Dzisiaj jest: 21 Stycznia 2018 Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław Do końca roku pozostało 345 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1654 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Inwestowanie w nowoczesny sprzęt medyczny i doposażenie płońskiego szpitala to dla mieszkańców naszego powiatu informacja zawsze budująca. W ostatnich dniach miasto, za sprawą jednogłośnej decyzji radnych, przekazało w formie dotacji 80 tys. zł na cele szpitalne.

- Wiadomo, że pieniądze są potrzebne szpitalowi. Chcemy w ten sposób wesprzeć placówkę i przyczynić się do poprawy warunków pracy w naszym szpitalu - mówił burmistrz Płońska. - Nie są to może jakieś ogromne środki, ale w skali samorządu to znacząca kwota - dodawał Andrzej Pietrasik, zapowiadając, że w przyszłym roku miasto znów zaangażują się w pomoc finansową na rzecz SPZZOZ w Płońsku. 

Dyrektor Paweł Obermeyer stwierdzał, że dotacja przeznaczona będzie na zakup specjalistycznego lasera do zabiegów urologicznych, bowiem w miejscowym szpitalu przeprowadzane są unikalne zabiegi kruszenia kamieni nerkowych metodą mało inwazyjną. Jesteśmy w stanie zoperować miesięcznie kilkunastu pacjentów - tłumaczył Obermeyer. (RED)   

Może Cię także zainteresować