Dzisiaj jest: 26 Maja 2018 Imieniny: Filip, Paulina, Marianna Do końca roku pozostało 220 dni.

piątek 25 maj

Osiedlowe drogi, tor na Rutkach i Busko Zdrój przy absolutorium

in Puls Miasta

by Redakcja

Burmistrz Płońska większością głosów składu rady otrzymał absolutorium z wykonania budżetu za rok 2017. - Zaraz będą kwiaty, fanfary i szampan, to co było zawsze, bo możemy przewidzieć wynik głosowania – komentował radny opozycji Krzysztof Tucholski, który krytycznie oceniał plan finansowy oraz działalność burmistrza. Andrzej Pietrasik z kolei odparł, że był to od strony finansowej dobry rok. Tucholski…

224 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Sprawca potrącenia rowerzystki za kratami: Jak poinformowała w środę, 23 maja płońska policja, sprawca wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w miniony poniedziałek na drodze w Baboszewie, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Przypomnijmy, że 20-latek jadąc peugeotem, potrącił 72-letnią rowerzystkę, mieszkankę gm. Baboszewo, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Kobieta zmarła w szpitalu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

17 marca wystartowała runda wiosenna rozgrywek IV ligi (grupa północna). Niestety, na wiosnę na boiskach nie zobaczymy drużyny Błękitnych Raciąż. Klub w ostatnim czasie borykał się z wieloma problemami – od organizacyjnych, przez kadrowe po finansowe, co ostatecznie doprowadziło do rozwiązania, a co za tym idzie wycofania drużyny seniorów z ligowych rozgrywek.

Na początku 2018 roku zarząd Błękitnych wydał oświadczenie, w którym poinformował, że kondycja finansowa klubu jest dobra i nie ma obaw, że przestanie on działać. Wydawało się więc, że drużyna seniorów normalnie przystąpi do rozgrywek i powalczy o utrzymanie, bo tylko taki cel był realny do osiągnięcia. Jesienią drużyna prowadzona przez powszechnie znanego w Raciążu Marka Brakowieckiego, który wprowadził ją do III ligi w 2015 roku, zanotowała tylko jedno zwycięstwo, czterokrotnie zremisowała i poniosła aż 10 porażek. Złożyło się na to przede wszystkim całkowite przebudowanie zespołu – odeszli ci, którzy tworzyli trzon dotychczasowej ekipy, a zastąpili ich w większości zawodnicy niedoświadczeni.

Plany wzięły w łeb

Pod koniec lutego było jednak jasne, że pierwszej drużyny na boisku w tym sezonie już nie zobaczymy. Obecny prezes Stanisław Kocięda zaznaczył, że zarząd podjął wszelkie kroki ku temu, by do takiej sytuacji nie doszło. Od stycznia prowadzono rozmowy z kandydatami na zawodników, zaś funkcję trenera miał objąć były piłkarz raciąskiego klubu Kamil Boniewski. Z tych planów niewiele jednak wynikło, bo na każdym treningu zawodników było coraz mniej, a na ostatnim pojawiły się… dwie osoby – trener i jeden zawodnik. […]To przecież niepoważne. Dlatego zdecydowaliśmy że na ten moment rozwiązujemy drużynę seniorów, bo w takim kształcie to nie ma sensu – powiedział Kocięda.

Obecny prezes klubu tłumaczy, że według niego głównym powodem rozpadu I drużyny jest odejście prywatnych sponsorów, którzy w dużej części finansowali wypłaty dla zawodników. Obecnie Błękitni nie są zapewnić takich pieniędzy, choć jak zapewnia, przygotowano kwotę 30 tysięcy złotych do podziału na drużynę seniorską. Kocięda ocenił również, że jego zdaniem brak zainteresowania grą w błękitnych barwach miejscowych zawodników jest spowodowany dotychczasową polityką kadrową, w której byli oni sukcesywnie pomijani, dlatego teraz nie czują się w obowiązku, aby pomóc klubowi. To jedyny zarzut do poprzedniego zarządu, ponieważ podkreślił, że ich działania sprawił,y że Błękitni cały czas istnieją. Stwierdził także, że powodem takiej sytuacji mogły być obawy miejscowych piłkarzy przed tym, że nie poradzą sobie na poziomie IV ligi, a kibice będą obwiniali ich za ewentualny spadek.

W podobnym tonie wypowiada się członek zarządu Wojciech Stanowski – Ta sytuacja trwa już wiele lat. Grupy młodzieżowe były cały czas pomijane. W tym momencie po prostu mówiąc wprost nie mamy ludzi do grania. Stanowski zdementował także pojawiające się doniesienia o tym, że Błękitni przestali istnieć – Klub tak jak funkcjonował tak funkcjonuje, po prostu nie mamy drużyny seniorskiej. Grupy młodzieżowe które mamy normalnie działają.

Klub to nie zabawa

W kwestii przyszłości Błękitnych prezes Kocięda mówi wprost, że zarząd w obecnym kształcie nie może dalej funkcjonować, ponieważ w tej chwili klub prowadzą de facto dwie osoby, a to na dłuższą metę nie przyniesie nic dobrego. […]potrzeba przynajmniej trzech osób, które poświecą cały swój czas i energię dla klubu. Muszą to być jednak ludzie, dla których to będzie poważny obowiązek, a nie zabawa.

Panowie Kocięda i Stanowski jednoznacznie stwierdzili, że rozwiązanie drużyny seniorów i wycofanie jej z rozgrywek nie jest powiązane z decyzjami Miasta. Działacze podkreślają, że mają dobre relacje z ratuszem i często spotykają się z burmistrzem Mariuszem Godlewskim.

Prezes Stanisław Kocięda zaznaczył, że zarząd w miarę najszybszym czasie chce reaktywować drużynę seniorów. Podstawowy plan jest taki, by Błękitni wystartowali już w sezonie 2018/2019 w rozgrywkach A Klasy, jednak wszystko będzie zależało od tego, czy uda się zebrać odpowiednio dużą grupę zawodników, żeby taki projekt wystartował.

Wojciech Stanowski podkreślił, że klub chce stawiać teraz przede wszystkim na młodzież i swoich wychowanków. Jeśli nie uda się zebrać do czerwca seniorskiej drużyny, to ponownie wystartuje ona dopiero za dwa lata – wówczas mają ją stworzyć gracze występujący obecnie w drużynie z rocznika 2003-2004.

Dawid Ziółkowski

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresować