poniedziałek 18 wrzesień

Wiekowy jubileusz pierwszej szkoły średniej w Płońsku [FOTORELACJA]

in Puls Miasta

by Redakcja

1917-2017 – to cezura czasowa płońskiej szkoły, Gimnazjum i Liceum przy ulicy Płockiej. Jubileusz 100-lecia istnienia placówki miał nader doniosły przebieg. Skłaniał do refleksji i przypominał młodzieży o szacunku do wspomnień. Dźwięk szkolnego dzwonka przywołał je z niesłychaną siłą na nowo. W czwartek I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza świętowało uroczystość Dnia Patrona. Dzień później odbyła się jubileuszowa…

330 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Plus tygodnia - Na pomoc gminie Czersk: Radni miejscy zgodnie zdecydowali o przekazaniu dotacji w kwocie 10 tys. zł dotkniętej kataklizmem gminie Czersk (woj. pomorskie). Pieniądze przeznaczone zostaną na naprawę infrastruktury uszkodzonej podczas sierpniowej nawałnicy. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

To już kolejny sezon i kolejna przygoda z taekwon-do naszych zawodników. Od września ruszyły zajęcia w płońskiej Szkole Podstawowej nr 3, ale sezon rozpoczął się wcześniej od zgrupowania kadry narodowej w Węgierskiej Górce.

Piotr Grącki oraz jego podopieczni stawili się Beskidach, aby przygotować się do zawodów w Anglii. Na wyjazd z kadrą zakwalifikowała się również Julia Ślubowska, która uzyskała w tym roku stopień mistrzowski I DAN, a która szkoląc się, jednocześnie pomagała koleżankom w sparingach.

Z Płońska w zawodach wystartują: Paweł Orębski (II DAN), Patryk Matoblewski (I DAN), Natalia Pawęcka (1 CUP) oraz Dagmara Jędrzejewska (4 CUP). Jako jeden z trenerów polskiej ekipy Piotr Grącki (IV DAN Taekwon-do) był odpowiedzialny na zgrupowaniu za przygotowanie taktyczne sparingów młodzieży. Wskazówki oraz instrukcje, które zawodnicy dostali od sztabu szkoleniowego, posłużą im do lepszego przygotowania przed mistrzostwami świata w Wielkiej Brytanii. (RED)

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresować