piątek 18 sierpień

Nagłe, masowe padnięcia bydła w Skarżynie. Przyczyna wciąż nie jest znana. Lekarz weterynarii i lokalne władze apelują o zachowanie spokoju

in Wokół Płońska

by Redakcja

W sobotni poranek w gospodarstwie hodowlanym na terenie Skarżyna w jednej z obór znaleziono około 40 sztuk padłego bydła. Zaalarmowano powiatowego lekarza weterynarii. Jak słyszymy, z przebadania na miejscu jeszcze żywych krów wynikało, że nie wystąpiły typowe objawy choroby zakaźnej. W krótkim czasie nastąpiły jednak kolejne upadki. Dziś już mówi się nawet o 200 martwych zwierzętach. Straty można…

895 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
TEMAT TYGODNIA: W sobotni poranek w gospodarstwie rolnym na terenie Skarżyna w jednej z obór znaleziono około 40 sztuk padłego bydła. Zaalarmowano powiatowego lekarza weterynarii.  W krótkim czasie nastąpiły kolejne upadki. Dziś już mówi się nawet o 200 martwych zwierzętach. Straty można szacować na setki tysięcy złotych. Na miejsce zdarzenia przybyła policja. Teren jest zamknięty. Działa sztab kryzysowy. Więcej w materiale redakcji PwS. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Na warszawskich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych U-18, poza medalistami - Zuzanną Bronowską i Sebastianem Charzyńskim - startowali również inni reprezentanci MKS Durasan Płońsk, podopieczni trenerów Zbigniewa Wiśniewskiego i Zbigniewa Majewskiego.

Na piątym miejscu w konkursie pchnięcia kulą uplasowała się Paulina Kowalska. Jej wynik to 13.54, co dało również nowy rekord klubu.

Marta Gorczyńska była ósma w chodzie na 5 km - 27.42.89. Beata Faderewska z powodu kontuzji (złamanie ręki) nie mogła wystartować w siedmioboju, a byłaby faworytką do medalu. W konkursie skoku w dal zajęła 11. miejsce - 5.20 (el. 5.44).

18. pozycję w biegu przez przeszkody na 2000 m zajęła z kolei Patrycja Dziergowska - 8.17.63. Sztafeta chłopców 4x100 m (Sebastian Charzyński Sebastian, Dominik Lisicki, Damian Trzaska i Adrian Nawrocki) wywalczyła 15. lokatę - 44.41.

Podsumowując, wynik naszej kadry to trzy miejsca na podium, ósma pozycja w klasyfikacji medalowej i 14-ta w punktowej (zgromadziliśmy w sumie 38 punktów do Ogólnopolskiego Systemu Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży). (za info klubu dodał DT)

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresować