Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2018 Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm Do końca roku pozostało 190 dni.

piątek 22 czerwca

Obraz zniszczeń po czwartkowej nawałnicy [FOTO]

in Wokół Płońska

by Redakcja

- Byłem świadkiem jak to wszystko szło. To dosłownie trwało kilkanaście sekund. Słychać było pękanie drzew i pełno piachu wszędzie. Widok nie do opisania – takie komentarze spływają do naszej redakcji po wczorajszej nawałnicy. Trwa usuwanie skutków i liczenie strat czwartkowego uderzenia żywiołu na nasze miasto i powiat płoński. Wszystko zaczęło się około godziny 18. Burza piaskowa, jakiej…

1235 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Powiatowe przewozy pasażerskie utrzymane: 25 czerwca w starostwie doszło do podpisania umowy dotyczącej świadczenia usług transportowych na terenie powiatu płońskiego. Powiat ostatecznie podpisał umowę z firmą HM TRANS S.C. z Płońska, opiewającą na 900 tys. zł brutto i obowiązującą od 1 lipca br. do 30 czerwca 2019 roku. Listę aktualnych linii komunikacyjnych, które będą obsługiwane przez nowego przewoźnika, znajdziecie w materiale na PwS. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły

O dziecięcej i młodzieżowej piłce nożnej spod znaku Płońskiej Akademii Futbolu, o zajęciach z naszymi młodymi zawodnikami, nie tylko stricte sportowymi, o boiskowych talentach, które wypłynęły z płońskiego klubu na głębsze wody oraz o braku obiektów do gry, o tym wszystkim rozmawiamy z Waldemarem Senderskim, wiceprezesem PAF-u.

Dawid Turowiecki: Prezesie, zacznijmy od planów Akademii na ten nowy rok.

Waldemar Senderski (na zdjęciu poniżej): Na pewno chcielibyśmy utrzymać stan posiadania obecnych drużyn, a także zgłosić do rozgrywek kolejne roczniki. Jeśli chodzi o drużynę seniorską, to pracujemy nad uzyskaniem awansu do ligi okręgowej. Również mega ważnym wyzwaniem jest utrzymanie w posiadaniu najstarszego rocznika Akademii, drużyny juniorskiej (U-17), bezpośredniego zaplecza dla dorosłej piłki w naszym mieście. Rozwój planów jest ściśle związany z kwotą środków, jakie uda się nam pozyskać od miasta i od sponsorów. Warto również wspomnieć, iż duży wkład w rozwój Akademii wnoszą rodzice trenujących u nas zawodników. Miesięczna składka za minimum trzy treningi w tygodniu wynosi 70 zł. W przypadku, gdy trenuje u nas więcej niż jedno dziecko z jednej rodziny, są przewidziane ulgi. Dzieci z mniej zamożnych rodzin lub z płońskiego Domu Dziecka są zwolnione z opłat.

Ile drużyn obecnie trenuje w PAF-ie?

Do rozgrywek jest zgłoszonych dziewięć roczników, a trenuje jedenaście. Akademia zatrudnia ośmiu trenerów z odpowiednimi certyfikatami. Pozwolę sobie na ich wymienienie: seniorzy Kamil Kobyliński, juniorzy młodsi rocznik 2001 Dariusz Dziedzic, trampkarze rocznik 2003 Kamil Boniewski, trampkarze rocznik 2004 Emil Kuciński, młodzicy rocznik 2006/07 Piotr Matczak, Orlicy rocznik 2008/09 Bartek Kamiński, Orlicy rocznik 2010 Kamil Kamiński oraz trener bramkarzy Marek Sobiech.

Chyba nie tylko wyszkolenie zdecydowało o tym, że już kilkunastu zawodników przeszło z Waszej Akademii do większych i bardziej znanych klubów?

Wiele czynników składa się zarówno na rozwój osobisty, jak i sportowy trenujących u nas dzieci. Oczywiście w miarę możliwości staramy się zapewnić wszystkim optymalne warunki rozwoju. Profesjonalna kadra trenerska, regularne treningi, udział w obozach i koloniach oraz ciężka i solidna praca na treningach to chyba kluczowe elementy, które mają wpływ na dalszy rozwój. Oczywiście dochodzi też kwestia talentu, umiejętności rywalizacji w grupie rówieśników. Często decyzja o zmianie klubu podyktowana jest też wyborem lepszej szkoły, a co za tym idzie zmianą miejsca zamieszkania. Jak we wszystkim ważne jest też szczęście.

Przypomnijmy nazwiska i dalsze boiskowe losy tych zawodników, którzy się wybili.

Początki były świetne dla kilku naszych zawodników, pokazali się z dobrej strony w ekstralidze i I lidze wojewódzkiej, czyli w najwyższych klasach rozgrywek w tych kategoriach wiekowych. Dlatego też troska o naszych juniorów młodszych, czyli rocznik 2001. Już w pierwszych latach naszej działalności rozstaliśmy się z dwoma kluczowymi zawodnikami tego rocznika, a mianowicie z Piotrem Jóźwiakiem i Krzysztofem Salakiem, którzy po dobrym zaprezentowaniu się w rozgrywkach ekstraligi, stali się podstawowymi zawodnikami Znicza Pruszków w swojej kategorii wiekowej. Należy wspomnieć, że ten pierwszy jest już wielokrotnym mistrzem Polski, będąc etatowym zawodnikiem kadry Mazowsza.

Po zakończeniu gimnazjum odszedł również od nas kapitan rocznika 2001 - Dawid Krulikowski, który teraz razem z Krzysztofem reprezentują barwy Polonii Warszawa. Po sezonie jesiennym drużynę opuścił Patryk Szymański, który zasilił szeregi ekstraligowca, zespołu Ursusa Warszawa. Mimo strat personalnych, obecnie drużyna juniorów gra w I lidze wojewódzkiej i jako jedna z dwóch, razem z Mławianką Mława reprezentują nasz C-OOZPN na Mazowszu i dobrze sobie tam radzi na tle takich drużyn jak: Wisła Płock, Unia Warszawa czy Agrykola. Tu przy okazji chciałbym zaprosić i zachęcić chłopaków, którzy chcą przeżyć fajną przygodę i namiastkę poważnej piłki, do dołączenia do drużyny juniorskiej. Ta grupa poza aspektem sportowym jest wzorem do naśladowania jak piłka łączy ludzi, świetni koledzy, przyjaciele którzy bawią się tym, że grają w piłkę.

Dodajmy ponadto, że zawodnik rocznika 2004 Patryk Romanowski, który był szkolony w naszej Akademii przez pięć lat, początkowo był powoływany do kadry C-OOZPN, następnie MZPN oraz ostatecznie do kadry Akademii Białego Orła przy PZPN, z którą przebywał na obozie w Gniewinie. W konsekwencji rozpoczął naukę w szkole przy MZPN. W ubiegłym roku przeszedł do FCB Escola Varsovia, która gra obecnie w Extralidze Mazowieckiej.

Od którego roku dzieci mogą już trenować w PAF-ie?

W tej chwili w PAF-ie mogą już trenować dzieci od 6-7-go roku życia. Jest to bardzo liczna grupa, rokująca dobrze piłkarsko na przyszłość. Dzieci trenują oraz świetnie się bawią, efektywnie spędzając czas.

Zapewne baza do prowadzenia treningów nie jest wystarczająca. Wiadomo, że złożyliście pismo do rady miasta i burmistrza o przeznaczenie nowych terenów pod obiekty sportowe. Coś drgnęło w tej sprawie?

Zajęcia naszej Akademii odbywają się na obiektach MCSiR (stadion, hala) oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku (hala i ,,Orlik”.). W związku z faktem, iż obecnie na stadionie trenuje większość naszych drużyn młodzieżowych, drużyna seniorska oraz zawodnicy innych szkółek oraz drużyna dziewczęca, w październiku faktycznie złożyliśmy takie pismo, w którym Zarząd Płońskiej Akademii Futbolu i społeczność piłkarska Płońska zwracają się z prośbą o przyznanie terenów i środków na renowacje oraz budowę pełnowymiarowych boisk piłkarskich z oświetleniem oraz zapleczem socjalnym, pozwalającym na rozgrywanie meczów zgodnie ze standardami wymaganymi przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Prośbę naszą motywujemy tym, że obecnie jedyne boisko pełnowymiarowe, na jakim szkolimy młodzież i rozgrywamy mecze, eksploatowane jest ponad stan. Przekłada się to na nadmierne zużycie nawierzchni, a w okresie jesienno-zimowym z uwagi na szybko zapadający zmierzch bardzo ogranicza nam możliwość trenowania. Duże zainteresowanie uprawianiem piłki nożnej w naszym mieście doprowadziło do rozwoju drużyn, które trenują i rozgrywają mecze na boiskach pełnowymiarowych i biorą udział w rozgrywkach MZPN. W obecnym sezonie w takich rozgrywkach brało udział pięć naszych drużyn, tj. ok. 120 zawodników, którzy na boisku głównym średnio spędzają ok. 60 godzin tygodniowo. Należy również zakładać, że w następnych latach tych drużyn będzie przybywać.

Chcielibyśmy też nadmienić, że z tego jednego boiska korzystają nie tylko nasi zawodnicy ale też zawodnicy i zawodniczki innych klubów. W związku z tym konieczna jest poprawa warunków treningowych oraz zaplecza socjalnego. Jak będzie, czas pokaże.

Nie tylko trenujecie młodych piłkarzy, ale również ich edukujecie. Proszę powiedzieć coś na temat programu, do którego przystąpiliście.

To prawda. Prowadzimy nie tylko zajęcia sportowe, ale także w zakresie profilaktyki i uzależnień, czy treningu umiejętności osobistych jak w przypadku grupy juniorów starszych, które są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pedagogów.

Dzięki środkom finansowym pozyskanym na zadanie ,,Promocja zdrowia - organizacja pozalekcyjnych zajęć sportowych, jako element oddziaływań z zakresu profilaktyki uzależnień”, zawodnicy naszej Akademii mogą uczestniczyć w zajęciach informacyjnych, m.in. na temat zapobiegania patologiom społecznym, uzależnieniom alkoholowym, uświadamiania zagrożeń wynikających ze stosowania dopalaczy i narkotyków, kształtowania postaw prozdrowotnych.

Tradycją PAF-u stało się już uczestniczenie w turniejach w międzynarodowej obsadzie. Jak rozwija się ta idea?

Idea rozgrywania meczów z drużynami z innych krajów zrodziła się w 2015 roku, kiedy to zorganizowaliśmy prestiżowy turniej piłkarski na nowo wybudowanym boisku piłkarskim hotelu Bonifacio w Kępie. Początkowo w turnieju brały udział tylko drużyny z Polski, lecz od razu chcieliśmy, aby kolejny turniej miał już rangę imprezy międzynarodowej.

W 2016 roku dzięki zaangażowaniu i pomocy pracowników Wydziału Współpracy i Rozwoju Unii Europejskiej w Urzędzie Miasta w Płońsku nasze zaproszenie mogliśmy skierować do wszystkich miast partnerskich Płońska. W czerwcu 2016 roku nasze miasto odwiedziły drużyny z Cypru i Litwy. W kolejnym roku na zaproszenie na turniej odpowiedziały nam drużyny z Crepy-en-Valois we Francji i w Solecznikach na Litwie. W czerwcu 2017 roku wystąpiliśmy na turnieju we Francji, który miał uświetnić kolejną rocznicę podpisania umowy o współpracy pomiędzy miastami partnerskimi Płońska, tj.: Crepy en Valois, Antoing i Zell-Mosel. Razem z oficjalną delegacją miasta i liczną grupą płońskich zawodników mogliśmy zwiedzić Paryż oraz urocze miasteczko Crepy-en-Valois.

Gdzie wybieracie się w tym roku?

Podczas ostatniej wizyty we Francji udało mi sie spotkać z burmistrzami miast partnerskich Płońska i ustalić szczegóły dotyczące rozgrywania kolejnych turniejów. Finalnie okazało się, że w bieżącym roku turniej odbędzie się w Niemczech, natomiast w 2019 w Belgii. Już otrzymaliśmy oficjalne zaproszenie. Turniej będzie organizowany w dniach 19-21 maja 2018 r. w niemieckim Zell (Mosel). Czujemy się zaszczyceni, iż zawodnicy rocznika 2005-2006 będą mogli reprezentować miasto Płońsk. Przy tej okazji chciałbym serdecznie podziękować burmistrzowi Andrzejowi Pietrasikowi oraz pracownikom Wydziału Współpracy i Rozwoju Unii Europejskiej w ratuszu za przekazanie zaproszenia oraz za pomoc i koordynowanie wszystkich działań. Udział w tej imprezie będzie swego rodzaju wyróżnieniem dla trenujących w naszej Akademii dzieci.

A jakimi osiągnięciami możecie pochwalić się na boiskach krajowych w minionym roku?

Zajęliśmy drugie miejsce w międzynarodowym turnieju „ Bonifacio Cup” i wysokie pozycje punktowe w rozgrywkach ligowych. Zawodnicy rocznika 2005 reprezentowali miasto Płońsk na Turnieju im. Aleksandra Harabasza w Ostrołęce, w którym w stawce 12 drużyn zajęli 7. miejsce. Należy podkreślić, że w ciągu pięciu lat staliśmy się jednym z czołowych klubów szkolących młodzież w Okręgu. Na przestrzeni tych lat wielu naszych wychowanków, po transferach do innych klubów, podnosi dzisiaj swoje umiejętności m.in. w Wiśle Płock, Zniczu Pruszków, Polonii Warszawa, MKS-ie Ciechanów, czy wspomnianej Escoli Varsovia.

A co poszło nie tak?

W związku z faktem, iż w zeszłym roku doświadczyliśmy odpływu kilku kluczowych zawodników, a już wiem o planach kolejnych, niestety roczniki 2003 i 2004 nie utrzymały się w lidze mazowieckiej i w bieżącym roku będą reprezentować nasze miasto w ligach okręgowych. Pocieszającym jest fakt, że dzielnie w rozgrywkach ligi mazowieckiej trzyma się najstarsza drużyna rocznika 2001, która rywalizuje m.in. z takimi drużynami jak: Wisła Płock, Agrykola W-wa, MKS Mława. Liczymy, iż młodsze roczniki będą brały przykład ze swoich starszych kolegów.

Czego można życzyć Akademii, oczywiście poza lepszą bazą treningową, w tym nowym roku?

Oczywiście tak jak już wspomniałem na początku, w przypadku drużyny seniorskiej awansu do ligi okręgowej, natomiast jeśli chodzi o piłkę młodzieżową, to jak największej liczby trenujących zawodników. Na tym poziomie nie zawsze najważniejszy jest końcowy wynik sportowy, ale liczy się to, że dzieci i młodzież aktywnie uprawiają sport, rozwijają nie tylko swoja kondycje fizyczną, ale również uczą się rywalizacji i współdziałania w grupie. Niemniej jednak cały czas czynimy starania, aby jak najwięcej drużyn grało w możliwie najlepszych ligach. Warto podkreślić, iż piłka nożna to sport drużynowy, gdzie często brak kluczowego zawodnika, przypadki losowe, choroby lub inne okoliczności mogą wpłynąć na końcowy wynik osiągany przez całą drużynę.

Jeśli już mowa o życzeniach to chciałbym, aby wszyscy trenujący u nas zawodnicy czuli się jak w jednej wielkiej sportowej rodzinie. Kiedy czasami odwiedzam trenujące najmłodsze roczniki to aż miło popatrzeć na zadowolone i uśmiechnięte twarze dzieciaków. Życzyłbym wszystkim, aby ta radość i uśmiechy gościły również na twarzach tych starszych reprezentantów klubu, i aby większa liczba rodziców przychodziła na stadion dopingować swoje pociechy.

Komentarze  

#1 +3 pele
Kawał dobrej roboty !
2018-01-18 10:06 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce