Dzisiaj jest: 23 Listopada 2017 Imieniny: Adela, Felicyta, Klemens Do końca roku pozostało 39 dni.

poniedziałek 20 listopada

Wysadzili bankomat. Policja szuka sprawców zuchwałej kradzieży

in Na Sygnale

by Redakcja

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Czerwińsku, należący do Vistula Banku Spółdzielczego. Czerwiński oddział banku zlokalizowany jest przy ulicy W. Jagiełły, jakieś 500 metrów od siedziby tamtejszego urzędu gminy. Do wybuchu doszło w środku nocy. Policja prowadzi oględziny miejsca i ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia.

2680 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Co z przebudową ulicy ks. Popiełuszki?: Jak podaje płońskie starostwo, do 15 listopada powinny zakończyć się prace związane z przebudową ulicy ks. Jerzego Popiełuszki. Wykonawca, czyli firma Wapnopol, ma jeszcze do zrobienia: wyniesienie przejścia dla pieszych przy ZS Nr 2, montaż bariero-poręczy oddzielającej chodnik od akwenu, dokończenie kładzenia warstwy ścieralnej na rondzie i nawierzchni bitumicznej na ulicach dojazdowych oraz wykonanie oznakowania poziomego. Czy zdążą? - Wszystko zależy od pogody - słyszymy w starostwie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

No i proszę, zniknęła tabliczka u stóp figurki Najświętszej Maryi Panny usytuowanej nie tak dawno na skwerku przy ul. 19 Stycznia. Treść na ,,złotej" tablicy erekcyjnej wywołała powszechne oburzenie z racji nazwisk, które się na niej znalazły. Ratusz wysłał dziś oficjalne stanowisko w tej sprawie.

- Jak nie uzyskam potwierdzenia ustaleń ustnych na piśmie, to trudno, będę musiał zjeść tę żabę i ją zjem - mówił podczas czerwcowej sesji rady miasta burmistrz Andrzej Pietrasik, którego nazwisko wraz z nazwiskiem przewodniczącego Henryka Zienkiewicza oraz trzech duchownych widniało na cokole figurki NMP. Burmistrz ,,zjada więc tę żabę", bo raczej innego wyjścia nie miał. Presja była zbyt duża, fala krytyki za wysoka, a obecni proboszczowie widać, że nie życzyli sobie, aby figurować na tym wkrótce sakralnym już obiekcie. (DT)

Poniżej publikujemy stanowisko strony urzędowej w sprawie umieszczenia tablicy upamiętniającej odbudowę figurki Matki Bożej:

Rada Miejska z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski przeznaczyła środki finansowe w wysokości 50 000,00 zł na odbudowę zniszczonej przez okupantów niemieckich figurki. Została ona przywrócona płońszczanom po sporządzeniu projektu rewitalizacji Płońska.

Z myślą o przyszłych pokoleniach Mieszkańców Płońska i dla ukazania ciągłości płońskich dziejów postanowiono zamieścić na cokole figury krótką inskrypcję przypominającą, czemu zlokalizowana została w tym właśnie miejscu.

Ze względu na fakt, iż figurkę ufundował Samorząd Miasta Płońska, na zamieszczonej pod inskrypcją tablicy wymienione zostały osoby go reprezentujące – Burmistrz Miasta reprezentujący organ wykonawczy Gminy Miasto Płońsk i kierujący pracami Urzędu Miejskiego w roku wystawienia figury, oraz Przewodniczący Rady Miejskiej, z racji pełnionej funkcji reprezentujący radnych miejskich i odpowiadający za decyzje podejmowane przez ten organ w roku jej wystawienia.

Przywrócona Miastu Płońsk figurka ma nie tylko wymiar historyczny, ale przede wszystkim sakralny i jako taka wpisuje się w wielowiekową tradycję obecności Kościoła na ziemi płońskiej. Uznano zatem, iż pod zamieszczoną inskrypcją - obok przedstawicieli Samorządu Miasta Płońska - nie może zabraknąć nazwisk kapłanów pełniących funkcje proboszczów dwu płońskich parafii w czasach jej wystawienia, jak również nazwiska byłego proboszcza najstarszej płońskiej parafii, którego inicjatywie Miasto Płońsk zawdzięcza obranie za Patrona Płońska właśnie św. Michała Archanioła będącego wszak również patronem wczesnośredniowiecznego kościoła płońskiego, istniejącego w miejscu wystawienia figurki go upamiętniającej.

Intencją inicjatorów i realizatorów przywrócenia Miastu figury Matki Bożej oraz opatrzenia jej przekazem dla przyszłych pokoleń płońszczan mówiącym, w jakich realiach historycznych została ona odbudowana, była jedynie szczera wola wywiązania się z dbałości o historyczny przekaz.

W związku z tym jednakże, iż pracownicy Urzędu Miejskiego nie powiadomili o powyższej decyzji Kurii Płockiej oraz Proboszczów, których nazwiska zostały na tablicy zamieszczone nie uzyskując tym samym ich zgody dla powyższej inicjatywy, Burmistrz Miasta Płońsk – w poczuciu odpowiedzialności za podjęte działania pracowników Urzędu, którzy nie uzgodnili treści tablicy z przedmiotowymi stronami, zdecydował o zdjęciu tablicy z pomnika.

Przepraszając wraz z pracownikami Urzędu za zaistniałą sytuację, burmistrz Płońska wyraża nadzieję, iż figurka Matki Bożej, będąca obiektem sakralnym, nie stanie się źródłem konfliktu i nieporozumień, ale kolejnym miejscem modlitwy jego mieszkańców, nawiązującym do tradycji religijnych przedwojennego Płońska.

W imieniu własnym oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Płońsku

Burmistrz Miasta Płońsk
/-/
Andrzej Pietrasik


W TYM TEMACIE: http://plonskwsieci.pl/template/1538-oburzajaca-tabliczka-u-stop-figurki-najswietszej-maryi-panny

Komentarze  

#1 +2 andrzej ferski
Ale jaja urzędnicy nie powiadomili Kurii i proboszczów przecież w tym urzędzie to jest jeden pan od wydawania decyzji a teraz zwala winnę na urzędników, ten emeryt Edziulek pewnie to wymyślił razem z Endriu i ten będzie musiał tą żabę zjeść amen.
2017-07-10 11:36 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +1 Lary
Dokładnie! Sam wymyślił żeby upamiętnić "swoje dzieło" a teraz jak bunt to winę zwala na pracowników. Wstyd panie burmistrzu.
2017-07-10 11:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +2 Edek
kto za to zapłaci? Czy Burmistrz zapłaci za tabliczkę ze swojej kieszeni czy jak zwykle za błędy urzędników zapłaci podatnik?
2017-07-10 13:04 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 0 Klaudiusz Warchel
A ja myślałem,że dzięki temu podlizowi z tabliczką liczono na jakieś synekury z kurii
2017-07-11 17:06 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować