Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest Do końca roku pozostało 311 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

322 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Nieporozumieniem, czy też kiepskim żartem określa Zjednoczona Płońska Prawica sytuację, w której to szef Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji odbiera pokaźne gratyfikacje finansowe. O takich apanażach dyrektorzy innych jednostek mogliby tylko pomarzyć.

Radny Marcin Kośmider na zwołanej w ubiegłym tygodniu konferencji prasowej poruszył temat wysokich nagród, które rokrocznie otrzymuje dyrektor Waldemar Kunicki.
- Pan Waldemar Kunicki dostaje największe premie finansowe od burmistrza Pietrasika. W latach 2012–2016 była to kwota w wysokości 58 tys. 600 zł. Jest to kwota dużo większa niż premie wszystkich innych dyrektorów i kierowników miejskich instytucji – wskazywał dziennikarzom Marcin Kośmider, prezentując stanowisko Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Płońsku.

- W samym 2016 roku kwota nagrody sięgnęła około 13 tys. zł. Za co? Za organizację kolonii letnich dla dzieci z terenu Płońska, za koordynację i nadzór nad ich przebiegiem. Za zapewnienie bezpiecznego, miłego, słonecznego (sic!) i sportowego wypoczynku poza godzinami pracy, w soboty i niedziele, i w pozostałe dni wcześnie rano i wieczorem. Także za pracę w zespole zajmującym się projektem modernizacji stadionu – wymieniał z pisma otrzymanego z ratusza. - Jestem bardzo zdziwiony, bo to powinno należeć do zakresu obowiązków dyrektora centrum sportu, który ma przecież nienormowany czas pracy. Nie dość, że ma on bardzo wysoką pensję, to jeszcze za swoje obowiązki dostaje wysokie nagrody. A co w takim razie z dyrektorami, którzy mają pod sobą kilkuset uczniów i i kilkudziesięciu nauczycieli i odpowiadają za szkoły…? - pytał retorycznie.

W stanowisku prezentowanym również podczas wrześniowej sesji rady miasta, padają także inne zarzuty pod adresem Waldemara Kunickiego. - Poza działalnością kilku pasjonatów, sport w Płońsku nie istnieje. Zaangażowanie MCSiR stoi na żenująco niskim poziomie. Bezradność i stagnacja są najlepszymi słowami opisującymi to co się wyrabia w płońskim sporcie. A to jeszcze nie koniec. Kilka miesięcy temu hala sportowa i basen były z rozmachem modernizowane. Pańskie oko sowicie nagradzanego i premiowanego dyrektora Kunickiego nadzorowało remont i modernizację basenu. I co? Po kilku miesiącach - w sierpniu, po jednej mocniejszej ulewie na basenie woda zalała szatnie, a z dziurawego dachu kapało do basenu i pływającym na głowy – odczytywał radny Kośmider (na zdjęciu po lewej).

Dyrektor Kunicki wreszcie publicznie zabrał głos i odniósł się do wypowiedzi radnego. - Ufam, że wziął pan kalkulator i kwota, którą pan podał, jest taka, jaką dostałem w rzeczywistości. Nie sprawdzałem, czy to było więcej, czy mniej. Jeśli chodzi o te nagrody nie zamierzam tego robić – odparł, nie widząc najwyraźniej nic dziwnego w owych nagrodach szef MCSIR.

- Ja nie jestem odpowiedzialny za wyniki płońskiego sportu. Nie mam wpływu na to, ile razy w tygodniu dany szkoleniowiec trenuje z zawodnikami, czy jakie metody stosuje. To jest poza moimi kompetencjami – kontynuował. - My tworzymy tylko i wyłącznie, lub aż, infrastrukturę sportową , na których odbywa się działalność lokalnych stowarzyszeń. MCSiR nie prowadzi żadnego klubu sportowego – przyznawał Kunicki. - A gdzie pan wyczytał, że nadzorowałem termomodernizację hali? Owszem, interesowała mnie jako dyrektora robota budowlana, ale nie w moich kompetencjach leży nadzór. Brałem udział w komisji odbioru technicznego.

A co z przeciekającym dachem, bo i ten wątek odważył się poruszyć radny opozycyjny. - Od oddania inwestycji użytkownikom minęło kilkanaście miesięcy. Nie było sytuacji, że wystąpiły przecieki na dachu. Zdarzyło się to dwa razy w sierpniu, kiedy spadła ponadnormatywna ilość deszczu – oświecał radnego dyrektor MCSiR-u. - Na dachu nad krytą pływalnią są tylko cztery rury spustowe odprowadzające wodę z całego dachu. Nie zmieniono tego podczas termomodernizacji. Wyciek wody nie nastąpił we wszystkich częściach dachu, ale lało się tylko nad oknami od strony ulicy Kopernika – zakończył ,,optymistycznie” Waldemar Kunicki.

Od autora: Od początku rządów dyrektora Kunickiego w MCSiR byłem zdania, że zaangażowanie tejże placówki w rozwój sportu i rekreacji na terenie miasta pozostawia wiele do życzenia. Myślałem jednak, jak się okazało naiwnie, że sytuacja systematycznie będzie ulegać poprawie. Nuda, nic się nie dzieje proszę pana..., cytując klasyka. Cykliczne zawody już na nikim nie robią wrażenia. Odhaczamy w grafiku, wręczymy kilka dyplomów i do następnego razu. Żadnych nowości, kreatywnego spojrzenia na potrzeby mieszkańców w dziedzinie rekreacji, żadnych prestiżowych imprez, jak chociażby takich, które wciąż pamiętamy jeszcze z czasów dyrektorowania Jerzego Michalaka. Marazm tylko się pogłębia. Jeden Jarek to za mało (czyt. Jarosław Jeznach - red.). I tak się zastanawiam, za co te wszystkie nagrody, bo jakoś nie przekonują mnie mocno naciągane stwierdzenia typu ,,za zapewnienie miłego, słonecznego i sportowego wypoczynku”. Za wiele nas to kosztuje...

Dawid Turowiecki

Komentarze  

#1 +23 Kasia
Dzień dobry,
mnie bardzo brakuje przepływu informacji o tym, co się dzieje w MCSiR w Płońsku. Strona internetowa tej instytucji nie jest aktualizowana, jest na niej mało informacji i przedstawione są w sposób nieczytelny. Proponuję również utworzyć profil MCSiR na Facebook-u z aktualnymi informacjami, np., ze w danym dniu jest zamknięta zjeżdżalnia na basenie itd.
Chyba, że ja nie potrafię znaleźć tych informacji - bardzo proszę o wskazanie, gdzie mogę je znaleźć.
Jak to się robi? Wystarczy spojrzeć na portale MCK w Płońsku, gdzie wszystkie informacje są aktualne, relacje na bieżąco, aż się chce czytać:)
Panie Redaktorze, proszę o interwencję w tej sprawie u Dyrekcji MCSiR w Płońsku. Jest Pan specjalistą od przepływu informacji:)
Dziękuję.
Kasia
2017-09-27 11:05 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +23 Stanisław Bareja
Scena jak z filmu "Miś":

"... I nie jest prawdą, że na zgrupowaniu dach przeciekał, zwłaszcza, że prawie w ogóle nie padało..."
2017-09-27 14:19 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1 +32 mieszkanka
Premię dostaje się za bardzo dobrą, wyróżniającą się robotę. Więc chcę wiedzieć, za co ten P. dyrektor otrzymał tak duże nagrody? Z wyjaśnień wynika, że nie za wyniki płońskiego sportu, również nie jest odpowiedzialny za przeciekanie dachu. Bo jak stwierdził, dach przecieka z powodu ponadnormatywnego opadu deszczu. Dziwne to tłumaczenie. Mam nowy dach, mieszkam w Płońsku i ten sam deszcz nie spowodował u mnie żadnego przeciekania. Ale ja wszystkiego dopilnowałam. Bo mój dom, mój dach i moje ciężko zarobione pieniądze. Skoro P.dyrektor brał udział w komisji odbioru technicznego obiektu, to powinien się wstydzić za ten swój udział, bo odebrał fuszerkę i nie dopilnował tych prac.Ale przecież stwierdził, że do jego kompetencji nie należy nadzór.Moim zdaniem premia się nie należy, bo dobry gospodarz o wszystko dba i wszystko nadzoruje. Ale może się mylę?
2017-09-27 17:05 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.2 +14 Stanisław Bareja
https://www.youtube.com/watch?v=Arm4KHGObiI
2017-09-27 18:20 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +18 Adam
A kiedyś wyróżniający się sportowiec, kicha P. Waldemarze
2017-09-27 17:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 -31 Pływaczka
Odkąd Pan Kunicki jest dyrektorem MCSiR, to miejsce zaczęło się rozwijać, unowocześniać i jakoś wyglądać. Jest to jedno z nielicznych miejsc, którym Płońsk może się śmiało pochwalić. Przypomnijcie sobie, jak to wyglądało wcześniej. Ten portal robi się bardzo, bardzo stronniczy.
2017-09-28 05:23 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1 +22 pen
co zmieniło się na Płońskich obiektach sportowych przez te lata?
2017-09-28 09:39 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.2 +29 mieszkanka
Proszę o konkrety, co, gdzie, kiedy, jak? Portal też nie jest stronniczy, tylko każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi i oceny ludzi, którzy żyją z naszych podatków. Żeby nie było, że jestem stronnicza to oświadczam, że nie należę do żadnej partii, ani nie jestem sympatykiem jakiejkolwiek partii.Również nie mam nic do tego P.dyrektora.Jednak uważam,że każdy dobry gospodarz o wszystko i wszystkich dba i śmieszy mnie wypowiedź, że jak już uprzednio pisałam nie jest odpowiedzialny za przeciekanie dachu ani za wyniki sportowe mimo, brał udział w komisji odbioru technicznego! Jak widać najlepiej za nic nie odpowiadać tylko brać kasę i olbrzymie premie. Też bym tak chciała.Najlepiej zwalać winę na wszystkich i wszystko a szczególnie na klimat.Ciekawa jestem, czy gdyby chodziło o dach na prywatnym domu, też byłaby wina ponadnormatywnego opadu deszczu?
2017-09-28 11:51 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.2.1 +19 bywam tam
Pochwalić się? Weźmy tylko Orlik. Śmierdzące kible, porwane siatki zabezpieczające, pourywane klamki i zamki, zepsute kamery monitoringu, oświetlenie prawie już nie działa, bo ostatnie żarówki też się zaraz przepalą. Stadion to w ogóle nie wymaga komentarza. Wstydziłbym się na jego miejscu.
2017-09-30 09:22 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.3 +8 pływak
Hahaha.
A ktoś czytał książkę skarg i wniosków? Same pochwały za które należy się premia?
A dlaczego woda w basenie na rekreacji jest tak ciepła. że dłużej jak pół godziny z dzieckiem nie da się wysiedzieć, a i tak po takim czasie wychodzi z wody z sinymi ustami.
A dlaczego sauna w Płońsku jest najdroższa jaką znam? Ceny sauny porównywalne z Wodnym Parkiem (Warszawianka) tylko u nas 2 sauny w tam 12... Nie mogłaby być w cenie basenu? Ja rozumiem że koszty sauny są duże, ale na innych miejskich basenach jest w cenie biletu na basen, np w Łomiankach i tam się opłaca znieść dodatkowe opłaty. Pewnie działa to tak, że "za darmo" na saunę przychodzi dużo więcej osób, a tym samym wpływy z czasu spędzone na basenie są wyższe. A tutaj płacimy za pobyt na basenie i dodatkowo za pobyt na saunie. Aha, no i dodatkowo nie musiałaby pani pilnować czy wszyscy się "odbijają" wchodząc do sauny - czysty zysk z jednego czy dwóch etatów.
2017-10-09 15:01 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 0 andrzej ferski
Basen ma już ponad 17 lat ,i tyle lat tam pływam około 300 dni w roku bo wiecej się nie da i co się zmieniło nic tak wielkiego woda jak była czysta tak jest dach nie przeciekał a przecieka i to dziwne że przecieka jak deszcz pada a jak słońce świeci to na głowe nie leci.I taka jest Płońska rzeczywistość .
2017-09-28 15:02 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +2 mieszkaniec
myślę że ataki na pracę MCSiR są słuszne, od dawna mało się tam dzieje. Ciekawi mnie tylko, czy nie jest to zagranie mające zdyskredytować dyrektora MCSiR'u, w miesiącu w którym umowa kończy się pani dyrektor placówki obok - MCKu. Jeśli tak, to może powinna zająć miejsce kierownicze nowej placówki obok, aby wypromować działania MCSiR na facebook'ach żeby zamknąć co niektórym mordę... Skoro z kulturą jej na bakier, a świetnie dała radę, to powinna dać radę i w sporcie.
2017-10-13 16:53 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować