poniedziałek 18 wrzesień

Wiekowy jubileusz pierwszej szkoły średniej w Płońsku [FOTORELACJA]

in Puls Miasta

by Redakcja

1917-2017 – to cezura czasowa płońskiej szkoły, Gimnazjum i Liceum przy ulicy Płockiej. Jubileusz 100-lecia istnienia placówki miał nader doniosły przebieg. Skłaniał do refleksji i przypominał młodzieży o szacunku do wspomnień. Dźwięk szkolnego dzwonka przywołał je z niesłychaną siłą na nowo. W czwartek I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza świętowało uroczystość Dnia Patrona. Dzień później odbyła się jubileuszowa…

330 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Plus tygodnia - Na pomoc gminie Czersk: Radni miejscy zgodnie zdecydowali o przekazaniu dotacji w kwocie 10 tys. zł dotkniętej kataklizmem gminie Czersk (woj. pomorskie). Pieniądze przeznaczone zostaną na naprawę infrastruktury uszkodzonej podczas sierpniowej nawałnicy. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Niewiele ponad miesiąc potrzebował Marek Dzięgielewski, reprezentant Klubu Biegacza im. P. Sękowskiego w Płońsku, aby zostać w tym czasie trzykrotnym mistrzem Europy, pobił cztery rekordy Polski i na deser dorzucił mistrzostwo świata, i to nie jedno! 

W sobotę na Słowacji odbyły się Mistrzostwa Świata Weteranów w Biegach Górskich. Jednym z celów naszego zawodnika w tym sezonie była właśnie ta impreza. Stawka biegaczy liczyła 68 osób.

- Po biegu Marek opowiedział mi nieco o taktyce. Od samego początku ruszył ostro do przodu, mimo tego dogonił go Włoch. Sporą część trasy pokonali wspólnie. Drugi atak Marka okazał się skuteczny - ostatnie podejście - tak, podejście, bo ze względu na stromiznę o biegu nie mogło być mowy - pokonał już samotnie i z przewagą prawie pół minuty finiszował jako pierwszy. Trzeci zawodnik stracił już ponad minutę. Przewyższenie wynosiło 500m! - relacjonuje Andrzej Świercz, prezes K.B. im. P. Sękowskiego. 

Ale to jeszcze nie koniec świetnej passy 55-letniego Marka Dzięgielewskiego. Dzień później został on mistrzem świata w Barefoot Halfmarathon w Bańskiej Bystrzycy. Tym samym obronił tytuł wywalczony w ubiegłym roku. Dzięgielewski wygrywa tam nieprzerwanie od 2013 roku (od 2016 zawody te mają rangę mistrzostw świata).

Barefoot Halfmarathon to bieg, którego trasę zawodnicy w całości pokonują na boso, po asfalcie! - W rozmowie telefonicznej Marek opowiedział mi trochę o swoim starcie. Po nocnych opadach deszczu było dość mokro na trasie. Zaczął spokojnie w tempie 3:50 min/km. Był trzeci, ostro zaczęli Czech i Słowak. Około 10 kilometra dogonił tego pierwszego. Był drugi. Aby wygrać musiał przyspieszyć. Od 17 kilometra Marek wrzucił drugi bieg. Ostatnie cztery kilometry pokonał w średnim tempie 3:25 min/km, wyprzedzając Słowaka pod koniec biegu i uzyskując na mecie 41 sekund przewagi. To się nazywa przyspieszenie - dodaje rozradowany Andrzej Świercz. (DRED)

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresować