Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest Do końca roku pozostało 311 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

739 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W sobotę w meczu VIII kolejki płoński PAF nie pozwolił rozwinąć skrzydeł sypniewskiemu Orłowi. Przekonujące zwycięstwo nad mocnym w ubiegłym sezonie rywalem, który i tej jesieni wzbił się do czołówki, na pewno pozwoli płońszczanom uwierzyć w siebie i walczyć z powodzeniem o awans do okręgówki.

Orzeł w poprzednich rozgrywkach dwukrotnie ogrywał nasz zespół i zakończył sezon na drugiej pozycji, wyprzedzając w tabeli gospodarzy sobotniego spotkania. Szybko więc nadarzyła się okazja do rewanżu i z szansy tej nasi zawodnicy, ku uciesze nielicznej widowni, skorzystali, strzelając przyjezdnym aż pięć bramek. Dzięki pewnej wygranej wskoczyliśmy na pozycję wicelidera. Gonimy glinojecki Kryształ, który nie przegrał od siedmiu meczów. Mamy dwa oczka straty.

Płońscy piłkarze pięciokrotnie radowali się z pokonania bramkarza Orła. Równie dobrze mogliśmy wygrać 10:2... Dominacja PAF-u była niepodważalna (foto: D. Turowiecki)

Sobotnią strzelaninę przy Kopernika rozpoczął Woliński, który wykorzystał podanie Rutkowskiego. Na 2:0 jeszcze przed przerwą podwyższył Kuciński, zdobywając gola bezpośrednio z rzutu rożnego (być może któryś z graczy Orła dotykał po drodze piłki). Kolejne trafienie, po indywidualnej akcji było dziełem ponownie kapitana PAF-u. Bramki numer cztery i pięć zdobywali Skolimowski (asysta Rutkowskiego) oraz sam ,,Rutek" po podaniu Jarosławskiego. Trener Kamil Kobyliński, kiedy wynik był już sprawą przesądzoną, wprowadzał graczy rezerwowych. Sypniewo stać było tego popołudnia jedynie na dwa gole honorowe. PAF 5 Orzeł 2.

W następnej kolejce wyjeżdżamy po punkty do Wąsewa. Dodajmy, że liderując Kryształ ograł u siebie Koronę Karolinowo 4:0. (DT)

Skład PAF-u na mecz z Orłem: Motak, K. Wiśniewski, Makowski (Majtczak), Hercel, Więcław, Kozielski, Kuciński (Sosiński), Skolimowski (Wysocki), Woliński (Bielski), Jarosławski (Pierzynowski), Rutkowski (Kornatowski).

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresować