PŁOŃSK W SIECI NEWS
Długi weekend na powiatowych drogach : Od środy do niedzieli, do północy, na drogach powiatu płońskiego doszło do 18 kolizji. Na szczęście obyło się bez poważnych wypadków. Funkcjonariusze zatrzymali w tym czasie za to 6 nietrzeźwych kierowców. - Miniony długi czerwcowy weekend można ocenić jako bezpieczny, choć nadal wysoka jest liczba nietrzeźwych kierowców - mówi mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy KPP w Płońsku. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Puls Miasta

Wiele kontrowersji wywołał temat nowej figurki NMP, która stanęła na skwerku przy ulicy 19 Stycznia. Rozchodzi się o ,,złotą” tabliczkę erekcyjną, na której widnieją nazwiska burmistrza Płońska, przewodniczącego rady miasta oraz trzech płońskich księży. Opozycja nie pozostawia suchej nitki na miejskich włodarzach, ci z kolei oficjalne stanowisko mają przedstawić w przyszłym tygodniu, ale już dziś Andrzej Pietrasik komentuje: ,,Nie wstydzę się tego, co zrobiłem…”.

O remont zaniedbanej kapliczki NMP od 2008 roku walczyła radna Marianna Żebrowska. Przez lata żadne decyzje nie zapadały. Wreszcie radni zjednoczonej prawicy kiedy byli jeszcze w komplecie oraz obecny szef rady Henryk Zienkiewicz, dziś już sprzymierzeniec burmistrza, zabezpieczyli w budżecie na ten cel 40 tys. zł. Tyle że archeolog Marek Gierlach odkrył, że figurka Matki Boskiej jest quasi-zabytkiem. Historycy sztuki, jak się okazało, błędnie wskazywali na XIX-wieczne datowanie figurki. Kapliczka nie ma charakteru zabytkowego, a powstała już po wojnie.

We wtorek, w wieku 83 lat zmarł Henryk Stawski, założyciel i pierwszy prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Płońskiej.

Pan Henryk był nauczycielem języka angielskiego w swojej prywatnej szkole. Należał też m.in. do składu komitetu, który organizował zjazdy absolwentów płońskiego ogólniaka.

Jak informuje starostwo, w terminie od 20 do 30 czerwca będą wprowadzone ograniczenia w poruszaniu się pojazdów powyżej 3,5T na budowanym rondzie ul. Sienkiewicza z ul. Żołnierzy Wyklętych w Płońsku.

Objazd od strony drogi krajowej nr 7 zostanie poprowadzony ulicami Żołnierzy Wyklętych, Grunwaldzką i Sienkiewicza. W tym celu ustawione będzie tymczasowe oznakowanie pionowe z tabliczkami informującymi o wyznaczonym objeździe.Dodatkowo na rondzie wykonawca wyznaczy osoby, które bezpośrednio będą kierowały ruchem.

Może Cię także zainteresować