Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

1100 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Obiekty płońskiego MCSiR-u, jak mówił podczas piątkowej konferencji prasowej burmistrz Andrzej Pietrasik, zyskały drugą młodość. Zabieg liftingu kosztował nieco ponad 4 mln złotych, z czego 67 proc. wynosi dofinansowanie z funduszy zewnętrznych. Inwestycja nie należała do łatwych, dość powiedzieć, że miasto prawuje się z wykonawcą pierwszego etapu termomodernizacji pływalni i hali sportowej.

Gmina Miasto Płońsk dzięki grantom z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii zrealizowało projekt pod nazwą: ,,Termomodernizacja oraz zakup i montaż kolektorów słonecznych do Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji”.

W ramach tej inwestycji docieplono ściany fundamentowe, ściany zewnętrzne budynku, stropodach i dach, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, kompleksowo zmodernizowano system grzewczy, w tym wymieniono instalację wewnętrzną c.o. i c.w.u., zamontowano kolektory słoneczne oraz zmodernizowano węzeł cieplny. Ponadto unowocześniono układ oświetlenia i zmodernizowano instalację wentylacyjną.

- Do tej pory obowiązywały tu rozwiązania ze starych zakładów przemysłowych i myśl techniczna jeszcze z czasów Gierkowskich – podkreślał podczas spotkania podsumowującego inwestycję burmistrz Płońska. - Zastosowane dziś wysokie standardy norweskie poprawią efektywność energetyczną w budynkach, a także spowodują wzrost produkcji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, co ma się przełożyć na oszczędności eksploatacyjne – tłumaczył Pietrasik, dodając, że dzięki inwestycji uporano się m.in. z problemem skraplania się zbyt dużej ilości wody nad basenem poprzez docieplenie dachu i konstrukcji bezpośrednio nad niecką pływalni.

Oprócz tego, że obiekt dostał drugą młodość, to po wielu latach funkcjonowania hali sportowej i basenu spodziewamy się bardzo dużych oszczędności, jeśli chodzi o zużycie energii, stąd nasze nakłady szybko się zwrócą – mówił burmistrz Andrzej Pietrasik lokalnym mediom (na zdjęciu z Waldemarem Kunickim, Andrzejem Boguckim i Filipem Przedpełskim) (foto: DT)

Realizacja drugiego etapu inwestycji w roku 2017 przez firmę z Raciąża przebiegła sprawnie, czego nie można powiedzieć o pierwszej fazie prac wykonawczych przedsiębiorstwa ze Świdnika. Jak wynika z informacji ratusza, firma uchylała się od niektórych robót, które narzucał jej inspektor nadzoru budowlanego, jako konieczne do zrealizowania zadania.

- Zakończyło się to wszystko przykrymi sytuacjami. Inspektor odmówił odbioru, firma musiała poprawiać pewne elementy i pozwała go, twierdząc, że działa na ich niekorzyść. My pozwaliśmy ich, a oni nas, ale nie mogliśmy pozwolić, aby wykonanie było niezgodnie z projektem. Teraz trwa spór o zapłatę dodatkowych pieniędzy – przyznawał burmistrz.

- Powołana przez burmistrza komisja stwierdziła w piątek bezusterkowy odbiór obiektu i nie wniosła zastrzeżeń do wykonanych prac – mówił wczoraj Andrzej Bogucki z Urzędu Miasta w Płońsku.

Waldemar Kunicki zwracał uwagę na zmiany estetyczne w wyglądzie zarządzanego przez niego kompleksu. Padło pytanie o odmienne barwy elewacji samej hali i frontu obiektu. - To świadomy zabieg. Część biurowa jest w bardziej zdecydowanych kolorach, a łącznik i część halowa w innym zestawie kolorystycznym – mówił dyrektor MCSiR. - Mam nadzieję, że inwestycja przełoży się na obniżenie kosztów utrzymania naszych obiektów w rozliczeniu globalnym – zakończył Kunicki.

Kolorystyka to rzecz gustu, my życzylibyśmy sobie i mieszkańcom, aby za modernizacją lokalnego centrum sportu szły w parze pomysły na nowe imprezy, bo odgrzewanie od 20 lat cyklicznych wydarzeń z takim samym scenariuszem wygląda już blado na tle odrestaurowanego MCSiR-u. Czas na zmiany i w tym względzie. (DT)

Komentarze  

#1 0 i
mam nadzieje ze nikt głowy nie rozbije przy wyjściu od strony siłowni
2017-04-30 08:16 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 -1 tomek
Hmyyy .... nowe imprezy beda teraz bo przy termomodernizacji juz dola zostala podzielona i kazdy jest zadowolony a najbardziej nasz burmistrzunio ;) Ciezko cos zrobic na hali na ktorej jest 28 stopni bo moje dziecko ma ciezko wytrzymac taka temperatute !!!. Poza tym dziekuje Bogu ze nie wlaczone sa grzejniki na trybunach i te 3 nagrzewnice bo wtedy zamiast na saune przez basen chodzil bym na dół na płyte boiska !!!. Jak zwykle nikt tego nie przeliczyl i nie sprawdzil ale najwazniejsze zeby na koncie sie wszystko zgadzalo , dramat !!! .
2017-05-01 18:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować