Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 Imieniny: Julia, Wiesława, Helena Do końca roku pozostało 224 dni.

czwartek 17 maj

Ludzie chcą pracować, a nie bezczynnie czekać! - protest rolników

in Wokół Płońska

by Redakcja

Planowany od dłuższego czasu rolniczy protest plantatorów truskawek z powiatu płońskiego, przede wszystkim z gminy Czerwińsk, zorganizowano 17 maja. Blisko 50 rolników ciągnikami, z włączonymi kogutami i z wpiętymi biało-czerwonymi flagami, ruszyło drogą Czerwińsk-Płońsk pod siedzibę starostwa powiatowego, gdzie spotkali się z dyrekcją Powiatowego Urzędu Pracy i władzami powiatu. Rozmawialiśmy z rolnikami jeszcze przede wyjazdem, kiedy zbierali się…

638 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Wezmą się za ulicę Krańcową: 15 maja w Urzędzie Miejskim burmistrz Andrzej Pietrasik oraz wójt Aleksander Jarosławski zawarli porozumienie, którego celem jest budowa ulicy Krańcowej, będąca granicą pomiędzy Płońskiem a wsią Skrażyn. Koszt inwestycji będzie poniesiony przez obie strony po połowie. Roboty budowlane będzie realizował Zarząd Dróg i Mostów oraz Gminny Zakład Komunalny. Inwestycja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Długość przebudowywanego odcinka stanowić będzie ok. 800 metrów. - Myślę, że mieszkańców ucieszy ta wiadomość. Krańcowa to ulica, która zbiera ruch z osiedla Toruńska - komentuje wójt Jarosławski. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły

Początek roku 2017. Robert Jadczak wraz z drużyną z rocznika 2005-2006 otrzymują od miejskiego samorządu na okolicznościowej gali statuetkę za zasługi dla lokalnego sportu, tzw. Płońską Wieżę. Jesień tego roku, dokładnie 10 października. Ten sam trener prowadzi na ,,Orliku” zajęcia z młodymi adeptami futbolu reprezentującymi lokalną szkółkę warszawskiej Legii. Dzień krótszy, szybciej zapada zmrok, ale najwyraźniej ktoś ,,zapomniał” włączyć na obiekcie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji oświetlenie! Przez półtorej godziny zawodnicy biegają w ciemnościach. Przyznacie, to jakieś kuriozum.

Owe statuetki przyznawane były za zasługi dla Płońska. Piłkarze Jadczaka z Football Academy mają na koncie na przykład remis ze szkółką Barcelony. Reprezentują nasze miasto na boiskach w całym kraju, ogrywając drużyny z uznanych klubów, o większych tradycjach piłkarskich. Są wyniki, jest zapał małych piłkarzy, nie ma ...światła.

Trening rusza o godzinie 17. Na dworze szarówka, więc tylko patrzeć jak któryś z instruktorów MCSiR za chwilę włączy światło. Na zegarkach 18:30, piłkarze Płońsk Legia Soccer Schools kończą zajęcia w egipskich ciemnościach. Może jakaś awaria, do cholery. Zdarza się i tak. Nie tym razem. - Po nas wchodzi inna szkółka i nagle światło na boisku zaświeciło się. Dlaczego więc zapomnieli o nas?! - nie kryje poddenerwowanie Robert Jadczak. (…) Niestety tym razem osoby odpowiedzialne za boisko ,,Orlik” przy hali sportowej przegięły strunę. Najpierw trzeba było szukać gościa, który powinien być na boisku, aby otworzył małym piłkarzom toaletę, a później niestety bez skutku kogoś kto zapaliłbym nam światło (...) – opisuje zdarzenie na portalu społecznościowym Jadczak.

To nie pierwsza wtopa ludzi z centrum sportu. O sławetnych już mistrzostwach w biegach przełajowych będziemy pamiętać nie ze względu na wyniki zawodników, ale to z jakimi przeszkodami musieli oni mierzyć się na trasie. Slalom między samochodami znajdzie się w zakładce niechlubnej historii płońskiego sportu. W ostatnich dniach odbyły się również mistrzostwa w pływaniu z udziałem garstki startujących. Wieść niesie, że szkoły dowiedziały się o zawodach w dniu ich rozgrywania. Przykłady kompletnej ruiny organizacyjnej można mnożyć. Do tego dochodzi brak pomysłów na nowe imprezy, chociażby dla całych rodzin. Jak widzę, że zajęcia fitness odbywają się na tarasie sąsiadującego z halą domu kultury, to zachodzę w głowę po co nam w takim razie zmodernizowany MCSiR?!

Dostaję wiele sygnałów od ludzi związanych z płońskim sportem, bowiem od kilkunastu lat opisuję wydarzenia zarówno z samych boisk, bieżni i parkietów, jak i spoza nich. Przyznają, że tak źle to jeszcze nie było. Jeden z instruktorów zarzucił mi ostatnio podczas rozmowy telefonicznej, że ,,źle piszę o MCSiRze”. To ja mu odpowiadam - zróbcie wreszcie coś wspólnie, żeby można było pisać o was dobrze, bo ostatnie tygodnie w waszym wykonaniu na pewno do tego nie zachęcają. Zwyczajnie na to nie zasługujecie. (DT)

Komentarze  

#1 0 Orlik
Może to sygnał żeby nie rezerwować orlików przez szkoły i akademie codziennie? Rozumiem że do godziny 15 orlik zarezerwowany jest dla szkół czy to Trójki czy innych, ale do cholery dlaczego całe te akademie nie mogą trenować na boisku na stadionie? Mało tego jest przecież nie używane boisko nad Płonką koło basenu, powstało kilka lat temu i może tylko z trzy razy widziałem aby trenowały na nim nasza drużyna. Wstyd.
Co do oświetlenia to prawidłowo zrobili ja bym zamknął jeszcze przed wami furtki. Orliki miały być dla dzieciaków i młodzieży a nie zorganizowanej grupy której trenerzy dostają hajs za pokopanie piłeszczy przez godzinnę.
2017-10-11 08:53 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +2 Wioleta
Przez tyle lat trenują tam, a czemu mają się teraz przenosić. Czemu inne szkółki nie mogą się tam przenieść skoro tam jest tak luksusowo. Co za żenujący komentarz tym bardziej jeśli chodzi o dzìeci.
2017-10-11 10:46 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.2 0 Monika
Może wgl dzieci z legi soccer school powinny trenować n a jakichś polachch czy parkingach. Od tego są boiska i orliki aby mogły dzieciaki gdzie trenować. Nie rozumiem złości powyższego komentarza
2017-10-11 13:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +9 Info
Czy za zajęcia u Pana jadczaka się płaci? Jeśli tak to niech wynajmuje odpłatnie boisko do treningów
2017-10-11 17:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 0 Kasia
Czy wy naprawdę zamiast iść do przodu chcecie cofać się do przeszłości? Może uważacie, że powinniśmy wrócić do boisk betonowych? Chyba po coś są te Oriki. Widzicie, żeby w innych miastach ktoś miał pretensje do dzieciaków, że chcą się rozwijać pod kątem sportu? To chyba lepiej, że chcą trenować,ruszać się niż siedzieć całe dnie przed komputerem czy telewizorem. Uwierzcie, że boisk starczy dla każdego zarówno dla dzieciaków,młodzieży jak i dorosłych. Jakoś dotychczas nikomu nie przeszkadzały szkółki piłkarskie. Czasem zamiast coś mówić lepiej spojrzeć na daną sprawę z kilku stron. Zastanów się czy Ty byś chciał/chciała znaleźć się na miejscu tych dzieciaków
2017-10-11 20:03 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +1 Lokator
myślę że ataki na pracę MCSiR są słuszne, od dawna mało się tam dzieje. Ciekawi mnie tylko, czy nie jest to zagranie mające zdyskredytować dyrektora MCSiR'u, w miesiącu w którym umowa kończy się pani dyrektor placówki obok - MCKu. Jeśli tak, to może powinna zająć miejsce kierownicze nowej placówki obok, aby wypromować działania MCSiR na facebook'ach żeby zamknąć co niektórym mordę... Skoro z kulturą jej na bakier, a świetnie dała radę, to powinna dać radę i w sporcie.
2017-10-13 16:47 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresować