Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1553 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Wczorajszego wieczora, po godzinie 22 trzy zastępy płońskiej straży pożarnej oraz pięć jednostek OSP walczyło z pożarem naczepy ciężarowego daf-a, do którego doszło na ,,siódemce" w miejscowości Ćwiklinek. Akcja gaśnicza trwała blisko 2,5 godziny.

Kierowca tira, 45-latek w woj. pomorskiego, jechał od strony Gdańska. Przewoził do Warszawy folię z gąbką w belach do produkcji pieluch. - W pewnej chwili w trakcie jazdy w naczepie wystrzeliła opona. Kierowca usłyszał huk i zauważył płomienie wydobywające się spod naczepy - informuje st. bryg. Dariusz Brzeziński z KPPSP w Płońsk. 

45-latek zjechał z ,,siódemki" na parking przy sklepie, odpiął ciągnik siodłowy i odjechał nieco dalej. Jak podaje policja, kierowca sam próbował ugasić ogień, ale bezskutecznie.

Kiedy strażacy przybyli na miejsce, naczepa stała już cała w ogniu. - Mieliśmy na początku problem z podejściem w miarę blisko do płonącej naczepy z powodu bardzo wysokiej temperatury. Wozy strażackie stały więc przez jakiś czas na ,,siódemce" - relacjonuje zastępca komendanta powiatowego straży pożarnej. - Ogień objął również ścianę szczytową pobliskiego sklepu.

Spaleniu uległa cała naczepa wraz z przewożonym towarem. Uszkodzona została również elewacja budynku, przy którym zatrzymał się kierowca tira. Ruch na trasie krajowej  nr 7 przez kilka godzin był utrudniony. (DRED)

Może Cię także zainteresować