Dzisiaj jest: 25 Listopada 2017 Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens Do końca roku pozostało 37 dni.

poniedziałek 20 listopada

Wysadzili bankomat. Policja szuka sprawców zuchwałej kradzieży

in Na Sygnale

by Redakcja

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Czerwińsku, należący do Vistula Banku Spółdzielczego. Czerwiński oddział banku zlokalizowany jest przy ulicy W. Jagiełły, jakieś 500 metrów od siedziby tamtejszego urzędu gminy. Do wybuchu doszło w środku nocy. Policja prowadzi oględziny miejsca i ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia.

2727 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Co z przebudową ulicy ks. Popiełuszki?: Jak podaje płońskie starostwo, do 15 listopada powinny zakończyć się prace związane z przebudową ulicy ks. Jerzego Popiełuszki. Wykonawca, czyli firma Wapnopol, ma jeszcze do zrobienia: wyniesienie przejścia dla pieszych przy ZS Nr 2, montaż bariero-poręczy oddzielającej chodnik od akwenu, dokończenie kładzenia warstwy ścieralnej na rondzie i nawierzchni bitumicznej na ulicach dojazdowych oraz wykonanie oznakowania poziomego. Czy zdążą? - Wszystko zależy od pogody - słyszymy w starostwie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Już wkrótce nazwa Związku Walki Młodych zniknie z drogowych tabliczek. Zanim jednak do tego dojdzie, rozpocznie się kompleksowa przebudowa ulicy na odcinku od skrzyżowania Kolejowej do skrzyżowania z Wyszogrodzką. Inwestycja kosztować będzie blisko 3 mln zł. Wczoraj w starostwie podpisano umowę z wykonawcą zadania, firmą Wapnopol z Glinojecka.

Przebudowa ZWM to pierwsza z czterech inwestycji, które powiat będzie realizował wspólnie z miastem jako równoprawnym partnerem w tym i przyszłym roku. Listę tę uzupełnią: budowa ronda na skrzyżowaniu Sienkiewicza z Żołnierzy Wyklętych, modernizacja Warszawskiej – od Zielonego Rynku do ,,siódemki” oraz Płockiej – od Mazowieckiej do ronda na ,,10-tce”.

Inwestycja przy ZWM zostanie zrealizowana za kwotę 2 865 153,88 zł brutto. W 50 proc. będzie dofinansowana w ramach ,,Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Dofinansowanie ze strony miejskiej wyniesie 739 500,00 zł, tyle samo wyłoży ze swojej kasy powiat.

Roboty obejmą odcinek o długości około 620 mb. Wykonana będzie m.in. nawierzchnia jezdni, chodnik, ciąg pieszo-rowerowy, kanalizacja deszczowa, parking na 82 miejsca postoju, jak i rondo na skrzyżowaniu ul. Kolejowej z ZWM.

Biorący udział we wtorkowym spotkaniu przedstawiciele samorządu podkreślali, że skala trudności przy tej inwestycji jest wysoka. Największy problem wiązać się będzie z budową nowej kanalizacji deszczowej. Starostwo wskazuje również, aby kierowcy przygotowali się na bardzo duże utrudnienia w ruchu w związku z prowadzonymi niemal równolegle inwestycjami. Ważna jest również pogoda, która na razie nie sprzyja takim przedsięwzięciom, chociażby patrząc na inwestycję przy Rutkach, gdzie wciąż jeszcze nie został położony asfalt. A przecież część ZWM będzie robiona na takim samym terenie.

Umowa na przebudowę ulicy ZWM między Powiatem Płońskim reprezentowanym przez dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Płońsku a glinojecką firmą Wapnopol już  podpisana. Od lewej: Adam Nowakowski, dyrektor Marcin Piechocki, starostowie: Anna Dumińska-Kierska i Andrzej Stolpa oraz burmistrz Andrzej Pietrasik (foto: DT)

Starosta Andrzej Stolpa mówił, że priorytetem przy szukaniu rozwiązań remontowych przy ZWM były kwestie bezpieczeństwa użytkowników drogi. Bliskie sąsiedztwo Zespołu Szkół nr 2 i parkowanie samochodów przy samej ulicy równa się obecnie zwiększeniu zagrożenia wypadkami.

Termin wykonania zadania określono na koniec października 2017 roku. Andrzej Nowakowski, właściciel Przedsiębiorstwa Transportowo-Handlowego Wapnopol, mówi, że rozpoczęcie prac przy ZWM to kwestia dwóch tygodni. Prosił tylko, nawiązując do etapu budowy kanalizacji deszczowej, aby udrożnić istniejący kolektor, do którego ma być odprowadzana woda, gdyż obecnie jest on mało przepustowy. Co do organizacji ruchu przy ZWM, to udostępniony będzie tylko dojazd mieszkańców do posesji, a ruch przelotowy zostanie zamknięty.

Zarówno starosta Stolpa, jak i burmistrz Pietrasik przyznają, że będą dążyli do tego, aby kolejne rondo powstało na skrzyżowaniu ZWM-Wyszogrodzka-Warszawska-Targowa. - Już wtedy układ komunikacyjny byłby ustalony w Płońsku na kilkadziesiąt lat – kończył Andrzej Pietrasik. (DT)

Komentarze  

#1 0 ZWM
Pamiętam jak p.burmistrz straszył mieszkańców bloków przy ZWM, że co tam hałas i spaliny z toru, jak za chwilę będą mieć pod nosem parking na 200 samochodów. A tu nagle z 200 zrobiły się 82 miejsca.
2017-05-11 08:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +2 ***
A może by tak gdzieś opublikować harmonogram robót żeby kierowcy wiedzieli kiedy omijać remontowane ulice?
2017-05-12 09:13 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +1 Wacław
Nie wiem,czy nie lepszym rozwiązaniem na tym skrzyżowaniu byłaby sygnalizacja świetlna...
2017-05-16 08:00 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować