Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1554 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W noworoczny poranek w miejscowości Sielec bmw zjechało z drogi i uderzyło w drzewo. Jak wynika z policyjnych ustaleń, kierujący bmw 18-latek z gm. Czerwińsk (trzeźwy), jadąc w kierunku Czerwińska, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do rowu. W wyniku uderzenia auta w drzewo kierowca oraz 43-letni pasażer zostali przewiezieni do szpitala.

Przez kilka ostatnich dni policjanci ruchu drogowego przeprowadzili 134 kontrole drogowe. Nałożyli w tym czasie 84 mandaty karne, w większości za przekraczanie przez kierujących dopuszczalnej prędkości. W sumie przebadali na trzeźwość 421 kierujących i wyeliminowali z ruchu trzech nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na ,,podwójnym gazie". Funkcjonariusze zatrzymali aż 10 dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym pojazdów.

W piątek wieczorem w Płońsku przy ul. Warszawskiej policjanci płońskiej drogówki zatrzymali do kontroli motorower, którego kierujący miał problem z utrzymaniem jednego toru jazdy. Kierującym okazał się być 51-latek z gm. Płońsk. Policjanci wyczuli od niego alkohol, dlatego też poddali badaniu na trzeźwość. Mężczyzna miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu.

W minioną sobotę wieczorem w Baboszewie policjanci zatrzymali osobowego opla. Technika jazdy kierowcy wskazywała na to, że mógł być nietrzeźwy. - Tuż po zatrzymaniu kierowca próbował przesiąść się na tylną kanapę. 34-latek z gm. Baboszewo miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, za to nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Auto zostało przekazane trzeźwej pasażerce podróżującej wraz z mężczyzną - podaje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

W noworoczne popołudnie w Pawłowie policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę, tym razem 50-latka z gm. Baboszewo. Nieodpowiedzialny mężczyzna mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie zdecydował się na kierowanie osobowym fiatem.

Wszyscy zatrzymani pijani kierowcy odpowiedzą teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. (za info KPP w Płońsku dodał RED)

Może Cię także zainteresować