Dzisiaj jest: 20 Sierpnia 2018 Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard Do końca roku pozostało 134 dni.

poniedziałek 20 sierpnia

Historia, która ożyła. Kawaleryjska szarża na polach Arcelina

in Wokół Płońska

by Redakcja

Wiele ważnych dla kraju rocznic obchodzimy w sierpniu. Jedną z nich jest bez wątpienia uroczystość wspomnienia wydarzeń z 1920 roku, kiedy to batalia pod pobliskim Arcelinem, wchodząca w skład Bitwy Warszawskiej, pozwoliła rozbić w pył bolszewicką hordę, o czym z dumą mówiono w minioną niedzielę. Głównym punktem wydarzenia była efektowna inscenizacja arcelińskiej szarży, z której zdjęcia znajdziecie już…

84 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Wybory samorządowe 2018: Premier zdecydował - wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października. Tym samym druga tura wyborów przypadnie na 4 listopada. Zatem wraz z ogłoszeniem rozporządzenia mogą oficjalnie ruszyć kampanie wyborcze. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Gabinet Psychologiczno - Logopedyczny UŚMIECHÓW 100 Ewa Długoszewska

Psychologiczna, logopedyczna i pedagogiczna pomoc dla dzieci. Wsparcie dla dorosłych. Wsparcie specjalisty on- line. Zajęcia grupowe dla dzieci.

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
Be Fit Studio Grzegorz Kowalski

Działalność służąca poprawie kondycji fizycznej.

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Promeo Media

Projektujemy strony internetowe i promujemy je w Internecie

LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

Początek roku 2017. Robert Jadczak wraz z drużyną z rocznika 2005-2006 otrzymują od miejskiego samorządu na okolicznościowej gali statuetkę za zasługi dla lokalnego sportu, tzw. Płońską Wieżę. Jesień tego roku, dokładnie 10 października. Ten sam trener prowadzi na ,,Orliku” zajęcia z młodymi adeptami futbolu reprezentującymi lokalną szkółkę warszawskiej Legii. Dzień krótszy, szybciej zapada zmrok, ale najwyraźniej ktoś ,,zapomniał” włączyć na obiekcie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji oświetlenie! Przez półtorej godziny zawodnicy biegają w ciemnościach. Przyznacie, to jakieś kuriozum.

Owe statuetki przyznawane były za zasługi dla Płońska. Piłkarze Jadczaka z Football Academy mają na koncie na przykład remis ze szkółką Barcelony. Reprezentują nasze miasto na boiskach w całym kraju, ogrywając drużyny z uznanych klubów, o większych tradycjach piłkarskich. Są wyniki, jest zapał małych piłkarzy, nie ma ...światła.

Trening rusza o godzinie 17. Na dworze szarówka, więc tylko patrzeć jak któryś z instruktorów MCSiR za chwilę włączy światło. Na zegarkach 18:30, piłkarze Płońsk Legia Soccer Schools kończą zajęcia w egipskich ciemnościach. Może jakaś awaria, do cholery. Zdarza się i tak. Nie tym razem. - Po nas wchodzi inna szkółka i nagle światło na boisku zaświeciło się. Dlaczego więc zapomnieli o nas?! - nie kryje poddenerwowanie Robert Jadczak. (…) Niestety tym razem osoby odpowiedzialne za boisko ,,Orlik” przy hali sportowej przegięły strunę. Najpierw trzeba było szukać gościa, który powinien być na boisku, aby otworzył małym piłkarzom toaletę, a później niestety bez skutku kogoś kto zapaliłbym nam światło (...) – opisuje zdarzenie na portalu społecznościowym Jadczak.

To nie pierwsza wtopa ludzi z centrum sportu. O sławetnych już mistrzostwach w biegach przełajowych będziemy pamiętać nie ze względu na wyniki zawodników, ale to z jakimi przeszkodami musieli oni mierzyć się na trasie. Slalom między samochodami znajdzie się w zakładce niechlubnej historii płońskiego sportu. W ostatnich dniach odbyły się również mistrzostwa w pływaniu z udziałem garstki startujących. Wieść niesie, że szkoły dowiedziały się o zawodach w dniu ich rozgrywania. Przykłady kompletnej ruiny organizacyjnej można mnożyć. Do tego dochodzi brak pomysłów na nowe imprezy, chociażby dla całych rodzin. Jak widzę, że zajęcia fitness odbywają się na tarasie sąsiadującego z halą domu kultury, to zachodzę w głowę po co nam w takim razie zmodernizowany MCSiR?!

Dostaję wiele sygnałów od ludzi związanych z płońskim sportem, bowiem od kilkunastu lat opisuję wydarzenia zarówno z samych boisk, bieżni i parkietów, jak i spoza nich. Przyznają, że tak źle to jeszcze nie było. Jeden z instruktorów zarzucił mi ostatnio podczas rozmowy telefonicznej, że ,,źle piszę o MCSiRze”. To ja mu odpowiadam - zróbcie wreszcie coś wspólnie, żeby można było pisać o was dobrze, bo ostatnie tygodnie w waszym wykonaniu na pewno do tego nie zachęcają. Zwyczajnie na to nie zasługujecie. (DT)

Komentarze  

#1 0 Orlik
Może to sygnał żeby nie rezerwować orlików przez szkoły i akademie codziennie? Rozumiem że do godziny 15 orlik zarezerwowany jest dla szkół czy to Trójki czy innych, ale do cholery dlaczego całe te akademie nie mogą trenować na boisku na stadionie? Mało tego jest przecież nie używane boisko nad Płonką koło basenu, powstało kilka lat temu i może tylko z trzy razy widziałem aby trenowały na nim nasza drużyna. Wstyd.
Co do oświetlenia to prawidłowo zrobili ja bym zamknął jeszcze przed wami furtki. Orliki miały być dla dzieciaków i młodzieży a nie zorganizowanej grupy której trenerzy dostają hajs za pokopanie piłeszczy przez godzinnę.
2017-10-11 08:53 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +2 Wioleta
Przez tyle lat trenują tam, a czemu mają się teraz przenosić. Czemu inne szkółki nie mogą się tam przenieść skoro tam jest tak luksusowo. Co za żenujący komentarz tym bardziej jeśli chodzi o dzìeci.
2017-10-11 10:46 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.2 0 Monika
Może wgl dzieci z legi soccer school powinny trenować n a jakichś polachch czy parkingach. Od tego są boiska i orliki aby mogły dzieciaki gdzie trenować. Nie rozumiem złości powyższego komentarza
2017-10-11 13:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +9 Info
Czy za zajęcia u Pana jadczaka się płaci? Jeśli tak to niech wynajmuje odpłatnie boisko do treningów
2017-10-11 17:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 0 Kasia
Czy wy naprawdę zamiast iść do przodu chcecie cofać się do przeszłości? Może uważacie, że powinniśmy wrócić do boisk betonowych? Chyba po coś są te Oriki. Widzicie, żeby w innych miastach ktoś miał pretensje do dzieciaków, że chcą się rozwijać pod kątem sportu? To chyba lepiej, że chcą trenować,ruszać się niż siedzieć całe dnie przed komputerem czy telewizorem. Uwierzcie, że boisk starczy dla każdego zarówno dla dzieciaków,młodzieży jak i dorosłych. Jakoś dotychczas nikomu nie przeszkadzały szkółki piłkarskie. Czasem zamiast coś mówić lepiej spojrzeć na daną sprawę z kilku stron. Zastanów się czy Ty byś chciał/chciała znaleźć się na miejscu tych dzieciaków
2017-10-11 20:03 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +1 Lokator
myślę że ataki na pracę MCSiR są słuszne, od dawna mało się tam dzieje. Ciekawi mnie tylko, czy nie jest to zagranie mające zdyskredytować dyrektora MCSiR'u, w miesiącu w którym umowa kończy się pani dyrektor placówki obok - MCKu. Jeśli tak, to może powinna zająć miejsce kierownicze nowej placówki obok, aby wypromować działania MCSiR na facebook'ach żeby zamknąć co niektórym mordę... Skoro z kulturą jej na bakier, a świetnie dała radę, to powinna dać radę i w sporcie.
2017-10-13 16:47 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce