Dzisiaj jest: 22 Października 2017 Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna Do końca roku pozostało 71 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

2012 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Wigilia dopiero za pięć miesięcy, ale już teraz rusza kompletowanie tegorocznego sztabu świątecznej akcji Szlachetnej Paczki. Właśnie startuje rekrutacja dla wolontariuszy, którzy w projekcie pełnią kluczową rolę. O tym etapie przygotowań rozmawiamy z Anią Brzostek, liderką rejonu płońskiego ,,SZP".

PwS: Choć trwają wakacje, w Szlachetnej Paczce nie próżnujecie i już przygotowujecie się to tego co czeka nas pod koniec roku.

Ania Brzostek: Zgadza się. Przed Nami XVII edycja projektu, którego celem jest mądra pomoc rodzinom znajdujących się, z przyczyn od siebie niezależnych, w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Właśnie rozpoczynamy rekrutację wolontariuszy do Płońskiego Rejonu Szlachetnej Paczki. 

Kogo widzielibyście w swoich szeregach?

Zależy nam na osobach odpowiedzialnych, chcących mądrze pomagać, lubiących wyzwania, pozytywnie nastawionych do życia i dających z siebie sto procent. Celem jest zbudowanie zgranego i współpracujący zespołu, w którym każdy jest ważny. Drużyna SuperW liczyć ma 30 wolontariuszy, a im więcej nas będzie tym lepiej, ponieważ wówczas uda nam się pomóc większej liczbie rodzin.

Dlaczego wolontariusze są tak ważni dla powodzenia akcji?

Wolontariusze to krwiobieg całego projektu. Bez nich nie byłoby Paczki. To oni docierają do osób i rodzin żyjących w ubóstwie. To oni idą tam, gdzie inni nie mają odwagi, to dzięki nim na światło dzienne wychodzą niezwykłe historie. I to wolontariusze łączą rodziny z darczyńcami, z jednych i drugich wydobywając to, co najpiękniejsze. Praca wolontariusza rozwija osobowość, zmusza do wyjścia ze sfery komfortu, jest także szansą na nawiązanie pięknych relacji z drugim człowiekiem, przynosi wiele wzruszeń i ogromną satysfakcję.

Co trzeba zrobić, aby stać się wolontariuszem Szlachetnej Paczki?

Aby zostać wolontariuszem i współtworzyć drużynę Szlachetnej Paczki należy zgłosić się na stronie: http://www.szlachetnapaczka.pl/superw, wypełniając krótki formularz, odbyć rozmowę rekrutacyjną z Liderem i wziąć udział w szkoleniu stacjonarnym.Tylko tyle. (NOT: DT)

Może Cię także zainteresować