Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest Do końca roku pozostało 311 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

632 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Wigilia dopiero za pięć miesięcy, ale już teraz rusza kompletowanie tegorocznego sztabu świątecznej akcji Szlachetnej Paczki. Właśnie startuje rekrutacja dla wolontariuszy, którzy w projekcie pełnią kluczową rolę. O tym etapie przygotowań rozmawiamy z Anią Brzostek, liderką rejonu płońskiego ,,SZP".

PwS: Choć trwają wakacje, w Szlachetnej Paczce nie próżnujecie i już przygotowujecie się to tego co czeka nas pod koniec roku.

Ania Brzostek: Zgadza się. Przed Nami XVII edycja projektu, którego celem jest mądra pomoc rodzinom znajdujących się, z przyczyn od siebie niezależnych, w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Właśnie rozpoczynamy rekrutację wolontariuszy do Płońskiego Rejonu Szlachetnej Paczki. 

Kogo widzielibyście w swoich szeregach?

Zależy nam na osobach odpowiedzialnych, chcących mądrze pomagać, lubiących wyzwania, pozytywnie nastawionych do życia i dających z siebie sto procent. Celem jest zbudowanie zgranego i współpracujący zespołu, w którym każdy jest ważny. Drużyna SuperW liczyć ma 30 wolontariuszy, a im więcej nas będzie tym lepiej, ponieważ wówczas uda nam się pomóc większej liczbie rodzin.

Dlaczego wolontariusze są tak ważni dla powodzenia akcji?

Wolontariusze to krwiobieg całego projektu. Bez nich nie byłoby Paczki. To oni docierają do osób i rodzin żyjących w ubóstwie. To oni idą tam, gdzie inni nie mają odwagi, to dzięki nim na światło dzienne wychodzą niezwykłe historie. I to wolontariusze łączą rodziny z darczyńcami, z jednych i drugich wydobywając to, co najpiękniejsze. Praca wolontariusza rozwija osobowość, zmusza do wyjścia ze sfery komfortu, jest także szansą na nawiązanie pięknych relacji z drugim człowiekiem, przynosi wiele wzruszeń i ogromną satysfakcję.

Co trzeba zrobić, aby stać się wolontariuszem Szlachetnej Paczki?

Aby zostać wolontariuszem i współtworzyć drużynę Szlachetnej Paczki należy zgłosić się na stronie: http://www.szlachetnapaczka.pl/superw, wypełniając krótki formularz, odbyć rozmowę rekrutacyjną z Liderem i wziąć udział w szkoleniu stacjonarnym.Tylko tyle. (NOT: DT)

Może Cię także zainteresować