Dzisiaj jest: 22 Czerwca 2018 Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz Do końca roku pozostało 193 dni.

piątek 22 czerwca

Obraz zniszczeń po czwartkowej nawałnicy [FOTO]

in Wokół Płońska

by Redakcja

- Byłem świadkiem jak to wszystko szło. To dosłownie trwało kilkanaście sekund. Słychać było pękanie drzew i pełno piachu wszędzie. Widok nie do opisania – takie komentarze spływają do naszej redakcji po wczorajszej nawałnicy. Trwa usuwanie skutków i liczenie strat czwartkowego uderzenia żywiołu na nasze miasto i powiat płoński. Wszystko zaczęło się około godziny 18. Burza piaskowa, jakiej…

578 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Tragicznie na drodze w Przyborowicach Górnych: 11 czerwca na krajowej ,,siódemce", około godziny 17, na pasie w kierunku na Gdańsk doszło do zderzenia ciężarówki i osobowego opla. Nie żyje jedna osoba, mieszkaniec powiatu płockiego. Zdjęcia z wypadku i szczegóły zdarzenia w naszym materiale w dziale ,,Na sygnale". * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły

Były życzenia, listy gratulacyjne, nagrody burmistrza i dyrektorów – tak samorząd miejski obchodził w czwartek święto nauczycieli i pracowników oświaty. Nam w pamięci szczególnie zapadło wystąpienie Marii Trębskiej. Przewodnicząca płońskiego oddziału ZNP nie po raz pierwszy skrytykowała publicznie rządową reformę szkolnictwa.

Burmistrz Płońska za priorytetowe zadanie samorządu uważa jakość kształcenia. - Edukacja młodych pokoleń jest sprawą najważniejszą. Możemy pochwalić się profesjonalną kadrą nauczycielską, liczącą 323 nauczycieli – mówił w sali kina Andrzej Pietrasik. - Życzę wam, aby nie opuszczał was zapał w dążeniu do zmieniania otoczenia i świata, żebyście tego samego uczyli waszych podopiecznych – wskazywał burmistrz.

Podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej obecny był m.in. Jacek Zawiśliński, zastępca dyrektora Delegatury w Ciechanowie Kuratorium Oświaty w Warszawie, który dziękował głównym bohaterom dnia za pasję i entuzjazm, jakie wnoszą w codzienne szkolne życie.

Dziekan ks. Zbigniew Sajewski stwierdzał, że praca jaką wykonuje nauczyciel jest zbliżona do pracy kapłana, bowiem w obydwu przypadkach, jak podkreślał, potrzebne jest powołanie.

Maria Trębska, przewodnicząca płońskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, jak mówiła, cieszy się z nagród, które z okazji swego święta dostają nauczyciele, ale to chyba jedyny powód do radości pani prezes, kiedy patrzy na aktualny stan naszej oświaty. Jej płomienne wystąpienie mówi samo za siebie. - Część środowiska nauczycielskiego odczuwa na własnej skórze skutki reformy, która miała przebiec bezkosztowo i bezboleśnie dla nauczycieli. Ich status zawodowy miał być niezachwiany – zaczynała Maria Trębska, wymieniając m.in. koszty związane z przygotowaniem sal i pracowni, świetlic dla maluchów, czy też zwiększone wydatki samorządu na powstające przedszkola prywatne.

- W powiecie płońskim rozwiązano stosunek pracy z 30 nauczycielami, nie wszyscy odeszli na emeryturę. 28 nie ma pełnego wymiaru czasu pracy. Dziś nauczyciele szukają pracy w innych zawodach, ale wielu się udało dzięki determinacji dyrektorów i władz samorządowych, które robiły wszystko, aby grono nauczycielskie jak najmniej odczuło kłopot związany z reformą – uważa przewodnicząca. - By pozbierać pensum nauczyciele przemieszczają się z jednej szkoły do drugiej. Rekordzistka pracuje w sześciu placówkach. Na terenie naszego powiatu nauczycielka z Raciąża, która ma kwalifikacje do czterech przedmiotów, będzie dojeżdżała do Nowego Miasta i to tylko na półtora miesięczne zastępstwo – kontynuowała. - Beneficjentów tej reformy nie ma, bo nauczyciele liceum i technikum nic nie zyskają. Ilość godzin jest taka sama tylko rozłożona na dłuższy cykl nauczania, ale dzieci i młodzież za dwa lata czeka chaos. Wielu z nich nie dostanie się do wymarzonej szkoły, bowiem dwa roczniki naraz będą starały się o przyjęcie do jednej szkoły – dodawała m.in. Maria Trębska.

Henryk Zienkiewicz, emerytowany nauczyciel, dawny dyrektor podstawówki z numerem cztery, nauczycieli porównywał do dobrych ogrodników, mając jednocześnie do nich jedną, ale jakże cenną wskazówkę. - Kształtujecie serca i umysły młodych pokoleń, wy przygotowujecie ich do dalszej edukacji. Wy, nauczyciele oceniacie uczniów, ale oni również oceniają was. Chciałbym, abyście skorzystali z mojego doświadczenia i z mojej prośby - bądźcie zawsze w stosunku do uczniów sprawiedliwi. Spełnienie tego warunku pozwoli na to, by uczeń widział w was przyjaciela, drugą matkę, drugiego ojca -stwierdzał trafnie Zienkiewicz.

Rokrocznie burmistrz przyznał nagrody dyrektorom szkół i przedszkoli oraz nauczycielom, którzy osiągnęli sukcesy w pracy dydaktyczno-wychowawczej, bądź kierowali placówkami oświatowymi, do których uczęszcza w sumie 3052 dzieci. W Płońsku zarządzanie spoczywa w rękach samych kobiet (dyrekcja z burmistrzem na zdjęciu powyżej - red.): Bożeny Dzitowskiej, Teodozji Gorlewskiej, Marzeny Jóźwiak, Joanny Szczepańskiej, Aliny Paczkowskiej, Elżbiety Gołębiewskiej, Justyny Liberek, Barbary Kostrzewy i Aldony Góreckiej.

Burmistrz przyznał nagrody następującym nauczycielom: Marianie Kozłowskiej, Joannie Ostrowskiej, Magdalenie Parzuchowskiej, Magdalenie Wyrczyńskiej, Katarzynie Jatkowskiej, Beacie Gorzkiewicz, Krystynie Jankowskiej, Ewie Wierzbickiej, Annie Stawickiej, Władysławie Adamiak, Mirosławowi Małkowi i Marcinowi Zaborowskiemu. Wyróżnienia swoim nauczycielom wręczyli również dyrektorzy szkół.

Finansowe nagrody otrzymały również Barbara Biernatowicz i Barbara Olbryś z Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych, które zastępują w wykonywaniu obowiązków, nieobecną z przyczyn osobistych, Hankę Sulińską, kierownik ZOPO. Ponadto nagrody dyrektorów szkół i przedszkoli otrzymali pracownicy niepedagogiczni. (DT)

Komentarze  

#1 +5 Waldek
Pani Trębska. Płomiennie ale obok tematu. Nie byłoby problemu ,,pensum" gdyby nie kwestia nauczycieli -emerytów. Ilu takich jest w powiecie? Pobierających świadczenia, pensję i inne apanaże -dobrze Pani wie. W imię solidarności zawodowej zróbcie coś z problemem. To oni, dla których nic nie jest ważne, oprócz kasy, blokują miejsca młodym np. programistom. Dobrze Pani o tym wie. Tylko ,że ten temat jest dla Pani szczególnie niewygodny..., ze zrozumiałych względów.
2017-10-13 11:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +1 Adam
Przecież to, pożal się Boże, "dobra zmiana", a nie Pani Trębska namawia do pozostawania na stanowiskach i nie odchodzenia na emeryturę.
2017-10-13 12:28 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1.1 +2 XYZ
Pani trębska powinna iść na emeryturę, bo i wiek , i gada od rzeczy
2017-10-13 17:16 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 -1 ABC
Reformę trudno ocenić po miesiącu pracy. No, ale cóż to dla s5k specjalistki...
2017-10-13 18:44 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1 0 ABC
To s5k to pomyłka klawiszowa
2017-10-13 18:44 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 0 Darek
Pani Prezes sięga po mistrzostwo, jeżeli nie świata, to przynajmniej powiatu. W bredzeniu.
A redakcja to promuje...
2017-10-14 07:11 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1 +5 eda
Cytuję Darek:
Pani Prezes sięga po mistrzostwo, jeżeli nie świata, to przynajmniej powiatu. W bredzeniu.
A redakcja to promuje...


Mnie się wydaję, że redakcja po prostu informuje i relacjonuje, co POWINNO być zasadą niezależnych mediów.
Tak tęsknisz za jedynie słuszną opcją?
Nie chodzi także o p. Trębską, ale o dane....
2017-10-14 07:20 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1.1 +3 ABC
Skąd dane? Kiedy pani prezes była ostatnio w szkole? Tylu nauczycieli straciło pracę, a podobno emerytka pracuje w jednejbux69 ze szkół. Jak to w końcu jest?
2017-10-15 10:18 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1.1.1 0 ABC
bux69 to znów literówka, przepraszam
2017-10-15 10:19 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce