Dzisiaj jest: 18 Października 2017 Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita Do końca roku pozostało 75 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

1387 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W sobotę w meczu VIII kolejki płoński PAF nie pozwolił rozwinąć skrzydeł sypniewskiemu Orłowi. Przekonujące zwycięstwo nad mocnym w ubiegłym sezonie rywalem, który i tej jesieni wzbił się do czołówki, na pewno pozwoli płońszczanom uwierzyć w siebie i walczyć z powodzeniem o awans do okręgówki.

Orzeł w poprzednich rozgrywkach dwukrotnie ogrywał nasz zespół i zakończył sezon na drugiej pozycji, wyprzedzając w tabeli gospodarzy sobotniego spotkania. Szybko więc nadarzyła się okazja do rewanżu i z szansy tej nasi zawodnicy, ku uciesze nielicznej widowni, skorzystali, strzelając przyjezdnym aż pięć bramek. Dzięki pewnej wygranej wskoczyliśmy na pozycję wicelidera. Gonimy glinojecki Kryształ, który nie przegrał od siedmiu meczów. Mamy dwa oczka straty.

Płońscy piłkarze pięciokrotnie radowali się z pokonania bramkarza Orła. Równie dobrze mogliśmy wygrać 10:2... Dominacja PAF-u była niepodważalna (foto: D. Turowiecki)

Sobotnią strzelaninę przy Kopernika rozpoczął Woliński, który wykorzystał podanie Rutkowskiego. Na 2:0 jeszcze przed przerwą podwyższył Kuciński, zdobywając gola bezpośrednio z rzutu rożnego (być może któryś z graczy Orła dotykał po drodze piłki). Kolejne trafienie, po indywidualnej akcji było dziełem ponownie kapitana PAF-u. Bramki numer cztery i pięć zdobywali Skolimowski (asysta Rutkowskiego) oraz sam ,,Rutek" po podaniu Jarosławskiego. Trener Kamil Kobyliński, kiedy wynik był już sprawą przesądzoną, wprowadzał graczy rezerwowych. Sypniewo stać było tego popołudnia jedynie na dwa gole honorowe. PAF 5 Orzeł 2.

W następnej kolejce wyjeżdżamy po punkty do Wąsewa. Dodajmy, że liderując Kryształ ograł u siebie Koronę Karolinowo 4:0. (DT)

Skład PAF-u na mecz z Orłem: Motak, K. Wiśniewski, Makowski (Majtczak), Hercel, Więcław, Kozielski, Kuciński (Sosiński), Skolimowski (Wysocki), Woliński (Bielski), Jarosławski (Pierzynowski), Rutkowski (Kornatowski).

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresować