Dzisiaj jest: 22 Czerwca 2018 Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz Do końca roku pozostało 193 dni.

piątek 22 czerwca

Obraz zniszczeń po czwartkowej nawałnicy [FOTO]

in Wokół Płońska

by Redakcja

- Byłem świadkiem jak to wszystko szło. To dosłownie trwało kilkanaście sekund. Słychać było pękanie drzew i pełno piachu wszędzie. Widok nie do opisania – takie komentarze spływają do naszej redakcji po wczorajszej nawałnicy. Trwa usuwanie skutków i liczenie strat czwartkowego uderzenia żywiołu na nasze miasto i powiat płoński. Wszystko zaczęło się około godziny 18. Burza piaskowa, jakiej…

560 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Tragicznie na drodze w Przyborowicach Górnych: 11 czerwca na krajowej ,,siódemce", około godziny 17, na pasie w kierunku na Gdańsk doszło do zderzenia ciężarówki i osobowego opla. Nie żyje jedna osoba, mieszkaniec powiatu płockiego. Zdjęcia z wypadku i szczegóły zdarzenia w naszym materiale w dziale ,,Na sygnale". * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły

IX Zjazd Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. H. Sienkiewicza w Płońsku, towarzyszący jubileuszowi 100-lecia istnienia placówki, przeszedł do historii. Uczestniczyło w nim blisko 400 wychowanków naszej najstarszej szkoły średniej. Wrażeń było bez liku.

Idea licealnych zjazdów narodziła się na przełomie lat 50-tych i 60-tych za czasów dyrektorowania Władysława Wieczorkiewicza. I tak pozostało po dziś dzień.

- Bez dobrych nauczycieli i uczniów trudno mówić o dobrej szkole. Nasze liceum ma też szczęście do dobrych absolwentów, którzy sami organizują zjazdy. My jako szkoła wspieramy tylko te działania na tyle, ile możemy – mówi Ryszard Buczyński, dyrektor I LO. - Zgodnie z tradycją, po każdym zjeździe absolwenci zostawiają coś swoim młodszym kolegom i koleżankom. To coś kosztuje często kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dziewiąty zjazd postanowił ufundować pracownię językową – podkreśla dyrektor. - To bardzo ważne, że tak wiele osób dalej utożsamia się z tą szkołą. Pamiętamy o tym, co robili nasi poprzednicy i jesteśmy im za to wdzięczni.

Sobotnie uroczystości rozpoczęły się od odsłonięcia tabicy przekazanej szkole przez absolwentów, upamiętniającej wiekowy jubileusz i sam zjazd, zjazd numer 9. Po Mszy św. w kościele pw. św. Michała Archanioła, absolwenci przemaszerowali ulicami miasta do sali kinowej. Tam chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłych wychowawców i absolwentów szkoły. Zaproszeni goście złożyli na ręce dyrekcji gratulacje oraz prezenty z okazji jubileuszu. Były także wystąpienia wychowanków z podziękowaniami i życzeniami dalszych sukcesów. Z aplauzem spotkała się uchwała, na mocy której następny zjazd odbędzie się za pięć lat. W programie artystycznym wystąpili wychowankowie szkoły.

Uczestnicy sobotnich wydarzeń mieli okazję wziąć również udział w wernisażu wystawy zbiorowej towarzyszącej zjazdowi pod nazwą „Artyści/Absolwenci”, prezentującej prace trojga plastyków: Ewy Koniecznej-Pilachowskiej, Ewy Rosłoniec i Adama Rutkowskiego. Wśród licznie przybyłych gości znalazła się znana płońska artystka, malarka i rzeźbiarka Anna Szalast.

Wspomnieniowe rozmowy koleżeństwa z klasy tuż przed obiadem w sali gimnastycznej płońskiego liceum (foto: Zbigniew Kaniak)

Na dziedzińcu szkoły w obiektywach aparatów fotograficznych znaleźli się wszyscy uczestnicy spotkania. A wieczorem absolwenci, profesorowie i zaproszeni goście bawili się wspólnie na balu, na którym o oprawę muzyczną i prowadzenie zatroszczył się wodzirej Łukasz Zarzycki. Co się na tym balu działo, niech już pozostanie słodką tajemnicą jego uczestników. Nadmieńmy tylko, że szampańska zabawa trwała do białego rana:-)

(relacja płońszczanina, absolwenta płońskiego LO Zbigniewa Kaniaka/matura 1969/foto: autor ten sam) 

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce