Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest Do końca roku pozostało 311 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

739 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe – to konkurencje, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy jubileuszowych dzisiątych Powiatowych Zawodów Sportowo–Pożarniczych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Płońskiego.

W zawodach na miejskim stadionie wzięło udział 19 drużyn. Strażackie zmagania obserwowali m.in. Komendant Powiatowy PSP w Płońsku st. bryg. Paweł Jakubowski oraz wójtowie naszych gmin, jak i władze powiatu.

W grupie męskiej, zarówno w sztafecie 7x50 m z przeszkodami, jak i w ćwiczeniach bojowych bezkonkurencyjni byli strażacy-ochotnicy z Kownat, którzy tym samym wygrali klasyfikację generalną z wynikiem 104,24 pkt. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z OSP Radzymin (110,11 pkt.) a na trzecim OSP Naruszewo (110,81 pkt.).
Dalsze miejsca zajęli strażacy z Podmarszczyna, Nowych Wrońsk, Latonic, Idzikowic, Kołozębia, Gumina, Niedarzyna, Płońska, Siedlina, Nowego Miasta, Królewa, Kaczorowych i Smulsk.

Dodajmy, że do komisji sędziowskiej wpłynął jeden protest z OSP Płońsk, który został ostatecznie oddalony. Sędziowie orzekli popełnienie błędu w polu sztafetowej zmiany, z czym zdecydowanie nie zgadzali się nasi ochotnicy.

W gronie kobiecym triumfowała ekipa z radzymińskiego OSP, która uzyskała wynik 128,59 pkt. i wyprzedziła OSP Niedarzyn (139,94) oraz OSP Kownaty (140, 28).

Zwycięzcy grup pojadą w przyszłym roku na zawodowy wojewódzkie. (DT)

Może Cię także zainteresować