Dzisiaj jest: 18 Października 2017 Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita Do końca roku pozostało 75 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

1387 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe – to konkurencje, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy jubileuszowych dzisiątych Powiatowych Zawodów Sportowo–Pożarniczych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Płońskiego.

W zawodach na miejskim stadionie wzięło udział 19 drużyn. Strażackie zmagania obserwowali m.in. Komendant Powiatowy PSP w Płońsku st. bryg. Paweł Jakubowski oraz wójtowie naszych gmin, jak i władze powiatu.

W grupie męskiej, zarówno w sztafecie 7x50 m z przeszkodami, jak i w ćwiczeniach bojowych bezkonkurencyjni byli strażacy-ochotnicy z Kownat, którzy tym samym wygrali klasyfikację generalną z wynikiem 104,24 pkt. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z OSP Radzymin (110,11 pkt.) a na trzecim OSP Naruszewo (110,81 pkt.).
Dalsze miejsca zajęli strażacy z Podmarszczyna, Nowych Wrońsk, Latonic, Idzikowic, Kołozębia, Gumina, Niedarzyna, Płońska, Siedlina, Nowego Miasta, Królewa, Kaczorowych i Smulsk.

Dodajmy, że do komisji sędziowskiej wpłynął jeden protest z OSP Płońsk, który został ostatecznie oddalony. Sędziowie orzekli popełnienie błędu w polu sztafetowej zmiany, z czym zdecydowanie nie zgadzali się nasi ochotnicy.

W gronie kobiecym triumfowała ekipa z radzymińskiego OSP, która uzyskała wynik 128,59 pkt. i wyprzedziła OSP Niedarzyn (139,94) oraz OSP Kownaty (140, 28).

Zwycięzcy grup pojadą w przyszłym roku na zawodowy wojewódzkie. (DT)

Może Cię także zainteresować