Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 Imieniny: Julia, Wiesława, Helena Do końca roku pozostało 224 dni.

czwartek 17 maj

Ludzie chcą pracować, a nie bezczynnie czekać! - protest rolników

in Wokół Płońska

by Redakcja

Planowany od dłuższego czasu rolniczy protest plantatorów truskawek z powiatu płońskiego, przede wszystkim z gminy Czerwińsk, zorganizowano 17 maja. Blisko 50 rolników ciągnikami, z włączonymi kogutami i z wpiętymi biało-czerwonymi flagami, ruszyło drogą Czerwińsk-Płońsk pod siedzibę starostwa powiatowego, gdzie spotkali się z dyrekcją Powiatowego Urzędu Pracy i władzami powiatu. Rozmawialiśmy z rolnikami jeszcze przede wyjazdem, kiedy zbierali się…

638 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Wezmą się za ulicę Krańcową: 15 maja w Urzędzie Miejskim burmistrz Andrzej Pietrasik oraz wójt Aleksander Jarosławski zawarli porozumienie, którego celem jest budowa ulicy Krańcowej, będąca granicą pomiędzy Płońskiem a wsią Skrażyn. Koszt inwestycji będzie poniesiony przez obie strony po połowie. Roboty budowlane będzie realizował Zarząd Dróg i Mostów oraz Gminny Zakład Komunalny. Inwestycja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Długość przebudowywanego odcinka stanowić będzie ok. 800 metrów. - Myślę, że mieszkańców ucieszy ta wiadomość. Krańcowa to ulica, która zbiera ruch z osiedla Toruńska - komentuje wójt Jarosławski. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły

Jeszcze w tym roku ruszy system monitoringu wizyjnego miasta. Jego centrum znajdzie się w pomieszczeniu ratusza, a obsługą sprzętu zajmą się miejscy strażnicy. - Byliśmy do tej pory jednym z niewielu miast tej kategorii, gdzie praktycznie monitoring nie istniał. Ta sytuacja zmienia się. Może już w poniedziałek ruszą pierwsze kamery – przyznaje Bogdan Lewandowski, komendant Straży Miejskiej w Płońsku.

Pierwsze kamery w liczbie trzech zamontowano na ulicach 13 lat temu. Obejmowały swym zasięgiem wejście na cmentarz od ul. Kopernika, skrzyżowanie Placu 15 Sierpnia z Płocką i Jędrzejewicza z Grunwaldzką. Obraz z nich docierał do tej pory do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji. - Podjąłem się tego zadania, że za rozsądne pieniądze (w budżecie na 2017 rok zabezpieczono na ten cel kwotę 150 tys. zł) spróbuję ożywić system miejskiego monitoringu, aby na ulicach było bezpieczniej – mówi redakcji PwS komendant SM w Płońsku, nomen omen monitorujący wdrażany właśnie projekt.

Centrum monitoringu znajdzie się w budynku urzędu miasta, blisko siedziby straży miejskiej. Jest już praktycznie wyposażone. Łącznie kamer wpiętych w nowy system monitoringu będzie ok. 35. Na jednym monitorze widoczny stanie się obraz z 15 kamer monitoringu wizyjnego miasta, a na dwóch pozostałych z blisko 20 kamer obiektowych, np.: w rejonie ,,jordanka”, siłowni zewnętrznej w parku przy Kopernika, w Parku 600-lecia, skateparku, czy też stadionu i innych terenów MCSiR.

Instalacje stacjonarne, których będzie jak wspomnieliśmy 15, obejmą swym zasięgiem najdalej od centrum rondo ,,Solidarności” przy poczcie. Poza tym monitorowane będzie m.in. skrzyżowanie Szkolnej z Kopernika, Zduńskiej z Rutkowskiego, Jędrzejewicza z Grunwaldzką, Wolności z Płocką (plus obydwa ronda) oraz cały Plac 15 Sierpnia z obrotową kamerą sięgającą pod market Vigar oraz z widokiem na Pułtuską. Trzy stacjonarne kamery znajdą się również na Rutkach. Kwestią czasu jest dociągnięcie światłowodu do okolicy dworca PKP, ale na to potrzebny jest już dodatkowy zastrzyk pieniędzy.

- Punkty kamerowe, które uruchamiamy są oparte albo o naszą kanalizację (ze światłowodem – red.), albo o nasze budynki. Także miasto nie będzie ponosiło z tego tytułu kosztów – tłumaczy komendant Lewandowski.

Monitoring rejestrował będzie zapis cała dobę. Jego obsługą zajmą się w godzinach pracy strażnicy miejscy. - W listopadzie przeszkolę swoich pracowników. Jak nie będzie komu tu siedzieć, to sam zajmę miejsce operatora – dodaje Bogdan Lewandowski, zwracając uwagę na niedostatecznie obsadzoną kadrę swojej formacji. - Po godzinach sygnał z monitoringu przekierujemy do dyżurnego policji.

- Niebezpiecznych punktów w mieście jest znacznie więcej. Bez monitoringu pozostaje chociażby cała północna część miasta – zaznacza komendant. - W tej chwili objęliśmy monitoringiem jakąś ¼ miasta, a przydałoby się spiąć kamery w krąg, który otoczyłby całe miasto. Będę starał się, aby w budżecie znalazło się jeszcze przynajmniej 100 tys. zł na poszerzanie zasięgu miejskiego monitoringu. Jest to system, w który będzie trzeba co roku inwestować. Każda kamera, tak jak i samochód, wymaga przeglądu. Ale pomimo kosztów związanych z uruchomieniem i obsługą systemu, nasz plan wyjdzie z korzyścią dla mieszkańców, bo będzie na ulicach bezpieczniej, a o to nam wszystkim przecież chodzi – kończy Bogdan Lewandowski.

Dawid Turowiecki

Komentarze  

#1 +8 Jak
Jak przedstawia się sytuacja w nocy? Chodzi mi o prace monitoringu, czy ktoś będzie to nadzorował 24/h czy tylko kamery same sobie będą rejestrować obraz. A jak zajdzie potrzeba to będzie weryfikacja co się wydarzyło w dzień w godz pracy straży miejskiej. Jest to istotne. Bo monitoring oczekuje się żeby zapobiegał zdarzeniom. 6
2017-11-03 18:55 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +5 Xxx
Jak to miasto nie będzie ponosilo kosztów? Za prąd który zurzyją te urządzenia zapłaci Pan Bogdan? A strażnicy zamiast robić coś dla mieszkańców będą siedzieć za przeproszeniem jak ciecie jeść i patrzeć W monitor? To może niech zarabiają odpowiednia pensje i bez tych wszystkich przywilejów mundurowych bo gdzie onsie będzie narażać swoje życie czy zdrowie? Chyba że wzrok i cholesterol bo pewnie z nudów będzie ciągle jadł :) zastanówmy się czy postrzebujemy takiej straży W naszym mieście. W niektórych miastach już ją zlikwidowano.
2017-11-03 19:06 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +7 taka prawda
Jeśli ktoś się łudzi, że po uruchmieniu tego centrum wizyjnego bedzie w mieście bezpieczniej, to jest w grubym błędzie. Bo nie będzie.
2017-11-03 19:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +3 Karol
A gdzie dotychczasowy monitoring . Kto go obsługuje czy jeszcze działa . Szkoda kasy bo i tak bezpieczeństwo w tym mieście się nie poprawi.
2017-11-03 21:34 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1 -3 S.
To się wyprowadź
2017-11-07 11:13 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +5 Wojtek
Po wejściu w życie tego projektu zakres obowiązków czynnych tej w moim odczuciu zbędnej dla miasta formacji będzie praktycznie marginalny . Wyciągnięcie strażnika miejskiego zza biurka będzie graniczło z cudem, stanie się tak tylko w chwili gdy będzie trzeba łatać dziurę w budżecie i wystawiać mandaty za złe parkowanie bądź brak opłaty za parking. Pomysł jak najbardziej trafiony ale moim zdaniem powierzenie go straży miejskiej już zupełnie nie.
2017-11-03 21:34 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +4 Mariusz Szydeł
To straż miejska istnieję ? Coś mi się nie wydaje jak wychodzę z Biedronki na wieczorków to nie ma jak przejść ponieważ auta stoją na chodniku i tak w większej części miasta jest więc gdzie jest straż miejska czy policja ? Straży miejskiej nie widziałem z dwa lata teraz tym bardziej ich nie zobaczę więc po co nam straż miejska ? Miała być skasowana szkoda że nie jest :( teraz panowie będą siedzieć w fotelach i oglądać spektakl telewizyjny z miasta dobre :) wy ludzie jesteście najwni ten monitoring jest po to żeby śledzić wasze ruchy będziecie obserwowani jak myszy w laboratorium gratuluję z bezpieczeństwem one nie mają nic wspólnego pozdrawiam
2017-11-04 07:06 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7 +5 Piotr
Miasto ma swoją sieć światłowodową w studniach i na blokach? Raczej mi się nie wydaje. Istnieje tylko jedna firma w Płońsku która posiada taką infrastrukturę. Połączenie monitoringu miejskiego przez infrastrukturę prywatnej firmy - trochę słabo. Kto by jej za to płacił i ile? Pewnie za darmo tego nie zrobią. Wydaje mi się, że na taką inwestycję powinien zostać zrobiony przetarg.
2017-11-04 08:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#8 +5 Gerwazy
Ja mam taki pomysł : zlikwidować straż miejską , zrobić centrum monitorigu miasta , jak najbardziej i zatrudnić tam trzy osoby pracujące na zmiany . Centrum powinno działać całą dobę ( po co dodawać obowiązków dyżurnemu policji , on by ewentualnie dawał dyspozycję w razie potrzeby do patroli których jest dużo w mieście ).
Należy zlikwidować tą pseudo mundurową komórkę w urzędzie miejski , a ludzi w niej zatrudnionych posadzić przed monitorami przez całą dobę , przynajmniej nie trzeba będzie patrzeć na ich zarozumiałe twarze.
Do czegoś by sie może w końcu przydali do póki co to tam gdzie są potrzebni ich nie ma , a tak to każdy byłby zadowolony Oni by nie stracili pracy , pieniądze które wydawane są na paliwo do lansowania sie samochodem po mieście poszły by na obsługę monitoringu i może było by bezpieczniej .
2017-11-04 20:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#9 +3 maczek
zamiana fotoradarów na kamerki dobre panie Lewandowski
2017-11-05 08:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#10 -2 protazy
do gerwazego przeanalizuj swoją pracę i wyciągnij wnioski a nie doradzaj innym . jak wygląda twoja praca dobrze wiesz doradco . przez tyle lat miałeś wpływ na obsługę kamer, i wtedy trzeba było doradzać.
2017-11-05 16:56 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#10.1 +2 Gerwazy
??? Jedyna kamera z jaką mam i miałem styczność to ta w samochodzie przylepiona do szyby .
Nie wiem kim jesteś obrońco strażników miejskich ( pewnie właśnie strażnikiem ) , ale z kimś mnie pomyliłeś .
Nie chcę pozbawiać nikogo posady tylko chcę , żeby wkońcu robili coś pożytecznego za pieniądze podatników .
2017-11-10 22:51 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#11 0 Emily
Monitoring miasta może i pomoże przy wyjaśnianiu sytuacji które się wydarzą, jednak nie poprawi naszego bezpieczeństwa... bo niby w jaki sposób??
2017-11-27 10:16 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować