Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2018 Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena Do końca roku pozostało 250 dni.
piątek 20 kwietnia

MKS na zakręcie. Wyrzucony trener kontra Zarząd klubu

in Puls Miasta

by Redakcja

Czwartkowa sesja traktująca o sytuacji w płońskim klubie lekkoatletycznym od kłótni się zaczęła i tak samo się skończyła. Niby wszyscy zapewniali jak to im zależy na dobru stowarzyszenia i dzieci oraz młodzieży tam zrzeszonych, ale wyszło jak zwykle. Polityczne animozje wzięły górę, chociaż dyskusja o kondycji MKS Durasan Płońsk z punktu widzenia postronnego odbiorcy musiała wydawać się ciekawa.…

600 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Płońska lekkoatletyka na zakręcie: Już u nas szczegółowa relacja, również w materiałach video, z sesji nadzwyczajnej, która poświęcona była sytuacji w MKS-ie Durasan Płońsk. Głos zabrał między innymi wyrzucony z klubu trener Robert Adamski oraz przedstawiciele Zarządu. Nie obeszło się bez kłótni samych radnych. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

Znamy już wyniki sprawdzianów maturalnych. Najlepiej wypadły one ponownie w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Płońsku. Tegoroczny rezultat jest tam bardzo bliski ideału. Poprawkę będzie miała tylko jedna osoba na 201 zdających, stąd średnia 99,5 proc. musi robić wrażenie. Gratulacje tym większe, gdyż znaczna część uczniów z ,,Płockiej" przystąpiła do egzaminów rozszerzonych, co otwiera im furtkę do wejścia w mury lepszych uczelni.

Liczba tegorocznych abiturientów, którzy przystąpili do matury, w pięciu placówkach powiatu płońskiego wyniosła 588 osób. Ponad sześćdziesięcioro z nich może zacząć przygotowywać się już do sierpniowej kampanii poprawkowej. Dziewięciu maturzystów nie zdało z dwóch lub więcej przedmiotów, co oznacza dla nich powtórne zmagania z egzaminem dojrzałości, ale niestety dopiero za rok.

Jak wypadła matura w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku? Na ,,Rutkach" do egzaminu podeszło 111 licealistów, a zaliczyło go 98. Jedna osoba nie poradziła sobie z dwoma egzaminami. W technikum oblało 13 osób z grona 58.

W Zespole Szkół nr 1 w Płońsku w liceum ogólnokształcącym nad arkuszami maturalnymi zasiadło 52 z 56 dopuszczonych do matury uczniów, z czego 42 zakończyło egzaminy pozytywnie. W technikum aż 24 osoby na 75 nie przystąpiły do matury. Zdało ją 40 wychowanków ,,Staszica".

W Zespole Szkół w Raciążu uczniowie liceum ogólnokształcącego zakończyli matury z średnią zdawalnością na poziomie 94,6 proc. W technikum było już jednak gorzej, bo łączna liczba osób, które zaliczyły wyniosła 67,9 proc.

W czerwińskim Zespole Szkół maturę zdało ledwie sześciu z szesnastu licealistów, tj.: 37,5 proc. W technikum było już lepiej. Co ciekawe, w LO dla dorosłych na 10 osób, które ukończyły szkołę, żadna nie spróbowała swych sił na maturze.

- Jeśli spojrzymy na tegoroczne matury z perspektywy statystyk powiatowych to zdawalność jeszcze przed poprawkami pokazuje, że mamy coraz lepsze wyniki, ponieważ przed dwoma laty było to 82 proc. zdawalności, przed rokiem 84. a teraz 87 proc. Patrząc jednak indywidualnie, to już tradycyjnie niepokoi fakt, że zwłaszcza w przypadku technikum część uczniów kończy szkołę, a nie przystępuje do matury. Bywa tak, że blisko 25 proc. potencjalnych maturzystów nie podchodzi do egzaminów, co jednoznacznie tuszuje główną statystykę - przyznaje Paweł Dychto, naczelnik wydziału oświaty Starostwa Powiatowego w Płońsku. (DRED)

Dokładne dane zdawalności tegorocznych matur w szkołach powiatu płońskiego znajdziecie w tabelce poniżej (sporządzone przez Wydział Zdrowia, Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płońsku).

Komentarze  

#1 +5 XYZ
Jak zawsze - Płocka górą.
2017-07-04 17:59 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +4 Płocka
I że niby Rutki lepsze od Płockiej ;)
2017-07-04 20:08 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 0 Z boku
Do LO na płockiej trafiają najlepsi z regionu, więc nie ma się co dziwić. Z dobrego materiału łatwo zrobić dobry produkt. Niech Sienkiewicz tak się nie podnieca.
2017-07-07 04:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować