Dzisiaj jest: 25 Listopada 2017 Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens Do końca roku pozostało 37 dni.

poniedziałek 20 listopada

Wysadzili bankomat. Policja szuka sprawców zuchwałej kradzieży

in Na Sygnale

by Redakcja

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Czerwińsku, należący do Vistula Banku Spółdzielczego. Czerwiński oddział banku zlokalizowany jest przy ulicy W. Jagiełły, jakieś 500 metrów od siedziby tamtejszego urzędu gminy. Do wybuchu doszło w środku nocy. Policja prowadzi oględziny miejsca i ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia.

2729 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Co z przebudową ulicy ks. Popiełuszki?: Jak podaje płońskie starostwo, do 15 listopada powinny zakończyć się prace związane z przebudową ulicy ks. Jerzego Popiełuszki. Wykonawca, czyli firma Wapnopol, ma jeszcze do zrobienia: wyniesienie przejścia dla pieszych przy ZS Nr 2, montaż bariero-poręczy oddzielającej chodnik od akwenu, dokończenie kładzenia warstwy ścieralnej na rondzie i nawierzchni bitumicznej na ulicach dojazdowych oraz wykonanie oznakowania poziomego. Czy zdążą? - Wszystko zależy od pogody - słyszymy w starostwie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Puls Miasta

- Dlaczego pan podpisał się na liście obecności, de facto będąc nieobecnym na październikowej sesji?! - to pytanie kilkakrotnie kierował w stronę radnego Arkadiusza Barańskiego jego vis-a-vis Marcin Kośmider.

Zgodnie ze statutem Rady Miejskiej w Płońsku, radni potwierdzają swoją obecność na sesjach, czy też posiedzeniach komisji poprzez podpisanie się na liście obecności. Właśnie ten aspekt poruszono podczas czwartkowych obrad.

A może coś się jednak ruszy w kwestii naszego upiornego dworca PKS. Po ostatnich publikacjach PwS, co prawda krótko, ale zasygnalizowano podczas obrad miejskich samorządowców problem nieszczęsnego obiektu przy Warszawskiej. Zrobił to sam przewodniczący rady miasta.

Henryk Zienkiewicz wystosował kilka interpelacji, wśród których znalazła się ta o dworcu autobusowym. - Wnioskuję, aby burmistrz Płońska wezwał właściciela pekaesów do natychmiastowego zajęcia się stanem technicznym i estetycznym tego obiektu - mówił przewodniczący. 

Przedstawiamy Wam Wiolę Szymańską, 25-letnią płońszczankę, inicjatorkę zbierania głosów na płoński dom dziecka w ramach akcji ,,Czerwiński na Święta”.

Wiola znalazła info o konkursie organizowanym przez Szymona Czerwińskiego. Do nas napisała w czwartek przed północą. - Zależało mi, aby to nasz dom dziecka miał szansę wygrać, więc napisałem do Was, bo wiem, że macie masę odbiorców. Pamiętam co działo się, kiedy ludzie głosowali na EKObus, jak ich zachęcaliście. Wierzyłam, że i teraz się uda – mówi dziś Wiola. Wiadomość zakończyła słowami: ,,może wspólnymi siłami pomożemy”.

Może Cię także zainteresować