by Redakcja

1917-2017 – to cezura czasowa płońskiej szkoły, Gimnazjum i Liceum przy ulicy Płockiej. Jubileusz 100-lecia istnienia placówki miał nader doniosły przebieg. Skłaniał do refleksji i przypominał młodzieży o szacunku do wspomnień. Dźwięk szkolnego dzwonka przywołał je z niesłychaną siłą na nowo. W czwartek I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza świętowało uroczystość Dnia Patrona. Dzień później odbyła się jubileuszowa…

324 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Plus tygodnia - Na pomoc gminie Czersk: Radni miejscy zgodnie zdecydowali o przekazaniu dotacji w kwocie 10 tys. zł dotkniętej kataklizmem gminie Czersk (woj. pomorskie). Pieniądze przeznaczone zostaną na naprawę infrastruktury uszkodzonej podczas sierpniowej nawałnicy. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji

Zaglądamy na boiska I Ligi Wojewódzkiej piłkarzy do lat 17. W sobotę doszło w Płońsku do meczu na szczycie. PAF podejmował Wisłę Płock. Spotkanie mogło się podobać. Było wiele zwrotów akcji, a skończyło się podziałem punktów.

Do Ekstraligi Mazowieckiej awansuje tylko zwycięzca naszej grupy. Wiślacy są faworytem, ale płońszczanie nie mają zamiaru im tego ułatwiać, co pokazali podczas bezpośredniego starcia.

Prowadziliśmy po trafieniu Archipienki, któremu dograł Masiak. Goście przez niefrasobliwość naszych piłkarzy wyrównali jeszcze przed przerwą.

W drugiej połowie do płocczanie pierwsi trafili do siatki. PAF walczył o doprowadzenie do remisu i sztuka ta udała się po kolejnej akcji duetu Masiak-Archipienko.

Dawid Masiak w spotkaniu z Wisłą zanotował dwie asysty (foto: Dawid Turowiecki)

Można było ten mecz nawet wygrać, bo sędzia nie podyktował karnego przy stanie 2:2 za faul na Masiaku, ale również można było go wysoko przegrać, gdyż Wisła miała w końcówce kilka ,,setek", i gdyby nie bramkarz Małecki i obrońca Szcześniak, to mogło być różnie...

Skład PAF-u: Małecki - Szcześniak, Bołtuć (65' Popin), Surowaniec, Chwiłka (50' Motak), Bielak (70' Nowacki), Górczyński (50' Szymański), Papierzyński, Mystkowski, Archipienko, Masiak. (DRED)