowi PKS potrzebna jest inwestycja na odnowienie całego terenu i budynku. Potrzeba nowej inwestycji i projektu nowego dworca PKS, który stałby się wizytówką Płońska i korzyści dla inwestora. Budynek Pks można byłoby przeznaczyć na lokale gastronomiczne,kawiarenki z kanapkami lub sklepy. Ciekawym rozwiązaniem byłoby przygotować budynek pod kątem młodzieży np. w formie jakieś rozrywki, którzy dojeżdżają do szkół, gdzie mogliby spędzić czas w miłej atmosferze w oczekiwaniu na swój autobus. Takie miejsce zapewniałoby bezpieczeństwo,schronienie dla podróżnych. Potrzebne są rozmowy pomiędzy Urzędem Miasta a prywatnym inwestorem.
2017-11-21 13:56 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#9 +3 Andrzej Sadowski
Tak dworzec nie jest przykładem ładu i składu , nie zachęca do podróżowania własnie tym środkiem lokomocji hmmm myślę jednak że całą robotę robi tu znak który tylko pognębia ten straszny i ponury nastrój i w tym miejscu należą się duże brawa dla fotografa który to znakomicie uchwycił i pokazał to co jest tam ważne .
2017-11-21 21:02 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#10 0 mruj
Ta firma co kupiła ten PKS nic nie robi. Tabor stary, dworzec w opłakanym stanie. Bryyy szkoda słów.
2017-11-22 19:49 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#11 -1 kmiot
Uprzejmie informuję,że administracja strony PwS usunęłą moje komentarze dotyczące stanu dworca itd...
Cenzura działa!
Oby tak dalej
2017-11-25 10:23 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#12 +2 Lewandowski
Za to pudło nam remontują :) Daje słowo jeśli ktoś z tym znakiem nie zrobi porządku dałem słowo bratu działamy z boschem i znak w krzaki bo wstyd. Ostatnio rolnik pyta się z kąt pochodzę odpowiadam po czym zapytał co się u was dzieje z tym miastem PKS, PKP wizytówka Płońska. Tym razem Panie Andrzeju ludzie się zdenerwowali i będzie tylko gorzej póki nie zrobi pan litra z właścicielem i nie klepnie tematu
2017-12-03 11:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#13 0 Anatol
To jest skandal ! Mój komentarz został usunięty.
Potraficie zniechęcić czytelnika. Gratuluje !
2017-12-08 21:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#14 +1 Marcin
Jeżdżę po kilku pobliskich miastach i czegoś tak brzydkiego nigdy nie widziałem. Wystarczy chcieć, żeby móc
2017-12-13 21:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować