Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

982 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Sport

Drużyna z ukraińskiego Tarnopola po raz drugi z rzędu okazała się bezkonkurencyjna podczas Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Halowej Oldbojów o Puchar Burmistrza Płońska rozgrywanego w weekend w miejscowej hali sportowej.

W finale goście z Ukrainy pokonali ekipę gospodarzy (na zdjęciu poniżej - Liberpol Oldboj Płońsk 6:2. Trzecie miejsce zajął zespół Kopalni Bełchatów, który w finale po rzutach karnych okazał się lepszy od drugiego teamu z Tarnopola.

Oskar Gostomski od kilku miesięcy pokazuje swoje możliwości i rozwija je solidnie trenując. W sobotę popłynął znakomicie na I Mistrzostwach Mazowsza w Ciechanowie zdobywając złoty medal na dystansie 50 m stylem dowolnym.

- Kolejna dobra wiadomość jest taka, że Oskar sukcesywnie ze startu na start poprawia czas na tym dystansie. Od dziś jego rekord życiowy to 30,97 s . Od kolejnego treningu będziemy pracowali nad tym, żeby Oskar pływał poniżej 30 sekund - mówi Robert Goszczyński, trener Pływackiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Płońsk.

W siedzibie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku zaprezentowano wystawę pt.: „Plakaty Olimpijskie". Do naszego miasta zawitali przedstawiciele Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, którzy dla miejscowej młodzieży i dzieci przygotowali specjalną prezentację i konkursy związane z tematyka olimpijską.

Przypomniano między innymi historię dotychczasowych igrzysk olimpijskich oraz drogę jaką jeszcze przed rozpoczęciem tej najważniejszej na świecie imprezy sportowej pokonuje ogień olimpijski.

Może Cię także zainteresować