Dzisiaj jest: 20 Stycznia 2018 Imieniny: Fabian, Sebastian Do końca roku pozostało 346 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1589 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Dyrekcja płońskiego szpitala bije na alarm. Za nieodzowny uważa zakup, jeszcze tego lata, nowych karetek pogotowia. Czeka na zielone światło od powiatowych władz.

Nasz rejon operacyjny zespołu ratownictwa medycznego obejmuje Płońsk, Raciąż, Nowe Miasto i Glinojeck. Do dyspozycji kierowców-ratowników jest obecnie pięć karetek.

- Eksploatacja tych aut jest dużo większa, aniżeli jeszcze kilka lat temu. Wówczas były stałe zespoły, a teraz tą samą karetką jeździ kilkunastu ratowniko-kierowców. Nawet jakby najbardziej dbali o ten samochód, to awaryjność będzie się zwiększała – przyznaje Paweł Obermeyer, dyrektor SP ZZOZ w Płońsku, dodając, że karetki pogotowia coraz częściej wymagają naprawy w serwisie.

Dyrektorowi płońskiego szpitala marzy się zakup trzech ambulansów, ale pozostaje realistą, ma nadzieję, że uda się pozyskać chociaż dwa pojazdy. Koszt inwestycji w nowy tabor ze sprzętem wyniósłby około 800 tys. zł. Taki zakup możliwy byłby do zrealizowania w systemie ratalnym.

Paweł Obermeyer w rozmowie z redakcją PwS poruszył również temat Centrum Powiadamiania Ratunkowego. - Dyspozytornia tu na miejscu byłaby dużym ułatwieniem. Skoro Grójec może mieć punkt CPR-u, to dlaczego nie Płońsk… Dla szybkości działania i dla samego pacjenta byłoby to korzystne rozwiązanie, a tak droga zgłoszeń wiedzie na około i jest odległa – stwierdza dyrektor, dodając jednocześnie, iż pomysł powrotu do miejscowej dyspozytorni byłby obecnie niestety trudny do zrealizowania. (DT)

Komentarze  

#1 0 ze soru
Dwa nowiuśkie Craftery zarżneli w 2 lata!
2017-06-19 16:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować