Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

poniedziałek 11 grudnia

Łzy wzruszenia, radość, szczęście - jedyny taki weekend w roku!

in Wokół Płońska

by Redakcja

Zwykło się mówić, że ten grudniowy weekend jest ,,weekendem cudów” i coś w tym jest. Kiedy chociaż na chwilę odwiedzi się lokalny sztab Szlachetnej Paczki, można szybko odkryć na czym polega jej magia i fenomen, a wyjście z ,,magazynu” już nie będzie takie proste. W niedzielę zakończył się XVII Finał Szlachetnej Paczki. W Płońsku organizowany był już po…

153 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

16 listopada płońska policja otrzymała zgłoszenie o tym, że na portalu internetowym z ogłoszeniami ukazała się oferta sprzedaży szczeniaków rasy shar-pei z rodowodem, co według zgłaszającego nie jest prawdą i ma na celu oszukanie ewentualnych kupujących czworonogi. Akcja ekipy Pogotowia dla Zwierząt oraz policji zakończyła się powodzeniem. Mieszkaniec gminy Raciąż wpadł na gorącym uczynku.

Nie przeczuwająca niczego strona sprzedająca psy, umówiła się z rzekomymi chętnymi do zakupu zwierząt na parkingu przed jednym z płońskich barów szybkiej obsługi. Psy schowane były w bagażniku. Mieszkaniec gminy Raciąż zainkasował od kupujących (pracowników Pogotowia dla Zwierząt) 2200 zł za jednego szczeniaka. I wtedy do akcji wkroczyła policja.   

- Zawiadamiający spotkał się ze sprzedawcą i zgłosił interwencję. Na miejscu policjanci wylegitymowali obecne osoby. W pojeździe hodowcy - mieszkańca gm. Raciąż znajdowały się dwa szczeniaki - podaje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku. - Mężczyzna potwierdził, że zwierzęta należą do niego i pochodzą z legalnego źródła, jednak nie posiadał przy sobie dokumentów potwierdzających dopełnienie formalności hodowcy i pochodzenie zwierząt. Do momentu dostarczenia niezbędnych dokumentów szczenięta zostały zabezpieczone w KPP w Płońsku - dodaje oficer prasowy. - Zwierzęta zostały przebadane przez lekarza weterynarii, który określił ich stan jako dobry, nie zagrażający życiu i zdrowiu. Nadal pozostają pod opieką właściciela. W KPP w Płońsku prowadzone jest postępowanie pod kątem oszustwa, w trakcie którego sprawdzane będzie, czy hodowca spełnił wszelkie niezbędne wymogi i formalności dotyczące prowadzonej hodowli - kończy mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska.

- Ten człowiek wraz z żoną chciał oszukać ludzi na duże pieniądze. Sprzedawał zwierzęta bez żadnego rodowodu i poza miejscem ich chowu i hodowli - mówi Grzegorz Bielawski ze Stowarzyszenia Pogotowia dla Zwierząt. - Całą transakcję nagraliśmy ukrytą kamerą, żeby pseudohodowca miał nauczkę. To nie pierwszy raz, kiedy ci państwo mieliby czerpać korzyści z tych cierpiących zwierząt - kontynuuje. - W marcu tego roku złożono już zawiadomienie na policję o nielegalnym handlu psami. Psy żyły w ciemnej komórce, były chore, egzystowały we własnych odchodach. Jedna z tych spraw, z marca br. jest już zakończona, zapadł wyrok skazujący, druga (o znęcanie się nad psami) z aktem oskarżenia czeka na wyznaczenie terminu w sądzie. Mimo to, mężczyzna dalej te psy rozmnażał. Teraz mamy nadzieję na sprawiedliwy wyrok - kończy Grzegorz Bielawski.

Pan Grzegorz poza tym wspomniał, iż Pogotowie dla Zwierząt otrzymuje dużo zgłoszeń z powiatu płońskiego o bardzo wielu zagłodzonych psach. - To są dosłownie szkielety - mówi naszej redakcji. Ten temat jeszcze poruszymy. (DRED)

Komentarze  

#1 +5 lucky
Skaranie Boże, a włodarze biorą pieniądze za posiadanie psa każdy zarabia jak może krzywdząc tych maluczkich. Ludzie zacznijmy żyć ze zwierzętami jak dawniej a nie się licytujemy a wszystko sprowadza się do pieniędzy kto zarobi na nich więcej.
2017-11-21 09:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować