PŁOŃSK W SIECI NEWS
Bezpłatne badania mammograficzne: W dniach od 17 do 23 lipca mammobusy odwiedzą na Mazowszu dziesięć powiatów, w tym powiat płoński. Organizatorzy zapraszają panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”. Mammobus będzie w Płońsku 21 lipca i zaparkuje przy ul. Kopernika 3. Badania wykonywane będą w godzinach 8.00-15.00. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Sport

Ta przygoda była jak piękny sen. Cztery zawodniczki płońskiej sekcji Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk Płońsk” od 16 do 21 lipca reprezentowały Polskę na międzynarodowym turnieju piłkarskim Gothia Cup, który odbył się w szwedzkim Goeteborgu, a który stanowi piłkarskie mistrzostwa świata Olimpiad Specjalnych.

Awans na mistrzostwa w Szwecji nasze piłkarki wywalczyły jesienią podczas zawodów ogólnopolskich w Koninie, gdzie zwyciężyły w grupie kobiet. Skład na turniej w Szwecji musiał być więc taki sam, jak podczas zawodów w Koninie. Do Goeteborga pojechały następujące zawodniczki z Płońska: Marlena Włodarska, Monika Młudzikowska, Agnieszka Czarnecka i Paulina Benkie. Trenerem naszych reprezentantek była Agnieszka Palińska, nauczyciel miejscowego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. 

Z brązowymi medalami wróciła 19-osobowa reprezentacja diecezji płockiej, która rywalizowała na warszawskich obiektach sportowych w 29. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży.

W skład diecezjalnej kadry wchodzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza oraz Gimnazjum nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku. Brali oni udział w wiodących dyscyplinach sportu, czyli w rozgrywkach piłki nożnej oraz zmaganiach lekkoatletycznych, ale również punktowali w konkurencjach tenisa stołowego, strzelectwie, szachach, a nawet konkursie wiedzy o sporcie.

AGR na zawodach z cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2017, a zarazem na finałowym etapie zaliczanym do klasyfikacji górskiej ,,Korona Świętokrzyska", reprezentowało pięciu kolarzy górskich plus płońszczanin Kamil Kuszmider z TRW MTB RACING. 

Wąchock był gospodarzem jedenastego już etapu z cyklu LPBM. Kolarskie miasteczko, biuro zawodów, start i meta wyścigu znajdowały się w pobliżu XII-wiecznego Klasztoru Cystersów. Gościem specjalnym wydarzenia był Zenon Jaskuła, wicemistrz olimpijski z Seulu w szosowej jeździe drużynowej na czas, trzeci kolarz Tour de France.

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresować