Dzisiaj jest: 24 Października 2017 Imieniny obchodzą: Ingi, Darii, Sambora Do końca roku pozostało 69 dni.

wtorek 24 października

Zagrywka na bardzo dalekim aucie. Nie ma nas w Glinka Academy!

in Sport

by Redakcja

Zawrzało w płońskim środowisku siatkarskim. I choć bomba na linii PTS – UKS Rutki tykała już od jakiegoś czasu, to ostatnie wydarzenia związane z ubieganiem się naszych dwóch klubów o akces do programu szkoleniowego Glinka Academy uruchomiły zapalnik, a właściwie zrobił to prezes Jeznach, który nie mógł pogodzić się z decyzją managementu Akademii. Skutki wybuchu są dotkliwe, bowiem…

91 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Dyrekcja płońskiego szpitala bije na alarm. Za nieodzowny uważa zakup, jeszcze tego lata, nowych karetek pogotowia. Czeka na zielone światło od powiatowych władz.

Nasz rejon operacyjny zespołu ratownictwa medycznego obejmuje Płońsk, Raciąż, Nowe Miasto i Glinojeck. Do dyspozycji kierowców-ratowników jest obecnie pięć karetek.

- Eksploatacja tych aut jest dużo większa, aniżeli jeszcze kilka lat temu. Wówczas były stałe zespoły, a teraz tą samą karetką jeździ kilkunastu ratowniko-kierowców. Nawet jakby najbardziej dbali o ten samochód, to awaryjność będzie się zwiększała – przyznaje Paweł Obermeyer, dyrektor SP ZZOZ w Płońsku, dodając, że karetki pogotowia coraz częściej wymagają naprawy w serwisie.

Dyrektorowi płońskiego szpitala marzy się zakup trzech ambulansów, ale pozostaje realistą, ma nadzieję, że uda się pozyskać chociaż dwa pojazdy. Koszt inwestycji w nowy tabor ze sprzętem wyniósłby około 800 tys. zł. Taki zakup możliwy byłby do zrealizowania w systemie ratalnym.

Paweł Obermeyer w rozmowie z redakcją PwS poruszył również temat Centrum Powiadamiania Ratunkowego. - Dyspozytornia tu na miejscu byłaby dużym ułatwieniem. Skoro Grójec może mieć punkt CPR-u, to dlaczego nie Płońsk… Dla szybkości działania i dla samego pacjenta byłoby to korzystne rozwiązanie, a tak droga zgłoszeń wiedzie na około i jest odległa – stwierdza dyrektor, dodając jednocześnie, iż pomysł powrotu do miejscowej dyspozytorni byłby obecnie niestety trudny do zrealizowania. (DT)

Komentarze  

#1 0 ze soru
Dwa nowiuśkie Craftery zarżneli w 2 lata!
2017-06-19 16:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować