Dzisiaj jest: 22 Czerwca 2018 Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz Do końca roku pozostało 193 dni.

piątek 22 czerwca

Obraz zniszczeń po czwartkowej nawałnicy [FOTO]

in Wokół Płońska

by Redakcja

- Byłem świadkiem jak to wszystko szło. To dosłownie trwało kilkanaście sekund. Słychać było pękanie drzew i pełno piachu wszędzie. Widok nie do opisania – takie komentarze spływają do naszej redakcji po wczorajszej nawałnicy. Trwa usuwanie skutków i liczenie strat czwartkowego uderzenia żywiołu na nasze miasto i powiat płoński. Wszystko zaczęło się około godziny 18. Burza piaskowa, jakiej…

573 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Tragicznie na drodze w Przyborowicach Górnych: 11 czerwca na krajowej ,,siódemce", około godziny 17, na pasie w kierunku na Gdańsk doszło do zderzenia ciężarówki i osobowego opla. Nie żyje jedna osoba, mieszkaniec powiatu płockiego. Zdjęcia z wypadku i szczegóły zdarzenia w naszym materiale w dziale ,,Na sygnale". * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

Niedowierzanie i konsternacja zapanowały w sali sesyjnych obrad, kiedy radny Kośmider pokazał zdjęcie zrobione na skwerku przy ul. Pułtuskiej. Zarządzono krótką przerwę, aby na własne oczy przekonać się, czy tabliczka u stóp figurki Najświętszej Maryi Panny faktycznie nie została zdjęta, mimo obietnic miejskich władz. Burmistrz nie potrafi powiedzieć, co się stało...

Jeszcze przed tym zanim prawda wyszła na jaw, radny Wojciech Bluszcz pytał burmistrza, jaki był koszt demontażu ,,złotej” tablicy erekcyjnej, kto ją zdjął, i gdzie obecnie znajduje się ten nieszczęsny przedmiot. Andrzej Pietrasik był tym razem bardzo oszczędny w słowach, jeśli chodzi o kwestię umieszczenia tablicy upamiętniającej odbudowę figurki Matki Bożej. Odsyłał do oficjalnego stanowiska ratusza, które opinia publiczna poznała w lipcu.

Przypomnijmy więc końcowe fragmenty tego oświadczenia podpisanego przez burmistrza Płońska. (…) W związku z tym jednakże, iż pracownicy Urzędu Miejskiego nie powiadomili o powyższej decyzji Kurii Płockiej oraz Proboszczów, których nazwiska zostały na tablicy zamieszczone nie uzyskując tym samym ich zgody dla powyższej inicjatywy, Burmistrz Miasta Płońsk – w poczuciu odpowiedzialności za podjęte działania pracowników Urzędu, którzy nie uzgodnili treści tablicy z przedmiotowymi stronami, zdecydował o zdjęciu tablicy z pomnika.

Przepraszając wraz z pracownikami urzędu za zaistniałą sytuację, burmistrz Płońska wyraża nadzieję, iż figurka Matki Bożej, będąca obiektem sakralnym, nie stanie się źródłem konfliktu i nieporozumień, ale kolejnym miejscem modlitwy jego mieszkańców, nawiązującym do tradycji religijnych przedwojennego Płońska (…).

I kiedy prawie wszyscy myśleli, że tabliczka zniknęła już z krajobrazu Płońska, znów huknęło na skwerku. - Żadna tablica nie jest usunięta! - obwieścił Marcin Kośmider. - To poważna sytuacja, bo być może podaje się kłamliwe informacje. Przekonajmy się jak jest – apelował Krzysztof Tucholski.

Dziennikarze wraz z kilkorgiem radnych od razu znaleźli się na miejscu. O cokół oparta była pomalowana sklejka, która, jak się okazuje, jeszcze do niedawna zasłaniała tabliczkę! Odkleiła się być może pod wpływem deszczu, stąd wiadomo już, że nijak ma się wydane oświadczenie do stanu faktycznego. Sama tablica jest uszkodzona. Próbowano ją zdrapać, ale, jak widać, nie jest to takie proste.

- Jestem zdruzgotany – komentował radny Bluszcz. - Czy pan dalej podtrzymuje, że tablica jest zdjęta?! - zwracał się do burmistrza Krzysztof Tucholski. - Po tym fakcie widać, jak jest pan wiarygodny. Pan oszukał całe miasto w tym śmiesznym płońskim biuletynie. Co pan teraz powie tym mieszkańcom…? – odnosił się do oświadczenia opublikowanego w promocyjnej gazetce miejskiej radny.

- Naruszyć tę rzeźbę mógł tylko jej autor, rzeźbiarz Jarosław Urbański. Ja wydałem polecenie zdjęcia tej tablicy – przekonywał burmistrz Płońska. - Sprawą zajmowała się pani Kraśniewska, która teraz jest na wczasach zagranicznych. Napisałem prawdę, nie byłem przy zdejmowaniu tablicy, nakazałem ją zdjąć. Nie wiem, co się stało – bronił się Andrzej Pietrasik. - Kiedy pisałem to oświadczenie, to miałem zapewnienie z wydziału pani Kraśniewskiej, że tablica jest zdjęta. Jeżeli chociaż kawałek tabliczki pozostał, to osobiście tę tablicę zdemontuję po uzyskaniu zgody pana Urbańskiego.

- Figurka powinna już dawno zostać poświęcona przez biskupa. Powinniśmy się już tam modlić. To pan ,,najątrzył” i stworzył ten cały problem – komentował radny Marcin Kośmider, patrząc w kierunku burmistrza.

W sukurs szefowi ratusza postanowił przyjść radny Andrzej Kwiatkowski. - Widać, że ktoś próbował usunąć tę tabliczkę, ale sprawiało to trudności, można było uszkodzić w ten sposób cokół. Przyklejono więc zasłonę w postaci pomalowanej sklejki. Wyglądała jakby była z metalu. To fachowa robota. Nie sądzę, aby burmistrzowi udało się samemu zdemontować tabliczkę. Nie poddawajmy się emocjom. Przyczyny obiektywne sprawiły, że ona tam pozostała – tyle radny z burmistrzowskiej koalicji.

W trakcie obrad zadzwoniliśmy do Jarosława Urbańskiego. Artysta wiedział już, w jakiej sprawie kontaktujemy się z nim. Zapewne strona urzędowa zadzwoniła do niego wcześniej, kiedy my byliśmy pod figurką. - Temat nie został do końca omówiony. Cała sytuacja wynika z mojego błędu – bierze winę na siebie rzeźbiarz. - Demontażem tablicy zająłem się sam z siebie, w ramach wcześniejszej współpracy z miastem. Tylko częściowo udało mi się ją usunąć. To było chwilowe. Niebawem, najpóźniej w poniedziałek tablica zostanie usunięta w całości i zaklejona gładką, granitową płytą. W przyszłości dokładnie ustalimy jaki napis będzie wyryty w granicie – odnosił się do sprawy Jarosław Urbański.

I tak teraz sobie myślę - po co nam to było... Wokół figurki Najświętszej Maryi Panny narosło tyle kontrowersji i nieporozumień, że aż wstyd. To zwyczajnie nie przystoi. Jak spojrzeć teraz w oczy biskupowi, który miałby poświęcić ów obiekt, przecież ordynariusz diecezji płockiej doskonale wie, co wyczynia się w Płońsku w związku z tą sprawą. My już spuszczamy zasłonę milczenia...

Dawid Turowiecki

Komentarze  

#1 +2 dariusz
Najpierw Pietrasik mowi ze tablica zdjeta a tablica jest niezdjeta. KŁAMCA?
2017-09-22 07:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 -2 KRZYSZTOF
Ten cały Koreańczyk to przy dobrym sądownictwie już dawno byłby pozbawiony praw publicznych do sprawowania urzędu. Taka prawda!
2017-09-24 11:52 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +4 Lary
Współczuję tym urzędnikom. Jak coś nie tak to wiadomo, że nie jest winny Burmistrz tylko urzędnicy. W sprawie zamieszczenia tablicy też zwalił wszystko na pracowników. Jak się jest szefem to się bierze "na klatę" swoje polecenia.
2017-09-22 08:10 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce