Dzisiaj jest: 20 Czerwca 2018 Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał Do końca roku pozostało 195 dni.

poniedziałek 18 czerwca

Policja podaje jak doszło do poważnego wypadku w Skarżynie

in Na Sygnale

by Redakcja

Około godziny 15:20 doszło do zderzenia czterech pojazdów w miejscowości Skarżyn. - W miejscu gdzie odbywają się roboty drogowe, na polecenie kierującego ruchem zatrzymał się ciężarówka scania jadąca w kierunku Płońska, zaraz za nią dwa busy: fiat i iveco, a jadący za nimi man nie wyhamował i uderzył w poprzedzający go pojazd. Iveco siłą uderzenia przemieściło się i…

2937 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Tragicznie na drodze w Przyborowicach Górnych: 11 czerwca na krajowej ,,siódemce", około godziny 17, na pasie w kierunku na Gdańsk doszło do zderzenia ciężarówki i osobowego opla. Nie żyje jedna osoba, mieszkaniec powiatu płockiego. Zdjęcia z wypadku i szczegóły zdarzenia w naszym materiale w dziale ,,Na sygnale". * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły

,,Zwyczajem dawnych mieszkańców Polski chcemy tym światłem odpędzić zło, które w tym kraju się dzieje...” - cytowała Weronikę Paszewską z ,,Akcji Demokracji” Elżbieta Wiśniewska. - Jesteśmy tu i teraz, bo ważą się losy naszego państwa – podkreślała podczas czwartkowego, wieczornego protestu przed gmachem Sądu Rejonowego w Płońsku.

Na manifestację w obronie sądów, jak szacuje obstawiająca zgromadzenie policja, przybyło około 200 osób. Zapalili oni świeczki, unieśli je do góry, aby solidaryzować się z innymi miastami, które włączyły się w ruch sprzeciwu wobec przyjętej ustawie o Sądzie Najwyższym autorstwa PiS.

- Wszystko odbyło się mega spontanicznie. Do ,,Akcji Demokracja” włączyły Płońsk Liliana Kraśniewska i Beata Przyborowska przy współudziale innych odważnych kobiet. Bo to kobiety podjęły decyzję, że nie jedziemy protestować do Warszawy tylko zostajemy w Płońsku. I to tu mówimy ,,Nie!”. ,,Nie” psuciu państwa – otwierała manifestację płońszczanka Elżbieta Wiśniewska, dyrektorka MCK, radna powiatowa, działaczka lokalnych struktur PO. - Dla naszej ojczyzny to są naprawdę trudne dni – dodawała łamiącym się głosem. - Sprzeciwiamy się atakom polityków na niezależne organy i instytucje stojące na straży niezawisłości sądów. To one mają bronić nas w nierównym starciu z każdą władzą. Wolne sądy to sprawa wszystkich obywateli. To nie spór o władzę, ale o to czy w sądach: rejonowych, czy apelacyjnych będą zapadać wyroki wolne od politycznych nacisków. Chcemy takich reform sądów, które będą napisane ponad podziałami – kontynuowała Wiśniewska.

Protestujący, podobnie jak i opozycja, żądają zawetowania przez prezydenta trzech ustaw wprowadzających zmiany w sądownictwie: o Krajowej Radzie Sądownictwa, ustroju sądów powszechnych i przegłosowanej w czwartek w Sejmie ustawy o Sądzie Najwyższym. Teresa Piekarz odczytała fragmenty konstytucji, dotyczące obowiązków i praw prezydenta. Pikietującym rozdano kartki z preambułą Konstytucji RP i odśpiewano hymn narodowy. Najczęściej wznoszonymi hasłami były: ,,Trzy razy weto!”, ,,Wolne sądy!”, czy ,,Chcemy weta!”. Skandowano poza tym: ,,Precz z dyktaturą!”, ,,Nadzieja umiera ostatnia!”, ,,Wolność, równość, demokracja!”, czy bardziej dosadne: ,,Precz z Kaczorem – dyktatorem!”. Z głośników dobiegało m.in. ,,Róbmy swoje” Wojciecha Młynarskiego.

Przy piosence ,,Kocham wolność" przed manifestującymi wystąpiła grupa ogniowa. - Niech to widowisko pokaże ile energii jest w ludziach, niech doda nam nadzieję - zapowiadała Elżbieta Wiśniewska (foto: Dawid Turowiecki)

Chętni mogli przejąć mikrofon i przy gromkich brawach współtowarzyszy wyrażali swoje poglądy. - Miejmy nadzieję, że prezydent nas wysłucha i nie będziemy mieli drugiej Białorusi – padały opinie. - Tu nie ma żadnej partii. Tu jesteśmy my, mieszkańcy i tzw. suweren, który ma prawo do własnego zdania – mówiono dalej. Niektórzy z obecnych nie mają nadziei na prezydenckie weto, nawołują do bycia konsekwentnym, upartym i odważnym. Jak usłyszeliśmy, obawiają się rozlewu krwi.

Zapalone znicze pozostawiono pod wejściem do sądu rejonowego. Mniej więcej po godzinie manifestujący rozeszli się do domów. Policja ocenia, że lokalne działania protestacyjne pod hasłem ,,Łańcuch Światła” przebiegły spokojnie. (DT)

Komentarze  

#1 +25 Jeremi
To co obecnie dzieje się w kraju, również tu lokalnie, co widać i co można przeczytać w internecie to już nie jest śmieszne. To jakaś kpina, brak szacunku do obywateli, do prawa, demokracji, do wszystkiego co normalne. Obecna sytuacja idzie w bardzo złym kierunku, czy obie strony faktycznie pragną polskiego Majdanu ? I żeby była jasność winę za to ponoszą obie strony i ich zwolennicy: rząd i jego skrajna, zaślepiona prawica oraz totalna opozycja, liberalna, krzyczaca bez konkretów i programu opozycja. Po co ta nienawiść z obu stron? Po co ten radykalizm? Gdzie konstruktywna debata, rozmowa. Ludzie chcą spokojnie, normalnie żyć!! To wykaże się rozsądkiem, normalności, kto ustąpi trochę że swoich okopów, kto będzie działał na rzecz zwykłych ludzi??
2017-07-21 08:40 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +20 IV
Zgadzam się. Podziały są ogromne. Tylko proszę mi powiedzieć, od kiedy ten podział się tak radykalnie pogłębił? Sądy ! Jak można tak ważną ustawę uchwałać w kilka dni? Bez jej procedewonia. Likwidacja SN prowadzi do zmiany ustroju!!! Ludzie którzy znają życie w PRL-U doskonale wiedzą co znaczy władza jednej partii. Społeczeństwo tego się boi. Populistyczne hasła PiS że to niby dla obywateli te reformy. Bzdura!!!! Gdyby tak było, to pozwolono by nam wypowiedzieć się e referendum czy tego chcemy. Pozwolono by na zwyczajne peocedoeanie. Ten tryb zmierza w jednym kierunku władzy absolutnej. Nie jesteś w partii, nie licz na nic. To już było!!!!!
2017-07-21 09:19 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1.1 +20 Demetriusz
Każdy się czegoś boi,czy to opozycja,czy też aktualnie rządzący.Bo każdy ma swoje fobie.Szkoda tylko,że walka z własnymi lękami odbywa się kosztem społeczeństwa...a przecież większość tych strachów to rzeczy małej wagi - synekury,stołki...
2017-07-21 09:53 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1.2 +20 Komuszek
Cytuję IV:
Zgadzam się. Podziały są ogromne. Tylko proszę mi powiedzieć, od kiedy ten podział się tak radykalnie pogłębił? Sądy ! Jak można tak ważną ustawę uchwałać w kilka dni? Bez jej procedewonia. Likwidacja SN prowadzi do zmiany ustroju!!! Ludzie którzy znają życie w PRL-U doskonale wiedzą co znaczy władza jednej partii. Społeczeństwo tego się boi. Populistyczne hasła PiS że to niby dla obywateli te reformy. Bzdura!!!! Gdyby tak było, to pozwolono by nam wypowiedzieć się e referendum czy tego chcemy. Pozwolono by na zwyczajne peocedoeanie. Ten tryb zmierza w jednym kierunku władzy absolutnej. Nie jesteś w partii, nie licz na nic. To już było!!!!!Czyli wprowadzamy komunę pod hasłami walki z komuną i totalnej dekomunizacji kraju.Brawo!!!Ja w to wchodzę!!!
2017-07-21 09:56 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 -12 Adam
Pani Wiśniewska protestuje bo się boi o posadę męża i wszystko jasne. Brawo PIS brawo Jarosław Kaczyński aby tak dalej
2017-07-21 08:53 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1 +15 IV
Świetnie Pan to ujął. Możliwe że się boi, jak większość. Bo skoro nie należy do PiS......... partiokracja rządzi. Brawo!!!! PRL wrócił!!!!!!
2017-07-21 09:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.2 -17 JAN
Jak PO rządziło to nie protestowała.
2017-07-23 20:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 -16 leon
a ta dziumdzia na filmiku z założoną nogą z flagą Unii to kto? wybitnie znudzona zdaje się wydawać
2017-07-21 09:01 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1 -10 monk
To jest drogi Leonie radna zaradna Ewa Piątkowska
2017-07-21 10:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 -24 Ksiądz Wikary
Kochani,nie róbcie scen.Władza została legalnie wybrana.Nie niszczcie naszego kraju,nie twórzcie anarchii,nie opowiadajcie się za bezprawiem...Czekam na Was na niedzielnej mszy św.za Ojczyznę i Pana Prezesa.Bóg z Wami.
2017-07-21 09:50 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +21 Radca Jan Trąba
Robią porządek z sądami,niech się jeszcze komornikom za dupska wezmą,bo to co wyprawiają komornicy w tym kraju to jawne złodziejstwo,czysta kradzież w świetle dnia i w dodatku w majestacie prawa...Czasami przychodzą do mnie ludzie z takimi problemami,że aż uszy więdną jak się posłucha...
2017-07-21 09:55 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5.1 +21 trol
Każdy komornik w tym kraju to zdzierca!Kradną na potęgę,a potem podstawiają lipnych licytantów,by np. wóz zajęty za długi o wartości 40 tysi zakupić dla siebie lub rodziny za np.8 tysi
2017-07-24 13:42 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 -15 Plońszczanin
Pani Wiśniewska chce kandydować zapewne na burmistrza M. PŁOŃSK! Jak może taka osoba z POpaprańców nam takie wiece durne organizować..... Tym sposobem stracila wyborców (jeśli tacy byli)
2017-07-21 10:23 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7 -2 chips
"Przecz z dyktaturą" krzyczą ludzie trzymający w rękach flagi Unii Europejskiej. ;)
2017-07-21 10:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#8 -8 KKK
Czyżby młody maturzysta obawiał się że tatuś nie załatwi mu pracy po studiach?
2017-07-21 10:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#9 -17 ktoś z MCK
dyrektor Wiśniewska zaczyna kampanie robic sobie na burmistrza tak slychac na korytarzach u nas. Podobno zapewnia ze nie chce startowac ale kilka osob blisko pani dyr mowi ze będzie
2017-07-21 10:48 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#9.1 +9 nik
Jedna z najlepszych kandydatek.
2017-07-21 12:53 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#9.1.1 -15 cdn
Oj, bo pęknę ze smiechu. Najlepsza?!
2017-07-21 18:55 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#9.2 +13 kinga
a Pietrasik o tym wie? ja też sądze ze powinna byc burmistrzem i zaglosuje na nią z rodziną
2017-07-22 10:18 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#9.2.1 -14 cdn
Oj, biedna ty jesteś, biedna. Bozia umiejętności myślenia nie dała...
2017-07-22 18:50 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#10 -19 ANNA
Pozdrawiam Księdza Wikariusza. Zachęcam wszystkich do zachowania spokoju,rozsądku i rozwagi. Nie dajmy się wmanewrować w walki partyjnych interesów. Skoro mamy mieć lepiej, to musi zmienić się także taktyka opozycji.Nie straszyć reformami,nie straszyć władzą-pokażcie co macie do zaoferowania,jaki macie plan dla nas, ,,zwykłych '' wyborców,zaproponujcie inną opcję zmian, udowodnijcie,że spokojem,pracą,merytorycznymi argumentami jesteście lepsi. Wyborcy przy urnach ocenili i ocenią przy następnych wyborach. Spokojem i planową pracą osiąga się uznanie. Udowodnijcie,że macie plan,program i jesteście lepsi od obecnej władzy.Nie straszcie, to odciąga od Was.
2017-07-21 11:06 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#11 -11 ANNA
Jeszcze dodam- w tym wszystkim najlepiej wypadła grupa ogniowa, Super.
2017-07-21 11:12 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#11.1 -6 KKK
Grupa poproszona przez swoją przełożoną żeby zrobili występ? Więc jak mogli odmówić ?
2017-07-21 15:05 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#12 -7 Valerian
Litość ogarnia patrząc na te tępe twarze powtarzające za telewizorem frazesy, a ustawy nawet w rękach nie trzymali. I tu nie chodzi o to, że te zmiany w sądach są dobre lub złe. Po prostu stado baranów beczy naśladując inne barany z telewizji:-)
2017-07-21 12:35 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#13 -24 Valerian
zapomniałem dodać, fajna dupeczka z tymi ogniami... buahahahah
2017-07-21 12:36 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#14 -1 płońszczanin
Ciekawe czy organizatorka partyjnego wiecu zapłaciła grupie działającej przy MCK którym kieruję. Wykorzystuję swoje stanowisko i ściąga nawet grupy działające przy MCK, żenua. W ogóle nie powinno tam być dyrektor instytucji kultury, ale jaka kultura taka dyrektor. Mam nadzieję, ze nikt już więcej nie zagłosuję na dyrektor, radną Piekarzewską i Piątkowską, które przed wyborami zapierały się, że nie są z Platformy. Wczoraj pokazałyście z kim trzymacie i z jakiego układu jesteście.
2017-07-21 12:52 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#14.1 -14 lila
Kto by chciał głosować na marionetki?
2017-07-22 09:59 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#15 +30 Klaudiusz Warchel
Politykierzy - i ci lokalni,i ci z samej góry - ZAWSZE będą myśleć tylko o sobie i swoich posadkach,jak najlepiej się ustawić itp.A tak naprawdę nie ma żadnych konkretnych propozycji ze strony przeciwnej,tylko krzyk dla samego krzyku,aby dostać się do koryta.I obojętne,czy Polska rządzić będzie PO,Nowoczesna,PSL,Kukiz15 czy PIS czy też inne ugrupowanie - ja na chwilę obecną nie widzę ŻADNYCH opcji politycznych,które sprawią,że nam,Polakom,będzie żyło się lepiej w Naszej Ojczyźnie!
2017-07-21 13:06 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#16 +13 Małgorzata
Brawo! Ogromnie się cieszę, że w naszym małym, prowincjonalnym miasteczku znalazło się dwustu odważnych, którzy poświęcili wolny wieczór na to, by wyrazić swój sprzeciw i niepokój wobec niszczenia w naszym kraju demokracji. Z góry było wiadomo, że zostaną przez innych posądzeni wyłącznie o dbanie o swoje interesy, stołki itp. i narażeni na prymitywne, obraźliwe komentarze, więc tym bardziej brawo dla nich! Jestem im wdzięczna, że wyszli i reprezentowali poglądy, które również podzielam.
2017-07-21 13:10 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#16.1 +7 Obserwator
Popieram w całej rozciągłości to co Pani napisała. Brawo Pani Wiśniewska!. Niech Pani trzyma tak dalej i nie przejmuje się małostkowymi wypowiedziami. Jesteśmy z Pani bardzo dumni. Myślę ,że i Ci inaczej myślący zrozumieją to co Pani robi ale potrzebują na to trochę czasu. Oby tylko nie za póżno !.
2017-07-21 15:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#16.1.1 -5 ja
Pani Małgosia nie potrafi chyba liczyć. Pomylić się coś o ok. 100 osób, to wyczyn. Może napisz ,że 10 tysięcy było, zabrzmi lepiej.
2017-07-22 10:02 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#16.1.1.1 -2 Mietek
Liczyła pewnie łącznie z klientami Lidla, Kauflanda i McDonald's którzy właśnie byli nieopodal.
2017-07-22 15:05 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#17 +11 Ola
Brawo za odwagę. Brawo Pani Piekarz. Tak trzymać,
2017-07-21 14:46 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#17.1 -6 Do oli
Pani radna oszukała mieszkańców podobnie jak jak dyrektorka i dla tych Pan nie ma już miejsca w radach miejskich i powiatowych. Pani A.P pokazała po wyborach z jakiej partii jest i z kim trzyma, a w kampanii wyborczej obrabiala tyle burmistrzowi podobnie jak jej przełożona. Obie siebie warte i są skreslone
2017-07-21 19:41 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#17.2 -10 ja
A gdzie ta odwaga tej paniusi? Proponuję tym wszystkim, którzy tam polecieli, przeczytać KONSTUTUCJĘ i zapoznać się ze zmianami , które proponuje PiS ( ze ZROZUMIENIEM czytać, jeśli to możliwe!!!). Zobaczycie, czy jest powód do protestów. A nie, jak te owce, za przewodnikiem leźć bezwolnie.
2017-07-22 10:06 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#18 +22 Wolna obywatelka
Do księdza:
A podobno kościół do polityki się nie miesza.
Pozdrawiam wszystkich protestujących. A ślepych zachęcam do tego aby otworzyli oczy
2017-07-21 15:17 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#18.1 -19 cdn
Sama otwórz oczy i zacznij samodzielnie myśleć, a nie powtarzać to, co sączą jakieś "tevałeny". Jak mówią -myślenie nie boli, wystarczy spróbować.
2017-07-22 10:09 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#18.1.1 +14 Wolna obywatelka
Cytuję cdn:
Sama otwórz oczy i zacznij samodzielnie myśleć, a nie powtarzać to, co sączą jakieś "tevałeny". Jak mówią -myślenie nie boli, wystarczy spróbować.
Szkoda tylko, że fani Rydzyka oraz dyktatora Kaczyńskiego nie widzą tego jak rujnowana jest demokracja. Teraz to tylko trzeba czekać na wyjście z Unii Europejskiej oraz Nato
2017-07-23 07:47 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#18.1.1.1 -12 cdn
A w czym jest rujnowana? Do tej pory było to państwo teoretyczne, kamieni kupa i układy, układziki. Teraz jest nadzieja na zmiany i stad kwik tych, co się tego boją. Demokracja jest rujnowana? Proszę o konkrety , a nie jak wybiórcza i tven, jakieś ogólne stwierdzenia.
2017-07-23 13:17 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#18.1.1.1.1 +23 Wolna obywatelka
Polska jest rujnowana na przykład w nowej ustawie o SN i w ten sposób niszczy się demokracja. Nie wiem kto normalny chce spędzić kolejne lata z dyktatorem Kaczyńskim i armią moherów, które rzucą się za nim w ogień, ponieważ PKW też chcą ustawić pod siebie. Jestem ciekawa czy z chęcią zapłacisz więcej za paliwo
Po za tym ile ustaw zostało przegłosowanych nocą
2017-07-23 18:34 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#18.1.1.1.1.1 -21 ja
Ale dokładnie, w którym miejscu jest rujnowana. Nie przeczytałaś tych dokumentów , tylko powtarzasz bezmyślnie za stadem. Jeśli czytałaś, to konkrety, proszę.
2017-07-24 12:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#18.1.1.1.1.1.1 +11 Zaradny
Cytuję ja:
Ale dokładnie, w którym miejscu jest rujnowana. Nie przeczytałaś tych dokumentów , tylko powtarzasz bezmyślnie za stadem. Jeśli czytałaś, to konkrety, proszę.
Skoro oskarżasz ją o nie przeczytanie ustaw to czy sam to zrobiłeś?
2017-08-03 09:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#18.2 -19 Klaudiusz Warchel
A gdzie ksiądz wikary napisał coś,co sugerowałoby,że mu polityka w głowie?
Ja jakoś nie zauważyłem...
2017-07-24 11:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#19 +17 Dżesika
W tych czasach, które teraz mamy każdy o swój stołek boi się. Uczciwi ludzie tracą prace MASAKRA
2017-07-21 15:24 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#20 +1 Mietek
Oglądam filmik, rozpoznaje sporo osób i mam pytanie do uczestników: Jak od ogólnej liczby uczestników odejmiecie lokalnych członków PO i KOD, pracowników UM i Powiatu, sędziów, komorników i ich rodziny, radnych miejskich i powiatowych, grupy artystyczne zwerbowane przez szefową MCK to ... czy na tym proteście był suweren?
2017-07-21 15:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#20.1 -1 Krzysiek
Bardzo trafne spostrzeżenie,brawo. Też oglądałem ten film i policzyłem "protestujących" jest ich nieco ponad 100(łącznie z dziećmi), także frekwencja dość solidnie ZAWYŻONA.
2017-07-21 17:08 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#20.2 +21 suweren
To są też obywatele naszego kraju i jeszcze mają prawo głosu i wyboru czyli są suwerenem.
2017-07-21 18:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#20.2.1 -5 cdn
Nie mają jednak prawa podważać porządku prawnego. Rządzi ten, kogo wybrała większość. I nie pisać o łamaniu konstytucji, bo to się już przejadło i nie ma w tym prawdy.
2017-07-22 10:12 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#20.2.2 -14 Mietek
Cytuję suweren:
To są też obywatele naszego kraju i jeszcze mają prawo głosu i wyboru czyli są suwerenem.

Ostatnio I Prezes SN powiedziała ze suwerenem nie jest naród tylko konstytucja wiec obecni na proteście, broniący SN nie sa w ich własnym mniemaniu suwerenem.
2017-07-22 13:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#21 -5 Marek S
Jak myślicie - ile osób z tych 200 protestujących projekt ustawy na własne oczy, przeczytało i zrozumiało? nikt lub prawie nikt. Dają się manipulować i napuszczać na popierających przeciwne swoim poglądy małym polityczkom, bo panie radnego wojewódzkie, powiatowe czy miejskie, są polityczkami właśnie i nie mają pojęcia o tworzeniu prawa i ocenie skutków regulacji.
2017-07-21 15:47 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#22 -18 Marek S
Politycy (posłowie, rząd) tworzą zręby, które w akt prawny przetwarza urzędnik (rządowy czy sejmowy) i tego urzędnika bezpośrednio obowiązuje konstytucja, ustawy, regulaminy, zasady techniki legislacyjnej itd. Jeżeli projekt, decyzja, inny akt rażąco, bez cienia wątpliwości, narusza prawo, to żaden urzednik tego nie parafuje. A bez pracy tego szarego urzedasa projektu po prostu nie ma. Skoro jednak projekt jest i jest procedowany, to znaczy że wątpliwości co do niego nie są aż tak duże jak nam się to wmawia. To element politycznej gry. Nie dajcie się ogłupić i manipulować. Poprzednia ekipa robiła dokładnie tak samo. Wiem to z autopsji, nie ze słyszenia czy z mediów. skala i sposób dzialania PiS jest taki sam jak robiła to PO. Teraz jest to przynajmniej transparentne, nie dzieje się w gabinetach i restauracji sejmowej.
2017-07-21 15:48 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#23 0 ja
Pani Wiśniewska jest zupełnie niewiarygodna w tym , co robi.
2017-07-21 18:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#24 -2 cdn
Pani Ela Wiśniewska chce zrobić karierę. U mnie straciła wszystko po poprzednich wyborach. Nie wierze jej i nigdy nie uwierzę. Dla kariery można wiele?
2017-07-21 18:59 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#25 -5 lila
Biedny ten młody człowiek. taki młody, a taki już.... Jak spogląda w lusterko przy goleniu, jeśli już się goli....
2017-07-21 19:03 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#26 -8 Cisza nocna
Wczoraj dyrektor Wiśniewska płakała pod sądem a dzisiaj zakłóca ciszę nocną imprezą pod mck. Ludzie jest godzina 23 a wy spiewacie na tarasie MCK. Mam nadzieję, że policja wpiszę wam odpowiednie kwity bo sprawa już zgłoszona. A pani dyrektor jak chciała gościć platformersow to mogła nie przeprowadzać się do miasta a zostać na wsi i drzew mordę w lasach w których mieszkała. Płońsk to nie wieś z której pani uciekła, ale to nic nie zmienia bo słoma wystaje z pani za dużych butów. Wiśniewska, twoje czasy minęły i daj ludziom spać.
2017-07-21 20:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#26.1 +15 No chyba nie
Jeżeli masz takie kompleksy i piszesz to anonimowo to nikt ciebie z MCK nie posłucha. Jak ci to tak przeszkadza to idź tam i to powiedz
2017-07-23 07:52 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#26.1.1 -11 ja
Mnie też przeszkadza. Drą się tak, że słychać wrzaski na ul. Wolności.
2017-07-23 13:20 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#27 -13 Cisza nocna
Przestańcie drzec zdradzieckie mordy przy mck i dajcie spać ludziom. Niech burmistrz wyciągnie konsekwencje bo instytucja kultury zakłóca ciszę nocną a przecież jej dyrektorka jest bez skazy i na każdego szuka haków. Panie Burmistrza zrób z nią porządek bo ona załatwi cie tak jak rozpowiada na mieście.
2017-07-21 21:01 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#27.1 -11 felek
Andrzej nic nie zrobi,co najwyżej kupę :D
2017-07-31 10:46 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#28 -6 Obserwator
Wolne sądy :) a to dobre. p. Wiśniewskiej zależy chyba na podtrzymaniu układów. Przypomnijmy sprawy obecnego burmistrza w płockim sądzie i powiązania z sędzią (mężem) Wiśniewskiej. Sprawa zakończyła się szczęśliwie co zaowocowało ciepła posadą w domu kultury, która w dodatku daje możliwość dalszego wspinania się po trupach wyżej. Mam nadzieje że nie wszyscy są tak zaślepieni i skończy się w końcu mieszanie polityki z kulturą.
2017-07-21 21:21 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#28.1 -16 ciul
Brawo,obserwator!wszędzie tylko układziki.Mam nadzieję,że ani Wiśniewska ani Pietrasik nie zostaną wybrani na Burmistrza.Niestety,innych kandydatów nie widać
2017-07-24 11:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#29 +18 E.
i co tu komentować,skoro spora część mieszkańców Płońska ogląda tv trwam, albo słucha RM......... a konstytucji i tej ustawy i tak nie przeczytała.......... zapatrzona w wodza z Nowogrodzkiej
TKM.......... TKM.............
2017-07-23 19:13 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#29.1 -18 Do E
I bardzo dobrze, że ogląda tvtrwam bo chociaż nie mają spranych mózgów jak ci co byli pod sądem i są pod Sejmem. Im to TVN, Polsat i Platforma z Nowoczesną sprały mózgi i nie wiedzą co robią. Co im każą to robią a ci którzy wprowadzają mieszkańców na protesty dostają za to stołki jak Kamasa i Wiśniewska.
2017-07-24 05:34 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#29.2 -21 ja
Za to przeczytali ją wielbiciele tvenów i gazety wybiórczej, prawda? Z tobą na czele. To tak samo prawdopodobne , jak budowa metra w Płońsku.
2017-07-24 12:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#29.2.1 -20 ja
Oczywiście ,pisałam do E
2017-07-24 12:33 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#29.2.1.1 +24 knutem ich
Czy to czytelnicy Wybiórczej,czy widzowie Trwam, tak samo sterowani są propagandą,jedni pro a drudzy antyrządową.
Ludzie,kiedy wreszcie zrozumiecie,że w tym kraju WSZYSTKIM politykom chodzi tak naprawdę tylko i wyłącznie o ICH WŁASNE dobro?My mamy tylko na nich zarabiać.
2017-07-24 13:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#30 +18 walą mi jaja
To wszystko to i tak jedno i to samo gówno,tylko w innym papierku...
2017-07-24 11:16 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#30.1 +15 siusior
Racja,człowieku
2017-07-31 10:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#31 +22 Racjonalizm
Drodzy Państwo.
Nie wiem czy wiecie, ale z chwilą wprowadzenia tych ustaw Polska stałaby się krajem totalitarnym co wiąże się z nałożeniem na nas sankcji przez UE oraz odebranie glosu na Radzie UE. Panu Kaczyńskiemu chodzi tylko o to aby przejąć władzę nad sądami i skazywać sobie kogo tylko by sobie zażyczył. Ta ustawa niczego by nie usprawniła tylko dałaby Panu Ziobrze możliwość zatrudniania i zwalniania sędziów. Ludzie myślenie nie boli!!!
2017-07-24 14:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#31.1 -17 ja
Takich bzdur dawno nie czytała. Straszenie odebraniem głosu, co jest nierealne w rzeczywistości, czy odebraniem dotacji ( zupełnie nie ma związku i nie może być zgodnie z prawem unijnym przeprowadzone). Straszenie Kaczyńskim, który będzie wskazywał ludzi do skazania, już się przejadł. i normalnie myślący człowiek w to nie uwierzy. Wyłącz człowieku tvn i spróbuj myśleć samodzielnie, może coś zrozumiesz.
2017-07-26 06:21 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#31.1.1 +21 Racjonalizm
Człowieku wyłącz Radio Maryja i TVP i zastanów się nad tym co mówisz. Wiesz tylko tyle co ci inni pisowcy powiedzą. Nie wiem czy wiesz ale regularnie dostajemy jakieś sankcje z UE lecz w TVP już tego nie mówią, przeczytaj chociaż raz jakaś gazetę czy internet włącz. Nasz obecny rząd igra jednocześnie z Rosją i UE. Dzięki tej ustawie nie bylibyśmy państwem demokratycznym, ponieważ nie byłoby trójpodziału władzy. Rządziłaby jednostka centralna czyli PIS (Komunizm), a te 500+ czy zmniejszenie wieku emerytalnego to tylko po to, żeby zwiększył się elektorat PiSu. Ciekawy jestem gdzie są te referenda co miały być , bo PiS obiecywał to w kampanii wyborczej. Nawet prezydent (z wykształcenia prawnik) widzi że te ustawy są nie zgodne z prawem. I nie wypowiadaj się człowieku jak się nie znasz tylko idź na Mszę Świętą za pana prezesa i jego kotka!!!
2017-07-26 08:40 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#31.1.1.1 -18 Krzysztof
Pacjent z Tworek dobrał się do komputera...
2017-07-27 14:47 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#31.2 -20 lelek
Racja, słowo słowo za tve-m powtarzasz z bożej łaski "racjonalisto"
2017-07-26 06:22 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#32 +17 IV
Do wszystkich pseudo intelektualistów. Pytanie kto przeczytał o SN i innych? Wy czytałeś cie?!!!! Nawet Prezydent nie miał szansy czytać!!!!! Wypowiadania się plując jadem zaczerpnięty z tvp . O pamiętajcie się w tej ignorancji i laictwie!!!!
2017-07-24 15:40 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#32.1 -18 lelek
"Laictwie" ? Sprawdź znaczenie tego słowa w słowniku, bo mam wrażenie, że go nie rozumiesz
2017-07-26 06:24 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#33 +24 Erudycja
To właśnie między innymi dzięki tym ludziom, którzy stali pod sądem w Polsce nadal jest trójpodział władzy !!!
2017-07-24 16:21 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#34 +22 antyPIS
PIS już wcześniej chciał podnieść rękę na samorządy terytorialne a teraz zabiera się za sądy!!! KOMUNA POWRACA!!!
2017-07-24 16:29 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#35 +20 Obywatel
I PiS i PO to tylko klika karierowiczów, ale co prawda to prawda za PO nie było takich protestów. Potrzebna jest nowa siła ale od tego syfu porządni ludzie wolą się trzymać z daleka.
2017-07-26 09:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#35.1 -17 do obywatela
Co ty piszesz? Nie było protestów? Zapomniałeś jak policja strzelała do protestujących, jak siłą ludzie byli usuwani siłą, kopani, wynoszeni i lani wodą. Teraz protestujący są chronieni przez policję i włos z głowy im nie spada. Pomyśl zanim coś napiszesz bo totalna opozycja przegrała i kwiczy jak została oderwana od koryta. Zobacz kto protestował pod płońskim sądem, sami znajomi pani dyrektor, urzednicy i pracownicy np. MOPSu w Płońsku, którym pani Wisniewska załatwiła robotę. To jest klika, która dla władzy, pracy i znajomości zrobi wszystko. Zapomnieliście pani Wiśniewska biegała za Kopacz w Płońsku, obłudnicy nawet do kościoła wstąpili a i jedna i druga omija kościół z daleka, ale dla zdjęć wstąpiły niby takie prawe i pobożne. Z Wiśniewskiej wyszło całe zło jakie w niej siedzi. Burmistrz przy niej to pikuś
2017-07-27 14:40 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#35.1.1 +14 Obywatel
Człowieku zastanów się nad sobą! Jakie kopanie, jakie lanie wodą nie wygaduj debilizmu co ci inny fanatyk prezesa powie. Przypomnij sobie poprzednią miesięcznice i to co robiła policja. A propo miesięcznicy za niedługo to Lech Kaczyński będzie na ołtarzach nawet jak Jan Paweł II ( święty) zmarł (co był większym człowiekiem niż Lech Kaczyński) to nie robiono czegoś takiego jak miesięcznica nawet rocznice nie są tak chuczne. Więc weź innych beretów i idźcie na Mszę za waszego nowego boga!
PS. Czym Lech Kaczyński zasłużył sobie na te miesięcznice ?
2017-07-27 17:56 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#36 -15 obserwator
Wszyscy mówią, że nie ma układu, a zobaczcie na postępowanie pani Wiśniewskiej. Dzisiaj pyta kogo zaprosić na imprezę? Odpowiadają tylko jej znajome, które zawsze są otwarte na jej inicjatywy. Już kilka miesięcy temu miasto mówiło, że pani Wiśniewska na imprezy miejskie zaprasza zespoły o które proszą ją znajome. Za pieniądze podatników urządza imprezy miejskie dla swoich koleżanek i kolegów, którzy później maszerują z nią ramie w ramie pod sąd. Dlaczego płoński MCK nie zorganizuję takich imprez jak raciąski ośrodek kultury, który robi imprezy dla mieszkańców, a nie wybranej grupy? Dlaczego pani Wiśniewska organizuję durne imprezy dla małej grupy ludzi, a nie zorganizuję imprezy z jakąś gwiazdą disco polo, która ściągnie tłumy. Pani Dyrektor disco polo to nie wiocha jak to pani mówi
2017-07-27 14:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#37 +10 siusior
Brawo!Niech się jeszcze tym zasranym komornikom do dupy dobiorą,bo sobie za dużo pozwalają.
2017-07-31 10:44 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#37.1 -2 korytopolityk
nie liczyłbym na to...
2017-08-02 17:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#38 0 Mariola
Syn sędziego, też mi bezstronny mówca. Osoby które protestują w obronie "niezawisłych sądów" w większości chyba nie wiedzą, że sądy w Polsce nie są niezawisłe w znacznej części (nie chce twierdzić że bez wyjątku). Osoby te powinny zaznajomić się z "dokonaniami" sędziów w w licznych sądach, z na przykładki takimi sprawami: http://pamietnikwindykatora.pl/2016/12/29/sedzia-poswiadcza-nieprawde/ Może opamiętaliby się. Nie twierdze, z eto co robi PiS jest idealne ale gorzej być nie może niż jest.
2017-12-01 09:46 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#39 0 Fabian
Niechaj może ci nieświadomi protestujący (nie wliczam do nich synka sędziego i innych świadomych) poczytają sobie niektóre wyroki i uzasadnienia, na przykład jak "można" nieumyślne, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poświadczyć nieprawdę przez sędzię wiedzącą o sfałszowaniu dokumentów: http://pamietnikwindykatora.pl/2016/12/29/sedzia-poswiadcza-nieprawde/ i zastanowią się. Z drugiej strony wcale nie jestem pewien że teraz będzie lepiej ale gorzej być nie może.
2018-03-22 14:44 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce