PŁOŃSK W SIECI NEWS
Z sesji RM: burmistrz Płońska z absolutorium: Podczas czwartkowych obrady Rady Miasta w Płońsku szef ratusza Andrzej Pietrasik większością głosów uzyskał absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Za głosowali radni z koalicji wspierającej burmistrza, przeciwna była opozycja ze Zjednoczonej Płońskiej Prawicy. Decyzji rady w tej sprawie towarzyszyła gorąca dyskusja. Rządy burmistrza totalnej krytyce poddał radny PiS Marcin Kośmider, co spotkało się z oburzeniem ze strony miejskiej władzy. Szczegóły już na portalu PwS. *   Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Puls Miasta

Majowa sesja absolutoryjna w naszym mieście przebiegała rutynowo, według dobrze znanego scenariusza, ale tylko do czasu. Temperatura była bliska wrzenia, kiedy radny Prawa i Sprawiedliwości Marcin Kośmider odczytał w imieniu swojego partyjnego komitetu powiatowego stanowisko, w którym totalnej krytyce poddał politykę burmistrza Płońska i poczynania jego podwładnych, nazywając ich najemnikami. W ferworze bitwy na słowa w obronie Andrzeja Pietrasika i pracowników ratusza stanęła wiceburmistrz Teresa Kozera.

Zaskoczenia nie było, bo być nie mogło, kiedy w radzie ma się większość. Wynik absolutorium dla burmistrza z wykonania budżetu za rok 2016 brzmiał 13:7.

Starostwo Powiatowe w Płońsku przedstawiło schematy czasowej organizacji ruchu, jakie będą obowiązywały przez nieco ponad miesiąc w związku z inwestycją budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza z Żołnierzy Wyklętych.

Dwa pierwsze dotyczą prac rozbiórkowych. Jak podaje starostwo, miejsca rozbiórek będą wygrodzone barierami a pasy ruchu zostaną zwężone do szerokości 2,75m. W tym rejonie z ruchu pieszych zostanie wyłączony chodnik. Będzie także ustawione tymczasowe oznakowanie pionowe. Organizacja ruchu na skrzyżowaniu będzie odbywała się jak dotychczas.

Dziś w naszym nowym cyklu ,,Ekspert radzi" rozmowa z Michałem Kłoskiem, fizjoterapeutą i osteopatą, członkiem Komitetu Organizacyjnego Samorządu Fizjoterapeutów powołanego przez Ministra Zdrowia, delegatem na I Krajowy Zjazd Fizjoterapeutów, wybranym do Wyższego Zawodowego Sądu Dyscyplinarnego.

Fizjoterapeuta to znaczy kto?

31 maja 2016 roku weszła w życie długo oczekiwana Ustawa o Zawodzi Fizjoterapeuty, która mówi, że jest to samodzielny zawód medyczny i doprecyzowuje kto i po jakiej szkole nim jest. Niedawno ukonstytuowana Krajowa Izba Fizjoterapeutyczna (KIF) zainicjowała proces tworzenia Krajowego Rejestru Terapeutów, który będzie ogólnodostępną bazą informacyjną dla pacjentów.

Może Cię także zainteresować