Dzisiaj jest: 25 Listopada 2017 Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens Do końca roku pozostało 37 dni.

poniedziałek 20 listopada

Wysadzili bankomat. Policja szuka sprawców zuchwałej kradzieży

in Na Sygnale

by Redakcja

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Czerwińsku, należący do Vistula Banku Spółdzielczego. Czerwiński oddział banku zlokalizowany jest przy ulicy W. Jagiełły, jakieś 500 metrów od siedziby tamtejszego urzędu gminy. Do wybuchu doszło w środku nocy. Policja prowadzi oględziny miejsca i ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia.

2729 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Co z przebudową ulicy ks. Popiełuszki?: Jak podaje płońskie starostwo, do 15 listopada powinny zakończyć się prace związane z przebudową ulicy ks. Jerzego Popiełuszki. Wykonawca, czyli firma Wapnopol, ma jeszcze do zrobienia: wyniesienie przejścia dla pieszych przy ZS Nr 2, montaż bariero-poręczy oddzielającej chodnik od akwenu, dokończenie kładzenia warstwy ścieralnej na rondzie i nawierzchni bitumicznej na ulicach dojazdowych oraz wykonanie oznakowania poziomego. Czy zdążą? - Wszystko zależy od pogody - słyszymy w starostwie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Inwestowanie w nowoczesny sprzęt medyczny i doposażenie płońskiego szpitala to dla mieszkańców naszego powiatu informacja zawsze budująca. W ostatnich dniach miasto, za sprawą jednogłośnej decyzji radnych, przekazało w formie dotacji 80 tys. zł na cele szpitalne.

- Wiadomo, że pieniądze są potrzebne szpitalowi. Chcemy w ten sposób wesprzeć placówkę i przyczynić się do poprawy warunków pracy w naszym szpitalu - mówił burmistrz Płońska. - Nie są to może jakieś ogromne środki, ale w skali samorządu to znacząca kwota - dodawał Andrzej Pietrasik, zapowiadając, że w przyszłym roku miasto znów zaangażują się w pomoc finansową na rzecz SPZZOZ w Płońsku. 

Dyrektor Paweł Obermeyer stwierdzał, że dotacja przeznaczona będzie na zakup specjalistycznego lasera do zabiegów urologicznych, bowiem w miejscowym szpitalu przeprowadzane są unikalne zabiegi kruszenia kamieni nerkowych metodą mało inwazyjną. Jesteśmy w stanie zoperować miesięcznie kilkunastu pacjentów - tłumaczył Obermeyer. (RED)   

Może Cię także zainteresować