Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest Do końca roku pozostało 311 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

196 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”.

,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A mianowicie, płońszczanin potrafi rozpoznawać dowolny model origami jedynie na podstawie siatki zgięć.

Jak sam przyznaje, wcześniej nie oglądał programu, który gości uczestników prezentujących ponadprzeciętne możliwości swego umysłu. - Napisał do mnie mój znajomy z Polskiego Towarzystwa Origami, czy nie chciałbym spróbować swych sił. Długo się nie zastanawiałem i już 2 sierpnia byłem na nagraniu – wspomina w rozmowie z PwS, Damian Malicki.

Przygotowania do obranego zadania, jak twierdzi Damian, nie trwały długo. - Dostałem wcześniej 80 modeli siatek i miałem się ich nauczyć. To nie był większy problem, bo sztuką składania papieru zajmuję się już od lat. Bez nauki też zrobiłbym takie rzecze – kontunuuje młody płońszczanin.

Konkurencja Damiana polegała na rozpoznaniu figur, a nad przebiegiem zadania czuwał ekspert, hobbysta origami. 18-latek analizował wylosowane siatki i przyporządkował je do odpowiednich figur: smoka, psa i pluskwy. Zadanie wykonał bezbłędnie. - Byłem niemal w stu procentach pewny, że uda mi się zaliczyć to wyzwanie, stąd specjalnie się nie stresowałem. Bardziej denerwowali się obecni ze mną rodzice – opowiada o udziale w programie Damian Malicki.

Podczas ogłoszenia werdyktu zostało ich tylko dwóch: mistrz origami i specjalista od szybkiego czytania. Publiczność zdecydowała, że statuetka ,,Genialnego Umysłu” oraz czek na 30 tysięcy złotych trafią właśnie do Damiana.

Odcinek z Damianem w roli głównej telewizja Polsat wyemitowała we wtorek. - Wczoraj wpadło do mnie do domu z 10 osób, które wspólnie ze mną obejrzały program i dopiero wtedy dowiedziały się, że to ja jestem wygranym. Ciężko było utrzymać to w tajemnicy – uśmiecha się uczeń płońskiego ogólniaka, która w przyszłym roku zmierzy się z kolejnym wyzwaniem – maturą.

Damian poza składaniem modeli origami, których ma już w swojej kolekcji tysiące, uprawia street workout, gra w piłkę oraz próbuje swych sił w żonglerce. Jego marzeniem jest udział w największej na świecie konwencji origamistów w Kraju Kwitnącej Wiśni. Życzymy spełnienia marzeń i gratulujemy sukcesu w ,,The Brain. Genialny umysł”!

Dawid Turowiecki (foto: DT/polsat.pl)

Może Cię także zainteresować