Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

poniedziałek 11 grudnia

Łzy wzruszenia, radość, szczęście - jedyny taki weekend w roku!

in Wokół Płońska

by Redakcja

Zwykło się mówić, że ten grudniowy weekend jest ,,weekendem cudów” i coś w tym jest. Kiedy chociaż na chwilę odwiedzi się lokalny sztab Szlachetnej Paczki, można szybko odkryć na czym polega jej magia i fenomen, a wyjście z ,,magazynu” już nie będzie takie proste. W niedzielę zakończył się XVII Finał Szlachetnej Paczki. W Płońsku organizowany był już po…

168 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Zgłosił się do nas rodzic jednego z chłopców uczestniczących w zdarzeniu, do jakiego doszło 10 listopada, około godziny 14:30 przy ulicy Sienkiewicza, nieopodal szpitala. Około 50-letni mieszkaniec Płońska miał zachowywać się agresywnie wobec grupy małoletnich. Jak usłyszeliśmy, jednego z nich nawet uderzył w twarz. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie, a rodzice szukają dwóch mężczyzn, którzy widzieli całe zajście.

Z zeznań matki poszkodowanego dziecka wynika, że w stronę grupy chłopców w wieku 10-12 lat idących chodnikiem, podjechał samochód, z którego wysiadł mężczyzna i uderzył jednego z nich, po czym odjechał.

Matka zaatakowanego chłopca prosi o kontakt świadków zdarzenia - dwóch mężczyzn, którzy stanęli w obronie dzieci i próbowali zatrzymać krewkiego płońszczanina oraz wszelkie inne osoby mogące okazać się pomocne w tej sprawie (kontakt pod telefonem: 511 556 389 lub z jednostką policji).

- Ten pan musi ponieść konsekwencje swojego zachowania – mówi nam podczas rozmowy telefonicznej inna z matek, której syn był w tej grupce chłopców. - Dzieci odskoczyły od maski samochodu. Na szczęście żadne nie wpadło pod inne jadące nieopodal auto… Niesnaski między rówieśnikami zdarzają się, czasami się powyzywają, ale to nie jest powód, żeby tak reagować i samemu ,,wymierzać sprawiedliwość” nie swoim dzieciom. Kiedy poszliśmy do tego pana, to powiedział nam, że to są jego metody wychowawcze i tyle. Teraz dziecko boi się wracać ze szkoły do domu – opowiada.

Komenda Powiatowa Policji w Płońsku potwierdza, że wpłynęło zgłoszenie o incydencie z ulicy Sienkiewicza. - 10 listopada zgłosiło się troje rodziców wraz ze swoimi dziećmi, a kolejna osoba wraz z dzieckiem przyszła do komendy policji, a później do prokuratury następnego dnia – podaje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku. - Z relacji zgłaszających wynikało, że znany im mężczyzna, kierując samochodem osobowym, wjeżdżał na chodnik i najeżdżał na czworo dzieci idących chodnikiem. Dodatkowo jedno z dzieci zostało uderzone przez niego w twarz. Jak wynikało z relacji zgłaszających, wcześniej doszło do konfliktu pomiędzy kilkorgiem dzieci, a dzieckiem tego mężczyzny – opisuje oficer prasowy.

W związku ze zdarzeniem toczy się postępowanie w sprawie o wykroczenie dotyczące spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Odrębna procedura w sprawie uderzenia dziecka w twarz prowadzona jest przez wydział kryminalny miejscowej komendy policji. (RED)

Komentarze  

#1 +1 Mama
Bohater do dzieci
2017-11-30 21:17 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +4 Rodak
Ojcu powinien dołożyć
2017-12-01 12:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +2 Rodak
Zadajmy pytanie dlaczego to zrobił może synek bił jego dziecko i nikt nie reagował to załatwił sprawę sam.
2017-12-01 10:23 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1 -5 Mama
A kim on jest ze ma załatwiać sprawy sam!!! Dzieci się wyzywaly wzajemnie nie znasz sprawy to nie komentuj !!!!
2017-12-01 16:30 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1.1 +4 XYZ
Mamuśko, znasz wersję swojego synusia. Może warto wysłuchać drugiej strony i przemyśleć sprawę. Jeśli jest coś na rzeczy i twój synuś nie jest niewiniątkiem, to ostatni dzwonek, żebyś zajęła się jego wychowaniem, bo za chwilę będzie za późno. Jeśli synuś mówi prawdę, to należy działać.
2017-12-01 19:00 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1.1.1 -3 Mama
Ja swoim dzieckiem zajmuję sie cały czas znamy wersje drugiej strony bo byliśmy u tego Pana i wiemy jakie ma podejście do sprawy twoim zdaniem to jest normalne ze facet wjezdza w dzieci samochodem i uderza w twarz???? Chyba tak samo wychowuje dzieci jak on o ile je wogole masz sprawę rozstrzygnie sąd i sprawca poniesie konsekwencję za to co zrobił naszym dzieciom!!!
2017-12-01 21:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować