Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest Do końca roku pozostało 311 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

434 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Puls Miasta

Czy nadchodzą ciężkie czasy dla osób zatruwających powietrze w mieście, palących byle czym w domowych piecach? Płońska straż miejska dostała bat na trucicieli w postaci specjalnych pojemników, do których będzie pobierać próbki popiołu z wytypowanych palenisk.

Słowo ,,smog” podczas czwartkowej sesji było odmieniane chyba przez wszystkie przypadki. Temat spalania odpadów w piecach grzewczych i paleniskach domowych na posesjach jednorodzinnych zdominował początek obrad. I dobrze, bo jakość powietrza w Płońsku wciąż pozostawia wiele do życzenia, a problem tylko narastał, wydawać by się mogło potęgował bezradność mieszkańców i władz. Czerwień na miernikach powietrza mocno bije po oczach i uderza w zdrowie płońszczan.

Dwaj radni z przeciwnych stron samorządowej barykady mieli ostatnio ze sobą na pieńku. Wszystko za sprawą niefortunnej, jak się okazało, wypowiedzi Benedykta Nowakowskiego, który przy okazji październikowej dyskusji przy podejmowaniu uchwały w sprawie opłat od posiadania psów, rzucił w kierunku Krzysztofa Tucholskiego pewne zdanie, a cała sprawa swój finał znalazła w sądzie. 

Zacytujmy raz jeszcze tę pamiętną sesyjną wymianę zdań. - Ja mieszkańców psami na drodze nie szczuję, a pan szczuje – tak prawi radny Benedykt Nowakowski do Krzysztofa Tucholskiego. - Jak pan będzie startował w przyszłorocznych wyborach, to proszę na swojej ulotce napisać, że na prośbę mieszkańców własnego okręgu złożył pan wniosek, aby im podnieść opłaty – reagował Krzysztof Tucholski. - Wszyscy właściciele psów mogą teraz panu Benedyktowi ,,podziękować”, a co do szczucia psami to powiem tyle, że jeden mój pies mieści mi się w kieszeni, a drugi jest w zamknięciu, więc pan uważa, bo za pomówienia też są kary – kończył radny Zjednoczonej Płońskiej Prawicy.

[AKTUALIZACJA] Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Płońsku, remonty wskazanych w poniższej informacji przejazdów kolejowych są przesunięte w czasie do lipca br. PZD nie było na bieżąco poinformowane przez PKP o zaistniałej zmianie terminu i podając informację o terminie lutowym bazowało na dokumentacji otrzymanej wcześniej od PKP. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.


Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Płońsku, w dniach 26 lutego - 2 marca wystąpią utrudnienie w ruchu na dwóch przejazdach kolejowych w Płońsku: przy ulicy Młodzieżowej i Szkolnej.

W przypadku ulicy Młodzieżowej na przejeździe będzie wprowadzony ruch wahadłowy. Jeśli chodzi o Szkolną (dawna Wieczorków) przejazd będzie całkowicie zamknięty.

Może Cię także zainteresować