Dzisiaj jest: 23 Listopada 2017 Imieniny: Adela, Felicyta, Klemens Do końca roku pozostało 39 dni.

poniedziałek 20 listopada

Wysadzili bankomat. Policja szuka sprawców zuchwałej kradzieży

in Na Sygnale

by Redakcja

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Czerwińsku, należący do Vistula Banku Spółdzielczego. Czerwiński oddział banku zlokalizowany jest przy ulicy W. Jagiełły, jakieś 500 metrów od siedziby tamtejszego urzędu gminy. Do wybuchu doszło w środku nocy. Policja prowadzi oględziny miejsca i ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia.

2688 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Co z przebudową ulicy ks. Popiełuszki?: Jak podaje płońskie starostwo, do 15 listopada powinny zakończyć się prace związane z przebudową ulicy ks. Jerzego Popiełuszki. Wykonawca, czyli firma Wapnopol, ma jeszcze do zrobienia: wyniesienie przejścia dla pieszych przy ZS Nr 2, montaż bariero-poręczy oddzielającej chodnik od akwenu, dokończenie kładzenia warstwy ścieralnej na rondzie i nawierzchni bitumicznej na ulicach dojazdowych oraz wykonanie oznakowania poziomego. Czy zdążą? - Wszystko zależy od pogody - słyszymy w starostwie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Niewiele ponad miesiąc potrzebował Marek Dzięgielewski, reprezentant Klubu Biegacza im. P. Sękowskiego w Płońsku, aby zostać w tym czasie trzykrotnym mistrzem Europy, pobił cztery rekordy Polski i na deser dorzucił mistrzostwo świata, i to nie jedno! 

W sobotę na Słowacji odbyły się Mistrzostwa Świata Weteranów w Biegach Górskich. Jednym z celów naszego zawodnika w tym sezonie była właśnie ta impreza. Stawka biegaczy liczyła 68 osób.

- Po biegu Marek opowiedział mi nieco o taktyce. Od samego początku ruszył ostro do przodu, mimo tego dogonił go Włoch. Sporą część trasy pokonali wspólnie. Drugi atak Marka okazał się skuteczny - ostatnie podejście - tak, podejście, bo ze względu na stromiznę o biegu nie mogło być mowy - pokonał już samotnie i z przewagą prawie pół minuty finiszował jako pierwszy. Trzeci zawodnik stracił już ponad minutę. Przewyższenie wynosiło 500m! - relacjonuje Andrzej Świercz, prezes K.B. im. P. Sękowskiego. 

Ale to jeszcze nie koniec świetnej passy 55-letniego Marka Dzięgielewskiego. Dzień później został on mistrzem świata w Barefoot Halfmarathon w Bańskiej Bystrzycy. Tym samym obronił tytuł wywalczony w ubiegłym roku. Dzięgielewski wygrywa tam nieprzerwanie od 2013 roku (od 2016 zawody te mają rangę mistrzostw świata).

Barefoot Halfmarathon to bieg, którego trasę zawodnicy w całości pokonują na boso, po asfalcie! - W rozmowie telefonicznej Marek opowiedział mi trochę o swoim starcie. Po nocnych opadach deszczu było dość mokro na trasie. Zaczął spokojnie w tempie 3:50 min/km. Był trzeci, ostro zaczęli Czech i Słowak. Około 10 kilometra dogonił tego pierwszego. Był drugi. Aby wygrać musiał przyspieszyć. Od 17 kilometra Marek wrzucił drugi bieg. Ostatnie cztery kilometry pokonał w średnim tempie 3:25 min/km, wyprzedzając Słowaka pod koniec biegu i uzyskując na mecie 41 sekund przewagi. To się nazywa przyspieszenie - dodaje rozradowany Andrzej Świercz. (DRED)

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresować