Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

poniedziałek 11 grudnia

Łzy wzruszenia, radość, szczęście - jedyny taki weekend w roku!

in Wokół Płońska

by Redakcja

Zwykło się mówić, że ten grudniowy weekend jest ,,weekendem cudów” i coś w tym jest. Kiedy chociaż na chwilę odwiedzi się lokalny sztab Szlachetnej Paczki, można szybko odkryć na czym polega jej magia i fenomen, a wyjście z ,,magazynu” już nie będzie takie proste. W niedzielę zakończył się XVII Finał Szlachetnej Paczki. W Płońsku organizowany był już po…

170 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

IX Zjazd Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. H. Sienkiewicza w Płońsku, towarzyszący jubileuszowi 100-lecia istnienia placówki, przeszedł do historii. Uczestniczyło w nim blisko 400 wychowanków naszej najstarszej szkoły średniej. Wrażeń było bez liku.

Idea licealnych zjazdów narodziła się na przełomie lat 50-tych i 60-tych za czasów dyrektorowania Władysława Wieczorkiewicza. I tak pozostało po dziś dzień.

- Bez dobrych nauczycieli i uczniów trudno mówić o dobrej szkole. Nasze liceum ma też szczęście do dobrych absolwentów, którzy sami organizują zjazdy. My jako szkoła wspieramy tylko te działania na tyle, ile możemy – mówi Ryszard Buczyński, dyrektor I LO. - Zgodnie z tradycją, po każdym zjeździe absolwenci zostawiają coś swoim młodszym kolegom i koleżankom. To coś kosztuje często kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dziewiąty zjazd postanowił ufundować pracownię językową – podkreśla dyrektor. - To bardzo ważne, że tak wiele osób dalej utożsamia się z tą szkołą. Pamiętamy o tym, co robili nasi poprzednicy i jesteśmy im za to wdzięczni.

Sobotnie uroczystości rozpoczęły się od odsłonięcia tabicy przekazanej szkole przez absolwentów, upamiętniającej wiekowy jubileusz i sam zjazd, zjazd numer 9. Po Mszy św. w kościele pw. św. Michała Archanioła, absolwenci przemaszerowali ulicami miasta do sali kinowej. Tam chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłych wychowawców i absolwentów szkoły. Zaproszeni goście złożyli na ręce dyrekcji gratulacje oraz prezenty z okazji jubileuszu. Były także wystąpienia wychowanków z podziękowaniami i życzeniami dalszych sukcesów. Z aplauzem spotkała się uchwała, na mocy której następny zjazd odbędzie się za pięć lat. W programie artystycznym wystąpili wychowankowie szkoły.

Uczestnicy sobotnich wydarzeń mieli okazję wziąć również udział w wernisażu wystawy zbiorowej towarzyszącej zjazdowi pod nazwą „Artyści/Absolwenci”, prezentującej prace trojga plastyków: Ewy Koniecznej-Pilachowskiej, Ewy Rosłoniec i Adama Rutkowskiego. Wśród licznie przybyłych gości znalazła się znana płońska artystka, malarka i rzeźbiarka Anna Szalast.

Wspomnieniowe rozmowy koleżeństwa z klasy tuż przed obiadem w sali gimnastycznej płońskiego liceum (foto: Zbigniew Kaniak)

Na dziedzińcu szkoły w obiektywach aparatów fotograficznych znaleźli się wszyscy uczestnicy spotkania. A wieczorem absolwenci, profesorowie i zaproszeni goście bawili się wspólnie na balu, na którym o oprawę muzyczną i prowadzenie zatroszczył się wodzirej Łukasz Zarzycki. Co się na tym balu działo, niech już pozostanie słodką tajemnicą jego uczestników. Nadmieńmy tylko, że szampańska zabawa trwała do białego rana:-)

(relacja płońszczanina, absolwenta płońskiego LO Zbigniewa Kaniaka/matura 1969/foto: autor ten sam) 

Może Cię także zainteresować