Dzisiaj jest: 18 Października 2017 Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita Do końca roku pozostało 75 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

1387 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Szału nie było, a konkurencja nie śpi. Najważniejsze, żeby się podnieść i walczyć dalej - tak podsumował czwartkowy turniej eliminacji strefowych XV Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Halowej Piłce Nożnej Strażaków, które odbyły się  na parkiecie płońskiej hali sportowej, Jacek Maliszewski, bramkarz naszej drużyny.

W ubiegłym roku jako gospodarze strażacy KPPSP w Płońsku nie byli zbyt gościnni i zakończyli piłkarską rywalizację na pierwszym miejscu. Tym razem przeciwnicy zrewanżowali się płońszczanom, co oznacza, że miejscowi strażacy kończą zawody już na eliminacjach. 

Zaczęło się pechowo. Przegraliśmy 0:1 z Sochaczewem dosłownie w ostatnich sekundach meczu. Kluczowe było więc spotkanie z Sierpcem, ale już do przerwy goście prowadzili 3:0. Skończyło się 5:2 i wiadome było, że pozostaje nam już tylko gra o honor. Wygrywamy co prawda 6:1 z zespołem ze stolicy, ale na koniec zmagań musimy uznać wyższość strażaków z Ciechanowa, ulegając 3:4. W stawce pięciu ekip plasujemy się ostatecznie na przedostatniej pozycji, co można uznać za spore rozczarowanie. 

Reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku w halowej piłce nożnej (foto: Dawid Turowiecki)

Zawody w Płońsku przynoszą triumf strażakom z Sochaczewa, którzy w meczu o turniejowy prymat ograli 3:1 Sierpc, i to oni 26 października zmierzą się w Węgrowie w finale mistrzostw.

Dodajmy, że Damian Makowski został powołany do kadry Mazowsza na mistrzostwa Polski. (DT) 

Skład KPPSP w Płońsku: Jacek Maliszewski, Szymon Żebrowski, Michał Jarosławski, Robert Jaworski, Damian Makowski, Piotr Trzaskoma, Artur Senkowski, Mariusz Lipiński, Jarosław Zając i Kamil Kujawa.

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresować