Dzisiaj jest: 20 Sierpnia 2018 Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard Do końca roku pozostało 134 dni.

poniedziałek 20 sierpnia

Historia, która ożyła. Kawaleryjska szarża na polach Arcelina

in Wokół Płońska

by Redakcja

Wiele ważnych dla kraju rocznic obchodzimy w sierpniu. Jedną z nich jest bez wątpienia uroczystość wspomnienia wydarzeń z 1920 roku, kiedy to batalia pod pobliskim Arcelinem, wchodząca w skład Bitwy Warszawskiej, pozwoliła rozbić w pył bolszewicką hordę, o czym z dumą mówiono w minioną niedzielę. Głównym punktem wydarzenia była efektowna inscenizacja arcelińskiej szarży, z której zdjęcia znajdziecie już…

84 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Wybory samorządowe 2018: Premier zdecydował - wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października. Tym samym druga tura wyborów przypadnie na 4 listopada. Zatem wraz z ogłoszeniem rozporządzenia mogą oficjalnie ruszyć kampanie wyborcze. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
Promeo Media

Projektujemy strony internetowe i promujemy je w Internecie

Be Fit Studio Grzegorz Kowalski

Działalność służąca poprawie kondycji fizycznej.

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Gabinet Psychologiczno - Logopedyczny UŚMIECHÓW 100 Ewa Długoszewska

Psychologiczna, logopedyczna i pedagogiczna pomoc dla dzieci. Wsparcie dla dorosłych. Wsparcie specjalisty on- line. Zajęcia grupowe dla dzieci.

Tyle mówi się o estetyce miasta i dbaniu o jego wygląd, a wystarczy iść pod adres Warszawska 51, aby przekonać się, że jest to mowa na wyrost. To coś widoczne na zdjęciach to płoński dworzec autobusowy.

Tysiące turystów każdego roku przejeżdża przez nasze miasteczko, i co widzi? Obraz nędzy i rozpaczy. Nie dość, że przy wysokich murach aresztu śledczego, to jeszcze w stanie tak opłakanym, że nie wystarczyłoby nam chusteczek do wycierania łez. Oto wizytówka Płońska! Ale już tak zupełnie serio.

Wieczorem na dworcu panują egipskie ciemności, informację już dawno odcięto, podobno ,,łazienki” są już pozamykane, a stan przystanków woła o pomstę do nieba. Przekrzywiony, widoczny na zdjęciu znak praktycznie wszystko mówi o tym miejscu.

O październikowym śmiertelnym wypadku na pekaesach wciąż przypominają połamane ławki i zwisające elementy konstrukcji wiaty numer 5. A gdzie względy bezpieczeństwa?! Życzeniowe myślenie, że nikomu na głowę nic nie spadnie, może wkrótce pokutować. I co wtedy?!

Dworzec niegdyś został sprywatyzowany, tyle że, jak widać, prywatny podmiot ,,zapomniał” o obiekcie, na nieszczęście mieszkańców Płońska. Za rok wybory do samorządu – pewnie, że najwygodniej i najbezpieczniej powiedzieć, że to nie moje, ale trzeba zacząć wreszcie rozmawiać z właścicielem tej ruiny. Non-stop. Nie dać się zbywać. Pokazać, że nam bardzo zależy, po to aby turyści nie wytykali Płońska palcami właśnie z tego względu. Taki przedwyborczy sprawdzian z oceną wystawioną przez samych płońszczan... (DRED)

Komentarze  

#1 +15 Marlena
Strach tam czekać na autobus! A wieczorem jest to tylko nie tylko pks ale i skupowisko meneli. Kiedyś jak podeszłam do okienka gdzie napisane było " informacja " zapytałam Pani która tam siedziała przy swoim stanowisku pracy o autobus do Ciechanowa to popatrzyła na mnie postawiła mi przed nosem karteczkę z informacją " przerwa " I wyjęła kanapkę. Nic się nie dowiedziałam nor.alnie babsko bym trzepneła w ten głupi łeb!!
2017-11-20 13:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +13 Ania
Świetnie,że wreszcie poruszyliście temat dworca.Totalna ruina i hańba dla miasta.Niech ktoś się wreszcie tym zainteresuje,bo wstyd wobec podróżnych za taki stan dworca w mieście powiatowym.Masakra !!!
2017-11-20 13:29 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +9 johny
Zgłoście do nadzoru budowlanego...
2017-11-20 14:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +5 kasia
Niech burmistrz sie tym zajmnie.
2017-11-20 15:19 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +4 dodzio
Nadzór budowlany zajmuje się tym co nie trzeba. To z autopsji. A Burmistrz chyba tak jak nadzór. To już z opinii społecznej
2017-11-20 18:05 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5.1 +5 Anna
Burmistrz nic nie moze z tym zrobić. To jest teren prywatny niestety.
2017-11-20 18:22 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5.1.1 -6 Ala
No i co z tego, ze prywatny? Ma środki perswazji, aby cos się tam zmieniło.
2017-11-20 19:47 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5.1.1.1 +1 Darek
A od kiedy "burmistrz" Płońska jest zainteresowany tym co się dzieje w tym mieście poza wyprowadzaniem z niego kasy?
Przestańcie w końcu głosować na tego zatraceńca!
2017-11-22 11:11 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +1 Obserwator
Czuć ze zbliżają się wybory :)
2017-11-20 23:09 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6.1 +6 ela
Ludzie jakie wybory? Stan dworca zagraża bezpieczeństwu ludzi!!! Dobrze, że chociaż Płońsk w Sieci się tym zajął! Chwał im za to! A wy tylko wybory i wybory... a jak wybory to dlaczego tych wielkich płońskich działaczy nie ma na tym dworcu? bo nic z tego nie będą mieli? Bo za dworzec nie odpowiada Burmistrz i nie można mu dowalić to po co się przejmować? a że dzieciom na głowę coś się oberwie to już co to kogo obchodzi? teraz widać że was tak naprawdę obchodzi tylko wasza dupa i żeby o was było głośno.
2017-11-21 11:46 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7 +4 podróżnik
Nic dziwnego, że autobusy żadnego PKS'u nie chcą się u nas zatrzymywać... Płoński PKS umarł już kilka lat temu. Pozostał jedynie transport do W-wy, a i ten zamiera.
2017-11-21 07:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#8 +3 Mariusz
Dworcowi PKS potrzebna jest inwestycja na odnowienie całego terenu i budynku. Potrzeba nowej inwestycji i projektu nowego dworca PKS, który stałby się wizytówką Płońska i korzyści dla inwestora. Budynek Pks można byłoby przeznaczyć na lokale gastronomiczne,kawiarenki z kanapkami lub sklepy. Ciekawym rozwiązaniem byłoby przygotować budynek pod kątem młodzieży np. w formie jakieś rozrywki, którzy dojeżdżają do szkół, gdzie mogliby spędzić czas w miłej atmosferze w oczekiwaniu na swój autobus. Takie miejsce zapewniałoby bezpieczeństwo,schronienie dla podróżnych. Potrzebne są rozmowy pomiędzy Urzędem Miasta a prywatnym inwestorem.
2017-11-21 13:56 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#9 +3 Andrzej Sadowski
Tak dworzec nie jest przykładem ładu i składu , nie zachęca do podróżowania własnie tym środkiem lokomocji hmmm myślę jednak że całą robotę robi tu znak który tylko pognębia ten straszny i ponury nastrój i w tym miejscu należą się duże brawa dla fotografa który to znakomicie uchwycił i pokazał to co jest tam ważne .
2017-11-21 21:02 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#10 0 mruj
Ta firma co kupiła ten PKS nic nie robi. Tabor stary, dworzec w opłakanym stanie. Bryyy szkoda słów.
2017-11-22 19:49 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#11 -1 kmiot
Uprzejmie informuję,że administracja strony PwS usunęłą moje komentarze dotyczące stanu dworca itd...
Cenzura działa!
Oby tak dalej
2017-11-25 10:23 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#12 +2 Lewandowski
Za to pudło nam remontują :) Daje słowo jeśli ktoś z tym znakiem nie zrobi porządku dałem słowo bratu działamy z boschem i znak w krzaki bo wstyd. Ostatnio rolnik pyta się z kąt pochodzę odpowiadam po czym zapytał co się u was dzieje z tym miastem PKS, PKP wizytówka Płońska. Tym razem Panie Andrzeju ludzie się zdenerwowali i będzie tylko gorzej póki nie zrobi pan litra z właścicielem i nie klepnie tematu
2017-12-03 11:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#13 0 Anatol
To jest skandal ! Mój komentarz został usunięty.
Potraficie zniechęcić czytelnika. Gratuluje !
2017-12-08 21:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#14 +1 Marcin
Jeżdżę po kilku pobliskich miastach i czegoś tak brzydkiego nigdy nie widziałem. Wystarczy chcieć, żeby móc
2017-12-13 21:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce