Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

982 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Sport

Drużyna z ukraińskiego Tarnopola po raz drugi z rzędu okazała się bezkonkurencyjna podczas Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Halowej Oldbojów o Puchar Burmistrza Płońska rozgrywanego w weekend w miejscowej hali sportowej.

W finale goście z Ukrainy pokonali ekipę gospodarzy (na zdjęciu poniżej - Liberpol Oldboj Płońsk 6:2. Trzecie miejsce zajął zespół Kopalni Bełchatów, który w finale po rzutach karnych okazał się lepszy od drugiego teamu z Tarnopola.

Oskar Gostomski od kilku miesięcy pokazuje swoje możliwości i rozwija je solidnie trenując. W sobotę popłynął znakomicie na I Mistrzostwach Mazowsza w Ciechanowie zdobywając złoty medal na dystansie 50 m stylem dowolnym.

- Kolejna dobra wiadomość jest taka, że Oskar sukcesywnie ze startu na start poprawia czas na tym dystansie. Od dziś jego rekord życiowy to 30,97 s . Od kolejnego treningu będziemy pracowali nad tym, żeby Oskar pływał poniżej 30 sekund - mówi Robert Goszczyński, trener Pływackiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Płońsk.

W siedzibie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku zaprezentowano wystawę pt.: „Plakaty Olimpijskie". Do naszego miasta zawitali przedstawiciele Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, którzy dla miejscowej młodzieży i dzieci przygotowali specjalną prezentację i konkursy związane z tematyka olimpijską.

Przypomniano między innymi historię dotychczasowych igrzysk olimpijskich oraz drogę jaką jeszcze przed rozpoczęciem tej najważniejszej na świecie imprezy sportowej pokonuje ogień olimpijski.

Może Cię także zainteresowaćMoże Cię także zainteresować