PŁOŃSK W SIECI NEWS
Podsumowanie pierwszego wakacyjnego weekendu: W dniach 23-25 czerwca policjanci płońskiej drogówki prowadzili działania prewencyjno-kontrolne pn. ,,Pierwszy weekend wakacji". Funkcjonariusze skontrolowali 157 pojazdów, ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących. Nie odnotowano żadnego wypadku, doszło do 14 kolizji drogowych. Niepokojącym jest to, że na 153 ujawnione przez policjantów wykroczenia, aż 105 było związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Puls Miasta

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Płońsku już w najbliższą niedzielę, 2 lipca organizuje charytatywny festyn, podczas które zbierane będą datki na leczenie sześciomiesięcznego Adasia, który choruje na siatkówczaka, nowotwór złośliwy oka.

Festyn rozpocznie się po Mszy św. przedpołudniowej na placu przed kościołem parafii pw. św.Michała Archanioła w Płońsku. Zapraszamy!

Wiele kontrowersji wywołał temat nowej figurki NMP, która stanęła na skwerku przy ulicy 19 Stycznia. Rozchodzi się o ,,złotą” tabliczkę erekcyjną, na której widnieją nazwiska burmistrza Płońska, przewodniczącego rady miasta oraz trzech płońskich księży. Opozycja nie pozostawia suchej nitki na miejskich włodarzach, ci z kolei oficjalne stanowisko mają przedstawić w przyszłym tygodniu, ale już dziś Andrzej Pietrasik komentuje: ,,Nie wstydzę się tego, co zrobiłem…”.

O remont zaniedbanej kapliczki NMP od 2008 roku walczyła radna Marianna Żebrowska. Przez lata żadne decyzje nie zapadały. Wreszcie radni zjednoczonej prawicy kiedy byli jeszcze w komplecie oraz obecny szef rady Henryk Zienkiewicz, dziś już sprzymierzeniec burmistrza, zabezpieczyli w budżecie na ten cel 40 tys. zł. Tyle że archeolog Marek Gierlach odkrył, że figurka Matki Boskiej jest quasi-zabytkiem. Historycy sztuki, jak się okazało, błędnie wskazywali na XIX-wieczne datowanie figurki. Kapliczka nie ma charakteru zabytkowego, a powstała już po wojnie.

We wtorek, w wieku 83 lat zmarł Henryk Stawski, założyciel i pierwszy prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Płońskiej.

Pan Henryk był nauczycielem języka angielskiego w swojej prywatnej szkole. Należał też m.in. do składu komitetu, który organizował zjazdy absolwentów płońskiego ogólniaka.

Może Cię także zainteresować