Dzisiaj jest: 18 Sierpnia 2018 Imieniny: Helena, Ilona, Bogusław Do końca roku pozostało 136 dni.

środa 15 sierpnia

Płońszczanie godnie uczcili rocznicę Bitwy Warszawskiej [FOTO]

in Puls Miasta

by Super User

- Szli razem, ramię w ramię, złączeni wtedy jedną myślą. Oni tak bardzo pragnęli wreszcie mieć to swoje państwo, w którym byliby obywatelami pierwszej kategorii... – mówił dziś m.in. o bohaterach wojny polsko-bolszewickiej na parafialnym cmentarzu, przy grobie żołnierzy poległych w 1920 roku starosta Andrzej Stolpa. Miejskie, uroczyste obchody 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej rozpoczęły się nabożeństwem w kościele…

250 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Wybory samorządowe 2018: Premier zdecydował - wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października. Tym samym druga tura wyborów przypadnie na 4 listopada. Zatem wraz z ogłoszeniem rozporządzenia mogą oficjalnie ruszyć kampanie wyborcze. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Imprezowo Rososińska Sylwia

Radość z balonów

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
Gabinet Psychologiczno - Logopedyczny UŚMIECHÓW 100 Ewa Długoszewska

Psychologiczna, logopedyczna i pedagogiczna pomoc dla dzieci. Wsparcie dla dorosłych. Wsparcie specjalisty on- line. Zajęcia grupowe dla dzieci.

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
Be Fit Studio Grzegorz Kowalski

Działalność służąca poprawie kondycji fizycznej.

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły

Po tekście informującym o możliwej reaktywacji seniorskiej drużyny w Raciążu, jaki opublikowaliśmy kilka dni temu, wracamy do tematu. Udało nam się porozmawiać z przedstawicielem ruchu Kukiz ’15, ale jak sam mówi, przede wszystkim kibicem Błękitnych – Rafałem Kowalskim.

Na swoim profilu facebookowym krytykuje Pan działania Urzędu Miasta, MCKSiR i zarządu klubu. Sądzi Pan, że widmo likwidacji klubu jest realne i że taki właśnie jest plan?

Nie do końca jest to krytyka. Powiedziałbym, że raczej zwrócenie uwagi na problem, na to co dzieje się wokół klubu, a nie dzieje się dobrze. Jeśli chodzi o Zarząd klubu, to pomijając jakieś mniej trafne decyzje, to należałoby podkreślić, że robią co mogą i poświęcają się dla klubu. Jeśli chodzi o władze miasta, czy też MCKSiR, to uważam (i nie tylko ja), że robią wszystko, żeby nie było drużyny seniorskiej. Uważam, że taki właśnie jest plan. Podobnie było z Tęczą w Płońsku. Są akademie, na które władze dają pieniądze. Moim zdaniem, władze w Raciążu chcą stworzyć tego typu akademie działające przy MCKSiR. Jest to pewnie sposób władz na oszczędności, ale nie jestem przekonany, że to tam należałoby ich szukać. Dla mieszkańców jest to poniekąd jedyna forma rozrywki, iść na Błękitnych. Mamy naprawdę oddanych kibiców, na dobre i na złe.

Może zechce się Pan odnieść do tego, jak wpis na fanpage "Kukiz '15 Raciąż" skomentował Pan Stanowski? "Nie wiem kto tworzy takie wpisy, ale może się ujawni i zaprezentuje swój pomysł na klub, na to jak nim zarządzać."

Przede wszystkim profilem nie zarządza tylko jedna osoba. Ja zachęciłem moich współpracowników do poruszenia tematu klubu na profilu „Kukiz ,15 Raciąż” na wyraźną prośbę kibiców. Sądzili oni, że ta forma nacisku na władze może przynieść większy efekt. Jeśli chodzi o pomysł, to tu chyba wszyscy się zgodzimy, że miasto powinno zająć się zarządzaniem klubu, ale nie w taki sposób jak to próbują zrobić teraz, czyli z tylnego fotela poprzez MCKSiR. Moim zdaniem robią tak, żeby zabezpieczyć się przed krytyką mieszkańców. Żeby móc powiedzieć tak jak teraz to robią, że klubem zarządza Zarząd, a władze nie mają wpływu na działanie klubu, co jest nieprawdą. Klub w większości utrzymuje się z dotacji od miasta, które z roku na rok są coraz niższe. W tym roku jest to 30 000 zł. Taka kwota jest wpisana w budżecie miasta. Co prawda władze miejskie twierdzą, że jest to 150 000 zł, ale w żaden sposób nie można doszukać się tej kwoty w budżecie, a na nasze zapytanie o kwotę, potwierdzono nam, że jest to właśnie 30 000 zł. Mamy odpowiedź Pani skarbnik, którą upubliczniliśmy na fanpage’u „Kukiz ‘15 Raciąż”.

Działania obecnego Zarządu ocenia Pan więc pozytywnie?

Powtórzę raz jeszcze, że w obecnej sytuacji Zarząd robi co może, żeby ten klub trwał i żeby drużyna seniorska była w Raciążu. Władze miasta im to utrudniają, ale pomimo kilku błędów i braku, w moim odczuci należytego przepływu informacji, robią co mogą i poświęcają bardzo dużo dla klubu. Za to należy im się niewątpliwie szacunek. To nie jest tak, że ja ich krytykuję. Ja po prostu staram się zwrócić uwagę na poszczególne kwestie.

Czy jako przedstawiciel ruchu "Kukiz '15" w Raciążu spotykał się Pan może z przedstawicielami stowarzyszenia kibiców, czy są jakieś pomysły, żeby wypracować wspólne stanowisko i przedstawić je Zarządowi?

Ja nie spotykam się z kibicami jako przedstawiciel „Kukiz ‘15 Raciąż”, ale jako Rafał Kowalski, kibic Błękitnych. Jeszcze raz podkreślę, że moim zamiarem nie było upolitycznić, jak to niektórzy twierdzą tego problemu, a jedynie pomóc w znalezieniu rozwiązania. Niestety władze miasta od półtora roku zdobyły się jedynie na wysłanie pracownicy urzędu miasta na walne zebranie w zeszłym roku, podczas którego pani przeczytała jak to naszemu burmistrzowi zależy na klubie i na drużynie seniorskiej Błękitnych, po czym opuściła spotkanie. Nie chciała odpowiadać na żadne pytania. Byliśmy w szoku jak po przeczytaniu tego co miała przeczytać po prostu wstała i wyszła. Gdyby władzom zależało na klubie, to pan burmistrz spotkałby się z kibicami, mieszkańcami i Zarządem. Próbowałby znaleźć jakieś rozwiązanie. Raz był na spotkaniu przewodniczący rady miejskiej (półtora roku temu z tego co pamiętam), ale wypowiadał się jako kibic, który się przygląda temu co się dzieje w klubie z niepokojem. Nie był tam oficjalnie, więc nie mógł wypowiadać się w imieniu burmistrza, czy też rady.

Zgadza się Pan z Wojciechem Stanowskim, że działania poprzedniego Zarządu, który zrobił dla klubu bardzo dużo, doprowadziły do sytuacji jaka jest teraz? Mam na myśli pomijanie miejscowej młodzieży przy budowie drużyny seniorów.

Oczywiście. Wojtek ma tu jak najbardziej rację. Były zaniedbania, jeśli chodzi o tę kwestię, ale był też sukces III ligi i tak naprawdę nikt, albo niewielu zwracało wtedy na to uwagę. Wszyscy myśleli, że to eldorado będzie trwało, a okazało się niestety inaczej.

Cztery miesiące temu prezes Kocięda powtarzał, że Zarząd potrzebuje pomocy większej grupy osób, Pan Stanowski powtarza to samo. Ludzie nie chcą jednak wziąć na siebie odpowiedzialności. Z czego to według Pana wynika?

Zgadzam się z chłopakami. Ludzie nie chcą wziąć odpowiedzialności ze strachu. Ze strachu przed jutrem. Ze strachu, że miasto znów zmniejszy środki i co wtedy? Wtedy obrywa Zarząd, a miasto umywa ręce, tłumacząc, że oni nie zarządzają klubem, o czym wcześniej wspomniałem. Gdyby ludzie, czuli, że władzom zależy na klubie, gdyby były deklaracje, że miasto nie opuści klubu, myślę, że znalazły by się osoby chętne do współpracy. Ale miasto próbuje ingerować w sprawy klubu w nieodpowiedni sposób. Niestety, ale taka jest prawda.

Nie sądzi Pan, że zamiast toczyć spory w sieci należałoby zorganizować spotkanie między ratuszem, MCKSiR, Zarządem i stowarzyszeniem kibiców, by wypracować jakieś wspólne stanowisko, konsensus?

Zarówno kibice, jak i ja, a z tego co się orientuję również Zarząd, próbowaliśmy doprowadzić do takiego spotkania. Przyznam szczerze, że miałem nadzieję, na przybycie władz miejskich na spotkanie 27 stycznia. Niestety nikt się nie pojawił. Mnie co prawda też wtedy nie było, ze względu na obowiązki w stowarzyszeniu Kukiz ‘15, ale byłem w ciągłym kontakcie z kibicami i stąd wiem, że nikt z władz miejskich się tam nie pojawił. Uważam, że takie spotkanie, merytoryczne spotkanie, mające na celu znalezienie wspólnego rozwiązania problemu oczyściłoby atmosferę. Z moich informacji jednak wynika, że nigdy do tego nie dojdzie, bo burmistrz naszego miasta twierdzi, że zostałoby ono upolitycznione. Tu nie chodzi o politykę, panie burmistrzu. Na dzień dzisiejszy nikt z Kukiz ‘15 Raciąż nie prowadzi kampanii, bo jej nie ma. Nie wiemy nawet czy wybory się odbędą w tym roku, a ja osobiście zajmuje się tematem od momentu pojawienia się po raz pierwszy problemu, czyli ok 1,5 roku temu. Zresztą rozmawialiśmy na ten temat już wtedy z panem burmistrzem. Tu chodzi o nasz klub. Dlatego apeluję do pana, żeby takie spotkanie się odbyło w dogodnej dla każdego porze. No i bez polityki właśnie. Po prostu po to, żeby porozmawiać jakie są możliwości. Mieszkańcy nie są głupi i wiedzą, że budżet jest ograniczony, ale chyba można wspólnie znaleźć rozwiązanie tego problemu.

Wojciech Stanowski stwierdził, że cała sytuacja to gra polityczna i próba zniechęcenia społeczności w Raciążu do klubu. Jak Pan się do tego odniesie?

Być może dla władz naszego miasta tak, ale na pewno nie dla mnie. Powtórzę ponownie, że zwróciłem się z prośbą o zaangażowanie koła Kukiz ‘15 Raciąż na wyraźną z prośbę kibiców. Być może władze miejskie chcą zniechęcić mieszkańców do klubu, tego nie wiem. Ale to nie jest moim celem. Ja chciałbym, żeby miasto zaangażowało się w działalność klubu, ale tak uczciwie, bez żadnych politycznych właśnie gierek. Mnie i ludziom, którzy wypowiadają się w podobny do mnie sposób na temat klubu zależy tylko, żeby była sekcja seniorów, a nie tylko drużyny młodzieżowe. Wiem, że sytuacja jest skomplikowana, ale sądzę też, że przy pomocy władz, jest ona do rozwiązania.

Wybiera się Pan na zebranie 30 maja?

Niestety, ale na 90% mnie nie będzie, ze względu na pracę zawodową. Będę próbował, co prawda pojawić się na tym zebraniu, ale będzie to bardzo ciężkie do zrealizowania. Wiem, że Wojtek mówi, że to dzień przed Bożym Ciałem i nie powinien nikt mieć problemów z przybyciem, ale jednak jest inaczej. Uważam, że można by przełożyć to spotkanie na inny termin.

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce