Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

978 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Przez kilka godzin strażacy zmagali się z pożarem murowanego garażu, który wybuchł po godzinie 21 w miejscowości Stróżewo w gminie Załuski.

Jak mówią strażacy z Płońska, kiedy dojechali na miejsce, a mieli do pokonania ponad 20 kilometrów, warsztat stał już cały w płomieniach. W środku znajdował się samochód osobowy oraz trzy butle z gazem, które stanowiły największe zagrożenie.

Ze strefy zagrożenia prewencyjnie ewakuowano w sumie 10 osób; z posesji, na której stoi garaż oraz z sąsiedniego gospodarstwa. Jedna z butli rozszczelniła się i pojawiła się chmura gazu, co zmusiło strażaków do wycofania się i działania zza osłony. Butla na szczęście nie zapaliła się i nie doszło do jej wybuchu.

Z jednej strony służby gaśnicze musiały uporać się z opanowaniem pożaru, a z drugiej trwała akcja chłodzenia butli, na początku ze względu na duże zadymienie pomieszczenia, odbywała się ona ,,w ciemno". Kiedy dym opadł, butla została odpowiednio zabezpieczona.

Jedna osoba na skutek emocji zemdlała i wymagała pomocy medycznej. Wstępnie straty oszacowano na 100 tys. zł. Przypuszczalną przyczyną pożaru było nie zachowanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa, w tym przypadku w garażu przeprowadzano wcześniej prace remontowe z wykorzystaniem narzędzi do spawania - palników. (RED)

(foto: OSP KSRG Nowe Wrońska)

Może Cię także zainteresować