Dzisiaj jest: 22 Czerwca 2018 Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz Do końca roku pozostało 193 dni.

piątek 22 czerwca

Obraz zniszczeń po czwartkowej nawałnicy [FOTO]

in Wokół Płońska

by Redakcja

- Byłem świadkiem jak to wszystko szło. To dosłownie trwało kilkanaście sekund. Słychać było pękanie drzew i pełno piachu wszędzie. Widok nie do opisania – takie komentarze spływają do naszej redakcji po wczorajszej nawałnicy. Trwa usuwanie skutków i liczenie strat czwartkowego uderzenia żywiołu na nasze miasto i powiat płoński. Wszystko zaczęło się około godziny 18. Burza piaskowa, jakiej…

858 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Tragicznie na drodze w Przyborowicach Górnych: 11 czerwca na krajowej ,,siódemce", około godziny 17, na pasie w kierunku na Gdańsk doszło do zderzenia ciężarówki i osobowego opla. Nie żyje jedna osoba, mieszkaniec powiatu płockiego. Zdjęcia z wypadku i szczegóły zdarzenia w naszym materiale w dziale ,,Na sygnale". * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły

- Wszystkich nie zadowolimy, bo jest grupa ludzi permanentnie z niczego niezadowolona – skomentował dyrektor MCSiR w Płońsku, kiedy radni ośmielili się skierować ponownie swoje zastrzeżenia, co do funkcjonowania placówki przez niego zarządzanej. - Jest też grono osób, które niewiele robią dla sportu, a dostają tytuły pasjonatów sportu… - dał szybką ripostę radny Wojciech Bluszcz.

Część radnych, i to nie tylko ze strony opozycyjnej, nie ustaje w dążeniach, aby reaktywować spowite marazmem Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji. Stąd też dyrektor Waldemar Kunicki zasypywany jest pytaniami, których ciężar wydaje się go przygniatać.

Radny Wojciech Bluszcz dziwi się jak to możliwe, że po inwestycji termomodernizacji obiektu nie ma korelacji między halą sportową a szatnią, jeśli chodzi o temperaturę. - W samej hali jest za gorąco, a w szatni za zimno – wskazywał Bluszcz. - Przed termomodernizacją wodę przy natryskach można było regulować gałką, a teraz przy prysznicach jest przycisk i leci od razu taka woda, że można sobie herbatę ugotować. Niech to wszystko funkcjonuje jak przystało na XXI wiek, tym bardziej że ta inwestycja sporo nas kosztowała – zwracał uwagę radny.

Z kolei radny Marcin Kośmider, który w ostatnich tygodniach wygląda na takiego, który jesienią ubiegać się będzie o fotel burmistrza naszego miasteczka (oficjalnej informacji jeszcze nie ma), stwierdził, zresztą nie tylko on, iż nie do przyjęcia jest, aby za korzystanie z basenu nie można było zapłacić kartą. - Byłem świadkiem, kiedy jeden pan bardzo zdenerwował się faktem, że nie może wejść na basen, gdyż nie jest mu dane zapłacić kartą.

Poza tym radny odniósł się do stanu lodowiska. - Lód nie nadaje się do jazdy, jest fatalny – podkreślał, wskazując za wzór lodowisko w Ciechanowie. - Tam lód jest jak w Pjongczangu, taki gładziutki, nie to co u nas – dodawał Kośmider.

Traktujmy się poważnie

Waldemar Kunicki apelował do radnych, aby się zdecydowali, bo najpierw mówią, że w szatniach jest za gorąco, a teraz, że za zimno. Co do ,,wrzątku” lecącego z pryszniców dyrektor odpowiedział, że MCSiR przekazał wykonawcy instalacji, aby ponownie sprawdził, czy urządzenia funkcjonują prawidłowo, ale dodał jednocześnie: - Inne zespoły informują, że temperatura im odpowiada. Niemniej jednak przyjmujemy to za dobrą monetę i sprawdzamy, czy to rzeczywiście jest uciążliwe. Możliwe, że wpływ na temperaturę tej wody ma to, że może przed wami tego dnia nikt z pryszniców nie korzystał – odpowiadał Wojciechowi Bluszczowi Kunicki. - Musi pewna ilość tej gorącej wody zlecieć, zanim woda będzie miała normalną temperaturę – zaskoczył tym stwierdzeniem wielu szef MCSiR.

- Nie kupuję tych tłumaczeń. Trochę powagi, panie dyrektorze. Zintensyfikujcie swoje działania, byśmy nadążali za postępem, a nie stali w miejscu – odparł Bluszcz.
Raz jeszcze wjedźmy na miejskie lodowisko. - Być może zdarza się, że tafla nie jest najlepsza jak z Pjongczangu - to jest ślizgawka miejska - ale jeżeli skupimy się nad tym, że będziemy tylko i wyłącznie dbali o lód, to niestety nie będzie można na nim jeździć, bo pracownicy będą wciąż przeprowadzać prace pielęgnacyjne i czyszczące – odrzekł dyrektor Kunicki.

Napis na kasie dla naszych gości...

Pozostaje jeszcze temat płatności kartą za korzystanie z pływalni. I tu szef lokalnego centrum sportu raczej nie przekonał zebranych. - Na naszym basenie jest bardzo rozbudowany system karnetów, a ktoś kto idzie na basen nie podejmuje decyzji nagle. Nikt na basen nie przychodzi z przypadku, musi być przygotowany, więc ma możliwość zabrania gotówki albo kupienia u nas karnetu, który bezgotówkowo upoważni go potem do wejścia na pływalnię i skorzystania z całej naszej oferty (radna Agnieszka Piekarz zapytała co z gośćmi, którzy okazyjnie zjawiają się w naszym mieście i karnet jest im niepotrzebny, a mają chęć popływać). Na kasie jest informacja, że u nas kartą płacić nie można – mówił Waldemar Kunicki, argumentując całą sytuację kwestią naliczenia prowizji dla operatora przy korzystaniu z terminala. - Od kwoty, którą odprowadzam do miasta, będzie naliczona prowizja dla operatora systemu. Tę różnicę będziemy musieli pokryć z własnych dochodów – zaznaczał dyrektor. - Karty płatnicze powinny być powszechne w całym mieście, to oczywista oczywistość, tylko proszę pamiętać, aby w budżecie zapewnić pieniądze – dodawał burmistrz Płońska. - Niekoniecznie taki system musi się w naszym mieście utrzymać, jeżeli będzie sporadycznie wykorzystywany. Żąda się gwarancji obrotów – przyznawał Andrzej Pietrasik.

- Za bardzo martwi się pan o decyzję mieszkańców. Najpierw trzeba stworzyć im warunki, a to czy zapłacą kartą, czy nie, to już jest ich decyzja – reagował radny Krzysztof Tucholski, pytając jeszcze, dlaczego w MCSiR nie można korzystać z ogólnopolskiej karty dużej rodziny (odpowiedź ma dostać na piśmie).

- Pan jest dyrektorem i trzeba te tematy dotyczące MCSiR w końcu rozwiązać, żeby zniknęły z obrad sesji – zwracał się na koniec do Waldemara Kunickiego przewodniczący rady Henryk Zienkiewicz. (DT)

Komentarze  

#1 +8 Abc
Panie Kunicki ale Pan bzdury gadasz. Każdy woli iść z kartą na basen niż z gotówką, tak jak na siłownie itp. Broni się Pan przed nieuchronnym. Osobiście nigdy w tak publiczne miejsca nie nosze gotówki i dla tego na basen chodzę sporadycznie. Mam tez masę znajomych którzy prowadzą dzialalnosc i dzięki kartom ( a dla Pana prowizją od nich) obroty wzrosły a co za tym idzie tez zyski. A nie spadły. Jest Pan DINOZAUREM bez pojęcia o prowadzeniu biznesu.
2018-02-28 19:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +7 Ttz
Nawet taksówkarze pozakładali terminale. Idąc Pana logiką zrobili sobie gorzej, bo płacą prowizję, czy lepiej bo płacą częściej te prowizję?? Wyjaśnię żeby pan zrozumiał. Częściej czyli mają więcej klientów. Poza tym małe szkolenie z biznesu. Ma Pan monopol i te kilka gr do każdej złotówki może pan doliczyć.
2018-02-28 19:44 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +6 Lary
Dopóki do MCSiR nie wejdzie osoba z pomysłami będzie on taki jak stary MCK za rządów poprzedniego dyrektora. Niby był, niby działał ale co z tego. A teraz aż się dusza cieszy jak się widzi te tłumy ludzi. Tak się zarządza placówką publiczną!
2018-02-28 19:46 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +2 Abc
Oj tak. Tez mi się podoba co Pani Ela zrobiła z MCK. Masa dzieciaków imprez. Aż chce się wejść patrząc na życie które jest w tym obiekcie. Powodzenia Pani Elo
2018-02-28 19:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1 +3 arni
Mck to nie tylko mury :) W ofercie od dawna nie ma nic dla młodzieży...
2018-03-01 15:52 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.2 +2 Lala
Do ABC naucz się języka polskiego.
2018-03-01 22:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.3 +4 x
Zobacz ile kasy na MCK dostała pani Ela, a ile funduszy idzie na MCSiR. Nie można porównywać praktycznie nowego budynku MCK ze starym MCSiRem. MCKowi też można dużo zarzucić. Może są koncerty, ale w kinie repertuar słaby, opóźniony, zajęcia beznadziejne. Dużo młodzieży się kręci, bo LO na Płockiej oblega jedną z nielicznych kawiarnie w mieście, która znajduje się w holu. No ale jak komentarze pisze sama pani Ela lub któraś z jej psiapsiółek, to czego się spodziewać :)
2018-03-02 11:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +5 Tom
W większości basenów w Warszawie z sauny można korzystać na kartę multisport, dla zarządzających płońskim basenem jest nieopłacalne, lepiej żeby stała pusta.
2018-03-04 17:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce