Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1554 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Baboszewska hala przyzwyczaiła mieszkańców, że przynajmniej raz w roku przy okazji zakończenie ligi futsalu pojawia się tu dużego kalibru gwiazda piłkarska. Przed dwoma dniami na parkiecie rządziły jednak czołowe szczypiornistki w Polsce.

Kibice mogli podziwiać m.in. zagrania Kingi Achruk, Joanny Drabik czy Weroniki Gawlik, które jeszcze kilkanaście dni temu broniły biało-czerwonych barw na mistrzostwach świata. Teraz ich klub MKS Perła Lublin w towarzyskiej potyczce mierzył się Kram Smart Elbląg. Zespoły rozegrały dwa sparingi.

Piłka ręczna nie jest nowością w Baboszewie. Przed laty pojawiały się tu zarówno męskie jak i żeńskie drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej oraz młodzieżowe reprezentacje. Wszystko dzięki kontaktom Piotra Lipińskiego, dyrektora Hali Sportowo-Widowiskowej w Baboszewie.

Kibice i tym razem nie mogli narzekać na nudę. Drużyny przygotowujące się do rundy rewanżowej w lidze zaprezentowały wiele ciekawych akcji. Dwukrotnie triumfowały Lublinianki. Najpierw wygrywając 28:22, by po kilku godzinach znów cieszyć się z triumfu - 32:19.

Najlepszą zawodniczką dwumeczu z ekipy z Lublina okrzyknięto Aleksandrę Rosiak. A Baboszewo znów mogło cieszyć się sportową imprezą z górnej półki

I znów okazało się, że w niewielkim Baboszewie udaje się zorganizować duże wydarzenie sportowe. Skoro dyrektor baboszewskiej hali po raz kolejny udowodnił, że można do niewielkiej gminy zaprosić sportowców z pierwszych stron gazet, to czemu podobnego eventu nie da rady zorganizować na płońskim obiekcie, gdzie widowisko obejrzałoby jeszcze więcej sympatyków sportu. Ale tłumaczenia naszej dyrekcji już słyszeliśmy i znamy - zadaniem MCSiR jest udostępnianie obiektów sportowych. Tylko tyle i aż tyle... (RED)

Więcej zdjęć z dwumeczu sparingowego pomiędzy drużynami PGNiG Superligi Kobiet - MKS Lublin i Kram Start Elbląg - znajdziecie na https://www.facebook.com/Szymon-Kirczuk-fotoblog-125952974170313/?fref=ts.

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresować