Dzisiaj jest: 25 Listopada 2017 Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens Do końca roku pozostało 37 dni.

poniedziałek 20 listopada

Wysadzili bankomat. Policja szuka sprawców zuchwałej kradzieży

in Na Sygnale

by Redakcja

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Czerwińsku, należący do Vistula Banku Spółdzielczego. Czerwiński oddział banku zlokalizowany jest przy ulicy W. Jagiełły, jakieś 500 metrów od siedziby tamtejszego urzędu gminy. Do wybuchu doszło w środku nocy. Policja prowadzi oględziny miejsca i ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia.

2729 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Co z przebudową ulicy ks. Popiełuszki?: Jak podaje płońskie starostwo, do 15 listopada powinny zakończyć się prace związane z przebudową ulicy ks. Jerzego Popiełuszki. Wykonawca, czyli firma Wapnopol, ma jeszcze do zrobienia: wyniesienie przejścia dla pieszych przy ZS Nr 2, montaż bariero-poręczy oddzielającej chodnik od akwenu, dokończenie kładzenia warstwy ścieralnej na rondzie i nawierzchni bitumicznej na ulicach dojazdowych oraz wykonanie oznakowania poziomego. Czy zdążą? - Wszystko zależy od pogody - słyszymy w starostwie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Z początkiem nowego tygodnia ratusz pokazał planowaną trasę linii miejskiej dla EKObusa. Ekologiczny pojazd miał kursować jeszcze w te wakacje, niestety, wiemy już, że tak się stanie. Nowy termin to dopiero koniec września. Po wczorajszym materiale nasi czytelnicy wyrazili swoją opinię, co do nakreślonej na mapce trasy.

Komentarze wskazują jednoznacznie, że nie tak wyobrażaliście sobie przystanki dla elektronicznego busa.

,,Po centrum miasta to ja mogę chodzić pieszo. Pytanie do osoby, która ustalała trasę przejazdu. Gdzie są Piaski, os. Toruńskie, Poświętne, Sadyba ? Czy tam nie ma już mieszkańców Płońska?" - pisze Mario. ,,Przedstawiona trasa jest wybitnie bezsensowna. wydawać by się mogło, że komunikacja miejska ma pomagać mieszkańcom dotrzeć do centrum z odległych części miasta. Taka wersja nie jest do przyjęcia! Co z Piaskami, Sadybą dzielnicą Przemysłową. W takiej wersji komunikacja nie spełni swojej podstawowej roli" - dodaje Magda. ,,Proponuję zakupić dwa EKObusy i objąć strefą objazdu całe miasto. Czytając posty mieszkańcy Płońska mają rację, że w centrum ten pojazd jest zbędny. Należy skierować do najdalej leżących osiedli" - proponuje Niki. ,,Dla kogo ten bus? Dla mieszkańców centrum?Głosy oddali mieszkańcy obrzeży i co dostali w zamian...? Kto ustaliła trasę i czym się kierował, proszę podajcie odpowiedź do publicznej wiadomości!" - prosi M. Podobnych komentarzy jest więcej.

Co na to Fundacja Pracy Narodów i Inkubatora Talentów, która w ramach konkursu Lech Starter zgłosiła projekt organizacji pierwszego transportu publicznego w Płońsku opartego o elektryczny bus wyposażony w panele fotowoltaniczne do ładowania baterii. Zapytaliśmy Sebastiana Szczepaniaka, prezesa Fundacji, kto zaplanował trasę i jakimi kryteriami kierowano się w jej doborze, i czy może ulec ona jeszcze korekcie.

- Trasę ustalałem osobiście, bo jest to tylko na jeden miesiąc kiedy autobus będzie woził ludzi za darmo. Ustaliliśmy dwie inne trasy tylko musimy je sprawdzić, czy będą dobre, ale to we wrześniu. Maksymalnie jeden przejazd może liczyć 10 km i trwać max 30 minut - to jest wyliczone na podstawie możliwości jednego ładowania pojazdu. Dążymy, aby mieć trzy komplety baterii, aby pojazd jeździł od 7 do 17 - tłumaczy Sebastian Szczepaniak. - Trasa jest docelowo wyznaczona inna, ale to jeszcze można przedyskutować z mieszkańcami przed uruchomieniem linii na stałe. Proponuję, aby to sami mieszkańcy określili dwie trasy miejskiej linii, które będą mieściły się w tych dwóch parametrach: czas jednego przejazdu maksymalnie do pół godziny i trasa może liczyć do 10 kilometrów - dodaje prezes Fundacji. - Kupiliśmy dwa elektryczne pojazdy - 14 i 11-osobowe. Pokrywałyby one cały Płońsk, jednak miasto musi je finansować, ponieważ jako fundacja nie posiadamy takich funduszy. Tutaj wszystko będzie zależało od rady miasta, jakie działania podejmie w tym względzie - kończy Szczepaniak.

Swoje propozycje co do trasy umieszczajcie w komentarzach, bądź wysyłajcie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (DT)

Nasz wczorajszy materiał: ,,EKObus w Płońsku pod koniec września. Znamy planowaną trasę: http://plonskwsieci.pl/template/1668-ekobus-w-plonsku-pod-koniec-wrzesnia-znamy-planowana-trase

Komentarze  

#1 +3 johny
Ale przeciez bus musi zahaczyć o centrum. Przeciez jakos trzeba ludzi dostarczyć do środka miasta.
2017-08-08 10:16 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 0 Ania
A już się cieszyłam ze dziecko będzie jeździć z Wiejskiej do MCK...
2017-08-08 10:47 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 -2 ROKI
Cały ten eko bus to jakaś lipa. Niby sponsor funduje dwa wg mnie nie ekologiczne pojazdy (trzeba je ładować, a to już dla wtajemniczonych nie jest eko, nawet przy dodatkowym użyciu paneli słonecznych czy materiałów piezoelektrycznych). Druga sprawa utrzymanie - miasto już po raz kolejny chce drukować obligacje. Tym razem za 10.000.000,00 złotych. To już lepiej kupić dwa porządne sprzęty z Niemiec do przewozu osób na ropę naftową i sprawdzić, czy pomysł transportu miejskiego, a nawet do okolicznych wiosek w obrębie powiatu ma sens. Zasięg 1.000 km, a nie 10 km może być wykorzystany do innych prac. Fundacja mnie rozczarowała. Zbyt dużo uzależnia od miasta, a za mało od sponsora piwa, który zrobił sobie darmowa reklamę.
2017-08-08 11:12 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1 +1 johny
Na ropę naftową to pływają ruskie lotniskowce. A poza tym m.in. polskie firmy produkują już autobusy hybrydowe.
2017-08-08 11:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +2 k
Tez glosowalismy ma Eko bus i jak mi sie wydaje moje dzieci do Strachowka nadal bede wozila lub beda chodzili pieszo. A myslalam ze cos mi ulatwi.
2017-08-08 11:23 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +1 kate
trasa jest chyba przemyślana tak by niewiele osób z niej skorzystało mnie zastanawia forma plataności tylko dla ludzi określoną apką nie każdy korzysta z bankowości internetowej
2017-08-08 11:40 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +1 Mieszkaniec
Jeszcze nie ruszył a już się ludzie zastanawiają, chwała i krytykują myślę że i tak każdy będzie chciał się przejechać a szczegóły ustali się w 1 miesiącu kursowania.
2017-08-08 19:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7 +1 kinia
widze ze jak wszytko w naszym miescie to fikcja i hucpa. CYRK NIE EKO BUS!
2017-08-08 20:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#8 0 alfred
Niech ten EKO BUS jeździ w koło rynku. Nie to bedzie wizytówka Płońska na kółkach
2017-08-08 21:59 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#9 0 rynkowiec
Jak to zbędny w centrum?Ludzie,czy wam jakieś gówno wypaliło mózgi???
2017-08-09 07:09 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#10 +1 siur
No żesz,oszołomy. - Komunikacja miejska do centrum docierać musi i tyle.takie nierozgarnięte z was kołki,że nie potraficie tego ogarnąć?
Ja mam następujący pomysł - niech te Ekobusy startują z Centrum i robią pętle - jeden w kierunku północno zachodnim, drugi dla odmiany w kierunku południowowschodnim.Jak ktos ma łeb i dobrze to rozkmini,to dwie sztuki pokryją 90proc miasta i najbliższych wiosek.
Nie podoba mi się pomysł z aplikacją - jak jej nie ściągnę to już sobie nie pojeżdżę?
2017-08-23 11:05 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#11 0 żul spod orange ryne
Ja piesolę - bando ciućmoków,ogarnijcie się wreszcie...
2017-08-29 16:09 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować