Dzisiaj jest: 25 Kwietnia 2018 Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl Do końca roku pozostało 251 dni.
piątek 20 kwietnia

MKS na zakręcie. Wyrzucony trener kontra Zarząd klubu

in Puls Miasta

by Redakcja

Czwartkowa sesja traktująca o sytuacji w płońskim klubie lekkoatletycznym od kłótni się zaczęła i tak samo się skończyła. Niby wszyscy zapewniali jak to im zależy na dobru stowarzyszenia i dzieci oraz młodzieży tam zrzeszonych, ale wyszło jak zwykle. Polityczne animozje wzięły górę, chociaż dyskusja o kondycji MKS Durasan Płońsk z punktu widzenia postronnego odbiorcy musiała wydawać się ciekawa.…

562 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Płońska lekkoatletyka na zakręcie: Już u nas szczegółowa relacja, również w materiałach video, z sesji nadzwyczajnej, która poświęcona była sytuacji w MKS-ie Durasan Płońsk. Głos zabrał między innymi wyrzucony z klubu trener Robert Adamski oraz przedstawiciele Zarządu. Nie obeszło się bez kłótni samych radnych. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

- To nie będą kosmetyczne zmiany. Miasto zyska nowe, lepsze oblicze – tak o planowanych inwestycjach drogowych na osiedlowych ulicach mówi burmistrz Pietrasik. Tyle że ta przyjemność wiąże się z emisją obligacji o wartości 10 mln zł. - Kolejny już raz zadłużacie Płońsk – oponuje radny Krzysztof Tucholski w imieniu opozycji.

Głos ten nie przekonał radnych wspierających działania burmistrza Pietrasika. - W interesie nas wszystkich leży, aby mieć utwardzone drogi na terenie całego miasta. Czasami trzeba wziąć kredyt i sfinalizować inwestycję służącą wszystkim. Mieszkańcy tego potrzebują i oczekują – ocenia Agnieszka Piekarz.

Burmistrz wskazuje, że te 10 milionów to największa kwota w historii Płońska, która będzie wydana na utwardzenie osiedlowych dróg. - Wstydzę się takich dróg lokalnych. Liczebnie to nie jest tak duża grupa osób, dla których te inwestycje byśmy wykonali, ale musimy pomóc tym aktywnym płońszczanom, którzy nie biorą od nas dotacji, a tu mieszkają, płacą podatki – podkreślał Andrzej Pietrasik. - Naszym obowiązkiem jest wybudowanie dróg w najlepszy z możliwych sposobów, ale dla wszystkich, a nie wybiórczo – dodawał szef ratusza.

Radni Zjednoczonej Płońskiej Prawicy nie godzą się na zadłużenie miejskiego budżetu obligacjami na kilkanaście lat. - Nie jesteśmy absolutnie przeciwko budowie dróg, ale kiedy konstruowaliśmy budżet, były w nim duże pieniądze na ten cel, ale państwo je sukcesywnie zdejmowaliście. To były własne środki, bez zadłużania miasta – odnosił się do sprawy Krzysztof Tucholski, wspominając, że to nie pierwsza tego typu operacja celująca w emisję obligacji. - Zadłużenie miasta wynosi 28 mln zł z poręczeniami, a teraz trzeba dodać kolejne 10 mln. Kto to będzie spłacał?! - pytał retorycznie koalicjantów Tucholski.

Marcin Kośmider dociekał, czy miasto starało się o środki zewnętrzne na drogowe inwestycje. Liliana Kraśniewska, dyrektor wydziału rozwoju i współpracy UM w Płońsku, przypomniała o wniosku na ponad 2 mln zł (tzw. schetynówka), który nie liczył się jednak w wyścigu o dofinansowanie. - Dopiero w roku 2026 będziemy to zadłużenie spłacać. W większości nas tu już nie będzie, bądź niektórzy przejdą na urzędnicze emerytury. Dajemy w spadku nowym władzom już na starcie kukułcze jajo. Skąd wynika taki pośpiech? – dziwił się radny Kośmider.

Miasto wyemituje obligacje o wartości 10 mln zł przede wszystkim na modernizację i budowę dróg lokalnych w latach 2017-2018. Pozostałe pieniądze przeznaczone będą m.in.: na doposażenie placów zabaw, rozwój terenów zielonych, czy też utwardzenie parkingu przed cmentarzem komunalnym w Szerominku. Na zdjęciu dyrektor Liliana Kraśniewska i burmistrz Andrzej Pietrasik przy ulicy Działkowej, która również ma zostać utwardzona (foto: redakcja/archiwum) 

- Dotychczas braliśmy obligacje na rewelacyjnie dobrych warunkach. Daj Boże, żeby zawsze brać takie kredyty, teraz będzie podobnie – przekonuje burmistrz Płońska. - Na wszystkie duże inwestycje braliśmy kredyt. Czy mieszkańcy są niezadowoleni? Zabierzcie im teraz pływalnię, dom kultury, czy oczyszczalnię ścieków. Nie można tak mówić, bo nie jesteśmy w średniowieczu – zwracał się do samorządowych adwersarzy Pietrasik.

Za emisją przez miasto obligacji było 13 radnych, a przeciwko siedmioro. - Dziękuję wszystkim tym, którzy nie bali się podnieść ręki za przeznaczeniem środków pochodzących z obligacji na budowę dróg lokalnych – mówił po głosowaniu burmistrz. - Około 60 ulic będzie utwardzonych bądź wybudowanych od podstaw. Zrobione zostaną również dojazdy do posesji. Teraz odpowiedzialność leży w rękach prezesa Chłopika i spółki ZDiM, która wykona te inwestycje – kończył Andrzej Pietrasik. (DT)

Utwardzone zostaną następujące ulice: Aksamitna, Astronomów, Baśniowa, Błękitna, Brzoskwiniowa, Cicha, Czereśniowa, Czerwińska, Chabrowa, Dalii, Działkowa, Fiołkowa, Galileusza, Główna, Heveliusza, Hortensji, Jaśminowa, Jodłowa, Konwalii, Krótka, Łąkowa, Malinowa, Miła, Peonii, Pogodna, Południowa, Sadowa, Siemovita IV, Stokrotki, Szarotki, Tarasowa, Tęczowa, Toruńska, Towarowa, Truskawkowa, Tulipanowa, Wiśniowa, oś. Zatorze, Wiejska dz. nr 39/15, inne (nie wymienione powyżej), Łącznie 9 051 m;

Wybudowane zostaną ulice: Azalii, Biedronki, 40-Lecia, Fiołkowa, Fiołkowa, Gruszowa, Handlowa, Korczaka, Krańcowa, Miła, Piaskowa, Postępu Rolniczego, Szczęśliwa, Targowa, Truskawkowa, Tulipanowa, oś. Zatorze, Magnolii (cd.);

Oświetlenie powstanie przy ulicach: Azali, Fiołkowej, Miłej, Truskawkowej, Tulipanowej i oś. Zatorze. (za info UM w Płońsku)

Komentarze  

#1 +2 Parkomat
Na Wieczorków nie dostali dotacji, bo źle złożyli wniosek. Ciekawe, czy burmistrz wyciągnie konsekwencje wobec tych "fachowców"?
2017-04-12 05:00 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +5 mieszkaniec
A czemu to miejska spółka będzie budować te drogi, a nie ogłasza się przetargów? Podejrzana sprawa. Widziałem jak ta spółka budowała parking przed pocztą. Pracowali beznadziejnie wolno (pracę kończyli o 15-tej). Myślę że budowa dróg powinna być realizowania ale na pewno nie w ten sposób. Radni powinni przede wszystkim zastopować tą samowolkę w zlecaniu prac spółce miejskiej która nie jest w żaden sposób konkurencyjna o wydajności pracy nie wspomnę (czysta komuna), a utrzymuje parę lokalnych kolesi. Tyle w temacie.
2017-04-12 07:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +3 płońszczaka
Ulica Miła na której mieszka garstka ludzi i która jest w zasadzie nie użytkowana, będzie budowana i oświetlana. Na ulicy Cichej która przylega do Miłej ludzie mieszkają od 10 ,nie mogą doczekać się budowy drogi. Absurd.
2017-04-12 07:55 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1 -1 Michał
Przecież Cicha jest wymieniona do utwardzenia, o co chodzi?
2017-04-14 06:06 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +6 rysio
Wszystkie nowe asfalty zakręcą się wokół działek pewnego bardzo "uczciwego pana" w naszym mieście.
2017-04-12 11:47 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +1 Szaranowicz
Opis zdjęcia:
- Blondie: Mam dylemat... Powiedzieć mu że jego cień wygląda jak kondom?
2017-04-15 19:33 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 0 123
co jest?
2017-04-19 08:10 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować