Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1554 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Płońskie służby porządkowe oraz ratunkowe sylwestrową noc oceniają jako spokojną. W niektórych miejscach przelało się za dużo alkoholu, a policja wzywana była głównie do interwencji domowych. Strażacy mogli odetchnąć z ulgą, bowiem na terenie powiatu płońskiego nie doszło do żadnego pożaru. Dla naszych ratowników medycznych, jak sami przyznają, nie był to wcale najtrudniejszy dyżur w roku.

- Wyjazdów mieliśmy całkiem sporo, ale wyjątkowo, na szczęście obeszło się bez zdarzeń, które miałyby tragiczny przebieg. Były to głównie zdarzenia związane z zachorowaniami, czyli takie, z jakimi mamy do czynienia codziennie - mówi redakcji PwS Grzegorz Gaworek, kierownik pogotowia ratunkowego w Płońsku.

Szpitalny oddział ratunkowy nie odnotował przyjęć osób z urazami spowodowanymi przez odpalanie fajerwerków. - Wezwani byliśmy do jednej awantury, gdzie w ruch poszły pięści, ale sytuacja została opanowana po przyjeździe policji - dodaje Grzegorz Gaworek. - Z tego co wiemy, bezpiecznie było podczas plenerowej imprezy na miejskim rynku.

- Samą sylwestrową noc można uznać za spokojną - przyznaje z kolei mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska. - Policjanci interweniowali blisko 20 razy, jednak nie odnotowaliśmy w tym czasie poważniejszych zgłoszeń. Były to głównie interwencje domowe w związku z zaistniałymi nieporozumieniami rodzinnymi czy zakłócenia porządku - przybliża rzecznika prasowa Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. 

Spokojną noc mieli płońscy strażacy. - U nas, praktycznie jak nigdy dotąd, nie byliśmy wzywani tej nocy do żadnej akcji. Dopiero w Nowy Rok interweniowaliśmy przy pożarze samochodu w Kroczewie - mówi st. bryg. Dariusz Brzeziński, zastępca komendanta powiatowego miejscowej straży pożarnej. (DT)

Może Cię także zainteresować