PŁOŃSK W SIECI NEWS
Długi weekend na powiatowych drogach : Od środy do niedzieli, do północy, na drogach powiatu płońskiego doszło do 18 kolizji. Na szczęście obyło się bez poważnych wypadków. Funkcjonariusze zatrzymali w tym czasie za to 6 nietrzeźwych kierowców. - Miniony długi czerwcowy weekend można ocenić jako bezpieczny, choć nadal wysoka jest liczba nietrzeźwych kierowców - mówi mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy KPP w Płońsku. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Dyrekcja płońskiego szpitala bije na alarm. Za nieodzowny uważa zakup, jeszcze tego lata, nowych karetek pogotowia. Czeka na zielone światło od powiatowych władz.

Nasz rejon operacyjny zespołu ratownictwa medycznego obejmuje Płońsk, Raciąż, Nowe Miasto i Glinojeck. Do dyspozycji kierowców-ratowników jest obecnie pięć karetek.

- Eksploatacja tych aut jest dużo większa, aniżeli jeszcze kilka lat temu. Wówczas były stałe zespoły, a teraz tą samą karetką jeździ kilkunastu ratowniko-kierowców. Nawet jakby najbardziej dbali o ten samochód, to awaryjność będzie się zwiększała – przyznaje Paweł Obermeyer, dyrektor SP ZZOZ w Płońsku, dodając, że karetki pogotowia coraz częściej wymagają naprawy w serwisie.

Dyrektorowi płońskiego szpitala marzy się zakup trzech ambulansów, ale pozostaje realistą, ma nadzieję, że uda się pozyskać chociaż dwa pojazdy. Koszt inwestycji w nowy tabor ze sprzętem wyniósłby około 800 tys. zł. Taki zakup możliwy byłby do zrealizowania w systemie ratalnym.

Paweł Obermeyer w rozmowie z redakcją PwS poruszył również temat Centrum Powiadamiania Ratunkowego. - Dyspozytornia tu na miejscu byłaby dużym ułatwieniem. Skoro Grójec może mieć punkt CPR-u, to dlaczego nie Płońsk… Dla szybkości działania i dla samego pacjenta byłoby to korzystne rozwiązanie, a tak droga zgłoszeń wiedzie na około i jest odległa – stwierdza dyrektor, dodając jednocześnie, iż pomysł powrotu do miejscowej dyspozytorni byłby obecnie niestety trudny do zrealizowania. (DT)

Komentarze  

#1 0 ze soru
Dwa nowiuśkie Craftery zarżneli w 2 lata!
2017-06-19 16:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować