poniedziałek 18 wrzesień

Wiekowy jubileusz pierwszej szkoły średniej w Płońsku [FOTORELACJA]

in Puls Miasta

by Redakcja

1917-2017 – to cezura czasowa płońskiej szkoły, Gimnazjum i Liceum przy ulicy Płockiej. Jubileusz 100-lecia istnienia placówki miał nader doniosły przebieg. Skłaniał do refleksji i przypominał młodzieży o szacunku do wspomnień. Dźwięk szkolnego dzwonka przywołał je z niesłychaną siłą na nowo. W czwartek I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza świętowało uroczystość Dnia Patrona. Dzień później odbyła się jubileuszowa…

330 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Plus tygodnia - Na pomoc gminie Czersk: Radni miejscy zgodnie zdecydowali o przekazaniu dotacji w kwocie 10 tys. zł dotkniętej kataklizmem gminie Czersk (woj. pomorskie). Pieniądze przeznaczone zostaną na naprawę infrastruktury uszkodzonej podczas sierpniowej nawałnicy. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Polski Lekarzy, podczas których formą błysnął 36-letni Michał Jaszczur, znany płońszczankom ginekolog. 

Przed mistrzostwami miałem okazję rozmawiać z Michałem, kiedy pod okiem Roberta Adamskiego na płońskim stadionie przygotowywał się do zawodów w Zakopanem. Stwierdziłem, że to tytan pracy. Widać, że lekkoatletyka, bieganie to jego wielka pasja. 

Wszystkie treningi wiosną i latem przebiegały pod kątem mistrzostw Polski lekarzy na otwartym stadionie. Celował w medal. Mówił, że czuje się mocny, i że stać go na dobry wynik. Nie mylił się.

Michał Jaszczur zdobył srebro w biegu na 400 metrów w czasie nowego rekordu życiowego - 59.16 sek. oraz złoto w sztafecie 4x100 m. Gratulujemy! (DT)

   

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresować