Dzisiaj jest: 16 Lipca 2018 Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy Do końca roku pozostało 169 dni.

piątek 13 lipca

Ten budynek grozi zawaleniem a mieszka tam człowiek!

in Puls Miasta

by Redakcja

Kamienica przy dawnej ulicy 19 Stycznia, w tym przypadku z numerem 27, odstrasza już z daleka. Powybijane szyby w oknach, pokaźnych rozmiarów dziury w dachu, wyrwane kominy, obskrobana elewacja i zwisające cegły, stąd nie dziwi tabliczka na drzwiach wejściowych ostrzegająca, że budynek grozi zawaleniem i zakazuje się przebywania w nim. Okazuje się, co szokujące, że z kamienicy nie…

694 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Powiatowe przewozy pasażerskie utrzymane: 25 czerwca w starostwie doszło do podpisania umowy dotyczącej świadczenia usług transportowych na terenie powiatu płońskiego. Powiat ostatecznie podpisał umowę z firmą HM TRANS S.C. z Płońska, opiewającą na 900 tys. zł brutto i obowiązującą od 1 lipca br. do 30 czerwca 2019 roku. Listę aktualnych linii komunikacyjnych, które będą obsługiwane przez nowego przewoźnika, znajdziecie w materiale na PwS. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły

Czwartkową sesję poświęconą uchwałom w sprawie zmiany nazw ulic wynikających z wejścia w życie ustawy dekomunizacyjnej, określano jako historyczną. To niespotykane w tej kadencji, aby radni byli aż tak jednomyślni. Czas przyzwyczajać się już do nowej nomenklatury w kontekście dziewięciu płońskich ulic.

Przejdźmy od razu do rzeczy, bo i radni byli dziś bardziej konkretni niż to zwykle bywa. Zaczynamy od modernizowanej właśnie ulicy Związku Walki Młodych, którą, jak podkreślano, podzielono na dwa odcinki, po to aby zarówno nazwy Księdza Jerzego Popiełuszki (od ul. Warszawskiej do ul. Kolejowej) oraz Armii Krajowej (od Kolejowej do Spółdzielczej) nie zostały odrzucone. Obydwie nowe nazwy przyjęto jednogłośnie.

Ulicę Róży Luxemburg przemianowano na Książęcą. Gen. Berlinga zyskała nazwę Generała Fieldorfa. W tym przypadku debatowano, czy dodać jedno z imion dowódcy Kedywu AK – Augusta lub Emila, jednak pozostawiono stopień i samo nazwisko. Strona urzędnicza stwierdzała, że idea zespołu ds. zmian nazewnictwa wskazywała, aby nazwy nie były zbyt długie, bo nie będą mieściły się urzędowych rubrykach.

Znika ulica Adolfa Warskiego, a zastąpi ją Piastowska. Wieczorków wraca do dawnej nazwy, czyli Szkolnej. W przypadku 40-lecia PRL, podobnie jak miało to miejsce przy ZWM, ulicę podzielono na dwa odcinki. Pierwszy - od ulicy Płockiej do Szkoły Podstawowej nr 3 - przybierze nazwę Licealistów, a drugi - od ,,trójki" do końca ulicy - Księdza Macieja Sarbiewskiego. Ulica 19 Stycznia wraca do Pułtuskiej.

Przy ulicy Janka Krasickiego pozostanie to samo nazwisko, zmieni się imię na Ignacego. Jedną z propozycji była nazwa Witolda Grzebskiego, ale tu zadecydował głos mieszkańców tejże ulicy, którzy owacyjnie przyjęli jako patrona ,,księcia poetów polskich”.

Na koniec jeszcze ulica Gen. Zawadzkiego, która mogła przyjąć nazwę Filantropów, ale na szczęście tak się nie stało. - W trakcie prac zespołu pojawiła się petycja z podpisem około 300 osób, w której opowiadano się za Rotmistrzem Witoldem Pileckim. Bardzo zasadne jest, aby tę nazwę uwzględnić – mówił radny Andrzej Kwiatkowski, co równało się temu, że pamięć o żołnierzu Armii Krajowej, więźniu i organizatorowi ruchu oporu w KL Auschwitz będzie kultywowana poprzez nadanie imienia płońskiej ulicy.

Radny Marcin Kośmider, który na tę okoliczność założył nawet koszulkę z podobizną rotmistrza, skomentował z zadowoleniem. - Zachowaliśmy się jak trzeba - nawiązywał do pożegnalnych słów zamordowanej przez komunistycznych oprawców Danuty Siedzikówny ,,Inki".

Jacek Pawłowicz, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Represjonowanych w PRL (na zdjęciu powyżej - red.), który był gościem czwartkowych obrad, również nie ukrywał radości. - Ogromna duma, że tu jestem, że podjęliście Państwo tę historyczną decyzję. Tak jak on, rotmistrz Pilecki tworzył historię, tak i wy tworzycie historię dla Polski, dla Płońska – stwierdzał Pawłowicz.

Małgorzata Kupiszewska, prezes Fundacji ,,Zwycięska misja” (na zdjęciu powyżej - red.), zostawiła kilkanaście egzemplarzy książki ,,Raport Witolda”. Jedną z nich wręczyła burmistrzowi Płońska, życząc mu, aby zawsze dokonywał słusznych wyborów.

Andrzej Pietrasik mówił z kolei o osiągniętym kompromisie i jednomyślności. - Dziś byliśmy zgodni. Ci bohaterowie sobie na to zasłużyli. Jestem spełniony i szczęśliwy, a część zasobów pięknych nazw własnych jeszcze wykorzystamy – przyznawał burmistrz.

Radni przejęli również stanowisko, że w pierwszej kolejności, przy podobnych inicjatywach, upamiętnieni zostaną tak zasłużeni płońszczanie jak Witold Grzebski i Longin Rębiński.

Dawid Turowiecki

Komentarze  

#1 -40 aw
Akurat Pileckiemu powinno się dać bardziej reprezentacyjną ulicę, a nie jakąś boczną....
2017-08-30 21:02 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 -40 żul spod orange
Lucjan "Sęp" Wiśniewski,członek oddziału 993W AK, uczestnik Powstania Warszawskiego,urodzony w Sarbiewie koło Płońska jakoś nie jest znany naszym prawicowym radnym...
2017-09-02 09:03 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1.1 0 fleja
Chamy nie znające własnej historii, buraczane wieśniaki,żal,że was tylu się namnożyło w tym mieście... I piję tu do faktu 40 łapek w dół pod komentarzem żula.Może jest żulem,może nie,ale wie co napisał
2017-10-17 10:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 -34 Wszyscy Święci
Jak już zmienicie nazwę ulicy Wieczorków na jakąś politycznie odpowiednią, polecam uwadze radnych, pobocza (nie idzie nazwać tego chodnikiem) od skrzyżowania z Wiosenną do torów. Na pewno dzieci chodzące tamtędy do szkoły skojarzą natychmiast, że wraz ze zmianą nazwy ulicy na odpowiednią nadejdzie poprawa infrastruktury i nie będzie trzeba wybierać pomiędzy piaskiem w sandałach, a spotkaniem z samochodem na jezdni, jak za patronowania w tym rejonie komunistycznych siepaczy.


btw


Radny Kośmider płynie z prądem jak tylko może
2017-09-10 13:18 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce