Dzisiaj jest: 22 Marca 2018 Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian Do końca roku pozostało 285 dni.
sobota 17 marca

Runda wiosenna już bez Błękitnych! Nie było ludzi do grania

in Sport

by Redakcja

17 marca wystartowała runda wiosenna rozgrywek IV ligi (grupa północna). Niestety, na wiosnę na boiskach nie zobaczymy drużyny Błękitnych Raciąż. Klub w ostatnim czasie borykał się z wieloma problemami – od organizacyjnych, przez kadrowe po finansowe, co ostatecznie doprowadziło do rozwiązania, a co za tym idzie wycofania drużyny seniorów z ligowych rozgrywek. Na początku 2018 roku zarząd Błękitnych…

552 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Antyterroryści w Płońsku: Kilka dni temu w jednym z mieszkań na terenie Płońska kryminalni przy wsparciu policjantów SPAP-u zatrzymali trzy osoby, mogące mieć związek z zabójstwem ze stycznia 2014 roku. Wówczas to podczas libacji alkoholowej pomiędzy uczestniczącymi w niej mężczyznami doszło do bójki. W jej trakcie jeden z nich, 33-letni dziś Dawid W. śmiertelnie zranił kolegę. Więcej o sprawie na portalu Płońsk w Sieci. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

- Wszystkich nie zadowolimy, bo jest grupa ludzi permanentnie z niczego niezadowolona – skomentował dyrektor MCSiR w Płońsku, kiedy radni ośmielili się skierować ponownie swoje zastrzeżenia, co do funkcjonowania placówki przez niego zarządzanej. - Jest też grono osób, które niewiele robią dla sportu, a dostają tytuły pasjonatów sportu… - dał szybką ripostę radny Wojciech Bluszcz.

Część radnych, i to nie tylko ze strony opozycyjnej, nie ustaje w dążeniach, aby reaktywować spowite marazmem Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji. Stąd też dyrektor Waldemar Kunicki zasypywany jest pytaniami, których ciężar wydaje się go przygniatać.

Radny Wojciech Bluszcz dziwi się jak to możliwe, że po inwestycji termomodernizacji obiektu nie ma korelacji między halą sportową a szatnią, jeśli chodzi o temperaturę. - W samej hali jest za gorąco, a w szatni za zimno – wskazywał Bluszcz. - Przed termomodernizacją wodę przy natryskach można było regulować gałką, a teraz przy prysznicach jest przycisk i leci od razu taka woda, że można sobie herbatę ugotować. Niech to wszystko funkcjonuje jak przystało na XXI wiek, tym bardziej że ta inwestycja sporo nas kosztowała – zwracał uwagę radny.

Z kolei radny Marcin Kośmider, który w ostatnich tygodniach wygląda na takiego, który jesienią ubiegać się będzie o fotel burmistrza naszego miasteczka (oficjalnej informacji jeszcze nie ma), stwierdził, zresztą nie tylko on, iż nie do przyjęcia jest, aby za korzystanie z basenu nie można było zapłacić kartą. - Byłem świadkiem, kiedy jeden pan bardzo zdenerwował się faktem, że nie może wejść na basen, gdyż nie jest mu dane zapłacić kartą.

Poza tym radny odniósł się do stanu lodowiska. - Lód nie nadaje się do jazdy, jest fatalny – podkreślał, wskazując za wzór lodowisko w Ciechanowie. - Tam lód jest jak w Pjongczangu, taki gładziutki, nie to co u nas – dodawał Kośmider.

Traktujmy się poważnie

Waldemar Kunicki apelował do radnych, aby się zdecydowali, bo najpierw mówią, że w szatniach jest za gorąco, a teraz, że za zimno. Co do ,,wrzątku” lecącego z pryszniców dyrektor odpowiedział, że MCSiR przekazał wykonawcy instalacji, aby ponownie sprawdził, czy urządzenia funkcjonują prawidłowo, ale dodał jednocześnie: - Inne zespoły informują, że temperatura im odpowiada. Niemniej jednak przyjmujemy to za dobrą monetę i sprawdzamy, czy to rzeczywiście jest uciążliwe. Możliwe, że wpływ na temperaturę tej wody ma to, że może przed wami tego dnia nikt z pryszniców nie korzystał – odpowiadał Wojciechowi Bluszczowi Kunicki. - Musi pewna ilość tej gorącej wody zlecieć, zanim woda będzie miała normalną temperaturę – zaskoczył tym stwierdzeniem wielu szef MCSiR.

- Nie kupuję tych tłumaczeń. Trochę powagi, panie dyrektorze. Zintensyfikujcie swoje działania, byśmy nadążali za postępem, a nie stali w miejscu – odparł Bluszcz.
Raz jeszcze wjedźmy na miejskie lodowisko. - Być może zdarza się, że tafla nie jest najlepsza jak z Pjongczangu - to jest ślizgawka miejska - ale jeżeli skupimy się nad tym, że będziemy tylko i wyłącznie dbali o lód, to niestety nie będzie można na nim jeździć, bo pracownicy będą wciąż przeprowadzać prace pielęgnacyjne i czyszczące – odrzekł dyrektor Kunicki.

Napis na kasie dla naszych gości...

Pozostaje jeszcze temat płatności kartą za korzystanie z pływalni. I tu szef lokalnego centrum sportu raczej nie przekonał zebranych. - Na naszym basenie jest bardzo rozbudowany system karnetów, a ktoś kto idzie na basen nie podejmuje decyzji nagle. Nikt na basen nie przychodzi z przypadku, musi być przygotowany, więc ma możliwość zabrania gotówki albo kupienia u nas karnetu, który bezgotówkowo upoważni go potem do wejścia na pływalnię i skorzystania z całej naszej oferty (radna Agnieszka Piekarz zapytała co z gośćmi, którzy okazyjnie zjawiają się w naszym mieście i karnet jest im niepotrzebny, a mają chęć popływać). Na kasie jest informacja, że u nas kartą płacić nie można – mówił Waldemar Kunicki, argumentując całą sytuację kwestią naliczenia prowizji dla operatora przy korzystaniu z terminala. - Od kwoty, którą odprowadzam do miasta, będzie naliczona prowizja dla operatora systemu. Tę różnicę będziemy musieli pokryć z własnych dochodów – zaznaczał dyrektor. - Karty płatnicze powinny być powszechne w całym mieście, to oczywista oczywistość, tylko proszę pamiętać, aby w budżecie zapewnić pieniądze – dodawał burmistrz Płońska. - Niekoniecznie taki system musi się w naszym mieście utrzymać, jeżeli będzie sporadycznie wykorzystywany. Żąda się gwarancji obrotów – przyznawał Andrzej Pietrasik.

- Za bardzo martwi się pan o decyzję mieszkańców. Najpierw trzeba stworzyć im warunki, a to czy zapłacą kartą, czy nie, to już jest ich decyzja – reagował radny Krzysztof Tucholski, pytając jeszcze, dlaczego w MCSiR nie można korzystać z ogólnopolskiej karty dużej rodziny (odpowiedź ma dostać na piśmie).

- Pan jest dyrektorem i trzeba te tematy dotyczące MCSiR w końcu rozwiązać, żeby zniknęły z obrad sesji – zwracał się na koniec do Waldemara Kunickiego przewodniczący rady Henryk Zienkiewicz. (DT)

Komentarze  

#1 +8 Abc
Panie Kunicki ale Pan bzdury gadasz. Każdy woli iść z kartą na basen niż z gotówką, tak jak na siłownie itp. Broni się Pan przed nieuchronnym. Osobiście nigdy w tak publiczne miejsca nie nosze gotówki i dla tego na basen chodzę sporadycznie. Mam tez masę znajomych którzy prowadzą dzialalnosc i dzięki kartom ( a dla Pana prowizją od nich) obroty wzrosły a co za tym idzie tez zyski. A nie spadły. Jest Pan DINOZAUREM bez pojęcia o prowadzeniu biznesu.
2018-02-28 19:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +7 Ttz
Nawet taksówkarze pozakładali terminale. Idąc Pana logiką zrobili sobie gorzej, bo płacą prowizję, czy lepiej bo płacą częściej te prowizję?? Wyjaśnię żeby pan zrozumiał. Częściej czyli mają więcej klientów. Poza tym małe szkolenie z biznesu. Ma Pan monopol i te kilka gr do każdej złotówki może pan doliczyć.
2018-02-28 19:44 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +6 Lary
Dopóki do MCSiR nie wejdzie osoba z pomysłami będzie on taki jak stary MCK za rządów poprzedniego dyrektora. Niby był, niby działał ale co z tego. A teraz aż się dusza cieszy jak się widzi te tłumy ludzi. Tak się zarządza placówką publiczną!
2018-02-28 19:46 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +2 Abc
Oj tak. Tez mi się podoba co Pani Ela zrobiła z MCK. Masa dzieciaków imprez. Aż chce się wejść patrząc na życie które jest w tym obiekcie. Powodzenia Pani Elo
2018-02-28 19:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1 +3 arni
Mck to nie tylko mury :) W ofercie od dawna nie ma nic dla młodzieży...
2018-03-01 15:52 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.2 +2 Lala
Do ABC naucz się języka polskiego.
2018-03-01 22:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.3 +4 x
Zobacz ile kasy na MCK dostała pani Ela, a ile funduszy idzie na MCSiR. Nie można porównywać praktycznie nowego budynku MCK ze starym MCSiRem. MCKowi też można dużo zarzucić. Może są koncerty, ale w kinie repertuar słaby, opóźniony, zajęcia beznadziejne. Dużo młodzieży się kręci, bo LO na Płockiej oblega jedną z nielicznych kawiarnie w mieście, która znajduje się w holu. No ale jak komentarze pisze sama pani Ela lub któraś z jej psiapsiółek, to czego się spodziewać :)
2018-03-02 11:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +5 Tom
W większości basenów w Warszawie z sauny można korzystać na kartę multisport, dla zarządzających płońskim basenem jest nieopłacalne, lepiej żeby stała pusta.
2018-03-04 17:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresować