Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest Do końca roku pozostało 311 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

721 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Początek roku 2017. Robert Jadczak wraz z drużyną z rocznika 2005-2006 otrzymują od miejskiego samorządu na okolicznościowej gali statuetkę za zasługi dla lokalnego sportu, tzw. Płońską Wieżę. Jesień tego roku, dokładnie 10 października. Ten sam trener prowadzi na ,,Orliku” zajęcia z młodymi adeptami futbolu reprezentującymi lokalną szkółkę warszawskiej Legii. Dzień krótszy, szybciej zapada zmrok, ale najwyraźniej ktoś ,,zapomniał” włączyć na obiekcie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji oświetlenie! Przez półtorej godziny zawodnicy biegają w ciemnościach. Przyznacie, to jakieś kuriozum.

Owe statuetki przyznawane były za zasługi dla Płońska. Piłkarze Jadczaka z Football Academy mają na koncie na przykład remis ze szkółką Barcelony. Reprezentują nasze miasto na boiskach w całym kraju, ogrywając drużyny z uznanych klubów, o większych tradycjach piłkarskich. Są wyniki, jest zapał małych piłkarzy, nie ma ...światła.

Trening rusza o godzinie 17. Na dworze szarówka, więc tylko patrzeć jak któryś z instruktorów MCSiR za chwilę włączy światło. Na zegarkach 18:30, piłkarze Płońsk Legia Soccer Schools kończą zajęcia w egipskich ciemnościach. Może jakaś awaria, do cholery. Zdarza się i tak. Nie tym razem. - Po nas wchodzi inna szkółka i nagle światło na boisku zaświeciło się. Dlaczego więc zapomnieli o nas?! - nie kryje poddenerwowanie Robert Jadczak. (…) Niestety tym razem osoby odpowiedzialne za boisko ,,Orlik” przy hali sportowej przegięły strunę. Najpierw trzeba było szukać gościa, który powinien być na boisku, aby otworzył małym piłkarzom toaletę, a później niestety bez skutku kogoś kto zapaliłbym nam światło (...) – opisuje zdarzenie na portalu społecznościowym Jadczak.

To nie pierwsza wtopa ludzi z centrum sportu. O sławetnych już mistrzostwach w biegach przełajowych będziemy pamiętać nie ze względu na wyniki zawodników, ale to z jakimi przeszkodami musieli oni mierzyć się na trasie. Slalom między samochodami znajdzie się w zakładce niechlubnej historii płońskiego sportu. W ostatnich dniach odbyły się również mistrzostwa w pływaniu z udziałem garstki startujących. Wieść niesie, że szkoły dowiedziały się o zawodach w dniu ich rozgrywania. Przykłady kompletnej ruiny organizacyjnej można mnożyć. Do tego dochodzi brak pomysłów na nowe imprezy, chociażby dla całych rodzin. Jak widzę, że zajęcia fitness odbywają się na tarasie sąsiadującego z halą domu kultury, to zachodzę w głowę po co nam w takim razie zmodernizowany MCSiR?!

Dostaję wiele sygnałów od ludzi związanych z płońskim sportem, bowiem od kilkunastu lat opisuję wydarzenia zarówno z samych boisk, bieżni i parkietów, jak i spoza nich. Przyznają, że tak źle to jeszcze nie było. Jeden z instruktorów zarzucił mi ostatnio podczas rozmowy telefonicznej, że ,,źle piszę o MCSiRze”. To ja mu odpowiadam - zróbcie wreszcie coś wspólnie, żeby można było pisać o was dobrze, bo ostatnie tygodnie w waszym wykonaniu na pewno do tego nie zachęcają. Zwyczajnie na to nie zasługujecie. (DT)

Komentarze  

#1 0 Orlik
Może to sygnał żeby nie rezerwować orlików przez szkoły i akademie codziennie? Rozumiem że do godziny 15 orlik zarezerwowany jest dla szkół czy to Trójki czy innych, ale do cholery dlaczego całe te akademie nie mogą trenować na boisku na stadionie? Mało tego jest przecież nie używane boisko nad Płonką koło basenu, powstało kilka lat temu i może tylko z trzy razy widziałem aby trenowały na nim nasza drużyna. Wstyd.
Co do oświetlenia to prawidłowo zrobili ja bym zamknął jeszcze przed wami furtki. Orliki miały być dla dzieciaków i młodzieży a nie zorganizowanej grupy której trenerzy dostają hajs za pokopanie piłeszczy przez godzinnę.
2017-10-11 08:53 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +2 Wioleta
Przez tyle lat trenują tam, a czemu mają się teraz przenosić. Czemu inne szkółki nie mogą się tam przenieść skoro tam jest tak luksusowo. Co za żenujący komentarz tym bardziej jeśli chodzi o dzìeci.
2017-10-11 10:46 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.2 0 Monika
Może wgl dzieci z legi soccer school powinny trenować n a jakichś polachch czy parkingach. Od tego są boiska i orliki aby mogły dzieciaki gdzie trenować. Nie rozumiem złości powyższego komentarza
2017-10-11 13:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +9 Info
Czy za zajęcia u Pana jadczaka się płaci? Jeśli tak to niech wynajmuje odpłatnie boisko do treningów
2017-10-11 17:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 0 Kasia
Czy wy naprawdę zamiast iść do przodu chcecie cofać się do przeszłości? Może uważacie, że powinniśmy wrócić do boisk betonowych? Chyba po coś są te Oriki. Widzicie, żeby w innych miastach ktoś miał pretensje do dzieciaków, że chcą się rozwijać pod kątem sportu? To chyba lepiej, że chcą trenować,ruszać się niż siedzieć całe dnie przed komputerem czy telewizorem. Uwierzcie, że boisk starczy dla każdego zarówno dla dzieciaków,młodzieży jak i dorosłych. Jakoś dotychczas nikomu nie przeszkadzały szkółki piłkarskie. Czasem zamiast coś mówić lepiej spojrzeć na daną sprawę z kilku stron. Zastanów się czy Ty byś chciał/chciała znaleźć się na miejscu tych dzieciaków
2017-10-11 20:03 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +1 Lokator
myślę że ataki na pracę MCSiR są słuszne, od dawna mało się tam dzieje. Ciekawi mnie tylko, czy nie jest to zagranie mające zdyskredytować dyrektora MCSiR'u, w miesiącu w którym umowa kończy się pani dyrektor placówki obok - MCKu. Jeśli tak, to może powinna zająć miejsce kierownicze nowej placówki obok, aby wypromować działania MCSiR na facebook'ach żeby zamknąć co niektórym mordę... Skoro z kulturą jej na bakier, a świetnie dała radę, to powinna dać radę i w sporcie.
2017-10-13 16:47 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresować