niedziela 24 wrzesień

Dragon-17 wzywa płońskich Strzelców

in Wokół Płońska

by Redakcja

W niedzielę rano 12-osobowa drużyna płońskich Strzelców wyruszyła na manewry polskiej armii – Dragon-17. 17 tys. żołnierzy z Polski i kilkunastu krajów NATO oraz blisko 3,5 tys. jednostek sprzętu i uzbrojenia stawi się w największych w tym roku ćwiczeniach taktycznych Sił Zbrojnych RP, które przebiegać będą na kilku poligonach. Zameldują się na nich również członkowie Jednostki Strzeleckiej 1006…

326 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Podsumowanie akcji EDWARD: Czwartkowe działania EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach) zakończyły się powodzeniem - informuje Komenda Powiatowa Policji w Płońsku. - Wizja "zero" została zrealizowana. Tego dnia na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku. Zaistniały jedynie dwie niewielkie kolizje - przyznaje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy naszej policji.  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Płońsku ostatni rok szkolny zakończyło z przytupem. Ponownie okazało się najlepsze w gronie szkół ponad gimnazjalnych jeśli chodzi o wyniki egzaminów maturalnych w naszym powiecie, a dyrektor Ryszard Buczyński podpisał umowy w ramach współpracy z Wydziałem Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziałem Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, które zaczną obowiązywać od września.

Umowa z UW obejmie patronatem pierwszą klasą humanistyczną z poszerzonym programem wiedzy o społeczeństwie, tj. „klasą obywatelsko-prawną”. Zadaniami, które będzie realizował wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, ma być m. in. pomoc liceum w lepszym przygotowaniu uczniów do konkursów i olimpiad przedmiotowych, a także wsparcie nauczycieli liceum w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych.

Współpraca z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Warszawskiej ma odbywać się w zakresie popularyzacji nauk ścisłych i technicznych, a w szczególności elektroniki. Od września ma powstać klasa kształcąca uczniów pod kątem ich dalszej edukacji na partnerskiej uczelni. W programie klasy mają znaleźć się zajęcia przedmiotowe, wykłady i lekcje prowadzone przez kadrę PW. Dla uczniów I LO w Płońsku przewidziane są wizyty w placówce warszawskiej. Nauka ma też zachęcić uczniów by kontynuowali swoją dalszą edukację na studiach właśnie na Politechnice Warszawskiej. (RED)

Komentarze  

#1 +4 KIRO
Zaczyna świtać powoli, że każdy poziom szkolnictwa ma przełożenie na kolejny, a potem na pracę. Brawa !
2017-08-08 11:40 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować