Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

poniedziałek 11 grudnia

Łzy wzruszenia, radość, szczęście - jedyny taki weekend w roku!

in Wokół Płońska

by Redakcja

Zwykło się mówić, że ten grudniowy weekend jest ,,weekendem cudów” i coś w tym jest. Kiedy chociaż na chwilę odwiedzi się lokalny sztab Szlachetnej Paczki, można szybko odkryć na czym polega jej magia i fenomen, a wyjście z ,,magazynu” już nie będzie takie proste. W niedzielę zakończył się XVII Finał Szlachetnej Paczki. W Płońsku organizowany był już po…

170 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Przez kilka godzin strażacy zmagali się z pożarem murowanego garażu, który wybuchł po godzinie 21 w miejscowości Stróżewo w gminie Załuski.

Jak mówią strażacy z Płońska, kiedy dojechali na miejsce, a mieli do pokonania ponad 20 kilometrów, warsztat stał już cały w płomieniach. W środku znajdował się samochód osobowy oraz trzy butle z gazem, które stanowiły największe zagrożenie.

Ze strefy zagrożenia prewencyjnie ewakuowano w sumie 10 osób; z posesji, na której stoi garaż oraz z sąsiedniego gospodarstwa. Jedna z butli rozszczelniła się i pojawiła się chmura gazu, co zmusiło strażaków do wycofania się i działania zza osłony. Butla na szczęście nie zapaliła się i nie doszło do jej wybuchu.

Z jednej strony służby gaśnicze musiały uporać się z opanowaniem pożaru, a z drugiej trwała akcja chłodzenia butli, na początku ze względu na duże zadymienie pomieszczenia, odbywała się ona ,,w ciemno". Kiedy dym opadł, butla została odpowiednio zabezpieczona.

Jedna osoba na skutek emocji zemdlała i wymagała pomocy medycznej. Wstępnie straty oszacowano na 100 tys. zł. Przypuszczalną przyczyną pożaru było nie zachowanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa, w tym przypadku w garażu przeprowadzano wcześniej prace remontowe z wykorzystaniem narzędzi do spawania - palników. (RED)

(foto: OSP KSRG Nowe Wrońska)

Może Cię także zainteresować