Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

poniedziałek 11 grudnia

Łzy wzruszenia, radość, szczęście - jedyny taki weekend w roku!

in Wokół Płońska

by Redakcja

Zwykło się mówić, że ten grudniowy weekend jest ,,weekendem cudów” i coś w tym jest. Kiedy chociaż na chwilę odwiedzi się lokalny sztab Szlachetnej Paczki, można szybko odkryć na czym polega jej magia i fenomen, a wyjście z ,,magazynu” już nie będzie takie proste. W niedzielę zakończył się XVII Finał Szlachetnej Paczki. W Płońsku organizowany był już po…

170 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W sobotę w meczu VIII kolejki płoński PAF nie pozwolił rozwinąć skrzydeł sypniewskiemu Orłowi. Przekonujące zwycięstwo nad mocnym w ubiegłym sezonie rywalem, który i tej jesieni wzbił się do czołówki, na pewno pozwoli płońszczanom uwierzyć w siebie i walczyć z powodzeniem o awans do okręgówki.

Orzeł w poprzednich rozgrywkach dwukrotnie ogrywał nasz zespół i zakończył sezon na drugiej pozycji, wyprzedzając w tabeli gospodarzy sobotniego spotkania. Szybko więc nadarzyła się okazja do rewanżu i z szansy tej nasi zawodnicy, ku uciesze nielicznej widowni, skorzystali, strzelając przyjezdnym aż pięć bramek. Dzięki pewnej wygranej wskoczyliśmy na pozycję wicelidera. Gonimy glinojecki Kryształ, który nie przegrał od siedmiu meczów. Mamy dwa oczka straty.

Płońscy piłkarze pięciokrotnie radowali się z pokonania bramkarza Orła. Równie dobrze mogliśmy wygrać 10:2... Dominacja PAF-u była niepodważalna (foto: D. Turowiecki)

Sobotnią strzelaninę przy Kopernika rozpoczął Woliński, który wykorzystał podanie Rutkowskiego. Na 2:0 jeszcze przed przerwą podwyższył Kuciński, zdobywając gola bezpośrednio z rzutu rożnego (być może któryś z graczy Orła dotykał po drodze piłki). Kolejne trafienie, po indywidualnej akcji było dziełem ponownie kapitana PAF-u. Bramki numer cztery i pięć zdobywali Skolimowski (asysta Rutkowskiego) oraz sam ,,Rutek" po podaniu Jarosławskiego. Trener Kamil Kobyliński, kiedy wynik był już sprawą przesądzoną, wprowadzał graczy rezerwowych. Sypniewo stać było tego popołudnia jedynie na dwa gole honorowe. PAF 5 Orzeł 2.

W następnej kolejce wyjeżdżamy po punkty do Wąsewa. Dodajmy, że liderując Kryształ ograł u siebie Koronę Karolinowo 4:0. (DT)

Skład PAF-u na mecz z Orłem: Motak, K. Wiśniewski, Makowski (Majtczak), Hercel, Więcław, Kozielski, Kuciński (Sosiński), Skolimowski (Wysocki), Woliński (Bielski), Jarosławski (Pierzynowski), Rutkowski (Kornatowski).

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresować