Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2018 Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena Do końca roku pozostało 250 dni.
piątek 20 kwietnia

MKS na zakręcie. Wyrzucony trener kontra Zarząd klubu

in Puls Miasta

by Redakcja

Czwartkowa sesja traktująca o sytuacji w płońskim klubie lekkoatletycznym od kłótni się zaczęła i tak samo się skończyła. Niby wszyscy zapewniali jak to im zależy na dobru stowarzyszenia i dzieci oraz młodzieży tam zrzeszonych, ale wyszło jak zwykle. Polityczne animozje wzięły górę, chociaż dyskusja o kondycji MKS Durasan Płońsk z punktu widzenia postronnego odbiorcy musiała wydawać się ciekawa.…

600 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Płońska lekkoatletyka na zakręcie: Już u nas szczegółowa relacja, również w materiałach video, z sesji nadzwyczajnej, która poświęcona była sytuacji w MKS-ie Durasan Płońsk. Głos zabrał między innymi wyrzucony z klubu trener Robert Adamski oraz przedstawiciele Zarządu. Nie obeszło się bez kłótni samych radnych. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

Już wkrótce nazwa Związku Walki Młodych zniknie z drogowych tabliczek. Zanim jednak do tego dojdzie, rozpocznie się kompleksowa przebudowa ulicy na odcinku od skrzyżowania Kolejowej do skrzyżowania z Wyszogrodzką. Inwestycja kosztować będzie blisko 3 mln zł. Wczoraj w starostwie podpisano umowę z wykonawcą zadania, firmą Wapnopol z Glinojecka.

Przebudowa ZWM to pierwsza z czterech inwestycji, które powiat będzie realizował wspólnie z miastem jako równoprawnym partnerem w tym i przyszłym roku. Listę tę uzupełnią: budowa ronda na skrzyżowaniu Sienkiewicza z Żołnierzy Wyklętych, modernizacja Warszawskiej – od Zielonego Rynku do ,,siódemki” oraz Płockiej – od Mazowieckiej do ronda na ,,10-tce”.

Inwestycja przy ZWM zostanie zrealizowana za kwotę 2 865 153,88 zł brutto. W 50 proc. będzie dofinansowana w ramach ,,Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Dofinansowanie ze strony miejskiej wyniesie 739 500,00 zł, tyle samo wyłoży ze swojej kasy powiat.

Roboty obejmą odcinek o długości około 620 mb. Wykonana będzie m.in. nawierzchnia jezdni, chodnik, ciąg pieszo-rowerowy, kanalizacja deszczowa, parking na 82 miejsca postoju, jak i rondo na skrzyżowaniu ul. Kolejowej z ZWM.

Biorący udział we wtorkowym spotkaniu przedstawiciele samorządu podkreślali, że skala trudności przy tej inwestycji jest wysoka. Największy problem wiązać się będzie z budową nowej kanalizacji deszczowej. Starostwo wskazuje również, aby kierowcy przygotowali się na bardzo duże utrudnienia w ruchu w związku z prowadzonymi niemal równolegle inwestycjami. Ważna jest również pogoda, która na razie nie sprzyja takim przedsięwzięciom, chociażby patrząc na inwestycję przy Rutkach, gdzie wciąż jeszcze nie został położony asfalt. A przecież część ZWM będzie robiona na takim samym terenie.

Umowa na przebudowę ulicy ZWM między Powiatem Płońskim reprezentowanym przez dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Płońsku a glinojecką firmą Wapnopol już  podpisana. Od lewej: Adam Nowakowski, dyrektor Marcin Piechocki, starostowie: Anna Dumińska-Kierska i Andrzej Stolpa oraz burmistrz Andrzej Pietrasik (foto: DT)

Starosta Andrzej Stolpa mówił, że priorytetem przy szukaniu rozwiązań remontowych przy ZWM były kwestie bezpieczeństwa użytkowników drogi. Bliskie sąsiedztwo Zespołu Szkół nr 2 i parkowanie samochodów przy samej ulicy równa się obecnie zwiększeniu zagrożenia wypadkami.

Termin wykonania zadania określono na koniec października 2017 roku. Andrzej Nowakowski, właściciel Przedsiębiorstwa Transportowo-Handlowego Wapnopol, mówi, że rozpoczęcie prac przy ZWM to kwestia dwóch tygodni. Prosił tylko, nawiązując do etapu budowy kanalizacji deszczowej, aby udrożnić istniejący kolektor, do którego ma być odprowadzana woda, gdyż obecnie jest on mało przepustowy. Co do organizacji ruchu przy ZWM, to udostępniony będzie tylko dojazd mieszkańców do posesji, a ruch przelotowy zostanie zamknięty.

Zarówno starosta Stolpa, jak i burmistrz Pietrasik przyznają, że będą dążyli do tego, aby kolejne rondo powstało na skrzyżowaniu ZWM-Wyszogrodzka-Warszawska-Targowa. - Już wtedy układ komunikacyjny byłby ustalony w Płońsku na kilkadziesiąt lat – kończył Andrzej Pietrasik. (DT)

Komentarze  

#1 0 ZWM
Pamiętam jak p.burmistrz straszył mieszkańców bloków przy ZWM, że co tam hałas i spaliny z toru, jak za chwilę będą mieć pod nosem parking na 200 samochodów. A tu nagle z 200 zrobiły się 82 miejsca.
2017-05-11 08:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +2 ***
A może by tak gdzieś opublikować harmonogram robót żeby kierowcy wiedzieli kiedy omijać remontowane ulice?
2017-05-12 09:13 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +1 Wacław
Nie wiem,czy nie lepszym rozwiązaniem na tym skrzyżowaniu byłaby sygnalizacja świetlna...
2017-05-16 08:00 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować