Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

1100 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Niewiele ponad miesiąc potrzebował Marek Dzięgielewski, reprezentant Klubu Biegacza im. P. Sękowskiego w Płońsku, aby zostać w tym czasie trzykrotnym mistrzem Europy, pobił cztery rekordy Polski i na deser dorzucił mistrzostwo świata, i to nie jedno! 

W sobotę na Słowacji odbyły się Mistrzostwa Świata Weteranów w Biegach Górskich. Jednym z celów naszego zawodnika w tym sezonie była właśnie ta impreza. Stawka biegaczy liczyła 68 osób.

- Po biegu Marek opowiedział mi nieco o taktyce. Od samego początku ruszył ostro do przodu, mimo tego dogonił go Włoch. Sporą część trasy pokonali wspólnie. Drugi atak Marka okazał się skuteczny - ostatnie podejście - tak, podejście, bo ze względu na stromiznę o biegu nie mogło być mowy - pokonał już samotnie i z przewagą prawie pół minuty finiszował jako pierwszy. Trzeci zawodnik stracił już ponad minutę. Przewyższenie wynosiło 500m! - relacjonuje Andrzej Świercz, prezes K.B. im. P. Sękowskiego. 

Ale to jeszcze nie koniec świetnej passy 55-letniego Marka Dzięgielewskiego. Dzień później został on mistrzem świata w Barefoot Halfmarathon w Bańskiej Bystrzycy. Tym samym obronił tytuł wywalczony w ubiegłym roku. Dzięgielewski wygrywa tam nieprzerwanie od 2013 roku (od 2016 zawody te mają rangę mistrzostw świata).

Barefoot Halfmarathon to bieg, którego trasę zawodnicy w całości pokonują na boso, po asfalcie! - W rozmowie telefonicznej Marek opowiedział mi trochę o swoim starcie. Po nocnych opadach deszczu było dość mokro na trasie. Zaczął spokojnie w tempie 3:50 min/km. Był trzeci, ostro zaczęli Czech i Słowak. Około 10 kilometra dogonił tego pierwszego. Był drugi. Aby wygrać musiał przyspieszyć. Od 17 kilometra Marek wrzucił drugi bieg. Ostatnie cztery kilometry pokonał w średnim tempie 3:25 min/km, wyprzedzając Słowaka pod koniec biegu i uzyskując na mecie 41 sekund przewagi. To się nazywa przyspieszenie - dodaje rozradowany Andrzej Świercz. (DRED)

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresować