Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

982 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu na płońskich ulicach, w geście solidarności z osobami dotkniętymi tego rodzaju zaburzeniem rozwoju, zrobiło się w jednej chwili niebiesko.

W poniedziałkowym happeningu ,,Mamy autyzm. Chcemy być sobą” wzięli udział uczniowie lokalnych szkół i przedszkoli, samorządowe władze, pedagodzy, żonglerzy z grupy kuglarskiej oraz osoby autystyczne i ich rodzice. Szacuje się, że w pochodzie na miejski rynek uczestniczyło ponad półtora tysiąca płońszczan.

O tym szczególnym dniu przypominały setki balonów oraz hasła spisane na tekturowych planszach, które odnosiły się do codziennego życia ludzi z autyzmem – fakty potwierdzone przez ich opiekunów, m.in.: ,,Pomagaj mi w nawiązywaniu kontaktów”, ,,Kochaj mnie bezwarunkowo i akceptuj jako człowieka”, czy też ,,To nie tak, ono nie jest niegrzeczne, ma autyzm”.

Aneta Rutkowska, zastępca dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płońsku nie kryła wzruszenia widząc jak ogromne zainteresowanie towarzyszyło obchodom. - Kiedy zaczynaliśmy kilka lat temu było nas 12 osób, a teraz brakuje słów, żeby opisać ten ogrom otwartych serc. Podnosimy wspólnie świadomości mieszkańców na temat dziecięcego autyzmu i z roku na rok poszerzamy swoją wiedzą – mówiła na Placu 15 Sierpnia Aneta Rutkowska.

Oprócz płońskiej szkoły, w organizację happeningu zaangażowało się Centrum Zdrowia ,,Szansa" i Stowarzyszenie ,,Idziemy na Spacer". 

Z kolei w niedzielę na ulice miasta z hasłem ,,Usłyszmy autyzm” wyruszyła Niebieska Parada Motoryzacyjna. A już 4 i 5 kwietnia w siedzibie SOSW w Płońsku odbędą się warsztaty pod nazwą ,,Autyzm wprowadza zmysły w błąd”. Pedagodzy, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu, spróbują uczestników zajęć wprowadzić w świat autyzmu. Dzięki zaproponowanym ćwiczeniom uczniowie miejscowych szkół będą mieli okazję na własnej skórze poczuć jak trudno jest odbierać rzeczywistość mając zaburzone zmysły. (DRED)

Komentarze  

#1 -6 Aneta Rutkowska
Bardzo dziękujemy za super foto relacje :) Cele uzupełnienia artykułu bardzo proszę o zamieszczenie informacji, że tegoroczne obchody Dni Świadomości Autyzmu 2017 razem z nami ( Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Płońsku ) organizowały m.in. „Centrum Zdrowia Szansa”, Stowarzyszenie Idziemy Na Spacer, Stowarzyszenie Spadochron, Moto Płońsk i wiele samochodowych i motocyklowych formacji. Honorowy patronat nad obchodami obieli włodarze Powiatu i Miasta. Panowie Andrzej Stolpa oraz Andrzej Pietrasik. Bardzo pomógł nam również ksiądz dziekan Zbigniew Sajewski. Pomagały nam instytucje m.in. Mck Płońsk , Straszydło w Drodze, Teatr Sześciu Dębów. Bez udziału tych wszystkich instytucji i osób , wspólnego działania, sukces i rozmach tegorocznej akcji byłby niemożliwy. Udałoby się znacznie mniej. -Aneta Rutkowska
2017-04-03 21:17 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 -15 Do redakcji
Redakcja nie zauważyła niedzielnych obchodów przy stacji benzynowej - to jest właśnie wolna i bezstronna prasa.
2017-04-03 22:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1 +5 Dorota
Przecież we wszyskich innych mediach było bardzo wiele "obszernych" relacji z tej imprezy to wystarczy! Smutne jest to, ze wszyscy Ci, którzy ponoć tak bardzo walczą o dobro dzieci robią to dla lansu. Parcie na szkło żenujące! Najważniejsze przecież żeby wszystkie nazwiska wymienić. Słabe to trochę. A ten kto pisał ten komentarz to chyba nie rozumie co znaczy "wolna i bezstronna prasa". Bo, według mnie, to oznacza chyba ze sami decydują gdzie i kiedy się pojawiają i o czym piszą. A tu widać kogoś boli ze nie wypisywali peanów pochwalnych na cześć "dobroczyńców". Żeby tylko niedługo się nie okazało, ze ta "dobroć" ma swoje przełożenie na coś innego i nagle się okaże, ze jakieś pieniążki z uni albo inne fundusze będą zasilać czyjeś prywatne konto. Zaraz zaczną powstawać w Płońsku ośrodki pragnące "pomoc bezinteresownie" tym chorym dzieciakom. Obym się myliła.
2017-04-06 18:07 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +8 Jan
Mam pytanie - u ilu osób w powiecie płońskim zdiagnozowano autyzm?
2017-04-04 07:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować