Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

środa 06 grudnia

Życzenia spełniły się w Mikołajki!

in Puls Miasta

by Redakcja

Już po raz trzeci płońscy motomikołaje zadbali o to, aby 6 grudnia był miło wspominany przez wychowanków domu dziecka. Główny organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji ,,Moto-Płońsk powiedzenie ,,I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” obraca w czyn i spełnia dziecięce marzenia. Nie inaczej było i tego wieczoru. Mimo że aura poskąpiła białego puchu dając w zamian wiatr i deszcz,…

384 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Piątkowe płońskie uroczystości Święta Policji były okazją do podsumowania pracy tej formacji, podziękowań i uhonorowania najbardziej zasłużonych funkcjonariuszy. Ponadto na wyższe stopnie służbowe mianowano 42 stróżów prawa.

Na lokalne obchody przybyło wielu gości, m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, czy też przedstawiciele instytucji współpracujących z Komendą Powiatową Policji w Płońsku. W wydarzeniu brał udział inspektor Marek Świszcz, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.

Komendant Powiatowy Policji w Płońsku, podsumowując pracę policyjnych służb, mówił o wzrastających wskaźnikach bezpieczeństwa. - ¾ obywateli czuje się po zmroku bezpiecznie w okolicy, w której mieszka – przytaczał dane ogólnopolskie mł. insp. Jarosław Brzozowski, szef miejscowej policji. - Musimy robić wszystko, aby być postrzeganymi jako formacja profesjonalna i coraz bardziej skuteczna. Musimy być blisko naszych mieszkańców i wśród nich – dodawał komendant. - To nie jest łatwa służba. Wymaga dużo poświęcenia i zaangażowania. Najbliżsi odczuwają trud tej służby – dziękował również rodzinom policjantów.

Brzozowski wspominał o potrzebie zakupu nowego sprzętu, dziękując jednocześnie lokalnym samorządom za dotychczasowe wsparcie, skutkujące m.in. otrzymaniem nowych radiowozów. Komendant mówił również o pilnej potrzebie remontów policyjnych obiektów, chociażby płońskiej siedziby policji, czy też posterunku w Nowym Mieście. Przypominał również o braku rąk do pracy w policyjnych szeregach, w tym w naszej komendzie. Sytuacja być może zmieni się, kiedy planowane podwyżki zaczną wreszcie obowiązywać.

Co do odznaczeń. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej srebrnym medalem za długoletnią służbę odznaczył mł. insp. Jarosława Brzozowskiego Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku oraz mł. insp. Piotra Bartosiaka I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku. Obaj Panowie komendanci służbę w Policji pełnią od ponad 20 lat. Warto nadmienić również, że I Zastępca Komendanta w tym roku został mianowany na wyższy stopień służbowy z podinspektora na młodszego inspektora Policji.

Policjantów mianowanych na wyższe stopnie służbowe było ponad 40. Funkcjonariuszom gratulował m.in. inspektor Marek Świszcz, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu. Obok niego mł. insp. Jarosław Brzozowski, komendant powiatowy policji w Płońsku

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji brązową odznakę Zasłużony policjant nadał asp. sztab. Andrzejowi Rzewińskiemu, pełniącemu funkcję kierownika Posterunku Policji w Załuskach. Wymieniony funkcjonariusz służbę w Policji pełni od 23 lat. Z płońską komendą związany jest od 1999 roku. Aktualnie koordynuje działania służb Policji w jednej z trudniejszych części powiatu płońskiego.

Brązowymi medalami za zasługi dla policji przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnione zostały osoby od lat współpracujące z mundurowymi na rzecz poprawy bezpieczeństwa: Bogdan Lewandowski – komendant straży miejskiej w Płońsku, Sławomir Zalewski, wójt gminy Nowe Miasto i Artur Czapliński, nauczyciel ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, radny powiatowy, będący również członkiem Komisji ds. Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Płońsku. Wymienieni współpracują z płońską policją i wielokrotnie byli inicjatorami i współwykonawcami działań i przedsięwzięć, mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw oraz przeciwdziałanie zjawiskom kryminogennym.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak z okazji Święta Policji przyznał nagrodę motywacyjną asp. Robertowi Kędzierskiemu, dzielnicowemu Zespołu Dzielnicowych Komisariatu Policji w Raciążu.

Komendant Główny Policji nadinspektor Jarosław Szymczyk z okazji Święta Policji przyznał fundusze dla funkcjonariuszy i pracownika Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. Wyróżnieni zostali: podinsp. Grzegorz Osiński – ekspert wydziału prewencji, st. asp. Daniel Kania, dzielnicowy z posterunku policji w Załuskach, asp. sztab. Marcin Sztabnik, dzielnicowy z rewiru dzielnicowych wydziału prewencji KPP w Płonsku, st. sierż. Marcin Kosiewicz, funkcjonariusz wydziału kryminalnego, sierż. sztab. Jolanta Tucka, funkcjonariusz wydziału kryminalnego oraz sierż. szt. Norbert Witkowski, policjant wydziału ruchu drogowego.

Mł. insp. Jarosław Brzozowski nie omieszkał przeprosić uczestników obchodów Święta Policji za warunki w jakich przebiegały uroczystości. Z obawy przed deszczem i burzami zorganizowano je tym razem wyjątkowo nie na dziedzińcu, ale w świetlicy komendy, co, jak się okazało, nie było pomysłem trafionym. Złowieszcze prognozy pogody nie sprawdziły się, a w samej sali było gorąco niczym w saunie. (DT)

Komentarze  

#1 +13 irmina
Dlaczego wszyscy są tacy smutni ? Oj :(
2017-07-30 11:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +10 wikary
a ten ksiądz po co tam??
2017-08-01 07:25 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować