poniedziałek 18 wrzesień

Wiekowy jubileusz pierwszej szkoły średniej w Płońsku [FOTORELACJA]

in Puls Miasta

by Redakcja

1917-2017 – to cezura czasowa płońskiej szkoły, Gimnazjum i Liceum przy ulicy Płockiej. Jubileusz 100-lecia istnienia placówki miał nader doniosły przebieg. Skłaniał do refleksji i przypominał młodzieży o szacunku do wspomnień. Dźwięk szkolnego dzwonka przywołał je z niesłychaną siłą na nowo. W czwartek I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza świętowało uroczystość Dnia Patrona. Dzień później odbyła się jubileuszowa…

330 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Plus tygodnia - Na pomoc gminie Czersk: Radni miejscy zgodnie zdecydowali o przekazaniu dotacji w kwocie 10 tys. zł dotkniętej kataklizmem gminie Czersk (woj. pomorskie). Pieniądze przeznaczone zostaną na naprawę infrastruktury uszkodzonej podczas sierpniowej nawałnicy. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Ciekawym tematem społecznym, który poruszono podczas piątkowych obrad radnych powiatowych, a który to temat nasz portal monitoruje już od dłuższego czasu, było przeznaczenie przez radnych funduszy na modernizacje internatu szkolnego przy Zespole Szkół nr 1 w Płońsku.

Kryje się za tym realizacja postulowanego i pilotowanego przez radnego Artura Czaplińskiego projektu utworzenia Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy, który znajdowałby się właśnie w pomieszczeniach bursy ,,jedynki", które dotychczas zajmowane były przez Powiatową Jednostkę Obsługi Placówek Oświatowych.

Rada przeznaczyła 80 tysięcy złotych na projekt dostosowania budynku na cele ŚDS. Jak wyjaśnił Starosta Andrzej Stolpa, procedura zamówienia projektu ruszy już teraz, jednak płatność nastąpi dopiero w styczniu 2018 roku.

Przypominamy, że powiat do końca tej kadencji samorządu planuje utworzyć bardzo potrzebny ŚDS dla dorosłych osób niepełnosprawnych. Dotychczas gminy i miasta 90-tysięcznego powiatu były pod tym względem białą plamą. Duże potrzeby społeczne legły u podstaw podjęcia przez płońskie starostwo starań o utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy.

O sprawie będziemy informować na bieżąco. (RED)

Może Cię także zainteresować