Dzisiaj jest: 18 Października 2017 Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita Do końca roku pozostało 75 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

1367 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

IX Zjazd Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. H. Sienkiewicza w Płońsku, towarzyszący jubileuszowi 100-lecia istnienia placówki, przeszedł do historii. Uczestniczyło w nim blisko 400 wychowanków naszej najstarszej szkoły średniej. Wrażeń było bez liku.

Idea licealnych zjazdów narodziła się na przełomie lat 50-tych i 60-tych za czasów dyrektorowania Władysława Wieczorkiewicza. I tak pozostało po dziś dzień.

- Bez dobrych nauczycieli i uczniów trudno mówić o dobrej szkole. Nasze liceum ma też szczęście do dobrych absolwentów, którzy sami organizują zjazdy. My jako szkoła wspieramy tylko te działania na tyle, ile możemy – mówi Ryszard Buczyński, dyrektor I LO. - Zgodnie z tradycją, po każdym zjeździe absolwenci zostawiają coś swoim młodszym kolegom i koleżankom. To coś kosztuje często kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dziewiąty zjazd postanowił ufundować pracownię językową – podkreśla dyrektor. - To bardzo ważne, że tak wiele osób dalej utożsamia się z tą szkołą. Pamiętamy o tym, co robili nasi poprzednicy i jesteśmy im za to wdzięczni.

Sobotnie uroczystości rozpoczęły się od odsłonięcia tabicy przekazanej szkole przez absolwentów, upamiętniającej wiekowy jubileusz i sam zjazd, zjazd numer 9. Po Mszy św. w kościele pw. św. Michała Archanioła, absolwenci przemaszerowali ulicami miasta do sali kinowej. Tam chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłych wychowawców i absolwentów szkoły. Zaproszeni goście złożyli na ręce dyrekcji gratulacje oraz prezenty z okazji jubileuszu. Były także wystąpienia wychowanków z podziękowaniami i życzeniami dalszych sukcesów. Z aplauzem spotkała się uchwała, na mocy której następny zjazd odbędzie się za pięć lat. W programie artystycznym wystąpili wychowankowie szkoły.

Uczestnicy sobotnich wydarzeń mieli okazję wziąć również udział w wernisażu wystawy zbiorowej towarzyszącej zjazdowi pod nazwą „Artyści/Absolwenci”, prezentującej prace trojga plastyków: Ewy Koniecznej-Pilachowskiej, Ewy Rosłoniec i Adama Rutkowskiego. Wśród licznie przybyłych gości znalazła się znana płońska artystka, malarka i rzeźbiarka Anna Szalast.

Wspomnieniowe rozmowy koleżeństwa z klasy tuż przed obiadem w sali gimnastycznej płońskiego liceum (foto: Zbigniew Kaniak)

Na dziedzińcu szkoły w obiektywach aparatów fotograficznych znaleźli się wszyscy uczestnicy spotkania. A wieczorem absolwenci, profesorowie i zaproszeni goście bawili się wspólnie na balu, na którym o oprawę muzyczną i prowadzenie zatroszczył się wodzirej Łukasz Zarzycki. Co się na tym balu działo, niech już pozostanie słodką tajemnicą jego uczestników. Nadmieńmy tylko, że szampańska zabawa trwała do białego rana:-)

(relacja płońszczanina, absolwenta płońskiego LO Zbigniewa Kaniaka/matura 1969/foto: autor ten sam) 

Może Cię także zainteresować