Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

982 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Szału nie było, a konkurencja nie śpi. Najważniejsze, żeby się podnieść i walczyć dalej - tak podsumował czwartkowy turniej eliminacji strefowych XV Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Halowej Piłce Nożnej Strażaków, które odbyły się  na parkiecie płońskiej hali sportowej, Jacek Maliszewski, bramkarz naszej drużyny.

W ubiegłym roku jako gospodarze strażacy KPPSP w Płońsku nie byli zbyt gościnni i zakończyli piłkarską rywalizację na pierwszym miejscu. Tym razem przeciwnicy zrewanżowali się płońszczanom, co oznacza, że miejscowi strażacy kończą zawody już na eliminacjach. 

Zaczęło się pechowo. Przegraliśmy 0:1 z Sochaczewem dosłownie w ostatnich sekundach meczu. Kluczowe było więc spotkanie z Sierpcem, ale już do przerwy goście prowadzili 3:0. Skończyło się 5:2 i wiadome było, że pozostaje nam już tylko gra o honor. Wygrywamy co prawda 6:1 z zespołem ze stolicy, ale na koniec zmagań musimy uznać wyższość strażaków z Ciechanowa, ulegając 3:4. W stawce pięciu ekip plasujemy się ostatecznie na przedostatniej pozycji, co można uznać za spore rozczarowanie. 

Reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku w halowej piłce nożnej (foto: Dawid Turowiecki)

Zawody w Płońsku przynoszą triumf strażakom z Sochaczewa, którzy w meczu o turniejowy prymat ograli 3:1 Sierpc, i to oni 26 października zmierzą się w Węgrowie w finale mistrzostw.

Dodajmy, że Damian Makowski został powołany do kadry Mazowsza na mistrzostwa Polski. (DT) 

Skład KPPSP w Płońsku: Jacek Maliszewski, Szymon Żebrowski, Michał Jarosławski, Robert Jaworski, Damian Makowski, Piotr Trzaskoma, Artur Senkowski, Mariusz Lipiński, Jarosław Zając i Kamil Kujawa.

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresować