PŁOŃSK W SIECI NEWS
Kolarski poniedziałek w Baboszewie: Już 1 maja w Baboszewie odbędzie się XXIX Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, zasłużonego trenera Legii Warszawa i reprezentacji narodowej. O godzinie 13 nastąpi prezentacja ekip biorących udział w wyścigu zaliczanego do cyklu Pro Ligi. O godzinie 13:30 zaplanowano start ostry. Przed głównym wydarzeniem zorganizowany zostanie Wyścig Kolarski Mazovia Maters dla Amatorów - start o godz. 10. Wydarzeniu będzie towarzyszył szereg imprez towarzyszących. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Puls Miasta

Obiekty płońskiego MCSiR-u, jak mówił podczas piątkowej konferencji prasowej burmistrz Andrzej Pietrasik, zyskały drugą młodość. Zabieg liftingu kosztował nieco ponad 4 mln złotych, z czego 67 proc. wynosi dofinansowanie z funduszy zewnętrznych. Inwestycja nie należała do łatwych, dość powiedzieć, że miasto prawuje się z wykonawcą pierwszego etapu termomodernizacji pływalni i hali sportowej.

Gmina Miasto Płońsk dzięki grantom z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii zrealizowało projekt pod nazwą: ,,Termomodernizacja oraz zakup i montaż kolektorów słonecznych do Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji”.

Do 2 września 2017 roku samorządy muszą zmienić nazwy ulic na swoim terenie w związku z wejściem w życie ustawy dekomunizacyjnej. Ustalony został skład miejskiej komisji, która zajmie się tą kwestią.

Ustawa zatwierdzona przez Sejm i Senat RP obliguje jednostki samorządu terytorialnego do zmian nazw: ulic, budowli i obiektów użyteczności publicznej upamiętniających ludzi albo wydarzenia, czy organizacje symbolizujące komunistyczny ustrój.

Blisko 300 uczniów zasiadło dziś w Płońsku za szkolnymi ławkami, aby rozpocząć pisemny trzydniowy egzamin gimnazjalny. Dla trzecioklasistów to pierwszy tak poważny test na ich edukacyjnej drodze. Trzymamy kciuki!

W pierwszym dniu zmagań gimnazjaliści rozwiążą testy z zakresu wiedzy o społeczeństwie, historii i języka polskiego. Jutro czas na sprawdzian matematyczno-przyrodniczy, a w piątek z języka obcego. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia edukacji na etapie gimnazjalnym, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający powinien osiągnąć. Także egzaminu nie możne nie zdać.

Może Cię także zainteresować