PŁOŃSK W SIECI NEWS
Z sesji RM: burmistrz Płońska z absolutorium: Podczas czwartkowych obrady Rady Miasta w Płońsku szef ratusza Andrzej Pietrasik większością głosów uzyskał absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Za głosowali radni z koalicji wspierającej burmistrza, przeciwna była opozycja ze Zjednoczonej Płońskiej Prawicy. Decyzji rady w tej sprawie towarzyszyła gorąca dyskusja. Rządy burmistrza totalnej krytyce poddał radny PiS Marcin Kośmider, co spotkało się z oburzeniem ze strony miejskiej władzy. Szczegóły już na portalu PwS. *   Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Sport

Piłkarze PAF-u grali wiosną jak z nut. Wygrywali mecz za meczem, a strata punktów zdarzała się im niezwykle rzadko. 28 dnia maja płońszczanie wybrali się na spotkanie, jak się wydaje, kluczowe dla losów A-Klasowej rywalizacji. W Jednorożcu tamtejszy wicelider - Mazowsze - próbował zrzucić z fotela lidera nasz zespół. Niestety dla nas gospodarze swój plan zrealizowali za maksymalną zdobycz punktową. 

Już po raz szósty Płońsk gościł uczestników diecezjalnej parafiady. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się w dwóch odsłonach. W miniony piątek rywalizowali sportowcy oraz prezentowano talenty muzyczne.

Podczas poprzedzającej zmagania sportowe Mszy św. duchowni zwracali uwagę zawodnikom, aby nie skupiali się na zajmowanych miejscach, a radowali ze wspólnie spędzonego czasu z rówieśnikami.

W minioną niedzielę w szkółce leśnej w Kucharach Królewskich nieopodal Sochocina odbył się dzień otwarty płońskiego nadleśnictwa. Tradycyjnie już na trasę ruszyli biegacze i chodziarze, a na wszystkich zwiedzających czekały jak zawsze liczne atrakcje. 

Dzień otwarty Nadleśnictwa Płońsk organizowany jest od 13 lat. Od pewnego czasu piękne rododendrony zakwitają w kulisach szkółki około 20 maja. Stąd organizatorzy wpadli na pomysł, aby ten dzień przebiegał pod nazwą ,,kwitnące ogrody".

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresować