poniedziałek 18 wrzesień

Wiekowy jubileusz pierwszej szkoły średniej w Płońsku [FOTORELACJA]

in Puls Miasta

by Redakcja

1917-2017 – to cezura czasowa płońskiej szkoły, Gimnazjum i Liceum przy ulicy Płockiej. Jubileusz 100-lecia istnienia placówki miał nader doniosły przebieg. Skłaniał do refleksji i przypominał młodzieży o szacunku do wspomnień. Dźwięk szkolnego dzwonka przywołał je z niesłychaną siłą na nowo. W czwartek I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza świętowało uroczystość Dnia Patrona. Dzień później odbyła się jubileuszowa…

330 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Plus tygodnia - Na pomoc gminie Czersk: Radni miejscy zgodnie zdecydowali o przekazaniu dotacji w kwocie 10 tys. zł dotkniętej kataklizmem gminie Czersk (woj. pomorskie). Pieniądze przeznaczone zostaną na naprawę infrastruktury uszkodzonej podczas sierpniowej nawałnicy. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Inwestowanie w nowoczesny sprzęt medyczny i doposażenie płońskiego szpitala to dla mieszkańców naszego powiatu informacja zawsze budująca. W ostatnich dniach miasto, za sprawą jednogłośnej decyzji radnych, przekazało w formie dotacji 80 tys. zł na cele szpitalne.

- Wiadomo, że pieniądze są potrzebne szpitalowi. Chcemy w ten sposób wesprzeć placówkę i przyczynić się do poprawy warunków pracy w naszym szpitalu - mówił burmistrz Płońska. - Nie są to może jakieś ogromne środki, ale w skali samorządu to znacząca kwota - dodawał Andrzej Pietrasik, zapowiadając, że w przyszłym roku miasto znów zaangażują się w pomoc finansową na rzecz SPZZOZ w Płońsku. 

Dyrektor Paweł Obermeyer stwierdzał, że dotacja przeznaczona będzie na zakup specjalistycznego lasera do zabiegów urologicznych, bowiem w miejscowym szpitalu przeprowadzane są unikalne zabiegi kruszenia kamieni nerkowych metodą mało inwazyjną. Jesteśmy w stanie zoperować miesięcznie kilkunastu pacjentów - tłumaczył Obermeyer. (RED)   

Może Cię także zainteresować