Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

poniedziałek 11 grudnia

Łzy wzruszenia, radość, szczęście - jedyny taki weekend w roku!

in Wokół Płońska

by Redakcja

Zwykło się mówić, że ten grudniowy weekend jest ,,weekendem cudów” i coś w tym jest. Kiedy chociaż na chwilę odwiedzi się lokalny sztab Szlachetnej Paczki, można szybko odkryć na czym polega jej magia i fenomen, a wyjście z ,,magazynu” już nie będzie takie proste. W niedzielę zakończył się XVII Finał Szlachetnej Paczki. W Płońsku organizowany był już po…

170 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe – to konkurencje, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy jubileuszowych dzisiątych Powiatowych Zawodów Sportowo–Pożarniczych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Płońskiego.

W zawodach na miejskim stadionie wzięło udział 19 drużyn. Strażackie zmagania obserwowali m.in. Komendant Powiatowy PSP w Płońsku st. bryg. Paweł Jakubowski oraz wójtowie naszych gmin, jak i władze powiatu.

W grupie męskiej, zarówno w sztafecie 7x50 m z przeszkodami, jak i w ćwiczeniach bojowych bezkonkurencyjni byli strażacy-ochotnicy z Kownat, którzy tym samym wygrali klasyfikację generalną z wynikiem 104,24 pkt. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z OSP Radzymin (110,11 pkt.) a na trzecim OSP Naruszewo (110,81 pkt.).
Dalsze miejsca zajęli strażacy z Podmarszczyna, Nowych Wrońsk, Latonic, Idzikowic, Kołozębia, Gumina, Niedarzyna, Płońska, Siedlina, Nowego Miasta, Królewa, Kaczorowych i Smulsk.

Dodajmy, że do komisji sędziowskiej wpłynął jeden protest z OSP Płońsk, który został ostatecznie oddalony. Sędziowie orzekli popełnienie błędu w polu sztafetowej zmiany, z czym zdecydowanie nie zgadzali się nasi ochotnicy.

W gronie kobiecym triumfowała ekipa z radzymińskiego OSP, która uzyskała wynik 128,59 pkt. i wyprzedziła OSP Niedarzyn (139,94) oraz OSP Kownaty (140, 28).

Zwycięzcy grup pojadą w przyszłym roku na zawodowy wojewódzkie. (DT)

Może Cię także zainteresować