Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1531 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Co pewien czas również i mieszkańcy powiatu płońskiego przypadkiem natrafiają na znaleziska z czasów II wojny światowej. 2 stycznia w niewielkiej miejscowości Nowy Boguszyn w gminie Czerwińsk nad Wisłą konieczna była interwencja saperów.

- Znalezisko zgłosił nam jeden z okolicznych mieszkańców, który wykonując prace polowe odnalazł pocisk artyleryjski typu A do 75 mm. Wezwani na miejsce saperzy szybko poradzili sobie w tej sytuacji i zabezpieczyli niewybuch. Co ciekawe, na tym polu praktycznie co roku jego właściciel znajduje podobną pamiątkę po wojnie – mówi Paweł Bednarek, pracownik ds. obrony cywilnej, szef gminnego centrum zarządzania kryzysowego.

Do czasu przyjazdu saperów teren zabezpieczali strażacy ochotnicy z Radzikowa wraz z policją.

Jak dowiedzieliśmy się, prawdopodobnie w tym miejscu gdzie odnajdywane są pociski, znajdował się niegdyś magazyn, w którym przechowywano mniejsze ładunki wybuchowe. Po eksplozji magazynu wiele pocisków zostało porozrzucanych po okolicy i wbitych w ziemię. (RED)

Może Cię także zainteresować