Dzisiaj jest: 25 Listopada 2017 Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens Do końca roku pozostało 37 dni.

poniedziałek 20 listopada

Wysadzili bankomat. Policja szuka sprawców zuchwałej kradzieży

in Na Sygnale

by Redakcja

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Czerwińsku, należący do Vistula Banku Spółdzielczego. Czerwiński oddział banku zlokalizowany jest przy ulicy W. Jagiełły, jakieś 500 metrów od siedziby tamtejszego urzędu gminy. Do wybuchu doszło w środku nocy. Policja prowadzi oględziny miejsca i ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia.

2729 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Co z przebudową ulicy ks. Popiełuszki?: Jak podaje płońskie starostwo, do 15 listopada powinny zakończyć się prace związane z przebudową ulicy ks. Jerzego Popiełuszki. Wykonawca, czyli firma Wapnopol, ma jeszcze do zrobienia: wyniesienie przejścia dla pieszych przy ZS Nr 2, montaż bariero-poręczy oddzielającej chodnik od akwenu, dokończenie kładzenia warstwy ścieralnej na rondzie i nawierzchni bitumicznej na ulicach dojazdowych oraz wykonanie oznakowania poziomego. Czy zdążą? - Wszystko zależy od pogody - słyszymy w starostwie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”.

,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A mianowicie, płońszczanin potrafi rozpoznawać dowolny model origami jedynie na podstawie siatki zgięć.

Jak sam przyznaje, wcześniej nie oglądał programu, który gości uczestników prezentujących ponadprzeciętne możliwości swego umysłu. - Napisał do mnie mój znajomy z Polskiego Towarzystwa Origami, czy nie chciałbym spróbować swych sił. Długo się nie zastanawiałem i już 2 sierpnia byłem na nagraniu – wspomina w rozmowie z PwS, Damian Malicki.

Przygotowania do obranego zadania, jak twierdzi Damian, nie trwały długo. - Dostałem wcześniej 80 modeli siatek i miałem się ich nauczyć. To nie był większy problem, bo sztuką składania papieru zajmuję się już od lat. Bez nauki też zrobiłbym takie rzecze – kontunuuje młody płońszczanin.

Konkurencja Damiana polegała na rozpoznaniu figur, a nad przebiegiem zadania czuwał ekspert, hobbysta origami. 18-latek analizował wylosowane siatki i przyporządkował je do odpowiednich figur: smoka, psa i pluskwy. Zadanie wykonał bezbłędnie. - Byłem niemal w stu procentach pewny, że uda mi się zaliczyć to wyzwanie, stąd specjalnie się nie stresowałem. Bardziej denerwowali się obecni ze mną rodzice – opowiada o udziale w programie Damian Malicki.

Podczas ogłoszenia werdyktu zostało ich tylko dwóch: mistrz origami i specjalista od szybkiego czytania. Publiczność zdecydowała, że statuetka ,,Genialnego Umysłu” oraz czek na 30 tysięcy złotych trafią właśnie do Damiana.

Odcinek z Damianem w roli głównej telewizja Polsat wyemitowała we wtorek. - Wczoraj wpadło do mnie do domu z 10 osób, które wspólnie ze mną obejrzały program i dopiero wtedy dowiedziały się, że to ja jestem wygranym. Ciężko było utrzymać to w tajemnicy – uśmiecha się uczeń płońskiego ogólniaka, która w przyszłym roku zmierzy się z kolejnym wyzwaniem – maturą.

Damian poza składaniem modeli origami, których ma już w swojej kolekcji tysiące, uprawia street workout, gra w piłkę oraz próbuje swych sił w żonglerce. Jego marzeniem jest udział w największej na świecie konwencji origamistów w Kraju Kwitnącej Wiśni. Życzymy spełnienia marzeń i gratulujemy sukcesu w ,,The Brain. Genialny umysł”!

Dawid Turowiecki (foto: DT/polsat.pl)

Może Cię także zainteresować