Dzisiaj jest: 20 Sierpnia 2018 Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard Do końca roku pozostało 134 dni.

poniedziałek 20 sierpnia

Historia, która ożyła. Kawaleryjska szarża na polach Arcelina

in Wokół Płońska

by Redakcja

Wiele ważnych dla kraju rocznic obchodzimy w sierpniu. Jedną z nich jest bez wątpienia uroczystość wspomnienia wydarzeń z 1920 roku, kiedy to batalia pod pobliskim Arcelinem, wchodząca w skład Bitwy Warszawskiej, pozwoliła rozbić w pył bolszewicką hordę, o czym z dumą mówiono w minioną niedzielę. Głównym punktem wydarzenia była efektowna inscenizacja arcelińskiej szarży, z której zdjęcia znajdziecie już…

84 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Wybory samorządowe 2018: Premier zdecydował - wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października. Tym samym druga tura wyborów przypadnie na 4 listopada. Zatem wraz z ogłoszeniem rozporządzenia mogą oficjalnie ruszyć kampanie wyborcze. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Promeo Media

Projektujemy strony internetowe i promujemy je w Internecie

Be Fit Studio Grzegorz Kowalski

Działalność służąca poprawie kondycji fizycznej.

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

Gabinet Psychologiczno - Logopedyczny UŚMIECHÓW 100 Ewa Długoszewska

Psychologiczna, logopedyczna i pedagogiczna pomoc dla dzieci. Wsparcie dla dorosłych. Wsparcie specjalisty on- line. Zajęcia grupowe dla dzieci.

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły

Jeszcze w tym roku ruszy system monitoringu wizyjnego miasta. Jego centrum znajdzie się w pomieszczeniu ratusza, a obsługą sprzętu zajmą się miejscy strażnicy. - Byliśmy do tej pory jednym z niewielu miast tej kategorii, gdzie praktycznie monitoring nie istniał. Ta sytuacja zmienia się. Może już w poniedziałek ruszą pierwsze kamery – przyznaje Bogdan Lewandowski, komendant Straży Miejskiej w Płońsku.

Pierwsze kamery w liczbie trzech zamontowano na ulicach 13 lat temu. Obejmowały swym zasięgiem wejście na cmentarz od ul. Kopernika, skrzyżowanie Placu 15 Sierpnia z Płocką i Jędrzejewicza z Grunwaldzką. Obraz z nich docierał do tej pory do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji. - Podjąłem się tego zadania, że za rozsądne pieniądze (w budżecie na 2017 rok zabezpieczono na ten cel kwotę 150 tys. zł) spróbuję ożywić system miejskiego monitoringu, aby na ulicach było bezpieczniej – mówi redakcji PwS komendant SM w Płońsku, nomen omen monitorujący wdrażany właśnie projekt.

Centrum monitoringu znajdzie się w budynku urzędu miasta, blisko siedziby straży miejskiej. Jest już praktycznie wyposażone. Łącznie kamer wpiętych w nowy system monitoringu będzie ok. 35. Na jednym monitorze widoczny stanie się obraz z 15 kamer monitoringu wizyjnego miasta, a na dwóch pozostałych z blisko 20 kamer obiektowych, np.: w rejonie ,,jordanka”, siłowni zewnętrznej w parku przy Kopernika, w Parku 600-lecia, skateparku, czy też stadionu i innych terenów MCSiR.

Instalacje stacjonarne, których będzie jak wspomnieliśmy 15, obejmą swym zasięgiem najdalej od centrum rondo ,,Solidarności” przy poczcie. Poza tym monitorowane będzie m.in. skrzyżowanie Szkolnej z Kopernika, Zduńskiej z Rutkowskiego, Jędrzejewicza z Grunwaldzką, Wolności z Płocką (plus obydwa ronda) oraz cały Plac 15 Sierpnia z obrotową kamerą sięgającą pod market Vigar oraz z widokiem na Pułtuską. Trzy stacjonarne kamery znajdą się również na Rutkach. Kwestią czasu jest dociągnięcie światłowodu do okolicy dworca PKP, ale na to potrzebny jest już dodatkowy zastrzyk pieniędzy.

- Punkty kamerowe, które uruchamiamy są oparte albo o naszą kanalizację (ze światłowodem – red.), albo o nasze budynki. Także miasto nie będzie ponosiło z tego tytułu kosztów – tłumaczy komendant Lewandowski.

Monitoring rejestrował będzie zapis cała dobę. Jego obsługą zajmą się w godzinach pracy strażnicy miejscy. - W listopadzie przeszkolę swoich pracowników. Jak nie będzie komu tu siedzieć, to sam zajmę miejsce operatora – dodaje Bogdan Lewandowski, zwracając uwagę na niedostatecznie obsadzoną kadrę swojej formacji. - Po godzinach sygnał z monitoringu przekierujemy do dyżurnego policji.

- Niebezpiecznych punktów w mieście jest znacznie więcej. Bez monitoringu pozostaje chociażby cała północna część miasta – zaznacza komendant. - W tej chwili objęliśmy monitoringiem jakąś ¼ miasta, a przydałoby się spiąć kamery w krąg, który otoczyłby całe miasto. Będę starał się, aby w budżecie znalazło się jeszcze przynajmniej 100 tys. zł na poszerzanie zasięgu miejskiego monitoringu. Jest to system, w który będzie trzeba co roku inwestować. Każda kamera, tak jak i samochód, wymaga przeglądu. Ale pomimo kosztów związanych z uruchomieniem i obsługą systemu, nasz plan wyjdzie z korzyścią dla mieszkańców, bo będzie na ulicach bezpieczniej, a o to nam wszystkim przecież chodzi – kończy Bogdan Lewandowski.

Dawid Turowiecki

Komentarze  

#1 +8 Jak
Jak przedstawia się sytuacja w nocy? Chodzi mi o prace monitoringu, czy ktoś będzie to nadzorował 24/h czy tylko kamery same sobie będą rejestrować obraz. A jak zajdzie potrzeba to będzie weryfikacja co się wydarzyło w dzień w godz pracy straży miejskiej. Jest to istotne. Bo monitoring oczekuje się żeby zapobiegał zdarzeniom. 6
2017-11-03 18:55 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +5 Xxx
Jak to miasto nie będzie ponosilo kosztów? Za prąd który zurzyją te urządzenia zapłaci Pan Bogdan? A strażnicy zamiast robić coś dla mieszkańców będą siedzieć za przeproszeniem jak ciecie jeść i patrzeć W monitor? To może niech zarabiają odpowiednia pensje i bez tych wszystkich przywilejów mundurowych bo gdzie onsie będzie narażać swoje życie czy zdrowie? Chyba że wzrok i cholesterol bo pewnie z nudów będzie ciągle jadł :) zastanówmy się czy postrzebujemy takiej straży W naszym mieście. W niektórych miastach już ją zlikwidowano.
2017-11-03 19:06 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +7 taka prawda
Jeśli ktoś się łudzi, że po uruchmieniu tego centrum wizyjnego bedzie w mieście bezpieczniej, to jest w grubym błędzie. Bo nie będzie.
2017-11-03 19:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +3 Karol
A gdzie dotychczasowy monitoring . Kto go obsługuje czy jeszcze działa . Szkoda kasy bo i tak bezpieczeństwo w tym mieście się nie poprawi.
2017-11-03 21:34 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1 -3 S.
To się wyprowadź
2017-11-07 11:13 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +5 Wojtek
Po wejściu w życie tego projektu zakres obowiązków czynnych tej w moim odczuciu zbędnej dla miasta formacji będzie praktycznie marginalny . Wyciągnięcie strażnika miejskiego zza biurka będzie graniczło z cudem, stanie się tak tylko w chwili gdy będzie trzeba łatać dziurę w budżecie i wystawiać mandaty za złe parkowanie bądź brak opłaty za parking. Pomysł jak najbardziej trafiony ale moim zdaniem powierzenie go straży miejskiej już zupełnie nie.
2017-11-03 21:34 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +4 Mariusz Szydeł
To straż miejska istnieję ? Coś mi się nie wydaje jak wychodzę z Biedronki na wieczorków to nie ma jak przejść ponieważ auta stoją na chodniku i tak w większej części miasta jest więc gdzie jest straż miejska czy policja ? Straży miejskiej nie widziałem z dwa lata teraz tym bardziej ich nie zobaczę więc po co nam straż miejska ? Miała być skasowana szkoda że nie jest :( teraz panowie będą siedzieć w fotelach i oglądać spektakl telewizyjny z miasta dobre :) wy ludzie jesteście najwni ten monitoring jest po to żeby śledzić wasze ruchy będziecie obserwowani jak myszy w laboratorium gratuluję z bezpieczeństwem one nie mają nic wspólnego pozdrawiam
2017-11-04 07:06 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7 +5 Piotr
Miasto ma swoją sieć światłowodową w studniach i na blokach? Raczej mi się nie wydaje. Istnieje tylko jedna firma w Płońsku która posiada taką infrastrukturę. Połączenie monitoringu miejskiego przez infrastrukturę prywatnej firmy - trochę słabo. Kto by jej za to płacił i ile? Pewnie za darmo tego nie zrobią. Wydaje mi się, że na taką inwestycję powinien zostać zrobiony przetarg.
2017-11-04 08:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#8 +5 Gerwazy
Ja mam taki pomysł : zlikwidować straż miejską , zrobić centrum monitorigu miasta , jak najbardziej i zatrudnić tam trzy osoby pracujące na zmiany . Centrum powinno działać całą dobę ( po co dodawać obowiązków dyżurnemu policji , on by ewentualnie dawał dyspozycję w razie potrzeby do patroli których jest dużo w mieście ).
Należy zlikwidować tą pseudo mundurową komórkę w urzędzie miejski , a ludzi w niej zatrudnionych posadzić przed monitorami przez całą dobę , przynajmniej nie trzeba będzie patrzeć na ich zarozumiałe twarze.
Do czegoś by sie może w końcu przydali do póki co to tam gdzie są potrzebni ich nie ma , a tak to każdy byłby zadowolony Oni by nie stracili pracy , pieniądze które wydawane są na paliwo do lansowania sie samochodem po mieście poszły by na obsługę monitoringu i może było by bezpieczniej .
2017-11-04 20:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#9 +3 maczek
zamiana fotoradarów na kamerki dobre panie Lewandowski
2017-11-05 08:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#10 -2 protazy
do gerwazego przeanalizuj swoją pracę i wyciągnij wnioski a nie doradzaj innym . jak wygląda twoja praca dobrze wiesz doradco . przez tyle lat miałeś wpływ na obsługę kamer, i wtedy trzeba było doradzać.
2017-11-05 16:56 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#10.1 +2 Gerwazy
??? Jedyna kamera z jaką mam i miałem styczność to ta w samochodzie przylepiona do szyby .
Nie wiem kim jesteś obrońco strażników miejskich ( pewnie właśnie strażnikiem ) , ale z kimś mnie pomyliłeś .
Nie chcę pozbawiać nikogo posady tylko chcę , żeby wkońcu robili coś pożytecznego za pieniądze podatników .
2017-11-10 22:51 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#11 0 Emily
Monitoring miasta może i pomoże przy wyjaśnianiu sytuacji które się wydarzą, jednak nie poprawi naszego bezpieczeństwa... bo niby w jaki sposób??
2017-11-27 10:16 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce