Dzisiaj jest: 24 Czerwca 2018 Imieniny: Danuta, Emilia, Jan Do końca roku pozostało 191 dni.

piątek 22 czerwca

Obraz zniszczeń po czwartkowej nawałnicy [FOTO]

in Wokół Płońska

by Redakcja

- Byłem świadkiem jak to wszystko szło. To dosłownie trwało kilkanaście sekund. Słychać było pękanie drzew i pełno piachu wszędzie. Widok nie do opisania – takie komentarze spływają do naszej redakcji po wczorajszej nawałnicy. Trwa usuwanie skutków i liczenie strat czwartkowego uderzenia żywiołu na nasze miasto i powiat płoński. Wszystko zaczęło się około godziny 18. Burza piaskowa, jakiej…

1173 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Tragicznie na drodze w Przyborowicach Górnych: 11 czerwca na krajowej ,,siódemce", około godziny 17, na pasie w kierunku na Gdańsk doszło do zderzenia ciężarówki i osobowego opla. Nie żyje jedna osoba, mieszkaniec powiatu płockiego. Zdjęcia z wypadku i szczegóły zdarzenia w naszym materiale w dziale ,,Na sygnale". * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły

- To nie będą kosmetyczne zmiany. Miasto zyska nowe, lepsze oblicze – tak o planowanych inwestycjach drogowych na osiedlowych ulicach mówi burmistrz Pietrasik. Tyle że ta przyjemność wiąże się z emisją obligacji o wartości 10 mln zł. - Kolejny już raz zadłużacie Płońsk – oponuje radny Krzysztof Tucholski w imieniu opozycji.

Głos ten nie przekonał radnych wspierających działania burmistrza Pietrasika. - W interesie nas wszystkich leży, aby mieć utwardzone drogi na terenie całego miasta. Czasami trzeba wziąć kredyt i sfinalizować inwestycję służącą wszystkim. Mieszkańcy tego potrzebują i oczekują – ocenia Agnieszka Piekarz.

Burmistrz wskazuje, że te 10 milionów to największa kwota w historii Płońska, która będzie wydana na utwardzenie osiedlowych dróg. - Wstydzę się takich dróg lokalnych. Liczebnie to nie jest tak duża grupa osób, dla których te inwestycje byśmy wykonali, ale musimy pomóc tym aktywnym płońszczanom, którzy nie biorą od nas dotacji, a tu mieszkają, płacą podatki – podkreślał Andrzej Pietrasik. - Naszym obowiązkiem jest wybudowanie dróg w najlepszy z możliwych sposobów, ale dla wszystkich, a nie wybiórczo – dodawał szef ratusza.

Radni Zjednoczonej Płońskiej Prawicy nie godzą się na zadłużenie miejskiego budżetu obligacjami na kilkanaście lat. - Nie jesteśmy absolutnie przeciwko budowie dróg, ale kiedy konstruowaliśmy budżet, były w nim duże pieniądze na ten cel, ale państwo je sukcesywnie zdejmowaliście. To były własne środki, bez zadłużania miasta – odnosił się do sprawy Krzysztof Tucholski, wspominając, że to nie pierwsza tego typu operacja celująca w emisję obligacji. - Zadłużenie miasta wynosi 28 mln zł z poręczeniami, a teraz trzeba dodać kolejne 10 mln. Kto to będzie spłacał?! - pytał retorycznie koalicjantów Tucholski.

Marcin Kośmider dociekał, czy miasto starało się o środki zewnętrzne na drogowe inwestycje. Liliana Kraśniewska, dyrektor wydziału rozwoju i współpracy UM w Płońsku, przypomniała o wniosku na ponad 2 mln zł (tzw. schetynówka), który nie liczył się jednak w wyścigu o dofinansowanie. - Dopiero w roku 2026 będziemy to zadłużenie spłacać. W większości nas tu już nie będzie, bądź niektórzy przejdą na urzędnicze emerytury. Dajemy w spadku nowym władzom już na starcie kukułcze jajo. Skąd wynika taki pośpiech? – dziwił się radny Kośmider.

Miasto wyemituje obligacje o wartości 10 mln zł przede wszystkim na modernizację i budowę dróg lokalnych w latach 2017-2018. Pozostałe pieniądze przeznaczone będą m.in.: na doposażenie placów zabaw, rozwój terenów zielonych, czy też utwardzenie parkingu przed cmentarzem komunalnym w Szerominku. Na zdjęciu dyrektor Liliana Kraśniewska i burmistrz Andrzej Pietrasik przy ulicy Działkowej, która również ma zostać utwardzona (foto: redakcja/archiwum) 

- Dotychczas braliśmy obligacje na rewelacyjnie dobrych warunkach. Daj Boże, żeby zawsze brać takie kredyty, teraz będzie podobnie – przekonuje burmistrz Płońska. - Na wszystkie duże inwestycje braliśmy kredyt. Czy mieszkańcy są niezadowoleni? Zabierzcie im teraz pływalnię, dom kultury, czy oczyszczalnię ścieków. Nie można tak mówić, bo nie jesteśmy w średniowieczu – zwracał się do samorządowych adwersarzy Pietrasik.

Za emisją przez miasto obligacji było 13 radnych, a przeciwko siedmioro. - Dziękuję wszystkim tym, którzy nie bali się podnieść ręki za przeznaczeniem środków pochodzących z obligacji na budowę dróg lokalnych – mówił po głosowaniu burmistrz. - Około 60 ulic będzie utwardzonych bądź wybudowanych od podstaw. Zrobione zostaną również dojazdy do posesji. Teraz odpowiedzialność leży w rękach prezesa Chłopika i spółki ZDiM, która wykona te inwestycje – kończył Andrzej Pietrasik. (DT)

Utwardzone zostaną następujące ulice: Aksamitna, Astronomów, Baśniowa, Błękitna, Brzoskwiniowa, Cicha, Czereśniowa, Czerwińska, Chabrowa, Dalii, Działkowa, Fiołkowa, Galileusza, Główna, Heveliusza, Hortensji, Jaśminowa, Jodłowa, Konwalii, Krótka, Łąkowa, Malinowa, Miła, Peonii, Pogodna, Południowa, Sadowa, Siemovita IV, Stokrotki, Szarotki, Tarasowa, Tęczowa, Toruńska, Towarowa, Truskawkowa, Tulipanowa, Wiśniowa, oś. Zatorze, Wiejska dz. nr 39/15, inne (nie wymienione powyżej), Łącznie 9 051 m;

Wybudowane zostaną ulice: Azalii, Biedronki, 40-Lecia, Fiołkowa, Fiołkowa, Gruszowa, Handlowa, Korczaka, Krańcowa, Miła, Piaskowa, Postępu Rolniczego, Szczęśliwa, Targowa, Truskawkowa, Tulipanowa, oś. Zatorze, Magnolii (cd.);

Oświetlenie powstanie przy ulicach: Azali, Fiołkowej, Miłej, Truskawkowej, Tulipanowej i oś. Zatorze. (za info UM w Płońsku)

Komentarze  

#1 +2 Parkomat
Na Wieczorków nie dostali dotacji, bo źle złożyli wniosek. Ciekawe, czy burmistrz wyciągnie konsekwencje wobec tych "fachowców"?
2017-04-12 05:00 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +5 mieszkaniec
A czemu to miejska spółka będzie budować te drogi, a nie ogłasza się przetargów? Podejrzana sprawa. Widziałem jak ta spółka budowała parking przed pocztą. Pracowali beznadziejnie wolno (pracę kończyli o 15-tej). Myślę że budowa dróg powinna być realizowania ale na pewno nie w ten sposób. Radni powinni przede wszystkim zastopować tą samowolkę w zlecaniu prac spółce miejskiej która nie jest w żaden sposób konkurencyjna o wydajności pracy nie wspomnę (czysta komuna), a utrzymuje parę lokalnych kolesi. Tyle w temacie.
2017-04-12 07:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +3 płońszczaka
Ulica Miła na której mieszka garstka ludzi i która jest w zasadzie nie użytkowana, będzie budowana i oświetlana. Na ulicy Cichej która przylega do Miłej ludzie mieszkają od 10 ,nie mogą doczekać się budowy drogi. Absurd.
2017-04-12 07:55 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1 -1 Michał
Przecież Cicha jest wymieniona do utwardzenia, o co chodzi?
2017-04-14 06:06 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +6 rysio
Wszystkie nowe asfalty zakręcą się wokół działek pewnego bardzo "uczciwego pana" w naszym mieście.
2017-04-12 11:47 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +1 Szaranowicz
Opis zdjęcia:
- Blondie: Mam dylemat... Powiedzieć mu że jego cień wygląda jak kondom?
2017-04-15 19:33 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 0 123
co jest?
2017-04-19 08:10 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce